19.10.2021 | Svátek má Michaela


Diskuse k článku

SVĚT: Nápadně krátký seznam

Dodnes se nikdo ani nepokusil vysvětlit, proč je seznam nepřátelských zemí vydaný ruským ministerstvem zahraničí tak nápadně krátký, že kratší už být nemůže.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Uzel 1.6.2021 12:00

Přesně tak. Já jsem na označení "nepřítel Ruska" celkem hrdý. Je to jenom další důkaz toho, jak neuvěřitelně Putina s*rem.

V. Pavelka 1.6.2021 12:45

p. Uzel vám stačí málo , k upatlanému pocitu převahy..

J. Kombercová 1.6.2021 13:10

Zato vy se musíte s tou láskou k Rusku hodně snažit, viďte? Na věčné časy a nikdy jinak. :)) Tůdle nůdle.

P. Hák 1.6.2021 13:39

Fakt si myslíte, že existuje jen láska a ta šílená nenávist, co tu předvádějí někteří? Nic mezi tím?

J. Kombercová 1.6.2021 16:31

Tady se to tak bere. Buď a nebo. Bohužel. No a já tu pátou kolonu fakt nemusím.

P. Hák 1.6.2021 22:23

No berou to tak rusofobové... pro ně je každý, z koho nestříká národnostní nenávist, hned zrádce.

Bezvýhradnou lásku k Rusku tu nepozoruju. Vy u někoho ano? A ty sabotéry, tj. pátou kolonu, nějaké znáte?

V. Pavelka 1.6.2021 18:06

Ještě dlouho po převratu jsem měl strach z Rusů a jejich vlivu ! Je to pár roků , co Puzzle Nové ideologie tentokrát ze západu ,(Dlouho jsem tomu úkazu nemohl uvěřit)přes pražskou kavárnu a ČT začala dávat smysl , Obsazení medií , VŠ, úřadů , jednostranost v TV . A korunou všeho byla mediální čtyř letá masáž Trampa demokraty ,a závěrečnou třešinkou na dortu demokratů kteří odstřihli svého presidenta bez soudu od internetu ! ?!8-o Pohrobci levicových a komunistických stran na západě kteří se nikdy nedostali do vlád , si po pádu Komunistů v Rusku začali plnit sen o novém lepším "jejich" socialismu ! V minulém století jim západ instaloval Lenina do Ruska !,Ta nemoc oběhla celou zeměkouli a opět se snaží západ vychovávat Rusy jak a co mají dělat . Napoleon ,I. sv. Hitler a dohra II,sv.Oni si to nevybrali..to je nátlak na Rusko !!

P. Hák 1.6.2021 13:37

Zas tak moc bych se nepřeceňoval ;-)

Pravda, co mám známé, tak je mrzí odstraňování pomníků rudoarmejců (ono nejde jen o Koněva). Což zas nic k hrdosti není...

P. Lenc 1.6.2021 10:22

Nevážený pane autore.Rus jako jednotlivec, dokud se neožere, je celkem přijatelný.Jako národ je nepřijatelný i za střízliva.A ano, tanečky kolem Ruska a Putina nejen EU připomínají tanečky kolem Hitlera ve třicátých letech. Můžem jenom doufat, že nedojde k nějakému novému Mnichovu.

P. Dvořák 1.6.2021 10:37

Ahoj, Petře.

Kdepak Mnichov, to byla skrčka našich tehdejších západních "spojenců". Ale v jednom je situace stejná: Před válkou dodávalo Rusko Hitlerovi zbraně, suroviny a pod. Dnes mu budou dodávat plyn.

Zbraně ne a víme proč. Protože pro zbytky bojeschopného Bundeswehru, který rozložila von Leyenová, se Rusům nevyplatí nakládat a vézt do Německa jeden náklaďák měsíčně.

