28.6.2022 | Svátek má Lubomír


Diskuse k článku

SVĚT: Křesťané v ohrožení

Nejprve bylo během nedávné oslavy Vánoc sťato 11 nigerijských křesťanů. Následující den byla pět dní před svojí svatbou sťata v nigerijském státě Borno katolička Martha Bulus i se svými družičkami.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Miky 20.5.2020 16:51

Těžko lze očekávat od levicových vlád západních států, že půjdou proti svému muslimskému spojenci. Bohužel ale ani pro soudruha papeže, ani pro církevní představitele, ani pro většinu zpohodlnělých věřících to není bolestné téma. Proč?

J. Jurax 20.5.2020 17:16

No proč ... protože je dosud nezabíjejí.

J. Jurax 20.5.2020 13:19

Vraždí křesťany? Ale no to víte, to je jenom islám, náboženství míru ...

F. De Winter 20.5.2020 9:54

V únoru proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích zajímavé stání. Pětice zadržených uprchlíků z Afghánistánu, tam přišla „hájit svá práva”. Afghánci při svém zadržení uvedli, že jsou nezletilí. Policii se to nezdálo, a proto jim nechala provést kostní testy (rentgen předloktí a zápěstí), na základě kterých soudní znalci konstatovali, že jde o osoby dávno a nezpochybnitelně dospělé. Proto byli umístěni do zařízení pro dospělé v Bálkové. Afghánci, doprovázeni právničkou Petrou Sedláčkovou z Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU), žalovali stát, že jsou drženi mezi dospělými. Že chtějí mezi děti. Každému myslícímu člověku je jasné, že tohle není z jejich hlavy. Přítomnost právničky OPU podezření jen potvrzuje. Co je Organizace pro pomoc uprchlíkům vlastně zač? Sami o sobě prohlašují „OPU je nevládní a nezisková organizace. Poskytujeme bezplatné právní a sociální poradenství svým klientům, pořádáme vzdělávací aktivity pro laickou i odbornou veřejnost a realizujeme celou řadu dalších aktivit, které směřují na podporu integrace cizinců a boji proti xenofobii...” Bezplatně? Podívejme se do výroční zprávy za rok 2018. Celkové příjmy, za rok 2018, jsou 34 216 285,- Kč. Největšími přispěvateli jsou: EU – Azylový, migrační a integrační fond (AMIF) – 14 milionů, EU – Evropský sociální fond (OPZ, OP PPR) – 11 milionů, Evropská komise – 1,2....zahraniční zdroje (EU, OSN) 80.5%. Žalobu soud nakonec zamítl, my jsme se ale dostali ke skryté, mohutné a penězi řádně promazané organizaci, která si tu vede jakousi samostatnou, zahraničně-migrační politiku, která je v naprostém rozporu s míněním drtivé většiny občanů a s oficiální linií ČR, jak ji formuluje vláda. K organizaci, jakých jsou tu spousty. Bohužel.

Potřebujeme zákon FARA !

J. Kanioková 20.5.2020 12:44

Děsivé !!!

J. Fridrich 20.5.2020 13:33

Sebevražda Západu...

J. Jurax 20.5.2020 13:31

OPU ... vskutku neziskovka ... na dvě věci jsoucí, státu i občanům škodící, za europeníze financovaná ... zmíněný zákon by opravdu neškodil ...

Takový ksindl jako OPU způsobuje, že označení neziskovka je u nás označení dehonestující, neřkuli přímo sprosté.

A že EU tohle financuje je pro ni signifikantní. Jistě se ty prachy započítávají do sumy dotací, jež nám dobrotivá EU skýtá, kteroužto sumou se eurohujeři rádi ohánějí dokazujíce, že EU nám prý prospívá.

V. Čermák 20.5.2020 16:23

Je to bohužel tak. 90% Neziskovek jsou užitečné, ale kdo to ví? Je to podobné, jako s Dotacemi...

K. Křivan 20.5.2020 17:31

Organizace pro pomoc uprchlíkům (OPU), musí být jako banda vlastizrádců zlikvidována.

H. Lukešová 20.5.2020 9:53

Je urážlivé, že zrovna vyznavači tohoto náboženství, které se ani nesmí zmiňovat v souvislosti s terorismem, vyřvávají o Židech, že jsou satani (jako Kobili Troré, muslim, co zavraždil Židovku Halimi ve Francii, "zabil jsem satana") či v Íránu, když urážejí USA a Izrael, co by velkého a malého Satana. Přitom, je-li nějaké náboženství satanského a démonického původu, o judaismus či o křesťanství se nejedná.

