28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
elvis 22.8.2008 13:04

Re: Re: Re: Re: Není třeba prosit

myslím Buchanana....

Roy Boehm 22.8.2008 14:47

Re: Re: Není třeba prosit

Sdílel bych vaše proamerické nadšení, kdyby bushovská Amerika nepošlapala spoustu morálních zásad a svobod, na kterých byly Spojené Státy postavené. Koho z nás by v roce 1990 napadlo, že syn toho chlapíka, co nám právě předal kopii Liberty Bell, zřídí ministerstvo pro špiclování vlastních spoluobčanů, pořídí Americe první koncentrační tábor a legalizuje mučení zajatců? Koho by napadlo, že za jeho vlády dosáhne dolar historického minima, ekonomika se bude potácet v recesi, finanční trhy na pokraji zhroucení a vláda USA si bude od Číňanů půjčovat peníze na válčení? Krom toho, kdybyste dával v dějepise trochu pozor, postřehl byste, že imperiální minulost Ruska začíná vládou Petra I. (1689-1725), což rozhodně není tisíc let daleko. Byť je to o něco dřív než americká Deklarace nezávislosti;-).

Rudolph 22.8.2008 15:24

Vy jen odvádíte pozornost

A já si myslím, že prostě jen blafujete. Nadáváte nám do bushomilů, ale ve skutečnosti pomlouváte Ameriku celou. Že máte u nás pár přiblblejch Amíků s baťůžkama, zato se Praha hemží Rusákama, drží prakticky centrum, v Karlových Varech jsou dvojjazyčné nápisy, to byste rád, aby jaksi bylo nezajímavé pozadí, že?

Roy Boehm 22.8.2008 15:59

Re: Vy jen odvádíte pozornost

Já nevím, proč to všichni musíte vidět tak černobíle. Kdo nejde s námi, jde proti nám, Republiku si rozvracet nedáme. Kua, to fakt nemáte nic lepšího v hlavě? Já bych tak rád mával tou americkou fangličkou. Já bych tak rád vítal americké osvoboditele. Kdyby tady jakoukoliv americkou základnu chtěl zbudovat Ronald W. Reagan nebo aspoň George H.W. Bush, byl bych pro. To byli presidenti, kteří měli MORÁLNÍ KREDIT. Ale tenhle ťulpas, který má na svědomí všechno to, co jsem uvedl ve svém příspěvku? A který to vše páchal ad maiorem dei gloriam, za přímého našeptávání samotného Boha, jak se druhdy pochlubil? To po mně vážně nechtějte. V mých očích, navzdory jiným podmínkám a metodám činnosti, není mezi Bushem juniorem a Putinem žádný velký rozdíl. Infilrace ČR ruskými mafiány a "podnikateli" mi, pochopitelně, vadí. Ale jak sám můžete zaregitrovat, žádné české politické straně neleží na srdci natolik, aby se s tím pokusila něco udělat. Chcete snad po mě, abych tedy jel do Varů střílet na kolonádu? A máte snad pocit, že po instalaci radaru v Brdech se všichni Rusáci seberou a odtáhnou zpět na Matičku Rus?

Majklík 22.8.2008 12:33

Re: Prosba

.. k tomuto vašemu tvrzení -  "Mr. President George W. Bush  mnohokrát pronesl, že ten kdo není s USA

je proti USA, je darebáckým státem, a vyhrožoval nevěřicím vojenským

napadením? Lze rožšiřovat demokracii a svobodu pomocí vojenské síly?" bych docela rád viděl pár odkazů, kdy a kde to říkal. Jinak to jsou takové přiblblé kecy...

Fafa 22.8.2008 14:16

Re: Prosba

Lze rožšiřovat demokracii a svobodu pomocí vojenské síly?

Samozrejme, ze je mozne rozsirovat demokracii pomoci vojenske sily. Nebo Vy si snad myslite, ze bez vojenske sily Spojencu by dneska Nemecko a Japonsko byly liberalni demokracie zapadniho strihu.

Apea 22.8.2008 10:22

Ach

:-D Buchanan, u kterého je nutné uvádět, že není žádný levičák - to už člověk potká jen na psu:-D

Ale buh za toho pravicového šaška zaplať, třebas si alespoň někdo ze zdejších pánů v dresu s pruhy a hvězdami uvědomí, že sázejí národní zájmy na zemi, ve které měli takoví Buchananové vždy dost velký vliv. Pravda, ke cti velkého amerického lidu ( bez ironie a úvozovek), dvakrát v jednom století dokázal vyměnit "America-first-doctrin" za obětavý boj za světovou demokracii. Jenže mu ta výměna pokaždé trvala tři roky - a to je z hlediska obranyschopnost České republiky trochu dlouho. A nezlebte, nevím, proč bych měla věřit

Bushovi, že se koaličními závazky NATO bude cítit vázán více než Chartou OSN a že i na tyto závazky neuplatní své slavné dictum o národu, kterému nesmí nikdo jiný určovat jeho cestu (třeba smluvní závazky k OSN, které dobrovolně dotyčný národ založil, ty závazky napsal, podepsal a v případě potřeby vynucoval svojí vojenskou silou) .

