28.1.2022 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Bohata 22.8.2008 0:47

Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

..že pan Hitler začal tu svoji válku podobně.Přepad německé vysílačky Gliwice esesmany v polských uniformách mu uniká a vraždění v Katyni taky nic.Vypadá na blbého Američana.Snad jich není většina.

Skogheim 22.8.2008 0:52

Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Bohužel se značná část české pravice chová podobně levicově, jako pan Buchanan... A to je to, co mě štve. Že nedokáže říct jasně, kdo jsme, že jsme Západ, že máme nějaké hodnoty, že jsme přitažliví... Kde to jsme, když i tzv. pravice si sype popel na hlavu a padá před ruskými gaunery na zadek místo toho, aby Rusům nakopala pr*el jako to kdysi chtěl udělat Patton a jako to dělal Reagan?

Borek@exil 22.8.2008 0:56

Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Blbych Americanu je spousta......blbych Cechu taky. Zejmena cesky hlavoun statu, velky kamarad Vladimira Prvniho z Moskvy.

Čonkin 22.8.2008 1:22

Re: Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Technická poznámka. Na druhou stranu český hlavoun státu stále podporuje Bushův radar. Druhá technická poznámka: Bush a Putin se ještě donedávna tvářili jako největší osobní přátelé. Třetí technická by se týkala otoček Obamy na gruzínské téma, ale to už raději nechme.

A pak se v tom má někdo vyznat :-/

strejda 22.8.2008 1:00

Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Buchanan je klasický, tvrdý a zásadový pravičák. Takových v USA opravdu není až tak mnoho. Je jich ale dost na to aby byli slyšet a dokázali se prosadit. Jako pravý pravičák rozumí politice a má zájem hlavně na USA. Tím se liší od českých pseudopravičáků, kteří nemají zájem o nic jiného než o sebe. Dobře ví, že nejhorší v politice je, zahnat někoho do kouta, když ho nemůžete porazit. A Rusko, Čína, Indie se porazit nedají, ať se to někomu líbí nebo ne. On se ani nedá porazit malý Afghánistán, Irák, Vietnam atd. Jediné řešení je spolupráce, která státy sbližuje a nedovoluje vyrůst velkým extrémům. Problém je, že rádobyznalci těmto zásadám nerozumí. Na začátek by stačilo, kdyby si přečetli Machiaveliho - pokud ovšem ví, kdo to byl.

Kačka 22.8.2008 1:46

Re: Re: Re:

R^

Fafa 22.8.2008 3:52

Strejdo,

mate pravdu jenom castecne. Vami zminovany Florentan by valku v Afganistanu, Iraku a Vietnamu vyhral. Nebyl totiz zastancem polovicatych reseni.

Kenavp 22.8.2008 8:46

Re: Strejdo,

Perfektní postřeh!

Abonent 22.8.2008 4:23

Re: Re: Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

1) Machiavelliho, když tak.

2) Pokud by USA důsledně uplatňovaly zásady pana Buchanana (údajně autenticky konzervativní) po celé 20. století, český národ by neexistoval. A možná ani "strejda".

Vlasta.on 22.8.2008 0:58

Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Chtějte co nejslabší, nejlépe žádné Rusko. Budete sousedit s Čínou. Inu, proti gustu žádný dišputát.

Ypsilon 22.8.2008 1:24

Re: Pan Buchanan nechápe jednu věc...

Tak na Ukrajině může dojít k zajímavým situacím. Nezapomeňte, že ruská menšina činí skoro 20% obyvatel, pravda převážně soustředěných v jižních a východních oblastech. Krym "darovaný" Chuščovem Ukrajině má kolem 60% etnických Rusů. Ekonomická situace Ukrajiny je výrazně horší než RFa  Ukrajinci dost "hrají na národoveckou notu".

Hadí oči 22.8.2008 0:36

Gruzie a Ukrajina v NATO, to je pitomost!

Spojené státy si zřejmě myslí, že si Rusko donekonečna nechá s/r/át na hlavu, až zbude jenom Rusko na jedné straně a USA se svými "spojenci"  na druhé straně.

