1.10.2023 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

SVĚT: Mohou barbaři zachránit civilizaci?

Západní „aliance ke všemu ochotných“, USA, Velká Británie a Francie, vyslala na syrské území přes sto raket, a to v odplatě na cosi, co i moderátor české televize nazval „údajným chemickým útokem“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Svoboda 19.4.2018 10:07

Re: Dnes se píše v komentáři pana Švamberka na

Proč tam teda posílají specialisty, když to mohl potvrdit novinář, vy hlavo :o)

J. Holíček 19.4.2018 10:06

Re: Jako ZHN v Iráku.

Jak pro koho.

Kde nic není, ani smrt nebere.

:-))

J. Svoboda 19.4.2018 10:04

Re: Nemám názory pana Schneidera rád,

Mě taky. Že se svět nedokáže vypořádat s řezníkem, který neváhá vraždit vlastní lidi a nechává se za to oslavovat v podobě kultu osobnosti. Neliší se brutalitou od IS a za spojence má agenta KGB a islamistického klerika.

R. Gramblička 19.4.2018 10:02

Re: Nemám názory pana Schneidera rád,

asi by bylo vhodné, aby články byli anonymní. Diskutéři by pak řešili jen CO aniž by museli řešit OD KOHO

R. Gramblička 19.4.2018 10:00

Re: Jen tak pro zasmání

stejně tajná jako ty americké důkazy o chemickém útoku a Asadově vině. Jednoduchý, ale trapný způsob, jak zakrýt, že mají prázdné ruce :-)

B. Rameš 19.4.2018 9:58

Nemám názory pana Schneidera rád,

ale něco mi na situaci v Sýrii (a nejen tam) smrdí. A chlór to nebude.

R. Gramblička 19.4.2018 9:57

Re: Jen tak pro zasmání

Jojo, když zalže Lavrov, můžou se z toho všichni possrat, když ale lže Trump, Májová, Marakon či Merkelka, je ticho po pěšině. A co ty lži pána Schneidera, dozvíme se už konečně v čem lže?

P. Černoch 19.4.2018 9:54

Re: Jen tak pro zasmání

Je to spíš k pláči.OPCW zveřejnila výsledky rozboru vzorků Otravy Skrípalovích s tím,že šlo o čistou látku.Toť vše.Žádný Novičok,či jiná látka.Podrobnější zpáva je prý tajná pouze pro členy OPCW.V čem se tedy Lavrov koupe?A proč je zpráva OPCW tajná?

J. Jelínek 19.4.2018 9:53

Re: Jen tak pro zasmání

Jednoduché to je, malý skutečně jsem, 173 cm není až tak mnoho. A milé? No, už mě nazývali všelijak, takže jsem poměrně splachovací. A nějaké další nadávky by nebyly? Neberte ty agenty (byť bona fide a zadarmo pracující ) typu pana Schneidera příliš vážně. Jsou to jen relikty VUMLu studia Dějin VKS(b). Vstupovat s nimi do diskuse je jako snažit se naučit žábu proti zdi boxovat.

J. Fridrich 19.4.2018 9:51

Re: Dnes se píše v komentáři pana Švamberka na

Panu Uzlovi jsem nedávno napsal, pane Holíček - Pan Uzel podlehl také tomu v naší zemičce rozšířenému mýtu - " Američané jsou vlastně hlupáci ".. Tedy dle něj je těch cca 320 000 000 lidí dnes žijících v USA hloupých, nebo jejich převážná většina. Američané jsou ale MY - to jsme my, lidé ze všech národů a zemí světa, kteří v tísni našli v Americe nový domov. Kdo posouvá v jejich vědeckých střediscích a na jejich universitách pokrok lidstva dopředu již cca 100 roků pan Uzel asi také netuší.. V dnešní době díky technologiím z Ameriky a jeho center v Silicon Valley, Redmondu a mnoha podobných se posouvá věda a pokrok dopředu a např. číňánci jsou zatím spíše zloději technologií.. Několikrát kliknete do toho Amerického Internetu na svém "písí" a dozvíte se o vývoji " ajtýtechnologií " více než když my jsme museli běhat pro každou informaci do universitní knihovny za našich komoušů.. Amerika-USA pomohla civilizovanému světu v posledních 100 létech totiž 3krát - v I. světové - nemuseli a poslali cca 608 000 svých synů-mladých mužů do Evropy, když nastal " pat " u Verdunu. V II. světové do Evropy tak moc jít nemuseli - oni měli totiž " svou válku " - byli napadeni Japonskem v Tichomoří a přitom pomohli opět svými syny-vojáky a obrovskou materiální pomocí, když bylo Británii a Rusku nejhůře. A v té třetí - t.zv. studené Velký Ronald Reagan ty darebáky z Říše Zla uzbrojil a nám vrátil SVOBODU a lidskou důstojnost.

