27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Klepetko 10.9.2021 21:40

... Tak kdybych si měl v Praze vybrat mezi kandidátkou Pekarová - Adamové a kandidátkou Trikolóry, tak by převážil můj nepřekonatelný odpor ke "krasavě s kérkou", jak ji pojmenoval Aston, a hodil bych to Trikolóře!

Naštěstí si mohu vybrat Pakrika Nachera, takže před touto volbou nestojím. Možná by ale bylo dobré, kdyby se tento jasný protipól Pirátů do Sněmovny dostal s 5%+, a vyvažoval tam ty v nepravý čas a na špatném místě woke, probuzené!

Každá partaj má nejsou vadu. U TSS mi trochu vadí hašteřivost předsedkyně a špatný odhad při volbě "populistické složky" agitace. Vybrali si bohužel covid, což ale znamená, že podcenili inteligenci svých potenciálních voličů a naopak precenili svou atraktivitu pro "rybník" sympatizantů Volného a Okamury. Fatální chyba!

A vzpomínka na "tehdejší tři tisíce nevinných obětí, jež můžeme připsat na oltář naší konfrontační politiky akce a reakce" je asi za hranou dobrého vkusu. Nechci se hádat, nakolik byly naše reakce na 9/11 šťastné, asi moc nebyly, ale byly to každopádně naše reakce na velmi zlovolnou akci! Nikoliv obráceně!

A co to vůbec znamená, "připsat oběti na oltář", to bude nějaký sémantický nesmysl, umí si to někdo představit? :-) Oběti se dají připsat na vrub něčeho nebo položit na oltář čehosi, ale Bože, vždyť to byli živí lidé, umírali tam lidské bytosti, žádná písmena, na oltáři bývá krev obětí, jen si ji zkuste někam "připsat"!

V. Klepetko 10.9.2021 21:41

"nějakou vadu"

V. Cícha 10.9.2021 20:46

S tím vývozem ašich ideologií, to je sice smutná pravda, ale občas zmińovaná konspirační teorie pokud jde o katastru 11.září... hm, četl jsem o tom asi dvě knihy, ale nijak mne nepřesvědčily. Tak či onak, Střet civilizací pokračuje a bude pokračovat...otázka je, jaký bude konec. DOovoluji si předpovdět, že špatný.

M. Pivoda 10.9.2021 21:47

Střet uvnitř jedné civilizace je o to smutnější. Vo co go? Jsou to soudní střety, kdy se argumentuje Ústavou proti neviditelnému mutujícímu viru Covi-19. Ha.

Mnoho lidí v americké civilizace dnes nechápe, že

1. mutující neviditelný virus je prostě silnější než člověk, a že

2. v době sepisování Ústavy se o existenci virů ještě nevědělo.

R. Langer 11.9.2021 6:13

Hm, určitě je ten virus chytřejší, než naše malá hloupoučká UI. :-P

J. Novák 10.9.2021 20:16

Přepis ze setkání Bilderberg Group 1991 v Bádensku, Německo.

Rockefeller uvedl: Jsme vděční Washington Post, The New York Times, Časopis Time a další publikace, jejichž ředitelé se účastnili našich setkání a téměř čtyřicet let respektovali své sliby diskrétnosti. Bylo by pro nás nemožné rozvinout náš plán pro svět, kdybychom během těch let podléhali jasným světlům publicity. Svět je však nyní kultivovanější a připraven k pochodu směrem ke světové vládě. . . . Nadnárodní suverenita intelektuální elity a světových bankéřů je jistě vhodnější než národní auto-určení praktikované v minulých stoletích.

V roce 1994, Rockefeller na večeři OSN citoval „Jsme na pokraji globální transformace. Potřebujeme jen tu správnou velkou krizi a národy přijmou Nový světový řád.”

V. Cícha 11.9.2021 0:00

Ano, ta dnešní skoro již hrůza nezačala před rokem ani dvěma...

D. Polanský 10.9.2021 16:00

Darwin je ale spokojen. Ví, že silnější vyhraje, a genetický materiál bude opět o něco kvalitnější.