;-D

P. Lenc 1.6.2021 10:54

I tak se to dá napsat.;-D;-(;-D

V. Pavelka 1.6.2021 12:15

Přijde mi že ,západ tou obrovskou mediální masáží kterou už měsíce vede vůči Rusku , k vůli Navalnému a stávkující menšině ? Potřebuje zakrýt poslední neůspěchy ve všech oblastech života ! Neutuchající stávky v Štrásbruselské Eu, Španělské zavření Barcelonské vlády do vězení ? Madrid taky nechce rozvrácení země , tak proč by Putin měl nechat Rusko rozvrátit s pomocí jednoho Aktivisty a menšiny přívrženců . !EU!

J. Ganaur 1.6.2021 13:18

Předpokládám, že vaše "aktivita" v životě byla i politická.Pochlubíte se, členem které strany jste byl?8-o8-o8-o

V. Pavelka 1.6.2021 17:01

K věci .8-o8-o8-o!

V. Pavelka 1.6.2021 12:31

P. Lenc , do stejné řeky nelze vstoupit ,,natož když teče z druhé strany !EU!8-o

P. Lenc 1.6.2021 16:19

;-D;-D;-D

J. Plzák 1.6.2021 10:08

Cíl nadiktovaný Evropskou unií byl splněn.

Rusko vyletělo z tendru o dostavbu Dukovan.

Další úkol EU pro nás bude následovat: Vyloučit všechny a nestavět.

J. Jurax 1.6.2021 10:49

No, nadiktován byl čertvíkým, ale ano, splněn byl. Rosatom je out a do tendru byly hozený vidle.

V. Povolný 1.6.2021 9:57

Aston přebírá špatný překlad ruského seznamu. Rusko nás a USA označilo za státy, které se nechovají přátelsky. Mezi označením "nechovat se přátelsky" a "chovat se nepřátelsky" je v českém jazyce významový rozdíl. Nicméně, naprostý souhlas s tím, že si za spoustu věcí můžeme sami díky neustálému lavírování, nejednotnému postoji a trapným blábolům vypouštěným vrcholovými politiky. Pak se nemůžeme divit, když od nás dají ruce pryč i naši spojenci.

V. Pavelka 1.6.2021 13:04

Naše opozice, to přehnala v probruselské aktivitě , tak jim Stoltrnberg musel klepnout přes aktivistické zahraničně politické prstíky ! Svůj úkol nakopati se do vlastního pozadí jsme splnili na 100% a diletansky se zbavili přirozené možnosti vyvažování v EU pomocí Ruské karty .EU![>-] , Nechat otevřené možnosti , je základní koncept , viz Rakousko už dlouhá léta , Neutralita .

L. Beneš 1.6.2021 9:20

Nechápu, proč se pan autor tak rozrušuje nad nějakým pochybný seznamem z Ruska, když řadu jiných seznamů subjektů z různých příčin nevyhovujících pohledu nejen té mocnosti na západním břehu Atlantiku nezmiňuje. Například seznamy těch, kdo z těch či oněch příčin nesmí vstoupit na půdu, která ještě před několika málo staletími patřila jiným, přesněji téměř vyhubeným domorodcům, kteří se zdobili čelenkami z ptačích per. Před chvíli jsem si přečetl například seznam spřátelených zemí (bylo jich více než jen dvě), jejichž představitele špehovala ta nejdemokratičtější ze všech demokracií s pomocí dánských "služeb". To ovšem není seznam, který si zasluhuje pozornost lidí, jako je autor.

P. Milan 1.6.2021 9:26

To bude tím, že většina Čechů má velmi špatné zkušenosti s Ruskem (i pod firmou SSSR, základní vlastnosti imperialismus, paranoia a mesiáštví byly stejné), zato celkem dobré zkušenosti s USA.

Ti Češi, kteří se SSSR a později s Ruskem kolaborovali, to pochopitelně mají jinak.

P. Hák 1.6.2021 11:20

Já třeba nemám s Ruskem ani SSSR jako státem osobní zkušenosti v podstatě žádné. Vy ano?

S občany SSSR nemám rovněž zkušenosti žádné až na náhodé setkání se sovětským majorem v lese na houbách (byl slušný) a s občany RF jen několik výměn zkušeností s Rusy z oboru. Ani jeden z nich mi nepřipadal nijak ďábelský. Jo a ještě nějací turisté, někteří z nich byli otravní, i dyž ne tak moc, jako Němci. Holt jsem tedy kolaborant.