Rudolph 22.8.2008 11:57

A co tedy?

Mno. A co byste doporučoval? Máte někoho jiného, kdo je vůbec schopen bránit Západ? Sarkózyho s Merkelovou? Brazílii? A nebo vlastně chcete podsunout tohle: "Lidičky, nemáme šanci, raději medvěda nedráždit!! A nebo ještě lépe se mu rovnou vzdát!"?

Majklík 22.8.2008 12:34

Re: A co tedy?

... no přece Putin, ne? :-D:-D:-D

Roy Boehm 22.8.2008 14:07

Re: A co tedy?

Vy máte pocit, že Západ ubrání střelci typu GWB, který nejdřív zahájí válku v Afghánistánu. Aniž by ji dokončil, vtrhne do Iráku. Maje tam po krk problémů, už dělá ramena na Irán. A do toho, protože mu moslemíni zřejmě nejsou dost rovným soupeřem, se ještě rozhádá s Rusákama, kteří by mu, aspoň kvůli islámským menšinám u nich doma, s tím "bojem proti terorismu" docela rádi pomohli? Mě to fakt připomíná člověka stiženého demencí, který se pokouší hrát šachy. Rázně táhne první figurkou, která mu padne do oka, aniž by byl schopen domyslet důsledky tohoto tahu.

Fafa 22.8.2008 14:23

To Roy:

ovsem ten Vami zminovany strelec bude za 5 mesicu farmarem v Crawfordu. A na rozdil od jineho vyslouzileho prezidenta si nechysta pozici premiera. Asi bychom o obrane Zapadu meli uvazovat v trochu delsich casovych horizontech nez leden pristiho roku.

Rudolph 22.8.2008 15:04

Re: Re: A co tedy?

To co tady popisujete je jen parodie. To zaprvé. Zadruhé, velmocenské hry se řídí informacemi, které se ven dostanou málokdy. Takže pak to může vypadat jako že se vrchní velitel zbláznil.... A na konci je třeba několik miliónů zachráněných životů. Vy, jako armádní velitel byste to měl vědět ;-)

Hrad 22.8.2008 10:04

Kde se tady bere?

Jestli je na spadnutí II. studená válka, tak kdo ji začal, když ne my?" Některé modré mozky musel Buchanan tímto výrokem velice zaskočit, ne-li poděsit(pochopitelně pouze na chvíli, než svůj trvalý a rigidní postoj myšlenkovým saltem s trojitým vrutem sice s dopadem na p.del, zvládnou). Buchanan nemusí být u nás průměrně vzdělanému čtenáři, kterých se sice vyskytuje na NP poskrovnu, neznámý. Jeho Smrt Západu, stojí za tu malou časovou investici a finanční ztrátou(ale intelektuální zisk). Že studená válka neskončila pro snaživé hybatele světa, ale její pokračování směřující k válce horké, to je stále zřetelnější. Jestli přád platí celá řada "maxim" Machiaveliho, potom Clausewitzovo "Válka je pokračováním politiky, ale násilnými prostředky"(O válce) jakby smet. O jakou politiku jde? Politiku zisku velkých nadnárodních korporací, které vojensky zajišťují  právě USA(jako Východoindickou společnost Anglie blahé paměti), nebo politiku šířen svobody umožňující nasytit také dítě, které se narodí mezi těmi 3.5 mld. lidí, mající na den 2 $ a zoufale prchajících do zemí I. světa. I o tom něco píše konzervativní pravicový myslitel Buchanan.     

Simon 22.8.2008 10:12

Re: Kde se tady bere?

Tak to ani netrvalo moc dlouho nez se tu objevil zastance konspiracnich teorii o tom jak vsechno ridi velke nadnarodni korporace v rezii USA... Jeste jste zapomel dodat, ze finance dadavaji zide a bylo by to dokonale.:-D

Hrad 22.8.2008 10:28

Re: Re: Kde se tady bere?

Daleko konspirativnější je představe, že většinu věcí řídí neviditelná ruka trhu. Nebo, sleduji-li svůj sobecký cíl, pomáhám všem ostatním. Hm... "Když se všechno hýbe stejně, nic se nehýbe, jako na lodi". "Když všichni tíhnou k bezuzdnosti, nido k ní netíhne" Pacal. Otázka: Jak velké je nic; Kterým směrem je nahoru; Jak často znamená občas; Co dělá vítr, když zrovna nefouká; Těch věcí co jsem nestačil dodat je..... Udělejte to za mně. Třeba něco podstatného objevíte.