A křesťanství je zběsile pronásledované i na území Palestinské samosprávy, kde je islám převládající. Křesťané jsou zastrašováni, je jim ničem majetek a jsou vyháněni. Jenže tyto zprávy se také do médií nedostanou, protože tzv. Palestinci jsou pro neomarxisty kultem uctíváni, jsou líčeni jako oběti "zlých okupanců" Izraelců, ale ve skutečnosti než "propukl mír" po Oslu, tak křesťané žili pod vládou Izraele v míru a v bezpečí, ale potom...

Existuje ovšem úzká skupina "křesťanský" kolaborantů na území PS, která také démonizuje a špiní Izrael. Jednou z nich je H.Ashrawi...když se ji ptal T. Tenenbom, je-li křesťankou, odpověděla ano, když se ji zeptal, "věříte v Ježíše, že existoval a byl Božím synem", odpověděla, "věřím, že existoval". No Tenenbom dorážel "a věříte, že byl Boží syn, Bohočlověk..." ona už byla dosti zoufalá, odpověděla nakonec nevím. To je mi zvláštní "křesťanská víra". Myslela jsem si, že základem křesťanské víry je víra v Ježíše Krista, co by Božího syna a Spasitele světa.

Ovšem skuteční křesťané, ne tihle ti panáci jako je Ashrawi, ti skutečně trpí a je smutné, že západní novináři "sednou na lep" takovým lidem.

Tak mě napadá, říkají to i křesťané, že samotný Satan také věří v Ježíše Krista, tedy že existoval a také to z něj nedělá křesťana, že...

J. Pavelka 20.5.2020 12:46

On ale ďábel, pokud existuje, věří resp. ví že byl božím synem...

J. Jurax 20.5.2020 14:00

Můj věřící kamarád v hospůdce vzletně káže, že všichni jsme Božími dětmi, akorát že někteří jsme pěkní hajzlové ... amen ...

J. Kanioková 20.5.2020 17:23

Antisemitismus vězí v Británii hluboko - https://unherd.com/2020/05/britain-has-never-been-free-of-anti-semitism/?tl_inbound=1&tl_groups[0]=18743&tl_period_type=3

H. Lukešová 20.5.2020 19:02

Britská Labour Party je prolezlá antisemitismem již od času Clementa Attleho, který věděl o probíhajícím vyhlazování Židů a vědomě sabotoval veškeré pokusy o záchranu evropských Židů.

Britská politika ve vztahu k Palestině byla odporná již od roku 1939, co Malcolm Macmillan vydal Bílou knihu, která prakticky zamezila legální židovskou migraci do Svaté země a Židé byli ponecháni napospas německým nacistům. A co hůře i po WW2, zastávali Britové protižidovskou politiku, bránili židovským přeživším ve vstupu do jejich země, zavírali je do internačních táborů na Kypru, někdy po nich stříleli i ostrými náboji.

Britové mají tuny másla na hlavě a nemají právo kázat Židům morálku.

V. Církva 20.5.2020 9:46

Západ přestal být hrdý na svoji minulost a tradiční zvyky. Vylil se špinavou vaničkou měšťáckého konzervatismu vše dobré, co měl z křesťanství ale i humanismu.

Nahradil to relativismem, bezbřehým liberalismem a rozplizlým lidskoprávismem, což je v pravém překladu volnost pro jakékoliv lumpárny které nevadí modernistům. Takže potlačování křesťanství, heterosexuální rodiny a tradic.

Výsledkem je slabý rozplizlý pozůstatek Západu bez hrdosti, nechráněný ekonomicky, ale ani fyzicky policejně ani vojensky a hlavně nechráněný vírou v sebe, své náboženství, kulturu, civilizaci. Svět ho nerespektuje a zneužívá ho. V Africe, kam Západ Křesťanství přinesl se z Křesťanství stala lovná kořist těch největších darebáků.

J. Kanioková 20.5.2020 12:50

Naprostý souhlas !

