23.4.2021 | Svátek má Vojtěch


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
čtenář 11.2.2010 22:10

Re: Článek NENÍ o Israeli

Otázku Izraele snad chtějí Arabové řešit násilím. Už od 15. května 1948. Ale to ti asi uniklo. že ?

Thyronx 11.2.2010 22:18

Re: Článek NENÍ o Israeli

A ty se jim divis? Jednostranne vyhlaseni statu na spornem uzemi neni jednoducha a nebo zrvna mirotvorna udalost. Vime?

ps 11.2.2010 22:25

Re: Článek NENÍ o Israeli

Jednostranné? Možná tak pro neinforamvaného debila. Vyhlášení státu Izrael se událo s posvěcením OSN. A v žádném případě se nejedná o válečný akt narozdíl od  nevyprovokovaného útoku, který podnikli arabové.

Thyronx 11.2.2010 22:43

Re: Článek NENÍ o Israeli

Sam jsi neinformovany debil. Tuplovany!

Jednostranne vyhlaseni to bylo ve smyslu, ze s tim nesouhlasil zadny z okolnich statu. Kdo by chtel za humny cizacky stat s aktivnim kolonizacnim programem a hladem po novych uzemich? To, ze k tomu OSN neprihledla je vec druha. Za tuto chybu platime dodnes. Je priznacne, ze Izrael, ktery se pomoci americkeho veta vyhnul nescetnym resolucim se bude ohanet prave touto organizaci. :-)

ps 11.2.2010 22:51

Re: Článek NENÍ o Israeli

Ty milovníku vystrkovačů zadků, je logické, že s tím žádný z okolních arabských států nesouhlasil, když si na to území brousili zuby sami. Kdyby se mělo přihlížet k požadavkům arabů tak dnes neexistuje Evropa, jen řada primitivních sultanátů válčících mezi sebou.

Thyronx 12.2.2010 22:12

Re: Článek NENÍ o Israeli

Bez do p*dele, neinformovany blbe! :-)

kopretina 11.2.2010 22:58

Re: Článek NENÍ o Israeli

Když jsme u toho souhlasu, tím se neohánějte. Velká část Evropanů si nepřeje muslimskou imigraci, pan Wilders zdaleka není sám, přesto se na mínění Evropanů kašle a muslimská imigrace proudí do Evropy dál. Co my Evropané s tím?

Thyronx 11.2.2010 23:09

Re: Článek NENÍ o Israeli

Nevim. S muslimskym problemem v Evrope nejsem obeznamen a v Ceske repubice jsem se s nim nikdy nesetkal. U nas problemy s muslimy nejsou.

kopretina 11.2.2010 23:12

Re: Článek NENÍ o Israeli

No v Evropě se prosazuje nošení burek, nikábů, vraždy ze cti v Německu... Ve VB muslimský řidič tramvaje zastavil a pět minut se modlil.

S. Rehulka 12.2.2010 10:55

Re: Článek NENÍ o Israeli

 Předpokládám, Thyronxi, že žijete v USA, přitom tvrdíte že "u vás" problemy s muslimy nejsou.  Nevím, jak Vám připadá "9/11", nebo ten US.Army muslim-major-vrah v Texasu, jestli tomu říkáte "no problems" ? My, v Austrálii s těmi bastardy máme problemů mnoho, i když to naše současná socanská (Labor) vláda smetá pod koberec.....

Thyronx 12.2.2010 12:53

Re: Článek NENÍ o Israeli

Myslel jsem, ze rec byla o muslimech, kteri se do USA pristehovali. Oba Vami citovane pripady jsou neco jineho (prvni pripad byli utocnici zvenci, druhy pripad byl rodily American), to je spis dusledek nasi jednostranne zahranicni politiky a militarismu, i kdyz kazdy utok, ve kterem zahynou nevinni civiliste odsuzuji.

I zde se obcas vyskytnou pripady vrazd 'ze cti', ale jsou to ojedinele incidenty, ktere jsou, jako kazdy jiny zlocin, stihany a nelisi se prilis od podobnych zlocinu vychazejicich z ruznych kulturnich rozdilu u jinych mensin, napr. asijskych a nebo rasistickych utoku proti temto mensinam. Proto tvrdim, ze muslimove, jako mensina nepredstavuji zadny "problem".

Za nejvetsi teroristicky utok v USA pred 9/11 (Oklahoma City) byli zodpovedni bili pravicovi fanatici (Timothy McVeigh) s vojenskou minulosti. Z podobnych fasistickych hnuti, kdy se sejde blbost posilena irracionalni ideologii s ochotou pachat ve jmenu sveho presvedceni nasili, mam mnohem vetsi strach, nez z muslimskych pristehovalcu.

S. Rehulka 13.2.2010 12:20

Re: Článek NENÍ o Israeli

 Thyronxi, už z Vaší frazeologie vidím levicového vzdělance.  Jak se Vám líbí, že Vámi obdivovaný a obhajovaný Barack Hussein Obama, za svůj krátký pobyt v úřadu presidenta US., poslal na terroristy v Afghanistanu i Yemenu více Predatorů na "killing missions", než Jirka Křoví mladší (mimochodem, můj oblíbenec). Neměl by B.H.O. zaletět do Osla a vrátit tam tu Leninovu cenu Míru ?.....co Vy na to "Američane" ?