V. Kučer 10.9.2021 17:10

Vyhraje přizpůsobivější.

V. Církva 10.9.2021 21:01

No právě. Nejsilnější je slon, přitom není v přírodě nejrozšířenější.

J. Novák 10.9.2021 20:30

zkuste zkoušku na sobě a plivejte na Norimberské procesy vy sám, omezenců je pořád dost!!!!!!

D. Polanský 10.9.2021 15:54

Hlavní problém dneška je celosvětové nerovnoměrné rozdělení majetku. Několik miliard lidí nemá doslova nic, maximálně tak plechovou boudu a ranec nejnutnějších věcí. Tenhle stav je dlouhodobě neudržitelný, což cítí asi většina z nás. Bohatý Západ to dobře ví také, a proto různí vůdcové a vysocí úředníci vymýšlí různé ptákoviny, aby tenhle hlavní ekonomický problém světa zastřeli. Ovšem máme pouze dvě volby: tvářit se, že je to sekundární problém a že změny v chudých státech, odkud migranti většinou přichází, nějak vyřeší tamní společenské změny a vědeckotechnický pokrok, nebo se alespoň pokusit něco zásadnějšího s tím dělat. Při první volbě to dopadne jistojistě nedobře, při druhé je jakás takás šance na obrat k lepšímu.

V. Kučer 10.9.2021 17:07

Hlavní problém dneška je geometrický růst populace v některých zemích. Jak to dopadá je vidět na Afghánistánu nebo Iráku

V. Církva 10.9.2021 21:09

Nerovnoměrné rozdělení majetku má i ale nejen příčinu růst populace v rozvojových zemích.

Teoreticky by to tolik nevadilo, pokud by mohla fungovat demokracie i v zemích s velkými majetkovými rozdíly. Jak ale vidíme, různé elitní kluby a korupci, zdá se že to moc nefunguje. Nerovnoměrné rozdělení bohatství a vyspělosti mezi různými zeměmi je ještě větší problém.

A obávám se že to problém je a bude a příčinou je asi i dogmatické pojetí liberalismu, včetně toho klasického.

R. Langer 11.9.2021 6:14

No, klidně svůj majetek rovnoměrně rozdělte... :-P

M. Foltyn 10.9.2021 18:49

Rád bych věděl, v které době měli všichni všechno. . .8-o

J. Nový 10.9.2021 19:39

Hlavním problémem není nerovnoměrné rozdělení majetku (to bylo vždy), ale přelidnění a další přelidňování planety.

Řešením je pouze omezení porodnosti a to zejména v určitých státech a oblastech. Ovšem jak to udělat, aby to hned nenarazilo na "lidská práva" si netroufnu napsat..

Ale jisté je, že s dalším zalidňováním planety se bude stav stále horšit. Jak ekonomický, tak i ekologický a na něj navazující klimatologický. A pokud bude někdo tvrdit opak, tak bude lhát.

J. Lancik 10.9.2021 20:00

Prelidneni planety pan Polansky,budto ucelove nezminil, nebo mu to nedochazi. Prave ti nejchudobnejsi plodi deti jak ns vyrobnim pasu, bez ohledu na to jestli je budou schopni uzivit. At se o ne stara nekdo jiny, zejmena ti movitejsi, svym zpusobem prizivnictvi.

V. Církva 10.9.2021 20:56

Tak ono je to o zodpovědnosti za své činy. V rozvojových zemích a nevzdělaní lidé dělají děti jak králíci. Když je jich moc a nemůžou tam žít, tak jdou do vyspělých zemí, kde je nezodpovědní dobroserové z neziskovek převedou, ale pak se o ně starají státní organizace z daní zodpovědných.

Ale je tu i druhý problém. Bohatí a vzdělaní lidé mají radši peníze než lidi včetně svých dětí, jsou sobečtí a nestarají se o budoucnost své civilizace. Používají antikoncepci, dokonce potraty a mají dětí málo, navíc jsou natvrdlí a nechají nezodpovědné spoluobčany, aby za jejich peníze vozili nezodpovědné lidi z kultur zaostalých ekonomicky i neúctou k životu, kterou přináší na Západ. Navíc si neváží a ani nemůžou vážit kultury která ničí sama sebe a nemají vděčnost ani loajalitu.

