18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 6.8.2020 20:57

Tak ještě naposled pro adoranty Číny. Čína se samozřejmě chová pragmaticky urvi co se dá a buduj silnou ekonomiku armádu a světový vliv. Nikdo tu netrvdí že podobně se nechovali jiní. Nicméně ČÍně vládnou komunisté se svojí nesvobodou šmírováním a donucováním. Čína nemá problém nás vysát. Možná s tím neměli problém ani USA. Jenže být využíváni USA a zároveň napodobovat jejich styl života je sakra rozdíl než být ekonomicky a politicky obsazován komunistickou totalitou. Už jsem zažil a díky echci.

Je logické že chce být Čína prosperujíí. Nelogické je, že takový nechce být Západ. Že se nechrání, neprosazuje, Číně rozdává know-bow . Prostě rezignoval.

J. Zika 6.8.2020 20:38

Je to naprosto marné volání a nepochopení reality, tzv. "západ" se ničí sám. Tu silnou Čínu vytvořila nenažranost globálního kapitálu "západu", který přesunul své technologie kamkoliv, kde mu to víc vyneslo. My se nyní zabýváme ptákovinami typu gender problematiky, právy menšin, univerzity produkují čím dál více nepoužitelných specialistů-zoufalců, zaniká řemeslo, práceschopnost udržována importem z chudých zemí, obranyschopnost Západu - to vše jde do háje ne vinou Číny, ale vyrůstáním v nadbytku a pohodlnosti, modla svobodné výchovy vede k neodpovědnosti a sobeckosti, tisknutím ničím nekrytých peněz a prací otroků v rozvojových zemích je umožněn tento blahobyt, falešná ekologická hesla s přesunem "špinavé výroby" jinam - mimo území západních států (hle jak jsme čistí a ekologičtí) - a pak vše nezbytné k životu se dováží z Číny. Kolik předmětů každodenní potřeby dovážejí vyspělé země z Číny? Čína je největší věřitel USA dluhů. Jak jinak než válkou se z toho USA chtějí dostat? Totální společensko-ekonomická krize "Západu" udělala silnou Čínu a pokud k tomu nepřistoupí tak - chtěl bych vidět toho politika, který s tímhle vyleze před voliče - pak nemá šanci. Evropa už šance na soupeření dávno ztratila, zbývá jen dilema, je-li lepší islámská ;-(nebo čínská diktatura;-€...

V. Krajča 6.8.2020 20:55

Nenapsal bych to lépe. Máte naprostou pravdu.

J. Jurax 6.8.2020 22:52

No jo, již Lenin napsal "kapitalista nám prodá i ten provaz, na němž ho potom oběsíme".

Řekl bych, že zde se Lenin nemýlil.

P. Milan 6.8.2020 23:33

Nemýlil. A je to tak dobře, tedy spíš nejméně špatně.

V. Kučer 6.8.2020 18:30

Čína se v minulosti starala vždy sama o sebe a Evropu ohrožovala pouze pandemiemi. Vyvěšování vlajek Tibetu a návštěvu Tchaj-wanu politiky chápe jako útok na svou územní integritu. Bylo by lépe se od Číny učit a ne jim dávat zbytečné rady. Evropě hrozí jiná nebezpečí.

D. Mach 6.8.2020 20:04

Pokud se Čína vždy starala sama o sebe, proč jí vadí vyvěšování tibetských vlajek v nějaké evropské prťavé bezvýznamné zemičce? A proč vlastě do toho Tibetu lezla? Něco mi tu nesedí.

V. Kučer 6.8.2020 21:34

Pokud budou politici v nějaké prťavé zemičce vyvěšovat tibetské vlajky jednoduše se s ní Číňani přestanou bavit. Pro nás Evropany by bylo samozřejmě výhodné kdyby byl Tibet samostatný ale území velké jak čtvrtina Evropy kde žije pár milionů obyvatel se nemůže svým mocným sousedům ubránit. Bylo by jistě ušlechtilé kdyby tam Čína nevlezla ale je to nereálné. Na to je toto území příliš cenné. Před ní tam vlezla Velká Británie a určitě jí k tomu nevedl čistý humanizmus.

P. Milan 6.8.2020 22:42

Velká Británie ovšem nezpůsobila, že jsou nyní Tibeťani menšinou.

