26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SVĚT: Nápadně krátký seznam

Dodnes se nikdo ani nepokusil vysvětlit, proč je seznam nepřátelských zemí vydaný ruským ministerstvem zahraničí tak nápadně krátký, že kratší už být nemůže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nevrkla 1.6.2021 8:13

Já nepovažuji Lavrova za grobiána, myslím, že popsal situaci přesně.

A my jsme se nedostali na seznam nějakou neobratnosti, ale nízkým s účelovým lhaním, které Rusy mimořádně rozzlobilo. Nedivím se jim a za naše chování se stydím. Povídání o tajných důkazech je směšné, dovedu si představit tu hrdost tajných služeb, s jakou by triumfálně důkazy předložily. Prostě žádné nemají, jak je jasné každému se zdravým rozumem u nás i ve světě.

V. Heidlerová 1.6.2021 8:27

Jelikož jste stejného ražení jako zrůda Lavrov, nezbývá mně, než konstatovat, že já se stydím za Vás , rudá hlavo. Táhněte tam, kde by vám bylo lépe - mezi rusy.;-€;-ORv

J. Nevrkla 1.6.2021 8:30

Takhle nějak si představuji německou nacistickou fanaticku. Bývalí prý horší než chlapi.

V. Heidlerová 1.6.2021 12:05

Představy máte bujné, už to moje jméno je víc než podezřelé. Podejte trestní oznámení, nacismus je stíhaná ideologie i praxe, a pak to německé jméno!!! To je důkaz! Jedno vím určitě, totiž že nejsem tak blbá jak někteří chlapi. Rv

R. Gramblička 1.6.2021 12:38

cit:"Jelikož jste stejného ražení jako zrůda Lavrov, nezbývá mně, než konstatovat, že já se stydím za Vás , rudá hlavo. Táhněte tam, kde by vám bylo lépe - mezi rusy.;-€;-ORv"

kdepák, v tomhle není vuuubec žádná zloba a nenávist, jen krystalická láska. Můj ty bože :-P

V. Heidlerová 1.6.2021 14:46

;-D;-D;-D;-D;-D Boha volejte v závažnějších případech, budete Ho potřebovat. V komouších a rusácích bylo a je tolik lásky, že se člověk otřese hrůtou nad jejími projevy.;-€;-ORv

J. Nevrkla 1.6.2021 13:51

Jistě mezi muži najdete i větší hlupáky, než jste sama, o to se nepru. Ale v tu chvíli jste se tak projevila vy, ten výron měl znaky fanatismu, a to spíše nacionálně socialistického nebo fašistického než komunistického, bez ohledu na jméno..

V. Heidlerová 1.6.2021 15:06

Komunismus je mnohonásobně hrůznější než nacismus, neb byl toho druhého inspirátorem, trval mnohem déle a zanechal po sobě mnohonásobně víc obětí než nacismus i s válkou. ;-€

J. Nevrkla 1.6.2021 18:17

To bych tak úplně netvrdil, Ale u vás mě ten názor překvapuje. V Československu způsobil německý nacismus asi 350 tisíc obetí, komunismus asi tisíckrát méně. Tím ho neobhajuji, dělali jsme si to ovšem především sami, nacismus dělali výhradně Němci. To jsou fakta, nikoliv nějaký názor.

V. Heidlerová 1.6.2021 19:12

Hodnotím oba systémy za celou dobu jejich existence, v celosvětovém a historickém kontextu, kde oběti komunismu převažují nad těmi nacistickými. Viz ˇČerná kniha komunismu". Komunismus nám byl vnucen sověty po válce za účinné podpory poradců - viz puč 1948.

J. Nevrkla 1.6.2021 19:25

Nacismus měl desítky milionů obětí běhám pěti let, Němci je zabili mimo hranice svého státu. Komunismus byl především interní záležitost, v Československu vyhráli ještě ve svobodných volbách, lidi jsme popravovali sami, nedělali to Rusové. Takhle by si Rusové mohli stěžovat, že Lenina poslali do Ruska Němci, nedělají to. Přiznám se,že už zase se obávám Němců více než Rusu. Tam už socialismus dávno není, zato Němci už zase začínají blbnout a chtějí řídit ostatní, je to v nich, nezastaví se na svých hranicích.

L. Beneš 1.6.2021 9:30

Píšete o zrůdách. Což takhle tady přiložit své foto?

V. Heidlerová 1.6.2021 12:12

Jsem škaredá, ale ne nenávistná a militantní a stalinsky laděná jako Lavrov. A neohrožuju světový mír, nemám neblahý mezinárodní vliv. Počítám, že vy taky nebudete žádný Sean Connory.;-D;-D;-D Kam Vám mohu své foto zaslat???

L. Beneš 1.6.2021 13:07

Žádný Sean Connory opravdu nejsem, už jen proto, že moje jméno se přečte tak, jak se napíše. Zda jste škaredá, posoudit nemohu. Vím jen, že vám zásadně vadí všechno, co je jen zdaleka nějak spojeno s Ruskem. Dost možná nenávidíte i Puškina a Čajkovského.