Že by Čína taky vstoupila do NATO? ;-D

Oskar 22.8.2008 0:29

Tenhle údajný konservativec

Má o Rusku dětinské představy. Jen doufám, že jeho mínění je osamocené. Co to chce nám Čechům nymluvtt? 

I.Laengsfeld 22.8.2008 0:35

Co to chce nám Čechům nymluvtt?

On mluvi k  Americanum, pokud jste si nevsiml. Tady je to jen preloozeno

Mard 22.8.2008 0:07

Co je to zač ten Buchanan?

Pamatuji že za totáče se furt mluvilo o nějakém soudruhu Hallovi, generálním tajemníkovi komunistické strany USA. Až po revoluci jsme zjistil že celá tato strana měla 15 členů :-) Domnívám se že slovutný pan Buchanan bude podobně důležitý člověk. S takovými názory může být šéfem záchodků na Central Station na 42 ulici.

X 22.8.2008 0:18

Re: Co je to zač ten Buchanan?

Věcný argument, který by dokázal vyvrátit cokoli z vyřčeného autorem ovšem jaxi chybí. Připomíná mi to styl bolševických politruků. Ti také z nedostatků argumentů mohli jen nadávat.

I.Laengsfeld 22.8.2008 0:20

Re: Co je to zač ten Buchanan?

Kupodivu i sefum zachodku jsou  venovany nektere medailonky Wikipedie

http://en.wikipedia.org/wiki/Pat_Buchanan

zkuste se v tech zachodcich na Central Station zamestnat. Treba se do

te Wikipedie casem dostanete taky

X 22.8.2008 0:23

Re: Re: Co je to zač ten Buchanan?

Patrick Joseph „Pat“ Buchanan se narodil roku 1938 na americkém Jihu jako jedno z devíti dětí Catherine Crumové a Williama Buchanana. Tato silně konzervativní a křesťanská rodina s irskými, skotskými a německými kořeny2 vždy podporovala republikánskou stranu, Buchananův otec navíc obdivoval generála McArthura, senátora McCarthyho a španělského autoritáře Franca. Po maturitě na křesťanském gymnáziu Gonzaga odchází mladý Patrick studovat angličtinu a filozofii na Georgetownskou univerzitu a později získá i doktorát ze žurnalistiky na Columbijské univerzitě.

Od raného mladí se coby přesvědčený republikán zapojuje do politiky a ihned po ukončení studií dostává místo v listu St. Louis Globe Democrat. Roku 1966 si brilantního politického komentátora všímá viceprezidentský a později prezidentský kandidát Richard Nixon, který ho po svém zvolení přijímá do týmu poradců. Velmi brzy se však mezi nimi objevují rozpory neboť radikální antikomunista Buchanan nesouhlasí s prezidentovým vstřícným postojem k Číně. Od roku 1974 Buchanan pracuje jako poradce Geralda Forda, dalšího republikánského prezidenta, přičemž v této době je již velmi známým komentátorem a objevuje se v mnoha diskusích na obrazovkách celostátních televizí.

Buchanan bývá nejčastěji označován jako pravicově konzervativní vlastenec („right wing conservative patriot“), sám sebe vnímá coby tradičního konzervativce („traditional conservative“) čímž chápe starý konzervatismus padesátých let, jehož naprosto neoddělitelnou součástí, anebo snad i podstatou je americké vlastenectví podepřené rodinnými hodnotami a křesťanskou vírou. Současná republikánská strana se podle něj nachází v područí neokonzervativců, kteří vlastně nejsou žádnými konzervativci, neboť nesplňují jeho představy.

Pozorovatel 22.8.2008 1:02

Re: Re: Re: Co je to zač ten Buchanan?

Ze se na nejakyho marda  s jeho blbou otazkou nevybodnete.

Je pripojeny na stejny internet jako vy a kdyz dokaze mektat o Grand Central Terminal na ctyricaty druhy tak si urcite dokaze najit Wikipedii zrovna tak dobre, jako vy.