20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


SVĚT: Muslimové by se měli stydět

14.4.2016

Kritika muslimů a islámu již není doménou pouze pana Konvičky. Veliké překvapení vyvolalo vystoupení saúdské televizní moderátorky muslimského vyznání Nadine Al-Budair na soukromém televizním kanálu Rotana Khakijiyya TV.

Ta třetího dubna přerušila vysílání tamní televize proslovem, kde doslova uvedla:

„Kdykoliv teroristé masakrují nevinné civilisty, předhánějí se chytráci a hypokrité jedni s druhými v tom, že říkají, že tito lidé nereprezentují islám nebo muslimy. Možná by nám někdo z nich mohl říci, kdo tedy islám a muslimy reprezentuje. Jsme svědky toho, jak lidé závodí ve snaze být první v poukazování na to, že to, co se děje, nemá co dělat s muslimy a že teroristé jsou něco jako bezdomovci závislí na alkoholu nebo na drogách.“

Nadine Al-Budair dále pokračovala, že jsou to muslimové, kteří vybuchují v sebevražedných bombových atentátech a útočí bombami na ostatní. Proto se ptá, proč arabští šejkové, experti, žurnalisté a všichni arabští státní představitelé a úředníci nezpytují své svědomí, když hovoří o pachatelích.

Podle moderátorky by se muslimové měli stydět

Moderátorka také odsoudila útoky v Bruselu. Podle Nadine Al-Budair přišel čas na to, aby se - po odporných bruselských bombových útocích - muslimové zastyděli a přestali jednat, jako by ti teroristé byli něčím výjimečným. A dále pokračuje:

- Musíme přiznat, že jsou všude, jejich národnost je arabská a jejich náboženstvím je islám.

- Musíme přiznat, že se mezi námi narodili a že jsme to my, kdo je naučil zpaměti citovat učení všech salafických knih.

- Musíme přiznat, že jsou to námi založené a vedené školy a univerzity, kdo je naučil, že všichni ostatní jsou nevěřící.

Všichni muslimové by si měli podle moderátorky uvědomit, že je to jejich náboženská výchova, která přiměla tyto mladíky opustit korán a semknout se kolem jeho falešných interpretů.

Muslimové by si měli přiznat pravdu

Na závěr svého vystoupení se moderátorka ptá: „Proč nemají odvahu přiznat, že jsou to oni, kdo nás učili, že džihád je povinností muslimů, a kdo legalizovali politické války za použití scestných a ostudných výkladů, které dovolují zabíjení, otroctví a ničení?“

Pevně věřím, že podobné názory muslimů uslyšíme nejen z médií stále častěji.

Díky Tomáši Haasovi za překlad.

Převzato z blogu s autorovým souhlasem

Autor je europoslanec za KDU-ČSL, člen Rozpočtového výboru Evropského parlamentuAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!