6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

SVĚT: Morálka bez vztahu k realitě

29. března 2002 se před velkoprodejnou v jeruzalémské čtvrti Kirjat ha-Jovel vyhodila do vzduchu hamásovská teroristka Šálida Aját el-Akráš

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 1.5.2015 23:08

Velmi zajímavý článek

Tomu, že se organizacím jako Greenpeace, Amnesty International, Human Rights Watch... hrnou peníze, se vůbec nedivím, protože bez nich by těžko poznávaly, kdo má větší pravdu (kdo asi Greenpeace přispěl na boj proti americkému radaru u nás?). S tím ovšem souvisí i to, že z jejich postojů je kýmsi vybírána konečná pravda o níž není slušné diskutovat, což je stav velmi žalostný!

Kladem článku je určitě i to, že odhaluje dvojí metr v hodnocení násilí muslimů, jimž procházejí i činy genocidní (např. vůči křesťanům), obzvláště v porovnání s proti němu se bránícím Izraelem.

Na rozdíl od autora, ale nemám žádný důvod chválit Saudské bomby, které docela určitě nikdy nedopadnou na spřátelený genocidní "stát" IS, a nenávidět "bomby" Iránské, které na něj, ale bohužel nejenom na něj dopadat asi budou. Nemám vůbec nic proti jemenským Hútíům, kteří bojují o své přežití. Vytvoření států, obsahujících vzájemně se nenávidějící obyvatelstvo byl zločin, který by měli napravit státy a národy, které ho spáchaly a zbohatly na něm. Nemám a nechci mít s tím cokoli společného a očekávám takový postoj od naší vlády!

J. Kanioková 1.5.2015 21:36

""Západ ztrácí smysl pro realitu""

Neztrácí... už dávno ztratil !!!

Pokryteckým pseudohumanismem, stockholmským syndromem, politickou korektností. Demokracií, která vždycky vynese do vrcholných funkcí "menší zlo". S přáním zalíbit se všem, abych byl oblíben a znovu zvolen..

"Menší zlo" se zbabělou ochotou ustupovat "vůli lidu", kterou prezentují média loajální k těm, co je platí..

J. Kostelanský 1.5.2015 21:12

Západ stráca zmysel pre realitu takmer vo všetkom

Politici na Západe strácajú zmysel pre realitu prakticky vo všetkých oblastiach, na ktoré si človek len spomenie. Či už je to situácia v Izraeli, Arabská jar, masová imigrácia do Európy, multikulturalizmus, genderizmus, "ekonomická kríza" v Grécku a ďalších južanských štátoch, situácia na Ukrajine, stav demokracie v Rusku...

Západ funguje zatiaľ bez nejakých väčších problémov nie vďaka západným politikom, ale napriek ich činnosti. Desiatky rokov to môže ešte takto fungovať, ale z dlhodobej perspektívy mám vážne obavy o budúcnosť tzv. západného sveta...

J. Kanioková 1.5.2015 21:37

Naprostý souhlas..

J. Jílek 1.5.2015 18:51

Neříká, proč si toho všimla teprve teď?

jen namátkou rok 2013

http://www.amnestyusa.org/research/reports/annual-report-israel-and-the-occupied-palestinian-territories-2013

J. Jílek 1.5.2015 18:56

Re: Neříká, proč si toho všimla teprve teď?

In November, Israel launched an eight-day military campaign against Palestinian armed groups who fired rockets indiscriminately from Gaza into Israel; more than 160 Palestinians as well as six Israelis were killed, including many civilians. Both sides violated international humanitarian law in the conflict.

J. Jílek 1.5.2015 19:03

Re: Neříká, proč si toho všimla teprve teď?

http://www.counterpunch.org/2006/09/22/hezbollah-s-rockets-and-civilian-casualties/

HRW 2006.... Hezbollah fired thousands of these unguided rockets directly into civilian areas with no way of guiding the attack toward a military target, knowing that civilian casualties would be the likely result.....

V. Podracký 1.5.2015 11:32

Článek dobře nadhazuje problémy

Tyto problémy reálně existují, jen nevíme, jak je řešit. Ztráta smyslu pro realitu provází lidstvo celou historii. Kdo smysl pro realitu zcela výjimečně měl, ten obvykle na tom velmi vydělal. Pochybuji, že fanatičtí multi-kulti najednou se probudí a budou mít smysl pro realitu. Muslimové se probudit ani nesmí, protože by to byla zrada islámu. Absence smyslu pro realitu se ukázala na protiruské kampani. Rusko, osminásobně slabší než NATO je nebezpečné a už chystá obsazení ČR jako v r. 1968 - a jiné blbosti. Prostě smysl pro realitu lidé nemají, věří propagandám a lžím více než pravdě.

