27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
petr 22.8.2008 20:28

a další adept na první linii

: Jarda: Tak to jistě nebude USA vadit, až  Rusko zřídí základy v Jižní Americe a ve Střední Americe. A nejsem zádnej noshled nikoho.  Používám mozek narozdíl od tebe co lezeš do zadku USA. USA vyvolává ve světě strach a pak se stilizuje do role zachránců světa.

Cechokanadan 22.8.2008 20:24

Re: Re: Re: Re: ?

Proc  by  obsazovali   vlastni  kolonii  ?

Honza 22.8.2008 20:16

Re: Re: Re: Víte

Martine napsat takovou hovadinu,že Rusko se rozpíná v době,kdy celej svět sleduje rozpínavost USA,evropu zahlcuje vojen.základnama a začíná obkličovat Rusko - ty seš zralej na pořádnou bombu mezi voči,aby si se probral.

Frankfr 22.8.2008 20:12

Plebiscit ?

Musím se velice zasmát, že ten naivní autor výše uvedeného článku hovoří o plebiscitu, organisovaného Moskvou. To jsme viděli v r. 1945 na Podkarpatské Rusi, kdy odpůrci připojení k Rusku šli do golagů nebo také rovnou na onen svět. V Abchazské provincii nejde Rusům o lidská práva, ale o rozšíření svého upadlého vlivu . Je to jeho mesianská / spasitelská / role, kterou před tisícem let vytvořila ruská pravoslavná církev, později ji ( ovšem bez boha ) převzali bolševici a dnes se jí opět  uchopili nacionalisté.  Proto pozor na proruské levičácké podbízení se, vždyť Gruzie je prvním pokusným balonkem probouzejícího se medvěda. Pan J. Fištejn velice správně ohodnotil situaci, když řekl, že pokud by Rusové měli v r. 1992 tu sílu, jako dnes, tak pan Kocáb by je nevyprovodil. Takže Ćeši, Moravané a Slezané dejtesi pozor a odstup od Rusáků a jejich domácích nohsledů !!!!!

Fafa 22.8.2008 20:00

Pbla:

i kdyz zase pripoustim, ze i pro mne osobne se mnoho veci zlepsilo. Treba pred temi sto lety bych se asi spolecensky znemoznil svoji nebilou manzelkou a situace mych castecne bilych deti by nebyla zavidenihodna.   

Jarda 22.8.2008 19:58

Re: Re: Víte

Kdo ma co delat v NATO po tom je Tobe Putinovu noshledu velky H a maly O. Ukrajina a Gruzie a Gruzie jsou svobodne staty a je jen na nich jestli chcou byt cleny a na NATU jestli je prijme. Ty a Putin muzete zurit az vam bude sopel od tlam strikat.

Fafa 22.8.2008 19:53

Re: Re: Pbla:

No dyt to rikam. 1908, to byla doba!  ;-)

Fafa 22.8.2008 19:52

Petre,

Ciste technicka - Turecko uz v NATO je. Takze vstup Gruzie by posunul hranice o par desitek kilometru.

petr 22.8.2008 19:50

Re: Víte

Co to meleš? Kde vidíš jakou rozpínavost Ruska. Rusko jen hájí svojí bezpečnost. Gruzie a Ukrajina nemá v NATO co dělat. Celej tvůj článek je jen blábol. Hlavně to tvoje že USA měli vést válku s Ruskem. Tebe bych postavil do první linie.

pbla4024 22.8.2008 19:43

Re: Pbla:

Před 80 lety byla prohibice, ne? To byl naprosto nevymahatelný zakon :-)

Ps.: Volební právo pro ženy ve Státech - 1920. Obratem ruky si odhlasovaly tu prohibici :-D

kverulant 22.8.2008 19:31

Re: Re: Re: Měkne mu mozek

Ježiš, ty si krásně blbej...;-D

Hrad 22.8.2008 19:30

Re: Re: Naprosto výstižný článek.

Nebo v Česku!!!!!! Na domácí zapomínáš. Proč asi? Víš o tom, že máš názory dorostence?

Martin 22.8.2008 19:23

Re: Re: Měkne mu mozek

Jé, to je nejlepší, jak oni ti čeští levičáci mají vždycky strach o blaho obyčejných američanů. ty tady kvákáš to samé, co jsi a tobě podobní kvákali za vás ve zpravodajství - ústředním bdem každých zpráv bylo to, jak je v usa 3 milionů bezdomovců. Prostě poukázat za každou cenu, že kupředu levá je lepší, než ten hnusný západ :) Viď? Ale boj se, ani s Obamou totiž nebudeš spokojenej. On je to sice americkej levičák, ale i tak je oproti době hodně na pravo. Tobě zbývá jen doufat, že ten váš posranej gauner putin dobude opět čr. To se pak bude panečku socdemákům žít - veškerou buržoazii opět pozavíráte, jejich baráky obsadíte, jejioch rodiny rozvrátíte, děti se pokusíte převychovat. No uvidíme, tak jednoduchý jako v 48. to mít nebudete :)

Hrad 22.8.2008 19:23

Re: Ale co ty

Sarko, ze ty si blondýna.

