6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

SVĚT: Morálka bez vztahu k realitě

29. března 2002 se před velkoprodejnou v jeruzalémské čtvrti Kirjat ha-Jovel vyhodila do vzduchu hamásovská teroristka Šálida Aját el-Akráš

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 2.5.2015 0:00

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Hitler byl od počátku silný, protože měl za sebou početný národ, který byl podvedený (viz Wilsonovi body), ponížený a oloupený (Versaillskou "smlouvou", a nezákonnou francouzskou anexí Poruří z r. 1923)!

Je neuvěřitelné, že v podstatě stejně hloupý postup je teď opakován vůči Rusku!

H. Lukešová 1.5.2015 23:09

Re: A jaký má Irán důvod chtít zničit Izrael?

Přesně tak.

B. Rybák 1.5.2015 23:08

Velmi zajímavý článek

Tomu, že se organizacím jako Greenpeace, Amnesty International, Human Rights Watch... hrnou peníze, se vůbec nedivím, protože bez nich by těžko poznávaly, kdo má větší pravdu (kdo asi Greenpeace přispěl na boj proti americkému radaru u nás?). S tím ovšem souvisí i to, že z jejich postojů je kýmsi vybírána konečná pravda o níž není slušné diskutovat, což je stav velmi žalostný!

Kladem článku je určitě i to, že odhaluje dvojí metr v hodnocení násilí muslimů, jimž procházejí i činy genocidní (např. vůči křesťanům), obzvláště v porovnání s proti němu se bránícím Izraelem.

Na rozdíl od autora, ale nemám žádný důvod chválit Saudské bomby, které docela určitě nikdy nedopadnou na spřátelený genocidní "stát" IS, a nenávidět "bomby" Iránské, které na něj, ale bohužel nejenom na něj dopadat asi budou. Nemám vůbec nic proti jemenským Hútíům, kteří bojují o své přežití. Vytvoření států, obsahujících vzájemně se nenávidějící obyvatelstvo byl zločin, který by měli napravit státy a národy, které ho spáchaly a zbohatly na něm. Nemám a nechci mít s tím cokoli společného a očekávám takový postoj od naší vlády!

J. Kanioková 1.5.2015 21:46

Přesně..!

J. Kanioková 1.5.2015 21:42

Souhlas..

J. Kanioková 1.5.2015 21:37

Naprostý souhlas..

J. Kanioková 1.5.2015 21:36

""Západ ztrácí smysl pro realitu""

Neztrácí... už dávno ztratil !!!

Pokryteckým pseudohumanismem, stockholmským syndromem, politickou korektností. Demokracií, která vždycky vynese do vrcholných funkcí "menší zlo". S přáním zalíbit se všem, abych byl oblíben a znovu zvolen..

"Menší zlo" se zbabělou ochotou ustupovat "vůli lidu", kterou prezentují média loajální k těm, co je platí..

J. Kostelanský 1.5.2015 21:12

Západ stráca zmysel pre realitu takmer vo všetkom

Politici na Západe strácajú zmysel pre realitu prakticky vo všetkých oblastiach, na ktoré si človek len spomenie. Či už je to situácia v Izraeli, Arabská jar, masová imigrácia do Európy, multikulturalizmus, genderizmus, "ekonomická kríza" v Grécku a ďalších južanských štátoch, situácia na Ukrajine, stav demokracie v Rusku...

Západ funguje zatiaľ bez nejakých väčších problémov nie vďaka západným politikom, ale napriek ich činnosti. Desiatky rokov to môže ešte takto fungovať, ale z dlhodobej perspektívy mám vážne obavy o budúcnosť tzv. západného sveta...

J. Jílek 1.5.2015 19:04

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

právě jste si uprdl

J. Jílek 1.5.2015 19:03

Re: Neříká, proč si toho všimla teprve teď?

http://www.counterpunch.org/2006/09/22/hezbollah-s-rockets-and-civilian-casualties/

HRW 2006.... Hezbollah fired thousands of these unguided rockets directly into civilian areas with no way of guiding the attack toward a military target, knowing that civilian casualties would be the likely result.....

