26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SVĚT: Melody Sucharewiczová

Melody Sucharewiczová je rodilá Mnichovanka, která od svých devatenácti let žije v Izraeli. Nějakou dobu jezdila po světě jako neoficiální vyslankyně své nové vlasti a prezentovala izraelské pozice a zájmy v médiích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Nový 21.11.2020 16:56

Po revoluci se dalo dělat spousta věcí. Lidé stáli za Havlem a podpořili by ho, kdyby chtěl komouše zakázat a potrestat.

Ovšem místo toho lidé nadšeně aplaudovali jeho: "Nejsme jako oni" a byl klid. A teď začít řešit něco po 30 letech? Vždyť je to výsměch

D. Bystriansky 21.11.2020 19:00

"kdyby chtěl komouše zakázat a potrestat". Evidentně nechtěl, nebo nemohl, když poslancům komoušům za zvolení presidentem přeci musel něco slíbit, samozřejmě nejen Havel. Nebo jej jednohlasně zvolili z lásky k vlasti?

H. Lukešová 21.11.2020 13:50

Myslíte že jeden proces s 22 nacisty je dostatečná spravedlnost za miliony povražděných? Já si to rozhodně nemyslím. Jenom v SS sloužilo přes milion Němců, další stovky tisíc z nich sloužili v Gestapu, či na železnicích...i Wehrmacht na východní frontě se dopouštěl válečných zločinů.

V. Církva 21.11.2020 14:14

Jo jo, Němcům válka celkem prošla. Ne že by se za ni dnes někteří mladí nestyděli. A neměli bychom se k tomu už vracet. Ale těch odsouzených vzhledem k zvěrstvům tolik nebylo.

Naopak, ještě dnes nám paní Rybnická pravidelně vyčítá deset tisíc Němců zabitých při divokém odsunu. A to i přes to, že převážně Němci mají na svédomí válku s 50 miliony mrtvých, plynové komory, němečtí civilisti vraždili u pochodů smrti do poseledních dnů války, a přes to, že s divokým odsunem, nemá většina našich předků nic společného

H. Lukešová 21.11.2020 14:20

Tak to máte jednoznačně pravdu, co to je deset tisíc za 50 milionů...To je trošičku nepoměr. Kdyby se skutečně měl praktikovat princip krev za krev, život za život, jediný Němec by nepřežil válku. Dvě třetiny evropských Židů Němci vyvraždili tím nejhorším způsobem, ale že by se poučili?

Že by se Němci zbavili svého antisemitismu? Ale kdeže. Nadále financují krajně levicové protiizraelské organizace, které se podílí na bojkotu Izraele, snaží se ho poškozovat u mezinárodních organizací a k tomu všemu financují palestinské teroristické organizace.

J. Nový 21.11.2020 17:02

A možná proto tak s nadšením vítají muslimy, největšího nepřítele Židů a potrestají (nebo chtěli potrestat) toho, kdo připomene minulost (veřejně dostupnou na internetu) o přátelském setkání Hitlera s palestinským muftím.

A ta samá EU mlčí k nenávistným výrokům typu:

"Rozhovor Marjam abú Músy zaznamenala izraelská nezisková organizace MEMRI (Middle East Media Research Institute), která jej přeložila do angličtiny a zveřejnila na svých webových stránkách a na svém profilu na Youtube. Americkému prezidentovi tato palestinská aktivistka vzkázala: „Říkám Trumpovi: Tvůj konec přijde rukou palestinského chlapce.“

Músa v rozhovoru dále řekla: „Z Alláhovy vůle, brzy odneseme Židy a hodíme je do jam Hitlera, který je chtěl spálit. "

https://www.reflex.cz/clanek/video/95232/palestinska-aktivistka-zidy-hodime-do-hitlerovych-jam-a-trumpuv-konec-prijde-z-rukou-palestinskeho-chlapce.html

J. Jurax 21.11.2020 15:28

Nemyslím si to.

Nicméně budete-li sledovat vlákno, seznáte, že moje poznámka byla učiněna v jiném kontextu než jaký zde doplňujete Vy.

