22.4.2021 | Svátek má Evženie


Diskuse k článku

SVĚT: Má se Evropa bránit sama?

Příští rok (4. dubna) bude Severoatlantická aliance slavit své sedmdesáté narozeniny a necelý měsíc předtím (12. března) my, Česká republika, oslavíme dvacet let našeho členství v ní.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 20.11.2018 10:04

Společné evropské armádě rozhodné NE.

Stačí se podívat na žabomyší spory ovládající vnitřní politiku evropských států a představte si, jak se transponují do vojenských operací. I pokud pominu multikulti a genderové nesmysly, stále jsou na tapetě čistě národní hlouposti: v Německu nebudou smět jezdit vojenská vozidla s dieslovými motory, ve Francii budou muset všichni řidiči na noc do hotelu, v Rakousku budou na dálnici smět jen elektromobily a přes Česko nebude ani kudy projet, díky setrvalé opravě dálniční sítě.

P. Lenc 20.11.2018 10:04

Re:

Přesné pane Tichý, včetně toho hesla.Oni ti legionářští generálové věděli své.

P. Lenc 20.11.2018 10:02

Re: Trapný

Tedy Pokorný, co vy nejste za hlavu.Nebo na hlavu?

J. Richter 20.11.2018 10:02

Re: S článkem celkem souhlas

Tak ty jsi dobrej kolaborant. Na takové jsem po srpnu 68 plivali.

J. Richter 20.11.2018 10:00

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

takovej malej rusáček, takovej malej českej kolaborantíček,viď?

R. Gramblička 20.11.2018 9:54

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

a kdo šaškuje s vojenskými cvičeními u východních hranic NATO, kdo vyhrožuje, že tam pošle další vojáky a další rakety? Že by NATO?. To už jsme tu probírali 254856krát a nikam se nedostali. Je to jako s vejcem a slepicí

J. Lepka 20.11.2018 9:53

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

Za imperiální choutky Ruska? Nepřeceňujete trochu jeho možnosti?

J. Fridrich 20.11.2018 9:50

Aston nedávno napsal mimo jiné - a má pravdu - " Co ovšem

Aston nedávno napsal mimo jiné - a má pravdu - " Co ovšem je nepochybné – údobí bezvýhradného míru a prosperity si užila západní Evropa. Pod americkým raketovým deštníkem žila v blahobytu a radosti a to trvá dodnes." Sponzoring končí...

Amerika ( USA ) zachránila jen ve 20tém století Evropu několikrát - v první svět. válce ( v den podepsání příměří 11. listopadu 1918 čítaly americké expediční síly 1 981 701 osobu. Do konce války dorazilo do Evropy 2 057 675 amerických vojáků a zvrátila patovou situaci ve prospěch dobré strany - a nemusela, byla to Evropská válka ), v druhé svět. válce byla její pomoc velmi významná nejen dodávkami do Velké Británie a SSSR ale i přímým vojenským zásahem - opět nemusela, byla napadena na druhé straně zeměkoule Japonskem v Pacifiku. V třetí svět. válce-studené nám přinesla svobodu a otevřela nám svět - to, že toho neumíme správně využívat je NAŠE chyba, ne Ameriky. Myslím, že Evropu zachrání i nyní, po čtvrté, pokud v Bílém domě usedne státník typu Ronalda Reagana - myslím, že se to povedlo - a ten dá svět do pořádku - gigantickou sílu na to mají, chce to " jen vůli k činům ".. Evropští " měkejši " to neudělají a diktátor euroasijské " Říše zla " by " zapomněl " odejít..

J. Lepka 20.11.2018 9:49

Re: Trapný

Pro začátek a jako první pomoc : studený náčinek na hlavu.

Š. Hašek 20.11.2018 9:48

Re: Společná evropská armáda nebude funkční,

štrasbrusel nesleduje funkčnost, tedy primárně. štrasbrusel chce stále něco vykazovat. Případně mlžit stran financí. Budování armády platilo vždycky za dobrý prostředek, jak obrat lid o peníze. A dále jde i o možnost nasadit armádu dle velitelů v Berlíně, kamkoliv. Zvací dopis a "vyhrocená situace na náměstí" se už udělá snadno.

Zkráceno.

I. Schlägel 20.11.2018 9:47

Re: Trapný

Máte pravdu. Jste trapný.

V. Pokorný 20.11.2018 9:43

Trapný

pokus pana Jocha obhajovat útočný vojenský pakt. Žádný obranný. Jednoznačně útočný. A většina zemí NATO slouží jako poskokové a lokajové největšímu státnímu teroristovi na světě USSA. Včetně českých kolaborantů.