No a řešením, o které se dnes vůbec nikdo nesnaží je změna chování jak rozvojových zemí, tak Západu.

J. Havelka 10.9.2021 15:49

Já kroužkuju Roznera, páč takovýho ministra kultury od Baldovců nám budou všichni závidět a navíc je volí i de de de Zima!

D. Stirsky 10.9.2021 15:36

Střet civilizací? Spíš strach s úzkost z toho, že díky infotechnologiím a rychlé dopravě se svět stal velkou globální vesnicí. Lidé migrují v počtu nebývalém, legálně, ilegálně a my nevíme, co s tím. Jíme nás úzkost, strach z neznámého a někteří politici toho chytře využívají.

V. Kučer 10.9.2021 17:16

Řešení je jednoduché.

J. Nový 10.9.2021 19:43

Hlavně ti politici, kteří nelegální migraci omlouvají nebo ji dokonce podporují, ti, kteří bagatelizují teroristické činy spáchané téměř vždy příslušníky mírumilovného náboženství a ti, kteří následné ztráty na životech řeší nasvícením nějaké budovy a "semknutím se".

Od takových politiků opravdu raději co nejdál, když už je nemůžeme vyhnat tam, kam by patřili.

F. Navrátil 10.9.2021 15:06

Ideály západní civilizace zdegenerovaly a už je nikdo nechce ani zadarmo. Jako když se Osmané sápali na hradby Cařihradu a uvnitř probíhal nenávistný boj o nuance v liturgii.

V. Církva 10.9.2021 21:32

R^. Ano přirovnání skvělé. Turci to měli jednoduché. Křesťané se tehdy mleli pravoslavní s katolíky, Francouzi s Angličany a největšího rozmachu Osmané dosáhli když se mleli protestanti s katolíky. Kolem 30 války došlo k bitvě u Moháče atd....

V. Kuhaj 10.9.2021 12:36

Tři tisíce obětí připisujete "na oltář" NAŠÍ konfrontační politiky? Těch sto třicet mrtvých, za které jsou teď pachatelé souzeni ve Francii připisujete na oltář čemu? NAŠÍ neochotě přijímat migranty, z čehož jsou chudáci frustrovaní?

Ono je opravdu tak těžké pochopit, že jde o agresivní islám, který nepotřebuje NAŠE podněty k tomu, aby se snažil expandovat a vnutit nám svoje vidění světa? Za co ještě můžeme, paní autorko?

V. Církva 10.9.2021 12:27

Jo pravdu má. Trikolora by si zasloužila větší pozornost, pokud by měli trpělivost a nevzdali to mají možnost se někam dopracovat. Ještě potřebují dozrát a pochopit že liberalismus má svoje limity, i ten klasický.

J. Jurax 10.9.2021 12:21

Docela souhlas kromě předposledního odstavce - 11. září není důsledkem vývozu demokracie, nýbrž doslovnou interpretací koránu muslimy. Stejně jako ostatní teroristické vraždy muslimy spáchané. Alláh akbar!

V. Kuhaj 10.9.2021 12:36

R^

V. Bok 10.9.2021 12:17

Střed civilizací? Ale ani tak moc ne. Je to od začátku jen boj o suroviny, nic vic . A ten největší soupeř se reálně od té tzv Západní civilizace zas tak moc neliší... Kupodivu, Čína je na západ od USA a to je tedy od ni na východ... :-) a ten boj se bude zostřovat. Začina boj o Afriku, kde se Čina vcelku úspěšně a beze zbraní etabluje vč. prizniveho přijetí místních obyvatel... A ropný střední východ? Kdoví, kam se ty rezimy obrátí. On ten Afganistan je hned vedle a tak vsichni vidi, jaky je na USA spoleh a jak umeji vyvádět, když zavádějí tu demokracii či co to vlastně je....