P. Vaňura 1.5.2015 11:48

Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Přesto nakonec dobyl skoro celou západní Evropu a polovinu SSSR! TOTO se mu podařilo, protože Francouzi a Britové "chtěli mír" a až příliš mnoho zejména briských politiků projevovalo proto "pochopení" pro Hitlerovy nároky!

Prostě neznali nebo spíše nerespektovali Machiavelliho, který už před 500 lety napsal, že "válce se nelze vyhnout, pokud bychom ji později museli vést stejně, ale za horších podmínek."

A ještě osobní dotaz na pana Podrackého, pokud Putin rozpoutá hybridní válku proti Lotyšsku, půjdete tam proti němu bojovat, nebo pro něj budete mít "pochopení?"

V. Podracký 1.5.2015 13:12

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Lotyšsko je člen NATO. Musíme jej bránit proti napadení. Co je to hybridní válka? Vysvětlete mi to pane Vaňura!

V. Podracký 1.5.2015 13:30

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Ještě k tomu, že Hitler byl v r. 1938 poměrně slabý: Jednak slabý nebyl, začal si troufat, když se vyzbrojil. Jednak, když budeme takto argumentovat, potom si můžeme dovolit napadnout každého, kdo se na náš křivě podívá. Kdo bude rozhodovat o tom, jestli je někdo nebezpečný nebo ne? Podle čeho? Jsou nějaká kritéria? Samozřejmě, že ne. To snad někde ve Washingtonu rozhodnou, že tento je ten špatný a my hned jako vazalové ho zničíme? Nepřipomíná to snad něco, co už tady bylo? Třeba třídní nepřítel.

S. Netzer 1.5.2015 13:43

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Symptomatické pro "pravicové myslitele".

Ti ve Washingtonu nejsou naši spojenci, nýbrž my jejich vazalové.

Hnus.

V. Podracký 1.5.2015 16:30

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Samozřejmě, že jsme vazalové, ani si neu...dnem. Ale asi nám nic jiného nezbývá.

J. Jílek 1.5.2015 19:04

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

právě jste si uprdl

J. Kanioková 1.5.2015 21:42

Souhlas..

P. Vaňura 1.5.2015 14:52

ZATÍM si pouze myslím, že bychom měli mít alespoň

poloviční armádu ve srovnání s r. 1989, co se týče počtu lidí i techniky.

Podle Beneše bylo před WW2 rozhodující už to, že Francie připustila remilitarizaci Porýní, což byl zakázáno Versailleskou smlouvou, "r. 1936 zradila Francie sama sebe, pak už jí nebylo zatěžko zradit i ostatní." Beneš navíc píše, že tehdy sám nesl do Paříže tajnou nótu, že "pokud se Francie rozhodně proti Německu intervenovat, Československo splní své spojenecké závazky."

B. Rybák 2.5.2015 0:00

Re: Hitler byl r. 1938 ještě poměrně slabý

Hitler byl od počátku silný, protože měl za sebou početný národ, který byl podvedený (viz Wilsonovi body), ponížený a oloupený (Versaillskou "smlouvou", a nezákonnou francouzskou anexí Poruří z r. 1923)!

Je neuvěřitelné, že v podstatě stejně hloupý postup je teď opakován vůči Rusku!

S. Netzer 1.5.2015 12:27

Re: Článek dobře nadhazuje problémy

Nějak mi ušlo, že by ten článel byl o nějakém multikulti.

Ale u určitého druhu lidí se vyskytuje podmíněný reflex, že jakmile je řeč o muslimech, tak okamžitě začnou blábolit o multikulti. :-(

K. Janyška 1.5.2015 9:30

Žádný západ, coby jednotně myslící a jednající osoba,

neexistuje ! O čem to do prdele pořád mudrujete ? Dzp.

P. Vaňura 1.5.2015 10:55

pane Janyško, existuje např. "muslimský svět?" nebo

"arabský svět?" Můžete sice tvrdit, že ne, ale např. totální obrat v politice Iránu po vítězství islamistů Vás usvědčuje z OPAKU! Neexistuje jiný důvod pro podporu "Palestinců" Iránem než islám!!!

Takže, samozřejmě, Západ je široký pojem, spojující různorodé státy, ale přesro EXISTUJE.