A komu se máme bránit? Vždyť všude kolem nás jsou naši spojenci nejvěrnější...přece. Jistě nám přijdou na pomoc. Kdyby nás napadlo třeba...tedy...ehm...Mongolsko...nebo USA.

Š. Hašek 20.11.2018 9:43

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

Já v tom mám jasno nějak jinak.

L. Písařík 20.11.2018 9:34

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

Nepřítel je jasný. Kdo vyhrožuje, že namíří své rakety, jednou tam, jindy třeba do Dánska? Strategie jsou dvě - dobýt nebo zničit. Předpokládám, že nepřítel by chtěl naše území dobýt, ale nikdy nevíte, kdy někomu prdne v kuli a zmáčkne knoflík. Za studené války jenom množství zbraní, co by několikrát zničily asijskou a euroatlantickou civilizaci, bylo několikanásobné a to, že by nebylo vítěze v takové válce, jen to zachránilo svět. Pokud pamatujete Kubu, víte o čem píšu.

I. Schlägel 20.11.2018 9:33

Společná evropská armáda nebude funkční,

stejně jako údajně společné evropské ekonomické zájmy. Přetrvávají zájmy národní přes halasné proklamace o evropské jednotě. Stačí posloužit jedním z mnoha příkladů, třeba francouzskou snahou donutit české dopravce platit svým řidičům francouzskou mzdu na území Francie. Tato snaha byla jistě motivována láskou Francouzů k vykořisťovaným českým řidičům. Už se těším, až francouzský vrchní velitel vydá rozkaz a pošle na smrt divizi německých vojáků v rámci pomoci napadenému Estonsku. To bude koncentrát rychlosti, efektivity, racionality a odhodlání. Osoby a obsazení si můžete měnit dle libosti. "Pozitivním" příkladem budiž vojsko nejefektivnější z nejefektivnějších, tzv. Modré přilby. Jinak mne překvapuje, že Macron nemá v rozpočtu dohodnutá 2% ročně na zbrojení v rámci NATO, ale v tom samém rozpočtu má dost zdrojů na vybudování armády nové. Nicméně klapnout by to mohlo. Sociální stát blahobytu s pomocí ECB dokáže i zázraky, že, soudruzi?

Š. Hašek 20.11.2018 9:31

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

Přesné, nejdříve definovat nepřítele.

Připadá mi to úplně stejné, jako by "hospodyně" vrazila tisícovku do nákupu ..... a potom by doma čučela "co jako z toho uvaří".

Ne, že by nepřítel nebyl. Ale pro někoho je to Putin, pro jiného drzý, černý sekač rukou z Afriky, který nemá kvůli vlastní lenosti a pomoci neziskovec co jíst.

Každý mě už tady zná, a doplní si, že s Putinem (dle mého) je možno si dopisovat, s Afrikou a Saudy nikoliv.

Š. Hašek 20.11.2018 9:24

Re: S článkem celkem souhlas

Rus si hlídá svoje a nepořádá vojenské manévry v Panamě. To jen pro pořádek.

K. Janyška 20.11.2018 9:15

Re: Nemá. Vznikne německá armáda to je vždy nebezpečné.

Co však jedno není je, že existují popletové a naivní nadšenci, z nichž se touto nedostatečnoti rekrutují političtí násilníci a zločinci, tedy socialisté všemožných barev, včetně černých, kteří lidský svět v této jeho podstatě ohrožují a snaží se ji vyvrátit z kořenů. To je však nemožné a tak se musí civilizovaní těmto necivilizovaným a nevzdělaným hordám bránit. Je skutečně absurdní, že civilizovaní si myslí o lidském světě totéž, co civilizovaní málo a jen reagují na důsledky aktivity necivilizovaných, které jsou vždy pro ně nežádoucí.Ohrožují jim totiž jejich i majetky.

Právě pro obranu dosaženého, spíš však majetkového, než morálního, stupně civilizovaných, bylo založeno NATO. Jeho zakladatelé byli ve smyslu, o kterém píši, nezorientovaní totiž stejně, jako kdokoliv jiný. Je upravdu jedinou skutečně nutnou organizací světa a každý si jistě všiml, že stojí na negativním, tedy samostatnost svých členů respektujícím, principu. Na principu já pá-ty pán. Na tzv. negativní, pro jeho členy tedy zákazové, smlouvě.

Podporujme NATO, ač jeho vznik není založen na hlubokém vědění, je založen na hluboké potřebě ochránit civilizované a jejich majetky a samotný proces civilizace jednotlivců, mnohdy ještě divochů, obchodem. Nenechme se zmást řečmi o tom, že je násilnické, je obranné a nic jiného, než násilí k obraně toho, co civilizovní už dosáhli, mnohdy nezbývá.

