6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novák 4.5.2021 18:17

Pan Souček má bezpochyby pravdu: klimahysetrie pomůže ekonomicky zejména Asii, která je vrchním dodavatelem "zelených" technických celků (přičemž sama intenzivně buduje námi odstavované zdroje... ale to teď nechme stranou). Ale pomůže i někomu jinému u nás, v Říši.

Zkusme si představit, že dojde na přání zelených analfabetů, a běžná efektivní auta se spalovacím motorem nahradí neefektivní bateriová autíčka. Co se stane (krom toho, že v oblasti životního prostředí vůbec nic pozitivního, protože bateriová autíčka budou vířit prach a překážet úplně stejně, jako efektivní automobily dneška)?

V první řadě bude nezbytně nutné uvalit na elektřinu spotřební daň z paliv. Z té se pak bude vypočítávat DPH na elektřinu, tedy daň z daně, jak je to u benzinu či nafty. Tím elektřina o něco víc než o polovinu zdraží. Zatímco poptávka po elektřině bude výrazně stoupat, nabídka bude naopak klesat, protože vlivem bezuhlíkatých zdrojů elektřiny (fyzikální nevzdělanci říkají "obnovitelné zdroje" aniž by tušili, jaký vypouštějí z úst terablud) budeme muset řešit nedostatek stabilních zdrojů (schválně – kolik nových jaderných bloků bylo v EU spuštěno za celou dobu její existence?), a tím pádem velké výkyvy v dodávkách elektřiny a samozřejmě lokální i globální blackouty. To vše samozřejmě požene cenu elektřiny vzhůru a vytvoří z ní nedostatkové, a tím pádem i velmi drahé – a my starší pamatujeme pojem – "výběrové" zboží (kdysi označení zboží pro vybranou klientelu, ještě dříve nur für Übermenschen).

A kdo bude ovládat příděly elektrické energie, bude neomezeným pánem lidských osudů. Jak prostě, milý Watsone.

To by se vám tak hodilo, aby si plebs jezdil kdykoli a kamkoli se mu zamane! Túdle! EU

L. Novák 4.5.2021 18:29

Faktem je, že naším slavným Bilionovým tunelem OZE a spoustou dalších podobných nesmyslů s astronomickými náklady dotujeme čínské výrobce, abychom si nainstalovali neuvěřitelní nesmysly za naše peníze. Umím si představit, jakou bžundu z toho chytří čínští výrobci mají... :-)

P. Rada 4.5.2021 19:40

Superbilionovým tunelem je vratký život na fosilní dluh a to zejména za situace rostoucích zpětnovazebních důsledků na rozvrat klimatického systému.

Problém stability života tkví totiž v tom, že jen v metastabilním režimu planety tj s celoročními polárními čepičkami je zaručeno oprimum přenosu vláhy nad pevniny a to umožnuje biosféře trvale udržitelné optimum produkce zelené fotosyntézy.

Na producenty v uzavřených relativně stabilních cyklech navazují destruenti a to stimulovalo pozitivní vývoj až do civilizačního života. Života nadstavby kterou tvoří na zdroje dnes enormě náročný hominid destruktor který ale nově během století zvýšil např spotřebu energií už na dvěstěnásobek nutný k biologické udržitelnosti. Navíc jak ukazuje Souček tak mnozí nemíní s toho slevit podobně jako si zdrogovaní nedokáží představit život bez růstu dávek. To, že drogová závislost je smrtelně nebezpečný vývoj už ti patologicky postižení prakticky nevnímají. V tom jsou příznačné i některé pprojevy zdejší diskuse.

V. Petr 4.5.2021 20:32

Už několikrát jsem tu udával odkazy na katastrofické zelené předpovědí, které se nesplnily ani náhodou!

Zatím místo globálního oteplování má jaro zpoždění!

L. Novák 4.5.2021 21:37

Klídek! Choromyslný ;-O magor "Rada" musí zasmradit, je to jeho nutkavá potřeba. ;-)

P. Sura 4.5.2021 21:59

Zkuste se místo těch věčných sektářských proklamací zamyslet, proč když počet lidí na planetě tvoří polovinu produkce CO2 aniž by cokoli spotřebovali a druhou polovinu tvoří exhalace na uspokojení jejich spotřeby jídla, hmotných statků a energií, nikdo tento problém neřeší ? Ačkoli stopstav počtu obyvatel by znamenal i okamžité snížení spotřeby i produkce s efektem snížení koncentrace emisí na úroveň stavu z dob rozvinuté hospodářské soutěže dvou celosvětových ekonomických modelů - socialismu a kapitalismu?

P. Sura 4.5.2021 22:00

Tenhle příspěvek je pro Radu.

J. Ticháček 5.5.2021 6:44

Člověče

Život tady existoval, i když Polární čepička končila u obratníku, i v dobách, dry polární čepička vypadala jako bazén s vlahou vodou. Nakonec, všimněte si, kde všude se něco a někdo potuluje, a zjistíte, že snad s výjimkou Sahary, páč tam blbě drží stanové kolíky, a vrcholků hor. Kde se fakt blbě oře, není místo, kde by něco nežilo, a kde by nebylo lidské osídlení.

P. Sura 4.5.2021 18:30

Největší problém Číny jsou důsledky jejich komunistického pokusu z 60 let, kdy v rámci "Kulturní revoluce" zavedli politiku jednoho dítěte, takže v současné době potřebují zužitkovat půl miliardy mužů v nejlepší kondici. Proto Čína zbrojí jako blázen a vyvíjí sofistikovaná zařízení, protože moderní zbraňové systémy se bez nich neobejdou. Tohle všechno Číně nahrává do historicky neustále setrvalého šovinismu a velmocenských ambicí. Takže se od nicj nedá nic rozumného do budoucna čekat.

V. Novák 4.5.2021 18:38

Kulturní revoluce skončila v r. 1969, Mao zemřel 1976 a politika jednoho dítěte byla zavedena 1979, 10 let po ukončení KR. Mao naopak podporoval populační explozi.

L. Novák 4.5.2021 19:12

Před pár lety už byl "zákaz" více dětí zrušen.

P. Sura 4.5.2021 20:18

A co to mění na situaci, že nevědí, co s půlmiliardou chlapů?

L. Novák 4.5.2021 21:38

Oni si ti chlapi už nějak poradí...:-P

V. Novák 4.5.2021 18:53

Nejspíš si "díky" hysterkám typu Markéty Vykulené, která tak dbá o to, abychom se nestali závislými na dodávkách ruské technologie, staneme závislými na dodávkách ruské elektřiny - protože odjinud nebude v Evropě kde brát.

P. Rada 4.5.2021 19:54

"Hysterie" či spíše hloupost se prakticky projevuje energetickou náročností produkce HDP. Nejhlouběji příznačně kleslo česko v tomto ukazateli za totality. Pak se situace ústupem od těžkého zbrojně zaměřeného průmyslu přeci jen začala lepšit.

Moc v zemi poté totalitně ideově řízené převzal relativně střízlivější kapitál ale postupně hnaný až bezuzdnou reklamou. Ta dnes válcuje pozitiva změn uvolnění k rozmanitosti konzumem a zbytečný růstem nákladnosti.

Zkuste se naučit nějakou energii sám produkovat a méně se ohlížet jak ti komunisté či kapitalisté, kde by se co ještě dalo v Evropě "brát" /vydrancovart na úkor okolí. Bylo by to už nikoli o rozvoji svévole ale spíše o svobodě která ale má hranice tam kde začíné svoboda jiných.

L. Novák 4.5.2021 21:40

Debílku rudozelený, přestaň už konečně blábolit nesmysly! Rv