5.8.2020 | Svátek má Kristián


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kubiš 14.7.2020 10:29

Mráz tedy přichází z druhé strany a z té protější přichází laskavé teplo ? Blbnutí na kvadrát z té "druhé" strany se mne hluboce dotýká, avšak od V. Putina a jeho maršálů spolu s Si Ťin-pchingem a jeho UV KSČ se lze nadít pouze asijské kruté diktatury.

J. Bilina 13.7.2020 20:41

Cernosi se takhle ozyvaji uz desitky let a casto k tomu maji padny duvod. Jiste, nic se nema prehanet, ale duvodem soucasneho kravalu je predevsim rasisticky cunik Donald J.Trump.

Putin vedel velice dobre, proc vyslal svou armadu trollu aby ho pred volbami podporila. Ze stejneho duvodu pomaha i Zemanovi a podrazakum z takzvaneho Institutu Vaclava Klause.

Mraz prichazi porad z Kremlu a autor je jeho maly pomocnicek. Rv

M. Kraemerová 12.7.2020 18:42

Díky za velmi dobrý rozbor situace i originální srovnání s čínskou kulturní revolucí. S tou jsme dobře obeznámeni a víme, k jakým vedla následkům. Někomu vadí, že hlavní hrozbu vidíme v Západu a ne v Rusku a Číně. Je to tím, že se Západem sdílíme stejný kulturní okruh a co se děje na Západě, přenese se k nám. Situaci v Číně a Rusku sice musíme monitorovat, ale není pro nás bezprostřední hrozbou. Je třeba mít také na paměti, že Čína je dnes největší mocností (USA už jí nejsou, nebo brzy nebudou) a neměli bychom si myslet, že obrovi budeme něco diktovat. Budeme rádi, že nás tento obr nezašlápne.

P. Staronový 12.7.2020 21:47

Vy možná budete ráda. Trochu předbíháte událostem.

J. Kubiš 14.7.2020 10:47

Kraemerová, Vaše radost nad trefným srovnáním s čínskou kulturní revolucí je jistě založena na dobré znalosti této etapy čínských dějin, kdy se např. v každé vesnici stavěly pece na výrobu oceli, aby tak Čína tygřím skokem předstihla ve výrobě oceli během jednoho roku USA, a tak podobně. Dnes se ČLR podařilo pomocí totalitní politiky a též pomocí krádeží západních technologií vybudovat čínský ekonomický "zázrak". To ale neznamená, že když je totalitní stát též ekonomicky úspěšný (to bylo Německo ve 30. letech také), že je to společenský model hodný úcty a následování, nebo by měl vzbuzovat lokajské obavy ("Budeme rádi, že nás tento obr nezašlápne...").

M. Kraemerová 14.7.2020 16:01

Pane Kubiš, obávám se, že jste mne úplně nepochopil. Nepřeji si, abychom měli politický model jako v Číně nebo Rusku. Stejně, jako oni si nepřejí náš model a já to respektuji. Srovnání s kulturní revolucí vychází z toho, že šlo o destruktivní situaci, kdy se během krátké doby popřely všechny tisíc let budované etické modely (např.úcta k starším, k učitelům, ničily se kulturní statky...). A něco podobně nečekaného a destruktivního se děje dnes. Co se týče totalitní politiky, lze se k ní dostat i přes demokracii. Začíná to politickou korektností. Co se týče lokajského chování - můžeme být sebevědomí, ale s respektem k síle partnera. Nebo až pojede kolem Čingischán, tak se mu nelokajsky postavíme do cesty? A naposled, co se týče znalosti Číny, tak jsem ji i USA navštívila opakovaně, kromě dalších 60ti zemí všech kontinentů. Takže jakési srovnání mám.

L. Masar 12.7.2020 18:00

Pane Weigle, rozbor sedi. Za takova slova se tady dnes ovsem vyhazuje z prace. Bonmot T. Jeffersona o stromu svobody zacina mit zcela konkretni obrysy ...

J. Hanzlík 12.7.2020 17:44

Článek dr. Jiřího Weigla podává apokalyptický pád svobody flagelantského Západu, ale jaksi opomíjí ambice totalitního Východu. Nevím jaké je stanovisko Institutu VK k Východu, ale zdá se, že tak zvaný čínský zázrak se stává pro EU jakýmsi vzorem. Jsme svědky intenzivní snahy utužovat ekonomické vazby, a to za každou cenu, ale nejen to!

Na rozdíl od Spojených států je tomuto rostoucímu imperialistickému gigantu najednou mnoho tolerováno. Vedle oblasti lidských práv a nerovnosti hospodářské soutěže měnovými manipulacemi, krádeže a plagiátorství autorských práv, také porušování dohodnutého statutu Hongkongu a nakonec v rámci politiky jedné Číny nevadí ani zpochybňování existence Tchajwanu. Je to mimochodem právě Tchajwan, kde jde o jeho svobodu volby v jakém systému bude žít.

Zdá se, že je to v souladu s vizí pohrobků evropských maoistů z šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Jejich tehdejší revolta je obdoba dnešního kulturního marxismu. Státně kapitalistická Čína s komunistickým systémem vlády dnes láká následování po vzoru zásnub globálního kapitalismu s čínským státním ručitelstvím, kdy kšeftovat je sice relativně možné bez rizika, ale s jasnou dominancí čínského systému, který funguje bez individuálních práv a svobod, ale s imperialistickými ambicemi.

M. Moravcová 12.7.2020 16:34

Dnešní schvalovači BLM, klekači a neomezení omlouvači by za komunistů chodili v čele prvomájových průvodů, okna by zdobili a na schůze chodili. Stejně nadšeně. Pořád se to opakuje.