J. Lukavsky 22.11.2020 7:22

"jeden proces s 22 nacisty je dostatečná spravedlnost za miliony povražděných?" určitě ne, ale! Kdyby se v poválečném Německu zavřel milion bývalých SS, další milion Hitlerjugend... další milion...ze Svazu Německých žen .... kdo by zbyl? Vždyť oni neměli nikoho jiného nežli bývalé nacisty, soudce, úředníky, vojáky, policajty, doktory... Antinacisti už dávno umřeli v koncentrácích, ti šli první. Politika je volba menšího zla z několika zel. Lidi co nikdy nic nevedli si myslí, že je to volba zlo - dobro. Není! J.L. end

P. Milan 21.11.2020 14:31

Taky a vůbec je nelituji.

Hlavně ale strůjci těch zákonů.

P. Milan 21.11.2020 14:31

"Viník všech problémů s islamismem je liberální progresivistický Západ."

Nelze být zároveň liberální a progresivistický.

Lze se za liberála vydávat, ale na to by rozumní lidé neměli věřit.

Víra v sebe chybí. Víra v dobro (vnucené) je právě ten progresivismus.

J. Pankovic 21.11.2020 12:00

Dokud bude sedět na kanclêřskee židli Německa prokletá Merkelbàba, tak se nic nezmění, leda k horšímu, bude se jenom tlachat ;-O až bude možná už pozdě !!!!

V. Církva 21.11.2020 12:48

Jednoznačně, ale není to jen ona. Máme tendenci najít si jednu příčinu zla, ale Merklová je marxistka a ten je rozlezlý po celém světě.

V. Kolman 21.11.2020 11:17

Má pravdu "přecedo"!

J. Lambert 21.11.2020 11:10

"Jako největší dárce by EU v čele s Německem mohla podmínit přítok peněz..." - tak to asi nepujde, nebot Islam patri k Nemecku, jak pravi pani kaclerska, nejvetsi humanistka soucasnosti (citat pani Rybnicka). A zminovany Erdogan, jeji fakticky spoluvladce, prezident/kancler 6 milionu nemeckych muslimu by se na to take mracil.

Nastesti nejsou Zide tak na hlavu padli, aby se pod taktovkou polepseneho Nemecka nechali zmasakrovat podruhe. V ocich vsech pokrokovych sil vsude nasvete tim hure pro ne.

J. Jurax 21.11.2020 13:05

Jo, tak to je. Ale povzbudivé to není a dobré už vůbec.

J. Vágner 21.11.2020 9:55

Nemyslím si, že terorismus je primárně plodem islámu jako náboženství. Terorismus umí produkovat kde jaká ideologie, když ji někdo pojme dostatečně fanaticky. A islám umí fungovat i tolerantně. Daleko více je to projevem civilizačního střetu. Muslimové s námi a našimi hodnotami jednoduše nechtějí mít cokoliv společného. Kdyby se nedopustilo neštěstí s jejich migrací na západ Evropy, byla by rada jednoduchá. Dejme jim klid a pokoj. Nemyslím si ani, že by političtí lídři že Západu byli tak hloupí, aby netušili koho podporují. Bohužel fungují pragmaticky v rámci mantinelů v kterých fungují. Kolik je muslimských voličů ve Francii? 10%? A k tomu pragmatismu? Čí, že to byly drony co pomohly vypráskat muslimům křesťanské Armény z Karabachu? Že by Izraelské?;-D

J. Jurax 21.11.2020 13:07

No, politika byla, je a bude vždycky ze značné části svinstvo až odpudivé.

V. Církva 21.11.2020 13:17

Částečně pravdu máte. Jenže víra a posmrtný život je víc než socialistický (teda i nacistický) slib ráje na zemi. Pokud člověk pochopí skutečný princip víry v Boha - sounáležitost s Tvůrcem, vesmírem, přírodou a hlavně lidmi, bude víra pro spoluobčany přínosem. Pokud si víru někdo splete s negativistickými přístupy je zle.

Tyto problémy se objevili i u křesťanského pálení čarodějnic nebo válek. Jenže když náboženství definujete mimo jiné slovy "zabíjejte nevěřící", "užívání si" s mnoha nezletilými dívkami je jasné že ten negativismus může snadno převládnout.

Protože hodně Muslimů upřímně hledá tu víru v Boha, uměli se v různých obdobích chovat tolerantně. Je otázka nakolik jsou v některých částech koránu i věci pozitivní. Hlouběji to zkoumat není nutné. Máme Krista případně Budhismus a Védy, které považuji za srovnatelné s Křesťanstvím.

