14.10.2019 | Svátek má Agáta


SVĚT: Kuvajtská stupidita...

21.11.2017

... s požehnáním německé justice

Adar S. chtěl loni v srpnu letět se společností Kuwait Airlines z Frankfurtu n. M. do Bangkoku. S mezipřistáním v Kuwait City. Ačkoli měl zakoupenou letenku, vstup na palubu mu byl odepřen. Proč?

Protože je občanem Státu Izrael. Aerolinky mu sice nabídly let s jinou společností – let přímý, bez mezipřistání v Kuvajtu. Adar odmítl a Kuvajtské aerolinie dal v Německu k soudu. Jejich postup považuje za diskriminační.

Jak napsal web Deník.cz (16/11): Kuvajtský národní dopravce zdůvodnil své rozhodnutí tím, že kuvajtský zákon z roku 1964 zakazuje kuvajtským občanům obchodovat s izraelskými občany. Poté prý nabídl Izraelci sedadlo v náhradním letu jiných aerolinek.

Soud ve Frankfurtu n. M. rozhodl ve čtvrtek 16/11 – a verdikt mnohé šokoval. Opět citujme z Deníku.cz, konkrétně dvě pasáže:

- Německý soud rozhodl, že „není rozumné očekávat, že aerolinky naplní kontrakt, jímž by se dopustily porušení zákonů vlastní země, a v důsledku toho pak mohly být stíhány v ní“.

- Zamítl také žádost cestujícího o odškodnění a rozhodl, že německý antidiskriminační zákon se vztahuje pouze na rasu, etnický původ a náboženství, nikoli na konkrétní národnost.

Kde je vyšší princip mravní? Nějaký stát zavede zákonem diskriminační opatření – a my na Západě to akceptujeme? V tom případě nelze nepřipomenout, že hanebná a posléze tragická diskriminace Židů za Hitlera byla také v „souladu se zákony“. Norimberskými zákony.

Rozsudek kritizovali nejen právní zástupci Adara S., ale také frankfurtský starosta Uwe Becker (CDU), který uvedl:

Tento kuvajtský zákon, který je hluboce antisemitský a zakazuje přepravu Izraelců, přece nemůže představovat právní základ pro porušování mezinárodních norem.

Přesto se tak stalo. Byť nutno dodat, že Adarovi advokáti přistoupili k jedinému možnému kroku – podali odvolání.

V této souvislosti připomíná právní sdružení Lawfare Project, které se celou věcí zabývá, jiný podobný případ. Nuseir Yassin je izraelský Arab a také jemu byl odmítnut vstup do letadla Kuwait Airlines mířícího z newyorského letiště JFK do Indie. Roztrpčený Nuseir pak zveřejnil na Facebooku videošot, v němž mimo jiné uvedl:

Odepřeli jste mi své služby, poslužte si. Pak mi ale dejte také své USB flash paměti, svůj Viber a Waze. To je také Izrael, neboť USB flash paměť spoluvynalezl Dov Moran, aplikaci Viber Talmon Marco a navigační software Waze Uri Levine – to všichni jsou Izraelci.

Podotkl, že si nemyslí, že by Kuvajt bojkotoval Izrael kvůli starostem o Palestince, neboť tímto bojkotem poškozuje dva miliony muslimů – „palestinských Izraelců“, tedy lidí jako je on. Tento stupidní zákaz je podle něj čistá politika. Prospěch z ní nemají ani aerolinky, ani muslimové, ani Židé, ale pouze lidé držící moc.

Zvláštní je tento svět. V některých případ až extrémně úzkostlivý (nebudeme nazývat Vánoce Vánocemi, abychom neuráželi muslimy), v jiných pak hanebně laxní.

***

Yassin

Roztrpčený izraelský Arab Nuseir Yassin třímá pas Státu Izrael a říká, že stupidním zákazem bojkotuje Kuvajt dva milionu muslimů, kteří jsou držiteli stejného pasu jako on. Není to úplně správné vyjádření, neboť ne všichni izraelští Arabové se hlásí k islámu, nicméně v tomto případě jde spíše o vyjádření principu než o přesná čísla. (Zdroj: web Independence Journal Review)

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.