Jde o život, ne o hraní si na vojáčky. Buďme pyšní na to, že mezi civilizovanou špičku světa patříme a ža patříme tak i mezi aktivní obránce civilize a civilizovaných... Dzp.

K. Janyška 20.11.2018 9:15

Nemá. Vznikne německá armáda to je vždy nebezpečné.

PROČ JE NATO NEJPOTŘEBNĚJŠÍ ORGANIZACÍ SVĚTA ?

Vývoj lidského světa táhne už tisíce let civilizace jednotlivců obchodem a jejich aktivitou vygenerovaný a neustále se rozšiřující od civilizovaných více k civilizovaným méně, spontánní řád lidského světa, takto jediná možnost přežití lidstva. Ten lidstvo zpětně řídí svými evolučně a neosobně vyvinutými pravidly. Nebylo-li by nekoordinované lidské aktivity, nebylo by ani dnešního lidského světa, tedy ani jeho spontánního řádu a možnosti lidstva vyvinout se až k dnešnímu stavu a k budoucnosti s dobrou nadějí.

Bohužel o této podstatě podstat miliardy lidí nemají ani tušení. Myslí si, a dokonce jsou k tomu vedeny irelevantně vzdělanými učiteli v hloupých vzdělávacích systémech světa, že lidský svět řídíme my, lidé. Kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to velmi směšné.

Plně totiž podléháme spontánním silám vývoje, jen naše soukromé věci řídíme a zařizujeme sami v rámci pravidel, která jsou nám spontánním řádem dána a jsou obsahem našich myslí. Zejména jsme řízeni negativním, tedy zákazovým, soukromým právem, které nás řídí každého 24 hodin denně. Nedá se s tím hnout a je úplně jedno, zda to lidé vědí nebo ne.

Š. Hašek 20.11.2018 9:03

1. Vlastní armáda,

která se bude starat o obranu republiky. Neplést si to s nějakými rozdávači dek v maskáčích, s gáží, kteří se bojí i myši v lese. A ministryně/blondýna je hladí občas po vláskách.

2. .......... to ostatní.

To jako Macron myslí armádu, která bude udržovat v Lyonu pořádek? Až to vezmou novodosídlenci do vlastních rukou? Nějak tomu nerozumím.

Bez jazykové úpravy, zkráceno.

M. Valenta 20.11.2018 8:56

S článkem celkem souhlas

a jen doplním, že Ti co horují pro NATO jako já a zároveň jsou pro zrušení EU, by si měli uvědomit, že to jsou spojené nádoby. Konec EU je začátek konce NATA a RUS to dobře ví a proto se také v tomto směru činí.

J. Schwarz 20.11.2018 7:38

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

A proti komu se dnes hodláte bránit, aby k tomu 20 - 30 tisíc dobře vyzbrojených a vycvičených vojáků nestačilo? Nejprve definujte nepřítele, a až poté strategii obrany. Sousedé se nás napadnout nechystají.

J. Pokoutný 20.11.2018 7:26

Re: Armáda

Skvělé, pane Černohu! Také mi jeden známý nedávno vysvětlil, že 1) V roce 1968 tu byla připravována kontrarevoluce a americké zbraně plnily skladiště; 2) Američané jsou mnohem horší okupanti než Rusové, protože ti se z Východní Evropy po r.1990 stáhli. Jen mi maně uniká, kde jsou americké verze ruských zákroků, jako byly ty v Maďarsku 1956, v Polsku, NDR, u nás...??

R. Tichý 20.11.2018 7:25

Oboji. Stejne jako v roce 1938 musime byt schopni ubranit se aspon nekolik rydnu, nez prijdou posily.

Heslo "Jako žáby v mléku!"

V. Kain 20.11.2018 7:03

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

Zapoměl jste Písaříku dodat,že za všechno může Klaus.

L. Písařík 20.11.2018 6:04

Re: Vůbec mne nepřekvapuje,

Určitě budete v menšině, dovedete si představit, co ubráníte s 20 tis. vojáky? Pamatujete studenou válku? To byla americké a spojenecké zbraně a NATO, co drželi militantní snahy CCCP na uzdě. Nebyl jste vojákem, abyste se neučil, jak naše armáda bude za 3 dny u Rýna? Rusko se moc nezměnilo, jak za cara, tak za Stalina stále se snaží oškubávat sousedy.

P. Černoch 20.11.2018 0:47

Armáda

Postavil bych otázku jinak.NATO-tedy USA,nebo armáda ČR?Platit armádě USA výpalné,nebo se chránit sami?

S. Kalužík 20.11.2018 0:34

Vůbec mne nepřekvapuje,

že mi mluvíte z duše. Obávám se však, že budeme v menšině. Ale snad ne navždy :)