J. Jílek 1.5.2015 18:56

Re: Neříká, proč si toho všimla teprve teď?

In November, Israel launched an eight-day military campaign against Palestinian armed groups who fired rockets indiscriminately from Gaza into Israel; more than 160 Palestinians as well as six Israelis were killed, including many civilians. Both sides violated international humanitarian law in the conflict.

J. Jílek 1.5.2015 18:51

Neříká, proč si toho všimla teprve teď?

jen namátkou rok 2013

http://www.amnestyusa.org/research/reports/annual-report-israel-and-the-occupied-palestinian-territories-2013

H. Lukešová 1.5.2015 17:05

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Tak nepochybuji o tom, že upálení palestinského mladíka nebylo zrůdné, bylo, ale stejně, jak píšete, byla strašná brutální vražda tří židovských chlapců. Ano, Blízký východ je jiný svět, bohužel. A těžko se změní. Přesto je Izrael v otázce dodržování lidských práv a vědeckého pokroku nejvýše ze zemí Blízkého východu. Nehodnotím rasově, Židé a Arabové jsou stejné semitské rasy, ale já to vidím ve vztahu k ortodoxii, ortodoxní náboženství brání vědeckému bádání, v Izraeli žije spousta sekulárních Židů, v muslimských státech je sekulárních lidí méně, proto mají méně úspěchu, tudíž nejedná se o otázku rasy, ale o otázku ve vztahu k vědě a životu.

E. Erat 1.5.2015 16:56

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Máte jako obvykle selektivní paměť.Stejně zrůdné bylo upálení mladého palestinského hocha zaživa,zcela nevinného ze strany židovských vrahů.Byla to vendeta za podobně zrůdné zavraždění židovských mladíků.Bohužel na zcela nevinném hochovi.Situaci na BV nemůžete posuzovat očima evropanky,to je zcela jiný svět.

V. Podracký 1.5.2015 16:30

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Samozřejmě, že jsme vazalové, ani si neu...dnem. Ale asi nám nic jiného nezbývá.

H. Lukešová 1.5.2015 16:13

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

To také nepochopím, proč paní Netzer obhajuje tolik islám a Palestince, že jí nevadí názory, "všechny národy světa stvořil Alláh, Židy stvořil Satan". Někteří lidé jsou šíleně zatvrzelí a jejich názor se nikdy nezmění. A s tím fanatismem, se říká, někdo káže vodu a pije víno, obviňovat druhé lidi z prohřešku, který sama dělám.

A právě tyto názory, "všechny národy světa stvořil Alláh, Židy stvořil Satan", vedou k lynčování, např. popsaný případ "Lynčování v Ramalláhu", kde byli oba vojáci pobodáni nožem, sekání sekyrou, byly jim vyjímány orgány, Palestinec Asiz Zalha, si krví izraelských vojáků potřísnil ruce a ukazoval je nadšenému davu, nakonec byli oba chlapci zapáleni. Takový strašný čin Blízký východ do té doby nezažil.

P. Vaňura 1.5.2015 14:52

ZATÍM si pouze myslím, že bychom měli mít alespoň

poloviční armádu ve srovnání s r. 1989, co se týče počtu lidí i techniky.

Podle Beneše bylo před WW2 rozhodující už to, že Francie připustila remilitarizaci Porýní, což byl zakázáno Versailleskou smlouvou, "r. 1936 zradila Francie sama sebe, pak už jí nebylo zatěžko zradit i ostatní." Beneš navíc píše, že tehdy sám nesl do Paříže tajnou nótu, že "pokud se Francie rozhodně proti Německu intervenovat, Československo splní své spojenecké závazky."

P. Lenc 1.5.2015 14:12

Re: ve světě údajně „špatně vykládaného islámu“ jsou ženy týrány

Z mého hlediska by ten jejich osud by tak krásný...