Harpyje 11.2.2010 21:26

Re: Článek NENÍ o Israeli

Vy jste opravdu ještě větší hlupák, než jsem původně myslela. Apel senátora Liebermana je nezvratným důkazem israelských zájmů v Jemenu, tak jako je nanejvýš pravděpodobné, že nějací islamisté pracují pro Israel. A proč asi jsou v nadpisu tohoto článku

Yemen seizes 'Israel-linked' cell uvozovky, co myslíte?

Thyronx 11.2.2010 21:43

Re: Článek NENÍ o Israeli

Sama jste hlupacka, Harp[Y]je. Tuplovana!

Kdyz se podivate na mapu, kdyz sledujete tisk, zjistite, ze kazdy podobny clanek, jaky napsala Hybaskova je dnes pripravou na mozny utok na Iran. V USA nam je pisou take. Pred nekolika dny se v tisku kupr. objevila zprava, ze v Jemenu bojovali po boku shiitskych rebelu vojaci Hizbullah. Vy ale neumite davat podobne veci do souvislosti, takze pochybuji, ze chapete, o co jde.

"A proč asi jsou v nadpisu tohoto článku Yemen seizes 'Israel-linked' cell uvozovky, co myslíte?"

Sice to nejsou uvozovky, ale schvalne, proc? :-)

Potapič 11.2.2010 23:03

Re: Článek NENÍ o Israeli

Hele, Kapradina tu zase smrdí a lže. Jako správná židovská kráva..

Vodník 11.2.2010 19:42

Ad Thyronx

To uz tak byva, ze kdyz vytvorite jednostranne stat, bez souhlasu svych sousedu, na uzemi, ktere jste umele zkolonizoval, tak dojde k nejakemu nasili.

V Israeli se v malém opakuje to, co v Americe proběhlo ve velkém. Precedens jako sviňa! Nedivte se, že si Israelci dělají naděje: "Jen vydržet! Vítěz píše dějiny!"

kopretina 11.2.2010 19:47

Re: Ad Thyronx

Víte Vodníku, psal jste, že Židům neupíráte právo na svou zemi, tak proč se stavíte proti Israeli. Důvody pro a proti nebudeme rozebírat na tom se neshoneme, ale jen se divím, že Vám vadí, tak malý stát, stát malé nudličky, polovina Moravy.

Vodník 11.2.2010 19:50

Re: Ad Thyronx

Právo na svou zem neznamená právo na jakékoli území, bez dohody s tamním obyvatelstvem. Ale taky si myslím, že si měli Židé zřídit Israel v Čechách. Češi je tak milují, že by byli nadšením bez sebe a těch pár výjimek by to nějak prošvejkovalo.

kopretina 11.2.2010 19:56

Re: Ad Thyronx

Lze argumentovat opačně, celá Evropa palestinské Araby miluje, tak proč si palestinští Arabové nevybudují svou zem v Evropě.

No nevím, jestli Češi milují Židy, netroufám si mluvit za všechny, to, že já mám k Židům pozitivní vztah neznamená, že mají všichni Češi. Jak jsem psala o našem shromáždění v Brně vyprávěla nám rovněž jedna Židovka, že nacisté roztrhali několik Davidových hvězd a policie ČR nedobře zasahuje.

Vodník 11.2.2010 21:51

Re: Ad Thyronx

Proč by si měli palestinští Arabové budovat svou zemi v Evropě? Jen proto, že se jim do jejich země nacpali přistěhovalci, najmě z Ruska, kteří tvrdí, že ta zem patří jim, jelikož se to píše v Bibli? Odpusťte, ale to je absurdní požadavek!

kopretina 11.2.2010 21:57

Re: Ad Thyronx

Třeba proto, protože Židé byli v /Zemi Israelské, Palestině, Svaté zemi/ dřív než Arabové, měli zde Stát a později odkoupili velkou část půdy. Píši to potisícé, Mark Twayn napsal, že je Palestina pustou zemí, kde žilo jen pár nomádů. Svatá země nebyla nikdy vyloženě arabskou zemí.

Vodník 11.2.2010 22:05

Re: Ad Thyronx

Česká kotlina nebyla nikdy vyloženě českou zemí, Francie nebyla nikdy vyloženě francouzskou zemí atd. - to není žádný argument, ale obecné pravidlo. A že tam kdysi měli stát? No a co? Řekové měli stát v Turecku ještě nedávno, Maďaři na Slovensku taky. A to, že Rusové koupili půdu a nemovitosti v Čechách jim dává právo na tento prostor?

BTW, ti Twainovi "nomádi" byli Arabové, to si pište!...

logik 11.2.2010 22:22

Re: Ad Thyronx

Kiddušin,82a,b: Kdyby nebylo židů, nebylo by žádného požehnání na zemi, ani                          slunce ani deště, pročež by nebylo národů na světě, kdyby nebylo židů.