M. Panter 12.7.2020 19:02

Pravda, režimy se mění, typy lidí zůstávaj....

P. Staronový 12.7.2020 21:49

A co kobliháři?

V. Čermák 12.7.2020 22:16

Zasekli se vám v mozku, PražMyši.;-D;-D;-D

P. Staronový 12.7.2020 23:30

U mně by alespoň měli v čem, šaChystoši. To vám nehrozí.

P. Aron 12.7.2020 10:52

Vynikající text. Říkám už dlouho to samé. Pod to se podepisuji.

V. Pavelka 12.7.2020 20:54

Jestli padne Tramp , padne odklad ! Kdo tomu Velí !!?? A kde se nachází .Co armáda a Tajné služby . už k nim patří???EUEU

T. Zlesa 12.7.2020 10:52

Zdá se, že u nás mnoho lidí, i vzdělaných, ve věku nad 40 - 50 let má problém s rozlišováním co je podstatné a opravdu se děje z těch příběhů a zpráv co jim servírují novináři. Mladší generace, již zcela internetová, ty události buď žije (tipuji 1%) nebo ignoruje (99%). Podle toho co na facebooku sledují. Bohužel někteří ti starší jsou schopni z jednotlivostí, vypíchnutých bulvárním tiskem, dělat dalekosáhlé závěry. Viz zde autor z IVK. Bohužel u nás jiný než bulvární tisk neexistuje. Zde sdílím názor prezidenta na novináře.

D. Stirsky 12.7.2020 13:48

Lépe bych to nenapsal.

J. Jurax 12.7.2020 15:38

Po mém soudu se hrubě mýlíte.

K. Blahůrek 12.7.2020 5:34

Myšlenky bojovnice K. :

- Aspoň vidíme, jak je nám EU prospěšná, jak oblbuje !

- 1***

- Přesně tak...

- Naprostý souhlas s autorem !

Mluví v množném čísle, zřejmě za nějakou skupinu ( "aspoň vidíme" ), tradiční to zbraň pouličních křiklounů.

R. Langer 12.7.2020 7:11

Tak to je dobře, že mluvíš jenom za sebe, soudruhu. :-P

M. Rochovanský 11.7.2020 22:44

Pane Weigle, pláčete nad rozlitým mlékem. Je trochu paradox, když někdo tak úzce spojený s Václavem Klausem, si stěžuje, jak jde vše špatným směrem. a jak ty dnešní elity špatně reagují. Málokdo ovlivňoval českou politiku a celou společnost za posledních 30 let více než VK. Takže pokud je tady něco špatně, tak je to přímým důsledkem fungování a vládnutí těchto elit v čele s Klausem, ztráta morálky, víra v peníze, nefungování právního státu, korupce, politické komploty, to vše zapříčinilo, že lidé nedůvěřují tradičním stranám a hledají alternativy. Myslím pochopitelně v rámci ČR. Ale nemyslím si, že se vaše stesky a předtuchy vyplní, to je jen takové strašení., to je oblíbená hra lidí snažících se ovládnout masy. Napřed je vystrašíte a pak jim nabídnete řešení.... Pokračovat asi nemusím., to už přece z historie známe. A s přirovnáním současného hnutí k čínské kulturní revoluci, tak to jste šlápl rovnou do lejna. Tam šlo úzké skupině čínských komunistů v čele s Maem o ovládnutí celé čínské společnosti. Plácáte nesmysly, nebo vidíte snad nějakého nového Maa, pane exkancléři?

J. Václavíková 11.7.2020 23:02

R^

P. Staronový 11.7.2020 23:25

Zřejmě potřebuje někoho, na koho svádět své vlastní omyly. Pan Klaus už hodně dlouho neurčuje politiku téhle země, natož morálku zdejších občanů.

Pokračovat skutečně nemusíte.

M. Rochovanský 15.7.2020 17:38

Nejen politiky, ale celé společnosti, vnímejte psaný text. VK senior se přeci po ukončení premiérského mandátu nezavřel do trezoru ani neodjel na Bahamy za Koženým, naopak spolu s M.Zemanem si rozporcovali zemi a hlavně důležité posty a tímto na hodně dlouho ovlivnili celou zemi, důsledkem toho bylo znechucení veřejnosti klasickými politickými stranami, vznik a podpora takových obskurních uskupení jako VV, Úsvit , SPD a nakonec vzestup ANO, takže důsledky tohoto mocenského paktu cítíme dodnes :-(

K. Blahůrek 12.7.2020 5:21

Dobře napsáno.R^

R. Langer 12.7.2020 7:11

Špatně napsáno. Rv

P. Staronový 12.7.2020 8:59

Hlavně idiotsky myšleno.

J. Jurax 12.7.2020 15:39

Po mém soudu napsáno špatně.

V. Církva 12.7.2020 7:49

Tak díky za někoho kdo nám vysvětluje že každá akce přináší reakci. Samozřejmě že za to že společnost volí o nový komunismus můžou chyby předchozí.

Podstatné je ale něco jiného. A to že ti revolucionáři přichází vždy s většími hrůzami a to minimálně od násilné velké francouzské revoluce, VŘSR i té Maovy. Nekomplikujte to tím že Mao a jeho hoši chtěli uzurpovat moc. To je průvodní jev, to chtěl Robespiere i Stalin. Je to ale nepodstatné. Podstatné je že opět nichcmachři chtějí zničit svět který oni nevytvořili jen na něm parazitují. Ten svět má chyby, potřebuje vylepšit ale ne těmito totalitári

P. Aron 12.7.2020 10:55

Přesně tak.