E. Erat 1.5.2015 14:07

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Ano,je to pouze jeho subjektivní názor.Je to přesně jedna paní či pán povídal.Někdo druhý může mít zcela odlišný názor či pohled.Nebo my tady v ČR máme všichni stejný názor na vše ? Takových názorů různých lidí z různých zemí jsou na internetu miliony, a nemají prakticky žádnou hodnotu.Koneckonců i ve vašem oblíbeném Izraeli mají lidé odlišné názory na jeho politiku atd.A vy také třeba nevěříte nějákému propalestinskému názoru některých osobností.Důležitá jsou fakta,nikoliv názory kohokoliv.

S. Netzer 1.5.2015 14:01

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

To, že někdo někde žije, nevypovídá absolutně nic o jeho kvalitě jeho úsudku.

L. Severa 1.5.2015 13:54

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Paní Lukešová, na paní Netzer nemá smysl reagovat. Svěřila se (zde na N. P.) ve smyslu, že vlastně obhajuje muslimy, protože se jí příčí jeho fanatické obviňování. Ovšem její sveřepé obhajování muslimů také nelze jinak nazvat než fanatismem. Fanatici nevidí napravo- nalevo, a když docházejí argumenty tak stačí jednoduché "Svatá prostoto".

S. Netzer 1.5.2015 13:43

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Symptomatické pro "pravicové myslitele".

Ti ve Washingtonu nejsou naši spojenci, nýbrž my jejich vazalové.

Hnus.

V. Podracký 1.5.2015 13:30

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Ještě k tomu, že Hitler byl v r. 1938 poměrně slabý: Jednak slabý nebyl, začal si troufat, když se vyzbrojil. Jednak, když budeme takto argumentovat, potom si můžeme dovolit napadnout každého, kdo se na náš křivě podívá. Kdo bude rozhodovat o tom, jestli je někdo nebezpečný nebo ne? Podle čeho? Jsou nějaká kritéria? Samozřejmě, že ne. To snad někde ve Washingtonu rozhodnou, že tento je ten špatný a my hned jako vazalové ho zničíme? Nepřipomíná to snad něco, co už tady bylo? Třeba třídní nepřítel.

H. Lukešová 1.5.2015 13:29

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Vy v Anglii nežijete, já také ne, pí Netzer rovněž ne, pan Rogozov ve Velké Británii žije, takže na rozdíl od nás všech ví, jak to tam chodí. Je svědkem postupující islamizace Velké Británie. Pokud ani tohle svědectví vás nepřesvědčí, tak je to holt těžké.

V. Podracký 1.5.2015 13:12

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Lotyšsko je člen NATO. Musíme jej bránit proti napadení. Co je to hybridní válka? Vysvětlete mi to pane Vaňura!

A. Richter 1.5.2015 12:36

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Netzer, zalez!

Nemíchej se mezi lidi!

.... *8-(

S. Netzer 1.5.2015 12:27

Re: Článek dobře nadhazuje problémy

Nějak mi ušlo, že by ten článel byl o nějakém multikulti.

Ale u určitého druhu lidí se vyskytuje podmíněný reflex, že jakmile je řeč o muslimech, tak okamžitě začnou blábolit o multikulti. :-(

E. Erat 1.5.2015 12:22

Re: Zapad ten smysl pro realitu neztraci

Aneb,jedna paní povídala.

P. Vaňura 1.5.2015 11:52

A jaký má Irán důvod chtít zničit Izrael?

Zelména s ohledem na to, že Židé a Peršané byli po několik století v minulosti spojenci, což je i v Bibli!

Jediným důvodem je snaha o mocenskou dominanci v muslimském světě a tu chce odvodit od nepřátelství vůči Izraeli!

P. Vaňura 1.5.2015 11:48

Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Přesto nakonec dobyl skoro celou západní Evropu a polovinu SSSR! TOTO se mu podařilo, protože Francouzi a Britové "chtěli mír" a až příliš mnoho zejména briských politiků projevovalo proto "pochopení" pro Hitlerovy nároky!

Prostě neznali nebo spíše nerespektovali Machiavelliho, který už před 500 lety napsal, že "válce se nelze vyhnout, pokud bychom ji později museli vést stejně, ale za horších podmínek."

A ještě osobní dotaz na pana Podrackého, pokud Putin rozpoutá hybridní válku proti Lotyšsku, půjdete tam proti němu bojovat, nebo pro něj budete mít "pochopení?"