V. Kučer 6.8.2020 23:25

Není to tak, Číňanům se v Tibetu špatně dýchá protože je tam řídký vzduch. Jediný národ který by tam mohl žít jsou peruánští Inkové kteří sestoupili z And.

I. Spálený 6.8.2020 18:30

To jsou marné výkřiky. Státy EU žijí ve vysněném světě, ale zbytek zemí se nezastaví. Čínským komunistům stačí jen trochu se držet reality a mají to vyhrané. V Číně povolit a postavit továrnu trvá týdny. U nás taky týdny, na sehnání prvního razítka z padesáti.

P. Sedláček 6.8.2020 17:45

Jistě, sepsané je západní pohled na Čínu. Čínský pohled nejen na vlastní zemi, ale i na Západ je diametrálně odlišný. My na Západě opakujeme podle mého chybnou tezi, že to jak žijeme, co vyznáváme, na čem stavíme je jedině správné a hodné, abychom podle toho hodnotili zbytek světa. Čína proti tomu především řeší své vlastní problémy a nikomu svůj pohled na chod světa nevnucuje! Současná válka je především válkou konkurenční a je vedena mezi USA a Čínou (zbytek západního světa, zejména EU v ní hraje roli obyčejného trpasličího psíka). Boj se vede zejména na poli technologií, robotizace a zavádění AI, tedy umělé inteligence. Přístupy obou velmocí jsou absolutně odlišné a vedeny jsou vlastními prostředky. Čína začíná hrát prim a bude-li vše pokračovat dosavadním tempem, stane se první světovou velmocí mnohem dříve, než je proklamovaný rok 49. Tak to prostě je a tak to prostě bude! A špičky západního světa to dobře vědí!:-)

D. Bystriansky 6.8.2020 18:56

"proklamovaný rok 49" je rokem kdy v ČLR má být dosaženo SOCIALISMU a to je, to přeci známe...! Tak tu nemluvte o první světové velmoci. Současně tam hladuje 200-300 milionů lidí, kolik jich bude po roce 49?!;-D

K. Nový 6.8.2020 17:23

"1) Vybudování ekonomické a vojenské síly, včetně zpravodajských služeb, technologie, kyberprostoru, využití vesmíru a stejně tak tvrdé vojenské síly." - tohle platí o každé větší zemi.

"2) Budování globálního vlivu, využití a zabezpečení svých zdrojů." - tohle platí o *každé* zemi, včetně ČR.

"3) Zatlačování Spojených států a vyvolávání rozporů mezi USA a jejich spojenci." - pokud zaměníte "Spojených států" za největšího soupeře, platí to o každé větší zemi.

Objevili Ameriku.

V. Církva 6.8.2020 17:30

Jasně a komunismus taky ne?!Tak si vlez Číně do zadku a můžeš ho tam jít budovat.

Ten článek nebyl o Číně ale o Západu který si ji nechal přerůst přes hlavu. Článek je o užitečných idiotech Západu. Tak si kup Huawei a múžeš mechrovat než si tě zavřou do agulagu. Já ale s tímto nesouhlasím a varuji rozumné lidi.

L. Kubeš 6.8.2020 13:28

Perfektní článek!!! Vedle toho se pozapomíná na to, že Čína je trvalým zdrojem nebezpečných infekcí, jako byly SARS, MERS a Koronavirus 19 a je jenom otázkou času, kdy vyprodukuje ještě horší infekce. V zemi která si chce hrát na světovou velmoc lidé žerou netopýry, zamořené nejrůznějšími druhy koronavirů se schopností velmi často mutovat. Vedle toho konzumují hady, škorpiony a jinou havěť, a tak múže tato "velmoc" obohatit svět o další zvířecí viry. A případné infekce Čína skrývá dostatečně dlouho, aby z toho byly světové pandemie. Komunistická diktatura nejhrubšího zrna, která se snaží ovládnout svět a je nejvyšší čas se začít účinně bránit, což bude ve světě prolezlém korupcí obzvláště těžké.

I. Fajt 6.8.2020 14:00

Vy zase žerete špinavá prasata, nadopovaná kuřata a chemické burgry a cítíte se být lepším člověkem než prostý Číňan....

V. Církva 6.8.2020 17:35

Jenže nešíří nemoci, což jste nepochopil. Jinak jasně Číňané musí z něčeho uživit miliardu lidí. Ale přesto není dobré když si zaostalci hrají na velmoc. Jakkoliv mají Číňané dobře našlápnuto a mohli by jednou být vyspělou zemí, pokud vykopou komunisty, což se zatím nestalo.