Myslím, že světu a hlavně Evropě pomohou i po čtvrté.. A hlupáci se najdou všude, my je také můžeme vyvážet - to mi věřte. Přeji hezký den.

S. Netzer 19.4.2018 9:51

Re: Expert na ruské postoje Schneider

Místní ruská úderka ví, že to byli komparzisti.

Nejpřesvědčivěji z nich simulovala ta bezvládná mimina s pěnou u úst.

P. Černoch 19.4.2018 9:50

Re: Dnes se píše v komentáři pana Švamberka na

Novinář The Independent Robert Fisk nenašel v Důmě žádné známky chemického útoku.Je o tom pár článků v češtině ,ale přikládám originál.Nebude snad tvrdit,že je Independent proruský.

https://www.independent.co.uk/voices/syria-chemical-attack-gas-douma-robert-fisk-ghouta-damascus-a8307726.html

J. Svoboda 19.4.2018 9:49

Re: Jen tak pro zasmání

Napište rovnou vrazi z Volstrýtu, vy argumentační gigante :o)

M. Valenta 19.4.2018 9:45

Re: Jen tak pro zasmání

Ve svých lžích ohledně novičoku se právě koupe Lavrov, to jen pro zasmání.

V. Pokorný 19.4.2018 9:39

Jen tak pro zasmání

a mimo téma. Musel jsem se smát. Protože jak kdosi oslovil pana Jelínka označením: malý paroháčku. Jak jednoduché a milé.

Jinak k tématu článku: pan Schneider podal jasné argumenty. Ať je kdokoliv z místních odmítačů vyvrátí. Nemůže totiž. Nemůže obhajovat něco, co je projevem zločinnosti a agrese ze strany tzv. demokratického Západu, ve skutečnosti zločinců a teroristů.

P. Černoch 19.4.2018 9:38

Re: A je to tady

Tereza Spencerová je právě v Damašku na rozdíl od různých pisálků.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Jste-vedle-jak-ta-jedle-vzkazuje-Tereza-Spencerova-ze-Syrie-mluvicim-hlavam-z-Prahy-Prinasi-informace-z-mista-i-FOTO-532626

M. Valenta 19.4.2018 9:35

Re: Expert na ruské postoje Schneider

Jenom vycházím z reality a z historie, a také z dřívějších Schneiderových článků, vesměs okatě proruských a ony záběry pokládám za autentické. A zaujatý proti Rusku? To jsem, jako můj táta i děda.

J. Svoboda 19.4.2018 9:26

Re: Expert na ruské postoje Schneider

A co teprve v Holyvůdu natočené záběry z fingovaného přistání na Měsíci, že?

A. Alda 19.4.2018 9:25

Trockij nebyl Rus, ale Žid.

A zavraždit ho také nenechal Rus, ale Gruzínec. Zřejmě mu vadilo že Trockij chtěl zabíjet víc než on a permanentněji.

J. Svoboda 19.4.2018 9:24

Re: Jako ZHN v Iráku.

Z toho ale neplyne nic ...

P. Lenc 19.4.2018 9:19

Re: Expert na ruské postoje Schneider

Zbytečné pane Zingo.To jsou pro různé Valenty pouhé podružnosti, pokud nebudou dokonce tvrdit že to je "nenávistná propaganda" v jejich zápalu budovat ten jediný multikulturní svět.