V. Kolman 1.6.2021 13:16

Zřejmě jste pane Háku "později narozený" (nehledejte v tom ironii) a nezažil jste na vlastní kůži sovětskou/ruskou okupaci 21. srpna 1968. Po této zkušenosti byste určitě změnil váš názor na "mírumilovnost" Rusů.

Pokud mi nevěříte, můžete se seznámit i s názorem samotného guru komunismu - Karla Marxe. Ten napsal už roku 1856 v New York Daily Tribune o ruské rozpínavosti a agresivní politice pod názvem "Severka ruské politiky". Podle K. Marxe je konečným cílem Rusů světovláda!!

P. Hák 1.6.2021 13:43

Samozřejmě, v roce 1968 jsem ještě nebyl na světě - ale znám hodně lidí, kteří Rusa v životě neviděli (tedy naživo) a přesto všude prohlašují, jak je nesnášejí.

Jinak v roce 1968 u nás nebyli sovětští, ale polští vojáci. V Jičíně jeden z nich v jakémsi pominutí smyslů dokonce spáchal vraždu, ale to nic politického nebylo. Přiznám se, že nějakou dědičnou nenávist k Polákům fakt necítím.

Jo, copak Marx, ten se přece nikdy nemýlil! ;-)

V. Kolman 1.6.2021 14:09

Byla to akce Rus....pardon "Svazu Sovětských Socialistických Republik + dalších 4 přecmrdovačů, aby se neřeklo, že "jenom RUSÁCI". Vojáci těch 4 dalších, hlavně Poláci, kteří se s Čechy i Slováky snadno domluvili, se často za svojí přítomnost u nás omlouvali - museli plnit rozkazy!

Jinak, s Rusy je to jako s jinými národy. Jsou dobří a přátelští (mám na mysli pochopitelně obyčejné lidi) a pak se také najde pár trotlů. U mnoha Rusů se ale projevuje syndrom nadřazenosti příslušníků velkého státu. Ale abych byl spravedlivý - nejen u Rusů.

K Marxovi. Marx měl různé zajímavé názory. Ale historickým faktem je, že kdyby se paní Marxová nelíbila kapitalistovi Engelsovi, který podporoval finančně Marxovu rodinu, asi by Marx nedosáhl takového věhlasu;-D.

P. Hák 1.6.2021 15:50

No, on ten Engels byl taky nejspíš inteligentnější, racionálnější. Takže i v tomhle směru Marxovi dost pomohl.

Rozkazy museli plnit i ti Rusové, Ukrajinci, Kazaši, Litevci... co u nás byli. Celkově to určitě nebylo tak, že by si Voloďa s Koljou z Uralu řekli "jedem okupovat Čechaslavákiju", zatímco neruští obyvatelé nechtěli a byli donucení... Ve skutečnosti jim velení řeklo, že tady jsou fašisti a chtějí nám ubližovat... a pak žasli, že jim lidi nadávají. Tvrdí teda pamětníci.

Kam směřuju (a tady se asi shodneme), že to byla akce věrchušky, která ale komunistická = nadnárodní. Národnostní povahu to nemělo. Proto je mi proti srsti národnostní nenávist, co se tady v současnosti předvádí. V těch 80. letech, co pamatuju, nebyla - nepřítel byl komunista, ne rusky mluvící člověk. Dneska to propaganda směřuje jinam.

Jinak jejich zbohatlíci jsou strašný ovada.

V. Kolman 1.6.2021 16:24

S tím lze souhlasit.:-):-)

D. Novák 1.6.2021 11:24

Češi mají špatné zkušennosti s komunistyckým SSSR, tedy i komunisty ovládaným Ruskem.

Marxismus, Lenin, 1. světová, 2.světová,fašismus,nacismus, jaderná zbraň včetně jejího použití atd.-> vše má původ nikoliv na východě-Rusku, ba právě naopak.

V. Pavelka 1.6.2021 16:17

Dánská rozvědka zastínila Koudelkovu snahu , přilehnutí česka do Bruselské postýlky ,posun se plukovníku !?