20.1.2021 | Svátek má Ilona


SVĚT: Jsou osady horší než kanibalismus?

18.6.2020

Roku 2017 hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního soudu (ICC) v Haagu Fatou Bensouda naznačila, že se Američané dopustili válečných zločinů v Afghánistánu. V současnosti se rozhodla pro změnu obvinit z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti i Stát Izrael.

Dne 20.12.2019 se hlavní žalobkyně Mezinárodního trestního soudu v Haagu (ICC) Fatou Bensouda rozhodla zahájit vyšetřování údajných „izraelských válečných zločinů na územích kontrolovaných Palestinskou samosprávou (PA)“. Žalobkyně ICC Bensouda prohlásila pro agenturu AFP: „Jsem spokojená, že existuje rozumný základ pro pokračování vyšetřování situace v Palestině. Stručně řečeno, jsem spokojená, že válečné zločiny, které byly a jsou spáchány na Západním břehu Jordánu včetně východního Jeruzaléma, budou vyšetřeny. Konkrétně jsem požádala o potvrzení, že území, nad nímž bude soud vykonávat svou jurisdikci a které mohu podrobit vyšetřování, zahrnuje Západní břeh Jordánu, včetně východního Jeruzaléma a Pásma Gazy.“ Bensouda dále naléhala na soudce, aby rozhodli o jurisdikci soudu „bez zbytečného odkladu“. Prokurátorka posléze dodala, že nepožaduje od ostatních soudců povolení k zahájení vyšetřování, protože se PA připojila k ICC roku 2015.

Před tím, než se Bensouda rozhodla trestně stíhat Izrael, navázala úzké vztahy s Mahmúdem Abbásem, tj. člověkem, který praktikuje princip „placení na zabití“, jinými slovy odměňování palestinských teroristů za vraždy Izraelců. Bensouda řeší stížnost jako „žádost pocházející z Palestiny“, takže hned víme, kam tíhne její srdce. Navíc je nutné poznamenat, že žádný „Stát Palestina“ neexistuje a žádosti ke stíhání jiných zemí můžou podávat pouze samostatné suverénní státy.

Nyní se blíže podívejme, kdo je Fatou Bensouda. O koho se jedná? Tato dáma pochází z Gambie. O Gambii je na základě údajů poskytnutých Světovou zdravotnickou organizaci známo, že 78,3 % gambijských dívek utrpělo ženskou obřízku. Činnost LGBT je zakázána a trestá se odnětím svobody na doživotí. Tyto kruté a nelidské tradice se praktikují po celé Africe, ale Bensouda místo toho, aby se snažila zajistit dodržování lidských práv všech obyvatel své země, a ostatně na územích celé Afriky, se rozhodla pro právní lynč Izraele, jediného skutečně demokratického státu na Blízkém východě.

Bensouda působila jako generální prokurátorka a ministryně v Gambii pod diktátorem Yahyou Jammehem. Je známo, že Jammehův režim je zodpovědný za příšerná zvěrstva včetně vražd, mučení a znásilňování. Proto je naprosto nepochopitelné a pokrytecké, že tato dáma špiní Spojené státy a izraelské politické a vojenské předáky jako hlavní démony světa, kteří údajně páchají válečné zločiny, než aby se raději zaměřila na svou vlast a zkoumala válečné zločiny a zločiny proti lidskosti ve své zemi. Jenže to je nemožné, protože právě Bensouda je v Gambii hlavní osobou zodpovědnou za veškeré zločiny včetně zločinů proti lidskosti, které se v této zemi udály. 

Dokonce i některá média připustila, že „hlavní gambijská rada pro pravdu, usmíření a reparace“ přiznala, že Bensouda „pravděpodobně“ hrála „klíčovou roli“ v ukrutnostech, které byly v této zemi spáchány. Je tedy úděsné, že hlavní žalobkyní ICC je žena, která je sama zodpovědná za porušování a popírání lidských práv daných Chartou OSN, jak potvrdil odborník na mezinárodní právo dr. Eugene Kantrovich. Bensouda však odmítla komentovat svůj podíl na spáchaných ukrutnostech a odmítla zahájit vyšetřování zločinů proti lidskosti v Gambii s odůvodněním, že ICC není soudem, který by měl posuzovat lidská práva v jakékoliv zemi. Jedná se o zvláštní argument vzhledem k tomu, že její hlavní vznesená obžaloba proti Izraeli zmiňuje lidská práva nejméně 48krát.

Trestnímu stíhání se vyhnula i Rovníková Guinea, která je považována za ještě krutější diktaturu než Gambie. Vedoucí představitel a diktátor Rovníkové Guineje Teodoro Obiang, který v současné době ukrývá Jammeha, je přímo zodpovědný za únosy, týrání a vraždění odpůrců tamějšího režimu, zneužívání bezpečnostních sil k potírání opozice v zemi, systematické mučení vězňů zadržených bezpečnostními silami a za kruté a nelidské podmínky ve věznicích ohrožující zdraví a život vězňů. Co hůře, Obiang je nejen zodpovědný za rozkrádání miliard dolarů z pomoci určené Rovníkové Guineji, ale navíc je podezřelý z kanibalismu a stahování živých lidí z kůže.

Pravdou je, že by Obiang nemohl být v současné době za žádných okolností stíhán za zločiny proti lidskosti ve své zemi, protože Rovníková Guinea není členským státem ICC. Jenže na druhé straně ani USA, ani Stát Izrael nejsou členy ICC, tudíž je za každých okolností protiprávní tyto státy obviňovat a stíhat. Můžeme vidět, že se jedná o do nebe volající pokrytectví. Izrael je demokratickou zemí respektující lidská práva všech svých obyvatel na základě rasy, vyznání i pohlaví a je neustále pranýřován nevládními organizacemi, institucemi OSN, eurounijními politiky i některými novináři, zatímco afroasijské diktarury pod drobnohledem všelijakých spravedlivých „bojovníků za mír“ nejsou.Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA NA PLÁNOVÁNÍ A NÁKUP (40-50.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.