Hrad 22.8.2008 19:22

Re: Re: Pbla:

Manažer občanská práva nemá. Má manžerské povinnosti. Občan Peter Nyckman má občanská práva. Co udělá Peter když  je má skloubit se svým povoláním manžera? Bez mrknutí okem degraduje třeba přírodu, na rezervoár surovin. ... které svobody se zvětšily, které zmenšily, které zmizely(přesněji byly "zmizeny"?) Které nové svobody se objevily? V Čechách se zatím!!!! nikdo nevytasil veřejně s pochybováním o existenci plynových komor, masově využívaných nacisty. Tato svoboda slova je však veřejnosti prezentována jako svoboda projevu na západě: Veřejnos je učena  proti ní neprotestovat, a posléze ji příjímat. A ty, kteří by se odvážili toto novou pravdu zpochybňovat, exkomunikovat z tzv. slušné společnosti. Slušná společnost pak bude nově definována.  

Martin 22.8.2008 19:18

Víte

Je třeba vědět základní fakt - my se ruska sice bojíme, ale rusko nemá sílu na to, aby vyhrálo válku se severoatlantickou aliancí. V nejhorším případě to skončí zničením světa, ale rusko vyhrát nemůže. Proto, kdyby už jak píšete, tenkrát američané zlikvidovali blokádu berlína i za cenu další války s ruskem, tak by dneska rusko nebylo tak nebezpečné - pochopilo by, že celý svět nedobude a spokolilo by se se svými hranicemi. Plochu má už tak dost velkou. Jenomže to se rusku pořád ve všem ustupuje, pořád jsme "ti moudřejší" a rusáci si tím pádem budou dovolovat stále víc. Takže nebránit jim v jejich rozpínavosti znamená jistou cestu k válce s ruskem. Je potřeba jim zatnout tipec včas. jsou jako rozzuřenej pitbul - čím víc před ním utíkáš, tím bude odvážnější a agresivnější. Ale přetáhni ho tyčí přes čumák a dá pokoj. Co tedy dnes s ruskem? Přestat se ho bát. začít zbrojit ve smyslu obrany - protiraketové systémy. Pokud jde o ruské tanky, s těmi se vypořádáme. je třeba zastavit jejich jaderné nosiče. Tudy by se měl ubírat vývoj. A samozřejmě také v diplomatické rovině. Rusko dnes pomalu přestává být partnerem k diskuzi a dokud nezačne diskutovat, mělo by být v mezinárodní izolaci. Alespoň od EU a USA. Ono když si bude mět každý vybrat, jestli chce obchodovat s ruskem nebo s EU a USA, tak si vybere asi to druhé. To platí i pro čínu. Tyranovi se nesmí ustupovat, to vám řekne každý psycholog. Jeho agrese se tím jen posiluje.

Fafa 22.8.2008 19:13

Pbla:

Bez pohledu do googlu nevim. Ja bych ho mel! ;-P 

Fafa 22.8.2008 19:08

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dobrý čtení, Buchananovi to myslí!

ja byste hodnotil prohlaseni generala bundeswehru, ze povazuje pritomnost ruskych radaru na beloruskem uzemi za nepratelsky akt, ktery si zaslouzi potrestani, v pripade potreby i uzitim jadernych zbrani?  Je to vyhrozovani, logicke konstatovani nebo vmesovani se do beloruskych zalezitosti? ;-)

pbla4024 22.8.2008 19:07

Re: Pbla:

Což platí pro bílého doktora na malém městě :-) Co třeba ženy, měly v roce 1908 volební právo?

Ps.: Docela zajímavě na podobné téma píše Robert Wright v Nonzero.

Bubeník 22.8.2008 19:03

Naivní komentáře

Fafa 22.8.2008 19:02

Pbla:

obcanska prava jiste maji. Pokud vystupuji sami za sebe jako obcane. pokud vystupuji jako zastupci korporaci tak maji prava ponekud odlisna. ;-)

S tim prohlasenim o zvetseni nekterych a zmenseni jinych svobod naprosty souhlas. Mne osobne to ovsem pripada tak, ze se zmensily zrovna ty, o ktere stojim a zvetsily ty, o ktere nemam zajem.  

