18.6.2021 | Svátek má Milan


Diskuse k článku

SVĚT: Něco na tom bude...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MB. 6.2.2007 7:40

Nabozenstvi

Ono to CO2 a humbuk okolo neni nic jineho nez novodoba forma nabozenstvi. Kdo v CO2 veri bude spasen, kdo nikoliv - toho musime obratit na viru pravou. Vzhledem k tomu, ze nabozenstvi bylo duvodem i valek, inkvizice a dalsich ponekud nelidskych akci, jsem dost znepokojen.

honzak 6.2.2007 7:35

Re: Národní zpráva ČR o inventarizaci emisí skleníkových plynů - přehled metod

velmi pěkné!!!! Např. se ve zprávě praví, že NH4 je pro skleníkový efekt 21x účinnější a NO2 310x účinnější než CO2.

Budu číst dál, určitě tam budou další zajímavosti.

I-Worm 6.2.2007 7:15

Gentlemane, zbývá říct, že vědecké instituce jsou

zařízení, ve kterých synkové proletariátu pěstují za peníze vydřené z nebohých podnikatelů své nákladné koníčky! Jste chytrej jak ti "Sovětští Vědci", co prohlásili, ze Heisenberger sice objevil relace neurčitosti, ale že jim neporozuměl...

Derik 6.2.2007 7:09

Re: Národní zpráva ČR o inventarizaci emisí skleníkových plynů - přehled metod

Jak na tohle mohl rict Bush ne?:-)

Derik 6.2.2007 6:59

Gentlemane, pri vsi dlouhodobe ucte, dnes jsem sokovan

Nemuzu pochopit tu zaujatost, predsudky, aroganci a samolibost. Jak jste prisel na to ze sebeduvera klimatologu kteri rozhodli ... je neskutecna? Klimatologove dostali spolecenskou objednavku aby revidovali data, upresnili modely a pokusili se odpovedet. K tomu pristoupili odpovedne, odvedli velky kus prace, a dospeli  k  vysledkum. Nikdo nic nerozhodoval ale ruzne tymy dospeli k podobnym vysledkum. A tyto vysledky, s uvedenim jejich pravdepodobnosti predstavili verejnosti a politikum jako soucasny stav poznatku. Kde tam vidite samolibost, porucovani vetru a desti, nebo zpupnost? To jste tam byl? Sledoval rozhovory s ucastniky? Vite kdo koordinoval jednotlive kapiloly? Znate tyto vedce? Pokud ne, tak jak vubec muzete neco tak uboheho napsat?

A co Vam vadi na te predpovedi? To ze se podarilo sestavit udaje o prirodnich vlivech a lidske cinnosti za poslednich 100 let, simulovat tuto historii a predpovedet vyvoj na dalsich sto let? Co je na tom spatneho pokud bylo hlavnim ukolem zjistit podil lidske cinnosti? A co mate proti 90% nebo ze prumerna teplota stoupne o 1,1 az 6,4 stupne? Ten rozptyl hodnot je dan tim ze vedci pouzili ruzne modely a zohlednovali nepresnosti. To je spis dukazem o odpovedne praci a ze se nic "nepohodlneho" nevylucovalo. Vysledek predstavuje vyrazny pokrok a poprve se dospelo ke stejnym zaverum: v soucasnosti probiha globalni oteplovani a clovek k tomu vyznamne prispiva. Co je na tom odsouzenihodneho?

A co ma znamenat ta uvaha o CO2? To jako ze kdyz voda je pitna, a vzduch dychame, tak se nemusime starat o predpovede povodni nebo bouri? Nikdo do niceho nekeca ale je dobre vedet predpoved pocasi a klimatu. A vedci se snazi o co nejpresnejsi odpovede. Kde tam vidite samolibou nadutost? To spis u ceskych novinaru kteri vsemu rozumi a vsem muzou radit.

A jeste. Nemichejte vedecke klimatology, nejruznejsi aktivisty, ekonomy a politiky dohromady. Ti prvni odvedli velky kus prace o sestavili aktualni predpoved trendu. Ted je rada na tech ostatnich.

honzak 6.2.2007 6:39

jest mi znovu

opakovati - vše, co pochází od OSN smrdí lumpárnou. A ke kongresovým a konferenčním vědcům nemám vůbec žádnou úctu, jsou to dávno jen političtí šašci a lovci grantů.

pepa 6.2.2007 5:54

Re: Re: ...Odborníci "předvídají" výraznou změnu podnebí do roku 2100. Proč 2100?...

ty už to nehul, člověče.

Ladislav N. 6.2.2007 1:48

Národní zpráva ČR o inventarizaci emisí skleníkových plynů - přehled metod

Národní zpráva ČR o inventarizaci emisí skleníkových plynů (rok 2000) - cnir2000.pdf

68 6.2.2007 1:13

Re: Další...

Prof. R. Linzen (MIT) komentuje:  „...konečná  souhrná zpráva UN-IPCC představuje ve skutečnosti konsensus vládních reprezentantů (z nichž mnozí jsou současně také vládní KYOTO reprezentanti!), spíše než konsensus vědců...“.   UN zpráva o klimatických změnách byla bez nejmenších pochyb sepsána za účelem dosažení politických cílů. Ničeho jiného. Jen tedy klidně pokračujte v četbě té zprávy znovu a znovu, schválně, jestli na to přijdete.

Ladislav N. :-))) 6.2.2007 0:23

Re: ...Odborníci "předvídají" výraznou změnu podnebí do roku 2100. Proč 2100?...

To je jako s dluhy socialistických vlád. Paroubkovy dluhopisy se splatností 55 let po vydání bude muset někdo (kromě každoročních úroků) zaplatit - a socialistická gerontokracie (či kleptoktracie?) dobře ví, že za za 55 let už se jich na dluhy, které vytvořili, nikdo nezeptá. Budou se už dávno "smažit v pekle";-P

A co dnešní "angažovaní vědci" s jejich jednostrannými vývody z vytvořených matematických modelů? Ani ti už tady v roce 2100 nebudou, aby sklidili "vděčnost" pozdějších vědeckých fór za vymodelování závěrů, které se (ne)naplní s pravděpodobností podobné hodu mincí.

Každá hypotéza, dokud není prověřena praxí, zůstává pouhou myšlenkou. A že těch "velkých myšlenek" provázených hlasitým humbukem už lidstvo má za sebou docela slušnou řadu!! ;-)

LM 6.2.2007 0:08

Další...

Další, kdo zprávu IPCC evidentně nečetl. Nebo četl, ale přeložit si ji neumí...

A chvílemi opisoval od Macha ;-D