                        Chulin94a:      Jest zakázáno vědomě okrádati souvěrce, ale jest dovoleno                                    okrádati goje.

                        Baba Bathra 54a:        Není třeba brát na nežida ohled při obchodním jednání.

                                             54b:       Majetek nežida je jako poušť, a kdo přijde a přivlastní si                            jej, stává se tedy jeho vlastníkem.

kopretina 11.2.2010 22:35

Re: Ad Thyronx

Víte, kde jste "pasáže" vyčetl? Z internetu, jak jinak, z různých nacistických stránek. V Česku za Protektorátu Čechy a Morava Hanuš Richter citoval tzv. "citace" Talmudu, aby získal souhlas Čechů s deportacemi do vyhlazovacích táborů. Vemte si do ruky Talmud a čtěte originál, ne vylhané tzv. "citace" z internetu.A Talmud si také zkusím opatřit a budu  jej studovat.

No a když vezmete do ruky Korán,je tam spoustu pohrdání křesťany a Židy a na internetu najdete spoustu citací Koránu pohrdající Židy a křesťany, ale neudělám stejnou chybu jako Vy, opatřím si Korán a budu jej číst, tak jak čtu Bibli před spaním.Začtu se do Koránu a uvidím, co tam vyčtu.

Kuk 11.2.2010 23:40

Re: Ad Thyronx

Číst svaté knihy bez zasvěceného výkladu vzsvěcdeného kněze vás může svést na zcestí.

logik 12.2.2010 22:17

Re: Ad Thyronx

Dt,23,2           Do Hospodinova shromáždění nevstoupí míšenec, ani jeho         desáté pokolení nevstoupí do Hospodinova shromáždění.   Iz,45,14          Toto praví Hospodin: Co vytěžil Egypt a co získala země Kjůš,  přejde k tobě a bude tvoje. I Sabajci, muži obrovití, půjdou za tebou, přijdou v řetězech, budou se ti klanět a překládat ti prosby.. Dt,15,1-3        Každého sedmého roku budeš slavit léto promíjení dluhů. Toto  je způsob promíjení dluhů: Každý věřitel svému bližnímu promine, co mu půjčil... Na cizince naléhat smíš, ale co máš u bratra svého, to mu tvá ruka promine. Dt,23,19-20    Svému bratru nebudeš půjčovat na úrok, na žádný úrok ani za  stříbro, ani za pokrm, ani za cokoli, co se půjčuje na úrok. Cizinci  můžeš půjčovat na úrok, ale svému bratru na úrok půjčovat nesmíš...

                        1S15,3 Nyní jdi a pobij Amáleka. Jako klaté zničíte vše, co mu patří.  Nebudeš ho šetřit, ale usmrtíš muže i ženu, pachole i kojence, býka i   ovci, velblouda i osla!

Talmud           Berkhoth,58a: Kdo vidí zástupy gojimů, nechť řekne:“Zhanobena budiž vaše  matka, matka která vás zrodila!                    

                        Joma,84b:    Má-li býti na dvoře židovském v sobotu zachráněn jeden žid  nebo několik židů, musí být zachráněni. Nikdy se tak nemá státi, jde-li o nežidy.

Citáty jso vytrženy z kontextu a sebral je rasista. Ale zkuste jim dát jiný význam.

S. Rehulka 12.2.2010 11:07

Re: Ad Thyronx

 Před mnoha lety, na trampu na Brdech, jsem slyšel písničku se slovy :

"Židi vén, Židi vén, Palestína vaše zém . Žid je Žid, musí bejt bit a pak tády búde klid !"

Do té doby jsem se s židovským problemem nesekal, žádné Židy jsem neznal, ale od jednoho staršího osadníka, jsem slyšel, že to byla písnička Vlajkařů, tedy českých fašistů. Ironií je, že ani ti fašouni nepopírali právo Židů na Palestinu, což bylo tehdejší jmeno britského svěřenectví, teprve později schválené OSN jako stát Izrael

Harpyje 11.2.2010 19:55

Re: Ad Thyronx

Buďte tak laskav, Vodníku, a jmenujte státy, které vznikly "nenásilně, se souhlasem sousedů,na území, které nebylo ´uměle zkolonizováno´ ". "Demokraticky", jak zde některé jednoduché duše vyžadují.

kopretina 11.2.2010 20:05

Re: Ad Thyronx

Přesně tak, Arabové násilně dobyli celou severní Afriku... Germáni dobývali velkou část Evropy... No a my Češi jsme vykopali  3 miliony sudetských Němců (bez jejich souhlasu), kteřá zde žili od 13. století. Neexistuje žádný stát, který by vznikl nenásilnou formou. My jsme potomci Přemyslovců, kteří vyvraždili Slavníkovce (zřejmě bez jejich souhlasu).

strejda 11.2.2010 20:25

Re: Ad Thyronx

Koho vykopali na Islandu? Koho vykopali v Japonsku? Koho vykopali na Maltě? Koho vykopali na Madagaskaru? Koho vykopali ve Švýcarsku? Koho vykopali ve Spojeném království?