Hrad 22.8.2008 19:01

Re: No vite, Martine,

Sarko, je vidět, že tvou jedinou stravou musí být hovězí občas "stříknuté" vepřovým. Mňam:-P

Fafa 22.8.2008 19:00

Pbla:

Chysta. Prave je videt, ze to byla trochu rychlou jehlou sita buzerace. Ale to mne celkem nezajima.

Mne spis zajima ta Vase druha otazka. Jestli nekdy pred 80 lety byla spolecnost svobodnejsi? Ja si myslim, ze ano. Tedy z meho osobniho hlediska. Neco jsem k tomu uz tady psal, pokud se tyka kontaktu s vladou. Ale i treba v takovych otazkach jako je civilni a trestni pravo bych tehdy mel sanci, ze budu podlehat mnohem mensimu mnozstvi zakonu. A zakonu nepomerne jednodussich a  lepe vymahanych.     

Defurák 22.8.2008 18:45

Re: Měkne mu mozek

No ty už asi nemáš žádný. On má totiž pravdu. Bush a jeho neocons totiž doposavad zbabrali na co sahli. (Irák, Gruzie, ekonomika). Nikdy neměl americký prezident tak malou podporu svých občanů jako nyní, nikdy netoužila Amerika tolik po změně, jako teď. Čím to asi je ? Tolik prostě objektivní stav věcí.

Martin 22.8.2008 18:40

Re: Re: No,přečetl jsem si

...no jak jinak,přesně tohle jsem očekával,z jeh slov jste nepochopili vůbec nic.Jistě ještě věříte pohádce o nebezpečné Koreji,kterou nám vyprávěli Vondra,Klvaňa,Topolánek. A kdo ještě dalekou ameriku ohrožuje svou drzou produkcí ropy a transportem do evropy ?Je potřeba se tam rychle nacpat a svedeme to třeba na Pobřeží slonoviny.......?

Mell 22.8.2008 18:31

Měkne mu mozek

"Vladimír Putin není žádný Stalin. Je to národovec, odhodlaný – coby vládce hrdé a mocné země"

Buchanana, Buchanane, co to píšeš za nesmysly, měkne ti mozek. To se kecá, když žádnou okupaci nezažil. Jak říká stará pravda - kdo za svobodu nebojuje, ten si svobodu nezaslouží.

richard 22.8.2008 18:31

Užasný intelektuální výkon

při ospravedlňování ruské agrese proti Gruzií, má to však háček, chce to kromě Dostojevského si přečíst i ruské dějiny, agrese a imperialistické expanse je Rusům vlastní, nikdy  se ve své historií nechovali jinak, vždy žili v představě, že mají právo dobýt celý svět. Není náhoda, že bolševismus vznikl v Rusku, šlo jen o starý carský imperialismus v nové ideologické podobě a není náhoda, že Putin rozpoutal po Čečensku další válku, je to jen pokračování starého komunistického imperialismu v nové podobě. A další expanse přijde, Ukrajina, Pobaltí, střední Evropa - a možná se bude levičácká Amerika divit, až bude další "karibská krise", protentokrát už z ruskými jadernými raketami ve Venezuele, Chávéz to sdělil jednoznačně, Jižní Amerika se má na co těšit, dvoumiliónová "bolívarska" milice se již buduje.

Pro některé západní intelektuály stále platí jedna Solženicynova poznámka ze Souostroví Gulag? "... Vám to nedojde, ani když s ...grrrruce za záda!!!...vás poženou na Sibiř..."

Ondras 22.8.2008 18:26

Nová železná opona?

Ten pan autor mi spíš připomíná izolacionisty ze 30. let minulého století, se vším, co k tomu patřilo (jedno, jestli levicové, nebo pravicové). Smutné je, že jak současná Evropa, tak i my  dáváme tomu pánovi vlastně zapravdu - co by se kvůli téhle rozhádané smečce měla Amerika angažovat...

A co ještě zakhle: Pokud USA válčí, popř. někoho ovládají, dělají to proto, aby mohli obchodovat. Logicky tedy i v "ovládaných" zemích straní demokracii, neb ta jde obchodu lépe k duhu (a nekradou, nakupují...).

Pokud Rusko obchoduje, popř. válčí, činí tak proto, aby mohlo ovládat. Proto dává přednost "samoděržaví" (ať se to oficiálně nazývá jakkoli) a pokud to jde, krade.

Tak si už, soudruzi, vyberte.

pbla4024 22.8.2008 18:23

Re: Re: Re: Re: Re: No to je nevídané,

A kdo válku začal? Osetinci ostřelováním Gruzie? To tvrdí Gruzínci. Prostředky by k tomu měli. Kde vlastně vzala 70 tisícová enkláva několik desítek samohybných houfnic 2S3?

pbla4024 22.8.2008 18:20

Re: Pbla:

Ps.: Pro SO se chystá zmírnění, ne? Příliš prodražuje primární emisi.