Vašemu individualistickému pojetí se NAPROSTO VYMYKÁ armáda, která z velké části jedná jako jednorný celek. Nepřítel je každý, kdo má na sobě nepřátelskou uniformu a většinou to je i obyvatelstvo nepřátelského státu.

Už po desáté se Vás ptám, jak na základě SŘLI postavíte armádu co do ochoty BOJOVAT a UMÍRAT za SPOLEČNÝ cíl. Přitom armády existují už celá tisíciletí, dokonce i v dobách, kdy ještě neexistoval trh!

S. Netzer 1.5.2015 11:18

"Neexistuje jiný důvod pro podporu "Palestinců" Iránem než i

Šia, ne Islám.

Irán má velmocenské ambice a kašle na sunnitský islám. Jednu chvíli to vypadalo tak, že nechá Hamas úplně padnout.  Jediným důvodem proč Irán obnovil svou pomoc Hamasu - http://www.jpost.com/Arab-Israeli-Conflict/Iran-transfers-millions-to-Hamas-for-reconstruction-of-tunnels-missiles-396200 - je jeho cíl zničit Israel.

P. Vaňura 1.5.2015 11:52

A jaký má Irán důvod chtít zničit Izrael?

Zelména s ohledem na to, že Židé a Peršané byli po několik století v minulosti spojenci, což je i v Bibli!

Jediným důvodem je snaha o mocenskou dominanci v muslimském světě a tu chce odvodit od nepřátelství vůči Izraeli!

J. Kanioková 1.5.2015 21:46

Přesně..!

H. Lukešová 1.5.2015 23:09

Re: A jaký má Irán důvod chtít zničit Izrael?

Přesně tak.

B. Volarik 1.5.2015 7:48

ve světě údajně „špatně vykládaného islámu“ jsou ženy týrány

Malér je v tom, že jenom levicoví idioti umějí Islám správně chápat.

Více než miliarda muslimů v jejich vlastních zemích tudíž nemá o správném výkladu Islámu ponětí. Veškeří muslimové v Saudské Arabii, Iránu a dalších vlastech Islámu by se měli od levicových magorů učit. Navrhuji levičákům vysílat do takových zemí správně Islám chápající věrozvěsty a kázat Arabům v Saudské Arabii jak se to má dělat...kochám se pouhou představou jejich osudu...

J. Pražák 1.5.2015 8:56

Re: ve světě údajně „špatně vykládaného islámu“ jsou ženy týrány

Malér je v lenosti lidí. Kdo není líný a přečte si korán nebo i hadíty, tak uvidí, jak zvrhlá a s Evropskými hodnotami naprosto nekompatibilní ideologie islám je.

P. Lenc 1.5.2015 14:12

Re: ve světě údajně „špatně vykládaného islámu“ jsou ženy týrány

Z mého hlediska by ten jejich osud by tak krásný...

J. Sinnreich 1.5.2015 1:25

USA a smysl pro realitu

Bohuzel v zahranicni politice USA se smysl pro realitu zcela ztraci. Barack Hussein Obama ve sve megalomanske touze po podepsani nuklearni dohody s Iranem zcela ignoruje zakernou, genocidni politiku teto theokracie, ktera bude znamenat zkazu nejenom pro Evropu, ale i pro Spojene Staty.

H. Lukešová 1.5.2015 0:33

Jakékoliv budovy, kde byli teroristé či ukryty zbraně

byly legitimním vojenským cílem a Izrael je měl plné právo zlikvidovat, za civilní oběti na palestinské straně může Hamas. Nicméně muslimové se učí, že všechny národy světa stvořil Alláh, Židy stvořil Satan, no a multikulti politkorektníci s tím zřejmě souhlasí, proto Arab do krve nenávidí Žida, vždyť antisemitismus je základním učením islámu, když někdo hlásá, že ten který národ stvořil Satan, tak co s takovým národem, jediným řešením je totální vyhlazení, o to se Arabové snaží, o vyhlazení Židů jak jim síly stačí. Jenomže multikulti politkorektníci podporují islám a Palestince. Vlastně islám má stejné cíle jako měl nacismus. Zničení Židů.

P. Vaňura 1.5.2015 10:59

Izrael má plné právo naložit s pásmem Gazy tak, jaou

RAF a USAAF naložily 14-15. 2. 1945 s Dražďanami. Nebo je zmasakrovat Holodomorem, jako Stalin Ukrajince!