Jinak ale žít a nechat zemřít. Oni se melou sami, Západ nemá v těch zemích co dělat, pokud evidentně nejde o záchranu Křesťanů a Židů. Ale hlavně oni namají co dělat na Západě. Jenže když Vám kancléřka řekne, že Islám k Německu patří......

J. Lukavsky 22.11.2020 17:04

"Muslimové s námi a našimi hodnotami jednoduše nechtějí mít cokoliv společného" mimo peníze, které jim nevěřící psi z EU musí odevzdávat oni milostivě přijmou. Jinak vůbec nic, no ještě Palestinci od Israele milostivě berou vodu a elektřinu, event. se jejich šéfové nechají léčit U Žida ve špitálu, když melou z posledního, jinak ale vůbec ale vůbec nic! J.L. end

P. Milan 21.11.2020 9:51

"Teď, když vraždy rezonují čím dál více a dějí se stále častěji, snad – doufejme – dojde ke změně přístupu."

Nedojde. Jen ke změně keců.

Změna přístupu by byla namáhavá a dlouho nepopulární. Řvali by nejen musulmani, ale i všichni levičáci, multikulturalisté, enviromentalisé, prostě všichni pošuci.

J. Jurax 21.11.2020 13:08

Soudím, že bohužel máte recht.

V. Církva 21.11.2020 14:16

Přál bych si aby jste neměl pravdu. Ale realita je tak, jak píšete.

P. Milan 21.11.2020 14:34

Taky bych si přál. Posypal bych si hlavu popelem a radoval se.

V. Chrastina 21.11.2020 15:03

A že jich už je i u nás, pane Milane. Ta zrádná pátá kolona sdružená kolem Pirátů by nám sem ráda vpustila migranty a i muslimy. Pokud už u nás nejsou, protože vláda nechala stavět pro ně ubytovny. Doslechl jsem se, že skupina vousatých dvaceti a více letých dětí podala trestní oznámení na vládu z týrání, jelikož byli umístni mezi dospělé, což se jim nezamlouvá, jsou přece podle vlastního prohlášení děti, i když nemají žádné doklady. Jak dopadlo tohle soudní řízení mi není známo, nicméně se tak proláklo, že už je tu máme a už s nimi začínají potíže. Jen musíme doufat, že se nezradikalizují a nezačnou svá dětská práva hájit se zbraní v ruce8-o

D. Bystriansky 21.11.2020 19:17

R^

J. Roškota 21.11.2020 8:24

Málo si klademe otázku, co se to děje? Proč dochází k radikalizaci mladých lidí, kteří dlouho neměli žádnou tendenci brát víru nijak vážně. Jak se stane, že mladý Vídeňák z Makedonie tak moc touží po smrti? Své i jiných.

Já si nemyslím, že zlo je zakořeněno v Islámu. Je to, podle mého, nějaká hluboká sociální deprivace, které nerozumíme. No a vzhledem k tomu, že muslimů v Evropě se jen tak nezbavíme, budeme jim muset porozumět. To neznamená s nimi souhlasit, ale nepřítele je třeba poznat.

Doporučuji ke zhlédnutí Izraelský seriál Fauda.

J. Sedlář 21.11.2020 8:54

Vídeňák z Makedonie, biftek ze soje, Ahmed ze Švédska: https://m.loupak.fun/obrazky/vlastni/659022/

Děje se džihád, už 14 století. Nemyslíte si špatně, je ho tam na tuny. Další dotazy?

M. Rohovský 21.11.2020 9:00

Pane Roškoto, věřím že Vaše teorie zahrnuje i vysvětlení drobného faktu, že z důvodu sociální deprivace vraždí pouze příslušníci islámského vyznání, které samozřejmě nemá s ničím takovým žádnou spojitost.

J. Roškota 21.11.2020 10:16

Breivik, Christchurch, RFA, ETA, IRA.

H. Lukešová 21.11.2020 10:32

A jmenujme také ty palestinské teroristické organizace, Hamas, Palestinský islámský džihád, Lidová fronta pro osvobození Palestiny (LFOP), OOP (Organizace peo osvobození Palestiny), Fatah a libanonský Hizballáh.