P. Brich 6.8.2020 12:46

Koronavirus přišel všem státům velmi vhod. Ekonomika prakticky v celém světě už "šlapala vodu" a státy se čím dál více zadlužovaly. Tak se s odvoláním na pandemii na čas zastavila. A nyní se za pomoci vydlužených miliard tzv. pomáhá oživit. V těch vydlužených miliardách původní dluhy už činí malou částku, takže se při splácení na původní dluhy dá zapomenout.

Kdyby to s oživováním ekonomiky bylo míněno vážně, Tak alespoň v EU nebudou vydlužené miliardy povinně "investovány" do zelených hovězin a vepřovin.;-€;-OEU

D. Mach 6.8.2020 15:51

Pokud je mi známo, tak třeba Německo, Nizozemí nebo severské státy se nijak nezadlužovaly a jejich ekonomiky šlapaly celkem dobře i s postupných přecházením na zelenou ekonomiku. Tak nějak "šlapete vodu" spíš vy, se mi zdá.

P. Brich 6.8.2020 19:08

Je to asi známo Vám.;-)

P. Milan 6.8.2020 22:44

Jen jemu, ano.

E. Pribijl 6.8.2020 11:57

Je to všechno pravda co se v článku píše. Základní problém je ale že Čína neuvažuje na jedno, ani dvě, ani pět, volebních období jak jsou třeba evropani zvyklí. Oni mají trpělivost na dlouhé generace. Vědí že Západ je nihilistický, obyvatelstvo je dekadentní, lidé jsou schopni výkonu pouze za finanční odměnu, přitom již dnes třeba přístav v Řeckém Pireu je Čínský, jsou majiteli mnoha podniků po Evropě, dobře vědí o naivitě leadrů v mnoha státech. Nelze si dělat iluze o budoucnosti.

J. Nový 6.8.2020 10:59

Čínští politici dělají maximum pro zájmy Číny, stejně tak činí USA a Rusko.

Jen my v EU máme smůlu, že nejvíce europolitiky zajímají zájmy afričanů a asiatů, speciálně vyznavačů Islámu.

Proč to tak je? Těžko říct. Ale něco za tím musí rozhodně být.

J. Anděl 6.8.2020 11:45

To, že Čína dělá maximum pro zájmy Číny ještě nutně neznamená, že dělá taky maximum pro Číňany. Rozhodně asi ne pro všechny.

Když si to přeformulujete takhle, je docela dobře možné, že Evropská Unie taky dělá maximum pro zájmy Evropské Unie.

P. Brich 6.8.2020 12:49

Upřesnil bych to na zájmy eurokomisařů.;-€;-OEU

V. Církva 6.8.2020 17:43

No trochu máte pravdu, co se týká třeba svobody není v Číně o o stát. Co se týká podpory a propagace Číny ve světě, z té vždy profituje celý národ, teda do doby než to přeženou a vyvolají války. Evropští politici Evropu a Evropany skutečně nepodporují. Uhýbají kde mûžou, otevírají hranice zaostalcům i vyloženým darebákům.

F. De Winter 6.8.2020 11:47

Proto volím SPD ! [>-]

Kdo nevolí SPD nebo Trikolóru tak podporuje dosídlování Evropy černochy a muslimy, podporuje islamizaci a protibělošský rasizmus, likvidaci průmyslu, technických znalostí a vzdělanosti obecně. Tak jednoduché to je ![>-]

D. Mach 6.8.2020 15:54

Kdo volí SPD (tedy Stranu pro debily) nebo Trikolóru, tak to nemůže mít v hlavě v pořádku. Ty strany nemají žádný program pro lidi. Vytvoří problém, který neexistuje, a pak se ho "snaží" řešit. To je přesně ta vaše islamizace. Nic takového neexistuje, tak jen naprostý ubožák může volit strany bojující proti islamizaci. Navíc Klaus-Klaus-Klan alias Trikolóra nic takového netvrdí!

V. Církva 6.8.2020 17:48

A naký program mají pro ty ostatní debily jiné strany? Multikulturalismus, kvóty, feminismus, neomarxismus, antibabiš? Ani Klaus ml. ani Okamura nejsou zas takoví pitomci. Kdyby měli víc voličů, víc členů bodou mít taky rozvinutý program v mnoha odvětvích