16.4.2024 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

SVĚT: Masová migrace bude, dokud…

... dokud přijímání různých paktů a dohod o migraci a uprchlících nenahradí svobodná a spravedlivá obchodní výměna. A k ní je zatím pořád dost daleko.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kopis 25.12.2018 18:52

Prazvláštní byly a jsou kroky

které vedou k uvolnění toho natlakovaného Papinova hrnce, aniž k tomu byl důvod, respektive reálný důvod! A ještě podivnější jsou postoje některých evropských migrofilních politiků, kteří tvrdí, že se pro zastavení migrační/invazní vlny nedá nic dělat, tedy až do okamžiku, kdy o tom přestanou rozhodovat.

V. Petr 25.12.2018 14:40

Píčinou migrace je PŘELIDNĚNÍ"

M. Prokop 25.12.2018 15:00

Re: Píčinou migrace je PŘELIDNĚNÍ"

A příčinou přelidnění πča, viz nadpis. :-P

K. Janyška 25.12.2018 18:26

Re: Píčinou migrace je PŘELIDNĚNÍ"

Není, je to necivilizovanost a nízká úroveň drtivé většiny migrantů... Dzp.

V. Liptovský 25.12.2018 13:28

Etalónom hodnotenia je ochota integrovať sa...

Utekajúci pred hladom by urobili všetko, aby sa zaradili do novej spoločnosti. Ak by podnikli takú strastiplnú cestu, rovnako ochotne by sa snažili zaradiť sa, aby sa stali plnohodnotnými členmi... Ak to nerobia (česť výnimkám) - tak prečo prichádzajú do cudzej krajiny? Priživiť sa na jej prosperite? Mimochodom, "neprispôsobiví" sú v Európe už 800-900 rokov (od prvých písomných správ) - a to ich na začiatku nebolo veľmi veľa a nevyznávali islam... Je nereálne, aby sa tento typ migrantov integroval.

J. Schwarz 25.12.2018 18:19

Re: Etalónom hodnotenia je ochota integrovať sa...

Navíc Afričani už před drahně lety vyhnali evropany pod hesly "národního sebeurčení" a "Afriky afričanům". Afriku mají a cpou se do Evropy? A kam až hodlají "prchat"?Prošli blízký východ, Turecko, Řecko - nikde jim to nebylo dost dobré a je s podivem, že jim stačilo Německo a nedožadovali se i v tom Německu nějaké specifické oblasti, městské čtvrti nebo kvalitního hotelu.

P. Aron 25.12.2018 13:23

Autor je mírně řečeno poněkud naivní

Volný obchod je jistě fajn ale není to všelék. První co tyto země potřebují je evropský způsob práce a kontrola porodnosti.

Aby bylo co svobodně vyměňovat potřebují ty země také něco vyrábět a nikoliv pouze exportovat suroviny a to ještě těžebními společnostmi, které jim nepatří.

A ty lidi nežene do migrace ani tak chudoba, ta už tam byla mnohem horší ale obraz blahobytu v Evropě, který vidí v televizi, v chytrých mobilech a o čemž je přesvědčují pašeráci lidí. A pochopitelně, že Merkelová a spol jim v tom dali jasný signál.

J. Jančura 25.12.2018 11:31

Autor má ve svém článku pravdu jen zčásti..

Autor má ve svém článku pravdu jen zčásti, koloniální mocnosti určitě nějaké civilizační vymoženosti přinesli - železnice, školství apod., ale také jim hodně uškodily zejména jejich ekonomice vývozem levného, továrně vyráběného zboží. Totiž kolonie jim nesloužily jen jako zdroj laciných surovin, ale také jako odbytiště svých výrobků. Např. Angli dovážela z Indie levně bavlnu a své levné tovární výrobky vyvážela zpět do Indie,čímž zlikvidovala rozsáhlý místní trh s ručně tkaným textilem a způsobila ožebračení milióny domácích výrobců.

M. Prokop 25.12.2018 12:09

Re: Autor má ve svém článku pravdu jen zčásti..

Více přineslY, než uškodily.

V. Petr 25.12.2018 14:52

V době, kdy Gándí začal se svou propagandou domácího

tkaní, tvořily podstatnou část indického EXPORTU, textilie, vyráběné STROJI v tamních továrnách! Příčinou migrace je

1) Přelidnění (počet obyvatel Afriky se od r. 1950 více než ZPĚTINÁSOBIL).