V. Heidlerová 1.6.2021 15:01

Do mého postoji k Rusku netahejte historii. Je mi 84 let a ruskou "kulturu" jsem prožila a zapamatovala. Od dětství se ruským problémem 20. století zabývám a sleduju a studuju, proto konstatuji, že carské Rusko mi nevadí, ostatně počátkem 20. stol. už mělo našlápnuto k modernímu státu. Vyrostla jsem mezi bílými emigranty a legionáři, odtud neocenitelné informace. Byla ro ruská elita. Lavrov a Putin mezi ni určitě nepatří. Pro mne jsou směrodatní Achmatovová, Gumiljov, Mandelštam a jeho žena, Cvetajevová, Jesenin, Bunin, Bulgakov, Babel, Zoščenko, Solženicyn, Šalamov a další, kdo přečetl, nemůže už nikdy být milovníkem postsovětského putinovského Ruska.Rv

V. Pavelka 1.6.2021 16:33

Co Šukšin , Charaktery a lásky" ,to je surovina !

V. Heidlerová 1.6.2021 18:52

To bohužel neznám, lovím všechny informace, děkuju za tip. Jsem už moc stará, tak se ke zdrojům dostávám s obtížemi a jsem vděčná za každou informaci. Začnu se pídit!!

V. Novák 1.6.2021 9:39

Slušní lidé mají hluboko v paži, co si vy myslíte a za co se vy stydíte, sprostá babo!

V. Heidlerová 1.6.2021 12:13

;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D

P. Milan 1.6.2021 9:23

Zmínka o zdravém rozumu v souvislosti s vámi vyznívá poněkud ... nereálně, ať jsem slušný.

Pokud by Rusko zlobilo lhaní, má dost příležitostí doma. Ruské lhaní (viz třeba kolem Krymu, Ukrajiny, Podněstří, Gruzie, MH17, ...) je zcela vyhlášené, už od dob SSSR, což bylo stejně Rusko, jen pod jinou firmou.

J. Nevrkla 1.6.2021 9:34

Krym se k Rusku připojil po referendu, na které měli jeho obyvatelé podle ústavy právo, to je prostá pravda.Po střetech s Gruzinci v Osetii dala Rada Evropy za pravdu Rusům. Sestřelení MH17 Rusy je zřejmě smyšlenka. Rusové v té době už několik let neměli Buky ve výzbroji, v ukrajinské stále byly, Rusové k tomu neměli absolutně žádnou motivaci, nebyli vůbec připuštěni k projednávání a obhajobě. Takhle dnes na západě vypadá právo a propaganda.

V. Novák 1.6.2021 14:35

Ovšem vyšetřování MH17 stále neuzavřeli.

J. Nevrkla 1.6.2021 14:49

Vsadím se, že ani neuzavřou. Stejně jako Vrbětice. Do blamáže už se investovalo tolik. Účel byl splněn.

V. Dosoudil 1.6.2021 8:02

Díky za výstižný článek. Že je Lavrov bezkonkurenční plechová huba, překypující arogantní drzostí a prototyp nabubřelého ruského buranství, sleduji několik desítek let. Ničím už nepřekvapí. Proto je taky stále na svém místě.

J. Krejčí 1.6.2021 7:58

Na adresu všech rusofilů :Vlezte nám Čechům všichni na záda !Máme vás na háku, stačila jedna generace a dokázali jsme že se bez Ruska uživíme docela dobře a je jisté že i tam jednou přijdou na to, jak se zbavit pohrobků KGB jako je Putin. Možná to bude trvat ještě dlouho, ale jednou to přijde, jako přišel Gorbi. Rusům nepřeju nic zlého, vytrpěli dost a demokracie přijde i tam, i když to zatím tak nevypadá po zkušenosti s Jelcinem.

V. Pavelka 1.6.2021 16:52

Putin si všiml co se to dere ze západu ,ten Neobolševizmus, ze kterého 8-o musí Putin zírat , ani to nezakrývají Bruselští Marxisti i Sochu Marxe si postavili před třemi roky , jen to mírně přetočili, už nesází na dělnickou třídu ale na středoškoláky s lehce vymytými mozky a sníženou úrovní ! Mantra v médiích je. Příběh , zábava až k smrti ,a nekonečná pomoc . právo na všechno a všech , bez poviností EUEUEU[>-]EUEUEUV!!

R. Gramblička 1.6.2021 7:45

Marně v těch Lavrovovych citátech hledám znaky hulvátství a grobiánství. Nevím, co je bohulibého na sankcích proti stavbě Nordstreamu, naopak by se na ně dalo nahlížet jako na akt nepřátelství (zejména z pohledu Německa jako partnera v NATO). Ale třeba mi to pisálek Fištejn vysvětlí, až ho ten amok přejde

R. Meišner 1.6.2021 7:42

...autore ale my jsme se zesměšnili úplně sami....a přitom stačilo tak málo,, --prostě se vytasit s důkazy o Vrběticích. důkazy sice jsou--ale jsou tajné. aha. (takže překlad: žádné důkazy nemáme, ale budeme tvrdit že ano, a že jsou tajné. --ještě se tomu divíte, že jsme všem jenom pro smích? 8-o

L. Beneš 1.6.2021 9:35

Každý jouda si může položit vedle sebe informace i z tzv. otevřených zdrojů, jejich sled v čase, ticho do letošního jara, diskuse o vakcíně i Dukovanech, náhlé vzplanutí aféry Vrbětice, léta tajená přítomnost Čuka Geka na Moravě a je mu jasno.

J. Jurax 1.6.2021 11:04

Ano.

Nicméně každému joudovi může být jasno jinak.