J. Zmek 20.5.2020 9:45

To je o objektivní žurnalistice. Naše "správně" ideová ČT bude hodiny a hodiny dštít oheň a síru na Rusko a Čínu za každou pitomost, ale utrpení křesťanů /a nejen jich např. i Rohingů/ je pod její rozlišovací schopnosti.O našich neziskovkách v tomto směru netřeba pochybovat, ty vědí naprosto přesně o co se starat a co ne.

V. Církva 20.5.2020 9:51

Utrpení Rohingů bych až tak neslučoval s utrpením Křesťanů. Samozřejmě že jde o lidi, podstata je podobná (umírají i nevinní kvůli nenávisti) a mělo by nám jich být líto.

Jenže svět je surový, nedáš ránu, dostaneš ji. V Barmě mají s Muslimy špatné zkušenosti a po dobrém je nemohli dostat ze země.

Mezinárodní společenství pak mělo zkusit zajistit bezpečný odchod Rohingů do Bangladéže, kam patří. Mám ale pocit, že se Bangladéž taky trochu cukal. Pak jde krev Rohingů na jejich hlavy. Měli souvěrce a příbuzné rychle přijmout.

J. Pavelka 20.5.2020 12:51

Na světě je stále mnoho ukrutností a netýká se to zdaleka jenom jednoho etnika nebo náboženství...je pravda, že se to připomíná s z různou měrou, ba i to, že by se mělo více mluvit o pronásledování křesťanů.....ale nějaký "filtr" bude vždycky nehledě na to, že by se z toho člověk musel zbláznit...

J. Dlouhy 20.5.2020 15:38

Rohingove (muslimove) zacali v Burme s nasilim. Zacali s teroristickymi akcemi. Napadali policejni stanice, vojenske posadky etc. Provadeli islamsky teror, proto je z Barmy vyhnali, tam, odkud ilegalne prisli.

V. Církva 20.5.2020 16:01

Taky to tak chápu.

B. Lukáš 20.5.2020 9:37

" Ukažte mi, co Mohamed přinesl nového, a uvidíte, že jsou to samé špatné, nelidské věci, jako příkaz šířit jeho víru mečem" (Papež Benedikt XVI, 12.9.2006, Řezno).

A politici EU včetně našich mimo Polska, Maďarska snad i Rakouska na jeho varování reagovali a dosud reagují tak, že Islámu odstraňují překážky a otevírají mu brány k přijetí jejich náboženské kultury, která během další jedné nebo dvou generací povede k předání státní správy do jejich rukou.

V. Církva 20.5.2020 10:01

Tak to je bohužel pojetí bezbřehého liberalismu. Člověk má z nějakého důvodu v genech, že když mu něco přerůstá přes hlavu, začne proti tomu bojovat..

Bohužel dnešní pojetí liberlismu s pozitivní diskriminací není liberalismem. Nepřirozeně potlačuje i správné a přirozené mechanismy. Přitom pravděpodobně už samotný klasický liberalismus se svobodou pro všechny je Islámem porazitelný.

I svobodná společnost totiž musí použít násilí proti všemu co hrozí že svobodu zničí. Středověké pojetí Islámu jednoznačně svobodu ničí.

J. Kanioková 20.5.2020 13:34

1*****

L. Severa 20.5.2020 9:34

V Nigerii asi nejsou Židé, takže přišli na řadu křesťané. Svět stále ustupuje, jednoho dne nebude kam.

J. Jirka 20.5.2020 9:47

Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.

Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.

Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.

Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat.

J. Nový 20.5.2020 9:19

Smutné čtení.

Bohužel se asi nedočkáme doby, kdy vyjdou lidé do ulic, aby demonstrovali svoji nespokojenost s informacemi v médiích a to hlavně těch veřejnoprávních. Tady jsme schopni obviňovat Rusko ze zatajování a manipulace s informacemi, ale u nás a západní Evropě se děje úplně to samé. Některé informace jsou prostě přehlíženy, zřejmě jako "nevhodné". Ale nevhodné pro koho? Kdo chce rozhodovat o tom, co by se nám mělo sdělit a co ne?

J. Kanioková 20.5.2020 13:33

Přesně !

V. Církva 20.5.2020 16:06

Tak pokud by byl třeba pan Halík křesťanský kněz, neměl by se nějak za trpící Křesťany postavit? Teda když už se staví za muslimskou masovou migraci do EU?

J. Jurax 20.5.2020 17:20

Halík????? To si děláte prču ... :-)