2) Vítačská politika evropských zemí, před rokem 1935 by imigranty do Evropy nepustili a v případě potřeby by se nerozpakovali NASADIT ARMÁDU s neomezenými pravomocemi velitelů!

3) Před WW2 se na kolonie doplácelo a velmoci je držely ze strategických důvodů!

4) Černá Afrika, kromě úzkého pruhu na pobřeží, se stala koloniemi až kolem roku 1900!!! a v šedesátých letech byla dekolonializována. Do té doby Evropané do některých oblastí vůbec nepřišli! Největším problémem byla neochota černochů pracovat, neboť zlí kolonizátoři zrušili robotu (corvé).

Š. Hašek 25.12.2018 11:26

Bude pokud,

dokud bude dost studentů, politiků, herců, sluníčkářů, intošů, Sorosů, .......... kteří se opájejí tím, že "někam" nastěhují milion obohacovačů, zaplatí se to z "obecního".

Problém je v tom, že k sobě si je nepustí, doma je živit nebudou ........ maximálně pražská intelektuálka nechá svoje děti (pokud nějaké ve třicíti má) si pohrát odpoledne o víkendu hodinku s černouškem ..... a potom alou děťátka domů, pěkně vymydlit, papání z mikrovlnky .......... a černouškové do ubikace dle příkazu Šabatové a Feriho. Feri je vůbec číslo.

Zkráceno.

Mám dojem, že v Africe jim svítí dost Slunce a v zimě nemusejí topit. Bude to rukama.

P. Aron 25.12.2018 13:42

Re: Bude pokud,

Přesně tak.

J. Bruner 25.12.2018 10:50

kolik je potřeba

ručně pletených tašek z palmového listí na výměnu za např.automobil? A ani samotné číslo nic neříká o tom, že po taškách není u nás poptávka, přičemž z Evropy jdou dotace právě do "tašek" - obrazně i aspoň trochu i přímo.

M. Mikulec 25.12.2018 9:50

Pred valkou se utika

Za prve do prvni bezpecne zeme. Za druhe by utikali ti nejzranitelnejsi- stari lide, zeny a deti. Tohle, co utika do Evropy, vypada jako armada. Pisalkove maji problem nafotit nejakou srdcervouci scenu, kde je dite.

J. Chaloupka 25.12.2018 9:32

Proč tak roste populace v rozvojových zemích?

No protože nesneseme pohled na umírající děti a posíláme jim tam jídlo několik desítek let. Takto uvažují Afričané:

Proč čekat, až z toho ráje pošlou jídlo, (protože místo, kde je přebytek jídla, považují za ráj) proč v tom ráji nebydlet rovnou? No a vydají se na cestu.

Ostatní mají na svědomí prodejci "chytrých" telefonů a internet, když si černoši pustí např. Dallas, tak vidí, jak žijeme, ale nedojde jim, že tak nežijeme, ale tvrdě se učíme a pracujeme mnoho generací, chtějí prostě v tom "blahobytu" žít také.

M. Krčmář 25.12.2018 9:30

Zase jsme u dotací, zakázat by se mělo snad i to slovo.

K. Janyška 25.12.2018 9:14

Dokud lidstvo neovládne kompozitivní teorii, tedy výhradně

vědecký přístup k řešení své situace, bude na světě jeden průšvih za druhým. Kompozitivní teorie je totiž systémem navzájem propojených a neodporujících si vědeckých informací z obou větví vědy, tedy složitější společenské a i té jednodušší přírodní, testovaný teorií spontánního řádu... Dzp.

F. Kodera 25.12.2018 8:57

Před 30 - 40 lety

jsem se občas zamýšlel nad tím, co se asi stane, až se v chudých zemích rozšíří televize (o internetu nemluvě) a chudáci s hrstkou rýže na den uvidí životní úroveň jinde. A stalo se...

M. Krčmář 25.12.2018 9:28

Což rozhodně není většina těch,kteří přicházejí. Chudák s hrstkou rýže dnes sedí tam kde včera,neb nemá na cestu.

J. Schwarz 25.12.2018 18:25

Re:

K nám spíš přicházejí ti, co se doma nechtějí mačkat spolu s těmi "s hrstkou rýže".

J. Krásenský 25.12.2018 7:06

Migrace....

Zcela pomíjíte, že převaděčství se stalo výnosnějším bussinessem než obchod s drogami, zbraněmi a bílým masem. A to za vydatné podpory OSN a dalších nadnárodních organizací. O reklamní kampaň - odejděte do evropy, kde vám budou létat pečení holuby do úst a kde máte na vše právo se minimálně čtyřicet let podílejí extrémní levicí obsazené univerzity bývalého "západu".