Jestli vám chybí židé, tak jeden škvár(možná že to není škvár) se vyskytuje zde: http://www.prefer-statement.info/

Simon 22.8.2008 10:47

Re: Re: Re: Kde se tady bere?

jj, ted uz tu chybi jen ten o tom jak si americani dvojcata zbourali sami.:-D

Hrad 22.8.2008 11:01

Re: Re: Re: Re: Kde se tady bere?

Já si myslím, že je nechal zbourat ten, kdo potom vybíral poplatek od těch lidí, kteří na místo "neštěstí" hmmm??? nosili květiny. Podnikatel(é). To je teprve konspirace. A takových mám v zásobě......!!Ten poplatek, který lidé při pietním chování platili, není výmysl. Už se těším, až někdo vyřeší zprivatizování vzduchu. To bude bomba. A co teprve Slunce. Kam se hrabou privatizované nemocnice v ČR a jejich noví majitelé. Žabaři. 

Rudolph 22.8.2008 11:50

Já mám jen malé doporučení

Mám jen malé doporučení: jestli nevíte co je Hrad zač, zbytečně se neunavujte klapáním do klávesnice. Někdo ho tady popsal jako howno, které tím víc smrdí, čím víc se ho dotýkáte. A beztak bude odpoledne už úplně ožralej ;-)

brblal 22.8.2008 11:31

Re: Re: Kde se tady bere?

A není to snad pravda?Naše vláda tak může nanejvýš rozhodnout o poplatcích ve zdravotnictví nebo snížení daní nejbohatším.O kurzu koruny,či výrobě však nikoliv.Poslední případ:SIEMENS v Praze.Stačí několik slov našeho bankovního vládce a už se kurz potápí,na opačný trend ale vliv nemá.

Simon 22.8.2008 11:34

Re: Re: Re: Kde se tady bere?

co to placas??? Ukay mi ktera vlada muze rozhodovat o kurzu sve meny??? A pak, ovlivnovat kurz muze i vlada, ale vetsinou jen malo. Jinak co ma spolecneho Siemens v Praze s rozhodovanim vlady??? A co je ted spatneho na tom ze koruna oslabuje? Exporteri jsou za to jenom radi!;-)

PETR 22.8.2008 9:57

Kdo začal ?

PUTIN, tedy KGB, tedy Rusko, o kterém nás pan prezident přesvědčuje, že je hodné. Kam až sahá pátá kolona v ČR ?

Kodl 22.8.2008 9:55

Rusové v podstatě mohou USA

poděkovat, že toho gruzínského miniStalina halícího se do vlajky EU tak skvěle mystifikovali.

jm 22.8.2008 9:50

ODPOVĚĎ KDO SI ZAČAL NELZE PODAT BEZ POLOŽENÍ DŮKAZU

ODPOVĚĎ KDO SI ZAČAL NELZE PODAT BEZ POLOŽENÍ DŮKAZU vlastní chudomyslnosti a nebo zaujatosti a nebo obojího.  I ve známé při co bylo dříve, vejce nebo slepice, se zvesela zapomíná na kohouta...

tsstss 22.8.2008 9:46

L´America, L´America,, L´Americaaaaaaa ...............

tsstss 22.8.2008 9:53

Re: L´America, L´America,, L´Americaaaaaaa ...............

http://www.mp3-download-lyrics.com/music/Doors/L-America_13551.html

brblal 22.8.2008 11:34

Re: L´America, L´America,, L´Americaaaaaaa ...............

Ano,ano,ano,pokud myslíš kontinent.Ale vrahounům z U S A bych tolik  netleskal.

jk-jiny 22.8.2008 9:45

kdyby tohle napsal Cech...

...to se mu dostane slov, ze je komous a Paroubkuv sluha atd... Autore dekuji!:-D

tsstss 22.8.2008 9:54

Re: kdyby tohle napsal Cech...

Stejně mu zdejší protokomunistická sebranka bude lát do bolševiků (nejvíc pravdoláskaři a pak saakašviliovci)  :-D  :-D  :-D.

Simon 22.8.2008 10:00

Re: kdyby tohle napsal Cech...

Takhle se mu dostane jen slov ze je idiot. Rekl bych, ze autor by si zaslouzil medaili Eduarda Daladiera....:-/

Martin I. 22.8.2008 9:42

otázka jinak

Autor článku pokládá spekulativní otázku: Co by se stalo, kdyby Rusko napadlo Gruzii - jako člena NATO? Mě zase napadá jiná otázka: Opravdu by napadlo Rusko Gruzii, kdyby Gruzie byla členem NATO?  Já myslím, že ne, protože i Rusko se bojí reakce USA, stejně jako se USA bojí reakce Ruska.