A. Alda 19.4.2018 9:19

Ještě jednodušší je užít kuchyňskou sůl

a primitivní elektrolýzu. Jenom to trvá trochu dýl, než se získá použitelné množství.

A. Alda 19.4.2018 9:17

Jako ZHN v Iráku.

Dovolím si odkaz na odzrojovaný článek:

https://siemko.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=659236

A podotýkám, že chlor je naprosto běžný plyn, užívaný k chladírenským účelům. U nás ho skladujeme tisíce tun - na každém zimáku a u poloviny mrazíren (ta druhá půlka užívá čpavek, který je stejně jedovatý a stejně použitelný jako bojový plyn).

A takový ryze bojový sarin si umí vyrobit každý, kdo není hlava zcela tupá a negramotná. Je to velice snadné a rychlé a suroviny k tomu nakoupíte v každé drogerii.

P. Zinga 19.4.2018 9:12

Re: Expert na ruské postoje Schneider

Pane Valento, proč ze sebe děláte hlupce? Vy si nepamatujete dětské oběti Asadovy zrůdnosti, točené v tělocvičně v Egyptě? Anebo pro Vás platí, že pravda, která mluví ve prospěch protivníka, nesmí být vyslovena?

J. Pražák 19.4.2018 9:06

Re: Také se divíte,

Zkuste také něco vypotit. Nebo si neumíte přečíst zahraniční noviny a jste duševně impotentní?

T. Hraj 19.4.2018 9:02

Re: Také se divíte,

Máte pravdu, nálepkování je skutečně podpásový způsob vedení diskuse. A propos, kdo to tu prve mluvil o "trolech", pane Jelínku?

J. Jelínek 19.4.2018 9:01

Re: Také se divíte,

Ohledně argumentů se obraťte na vašeho kolegu Holíčka. Ten je přes argumenty expert.

V. Hanus 19.4.2018 8:58

Domácí výroba "chemiciých zbraní".

Takový chlór neí problém vyrobit podomácku. Jako kluci jsme to zkoušeli v kočárkárně. Kippův přístroj, něco málo KMnO4 (nebo peroxidu vodíku) a kyselinu chlorovodíkovou (dříve solnou). Tenkrát jsme málem přidusili spolužáka Čudlu. Kdo si doma leptal nějaký "plošňák" tak ví, že lze ponořit destičku se spoji do kyseliny solné a přikapávat peroxid vodíku. A máte hned krásné zelené páry vonného chlóru. Takže žádná věda. Souvislosti si domyslete sami.

J. Holíček 19.4.2018 8:54

Re: Doučit, člověče.

„Když se ptali Dalajlámy, co ho na lidech a lidskosti nejvíc překvapuje, odpověděl: "Lidé. Protože obětují zdraví, aby vydělali peníze, potom obětují peníze, aby znovu získali zdraví, potom se tak znepokojují minulostí a budoucností, že si neužívají přítomnosti, a.. tak nežijí ani v přítomnosti ani v budoucnosti. A žijí tak, jakoby neměli nikdy zemřít, a potom zemřou bez toho, aby předtím žili."“

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“

„Vždy mě dojme příklad malého hmyzu, například včel. Přírodní zákony nařizují, aby včely pracovaly společně, mají-li přežít. Výsledkem je jejich instinktivní smysl pro společnou odpovědnost. Nemají žádnou ústavu, policii, náboženství ani morální výcvik, ale díky své přirozenosti pracují věrně pospolu. Občas možná bojují, ale většinou žije celá kolonie ve vztahu spolupráce. Lidé na druhé straně mají ústavy, rozsáhlé právní systémy a policejní síly. Máme náboženství, pozoruhodnou inteligenci a srdce schopné milovat. Přesto však v praxi naše vynikající vlastnosti za tímto malým hmyzem zaostávají. V určitých směrech cítím, že jsem ubožejší než včely.“

R. Gramblička 19.4.2018 8:52

Re: Také se divíte,

od Trolla s velkým T to fakt sedí :-P