P. Aron 25.12.2018 12:42

Re: Migrace....

Přesně tak.

J. Pospíšil 25.12.2018 5:04

Myslenka na přesídlení do Evropy se šíří Afrikou dlouho.

Nejméně dvacet let. Zejména mezi mladými lidmi, vzdělanými, tedy středoškoláky. Často s podporou "vedení" vesnic. Ti pomáhají nadaným se vzděláním. Počítá se také s tím, že až se mladý etabluje, případně i dostuduje, bude k sobě zvát příbuzné a hledat pro ně také lepší život, v krajním případě i práci.

Ti šikovní na to shromažďovali peníze, paradoxně takové, že kdyby se zamysleli a začli s nimi podnikat, měli by se v Africe lépe, než se jim může podařit v Africe.

Konkrétně můžu uvést jednoho mladého muže, středoškoláka, který pro vesnici v národním parku organizoval návštěvy turistů s prohlídkou vesnice, přivítáním tím vyskakovacím tancem a předvedl zapalování ohně třením dřívek. Když se mu povedlo domluvit i návštěvu školy ve vsi, kde se děti učily anglicky, tak na něj zbyly dva dolary od každého turisty. Turisti platili za vesnici deset a se školou dvacet. Z toho měl mladík, který jediný uměl anglicky a uměl to zorganizovat, dva dolary. Ti co turisty přivezli, taky dva, šestnáct zůstávalo starším obce. Denně obec navšívilo minimálně sto turistů. Mladíkovi na hromádku na cestu do Evropy přibývalo asi tak dvěstě dolarů denně.

J. Bruner 25.12.2018 10:45

Re: Myslenka na přesídlení do Evropy se šíří Afrikou dlouho.

onen podnikavý mladík je ovšem tou největší brzdou pokroku neboť jeho "výdělek" je přímo závislý na ukazovatelné chudobě ostatních.

M. Prokop 25.12.2018 0:52

Svobodný obchod, ano.

Nesmyslnost EUnijní zemědělské politiky (hlavně Francie) taky ano.

Ale hlavní problém je, že se obyvatelé afrických i asijských států příliš množí. I kdyby byl mezinárodní obchod sebespravedlnější, několikanásobný přírůstek obyvatelstva rozvojových zemí prostě nemůže vyřešit.

Sociální sítě, mobily a představa (ne zcela nereálná) o pohodlném životě v Evropě i USA, Austrálii etc ze sociálních dávek vše jen umocňují.

R. Langer 25.12.2018 2:18

Re: Svobodný obchod, ano.

V Austrálii ne.

M. Prokop 25.12.2018 12:11

Re: Svobodný obchod, ano.

V Austrálii jich je méně, ale já psal o představách a do těch Austrálie co bohatá země patří. Že je tam pak nepustí neznamená, že nevyplují.

J. Vintr 25.12.2018 0:45

V prvních dvou bodech nemáte pravdu

Někdo ty migranty do Evropy skutečně pozval. Nemuselo to být nic těžkého. Stačlia reklama na internetu a rozdávání finanancí na cestu. Za druhé, migrační vlnu nespustila žádná válka, ale válka se stala záminkou k zrušení ochrany hranic a legálních postupů proti lidem, kteří nelegálně překračovali hranice. Za třetí "vlky z lesů žádný hlad nežene". Lidé kteří skutečně mají hlad do Evropy nemigrují.

Z. Lapil 25.12.2018 10:32

Re: V prvních dvou bodech nemáte pravdu

Máte pravdu, ale myslím, že to není celá pravda.

Autor tvrdí, podle mě v souladu s realitou, že prvně ze všeho musí existovat popud "Pryč odtud". Pak teprv je zajímavé, jestli existuje nějaké "Tam". Jestli je dosažitelné snadno nebo s extra rizikem, z toho plyne nanejvýš to, jak dlouho onen papiňák vydrží vzdorovat. Bez velkého uvažování si troufnu mít za jisté, že území, jehož populace se zdvojnásobuje během dvaceti let, ne-li rychleji, dříve či později přeteče. Možná to není papiňák, ale Hrnečku, vař, je to určitě.

A ten Villon to myslel obrazně. Zase - určitě máte pravdu že nemigrují ti nejchudší. Emigrují ti, kteří kolem sebe vidí bídu. Ne že by na to nemohli pro samou útlocitnost koukat, ale protože si myslí, že TAM bude líp.