28.2.2020 | Svátek má LumírDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Jiný pohledŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 46, poslední: 1.1.2015 19:55, přehled diskusí

Náboženství nebezpečnější než Islám:
Autor: M. Pivoda Datum: 31.12.2014 19:31

"... Kdyby příslušné orgány státu nekonaly, nestalo by se nic. Preventivní obrana proti fiktivnímu nebezpečí zde není nutná nebo je značně přehnaná.

Ohrožení není reálné. ..."

CO dvě.....:
Autor: I. Hendrych Datum: 31.12.2014 17:25

O vlivu CO2 lze polemizovat, ale vzhledem k doslova obrovskému objemu emisí vypuštěných lidstvem do zemské atmosféry za posledních cca.150 let, je již jen z fyzikálního hlediska nemožné, aby dopady tohoto počínání byly neviditelné....

Re: CO dvě.....:
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2014 17:32

KJdyž je neviditelný i CO2 ..... :-P

Já nejvíc vidím dopady šílení oteplovačů na svou kapsu.

Re: CO dvě.....:
Autor: B. Rybák Datum: 31.12.2014 18:23

Myslíte, že už by toho CO2 mohlo být tolik, že by se konečně zastavilo teprve cca 2 miliony let trvající opakování zničujících ledových dob?

Obávám se ale, že vliv CO2 je téměř úplně zanedbatelný např. proti změnám zemského albeda (způsobenými změnou oblačnosti, měnící se živou přírodou na povrchu pevnin i moří, sopečným prachem, a na severní polokouli zemědělskou a stavební činností, ..), cyklům sluneční aktivity, Milankovičovým cyklům, změnám oceánského proudění...

Celkem souhlas, :
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2014 16:38

jen s těmi chřipkami bych byl trochu opatrný. Když se po první světové rozjela ta španělská, zabila více lidí než padlo na frontách.

V tom trochu opatrnosti (která nestojí zase tak zu moc) neškodí.

Co se týče strašení GW a z toho plynoucí fedrování OZE, tam nelze než souhlasit, to je celosvětový tunel. A podaří-li se prosadit CCS, bude to megatunel.

Ohrožení Evropy aktivitami p. Jaceńuka:
Autor: J. Čapková Datum: 31.12.2014 15:14

nejdůležitější komentář. Jak to, že nikdo nevidí tu hrůzu která na nás může padnout nejen z atomové elektrárny.

Re: Ohrožení Evropy aktivitami p. Jaceńuka:
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2014 16:39

Jsou holt horší ohrožení.

Lidi bděte ! :
Autor: H. Balzám Datum: 31.12.2014 14:15

Nenechcte ze sebe udělat osly! Autor se tu snaží vypadat, jako že bojuje proti iracionálním strachům, jenže ve skutečnosti jenom jednu skupinu strachů označuje za špatnou a druhou, podle svého názoru dobrou, se vám snaží vnutit. Jenže ono to tak nefunguje! Není to tak, že globální warmeři, multikulti nebo někdo jiný mluví jenom lež a ti, co proti nim bojují, mluví jenom pravdu ! Nenechte si vymýt mozek ani jednou stranou, zachovávejte si zdravý odstup a kritický pohled! A mějte na paměti, že ti, kteří nejvíc hlásají chuť bojovat za vaše dobro, jsou ti největší gauneři.

Re: Lidi bděte ! :
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2014 16:40

Ano, to dobro slibují bojovníci proti CO2 za naše peníze.

Re: Lidi bděte ! :
Autor: V. Kain Datum: 31.12.2014 16:41

Autor nám nechce naordinovat nějakou svoji doktrínu,ale poukazuje na nebezpečí které nám klepe na dveře.Vy určitě neuvěříte tomu,že do protiruské propagandy bylo investováno příliš mnoho a proto je těžké z toho průšvihu vycouvat bez ztráty kytičky.Ale je to přesně ten scénář jaký popisuje MUDr Obrtal co chce vrátit metály které získal na misích NATO.

Re: Lidi bděte ! :
Autor: J. Václavíková Datum: 31.12.2014 20:11

Máte pravdu, ale jste si vědom toho, že jste v doupěti příslušníků sekty klimaskepticismu? Je nezajímají fakta, ale patník, který očůrají :-)

Re: Lidi bděte ! :
Autor: H. Balzám Datum: 31.12.2014 22:05

Takhle já vždycky bojuju! Vlítnu do houfu a využiju výhody, že jsou v přesile! :-)

Re: Lidi bděte ! :
Autor: J. Jurax Datum: 1.1.2015 19:52

Vy račte být, madam, klimaoptimistkou?

Re: Lidi bděte ! :
Autor: J. Jurax Datum: 1.1.2015 19:51

"Není to tak, že globální warmeři, multikulti nebo někdo jiný mluví jenom lež a ti, co proti nim bojují, mluví jenom pravdu !"

No, je to tak. Globální warmeři a multikulti mluví ve zdrcujícím procentu jenom lež a ti, co proti nim bojují, mluví ve zdrcujícím procentu pravdu. To Vaše "nebo někdo jiný" je neposouditelné, pokud neurčíte, kdo ten jiný je a co hlásá.

Mohl byste uvést příklady, kdy globální warmeři a multikulti mluvili pravdu a nic než pravdu?

Ohrožení Evropy aktivitami premiéra Jaceňuka:
Autor: K. Frejlach Datum: 31.12.2014 12:21

Kromě ohrožení Evropy a Evropanů militantním islámem bych chtěl zmínit další hrozby, které přicházejí tentokrát z Ukrajiny. Za prvé je to fašizace západoukrajinské společnosti, která se projevuje brutálními činy části vládních bojovníků Národních gard na východě Ukrajiny. Mezi těmi ukrajinskými neonacisty jsou tam zamícháni i neonacisté z různých koutů Evropy. Co vznikne z podpory nebo tolerance neonacismu? Další hrozba a problémy pro Evropany. Vždyť ten militantní islám také někdo potřeboval, podporoval a toleroval. Dobře víme kdo. Druhou vážnou hrozbou pro Evropu se stávají aktivity ukrajinského premiéra Jaceňuka v oblasti jaderných elektráren. Záporožská jaderná elektrárna - největší v Evropě, už dvakrát v poslední době "vysadila". Nyní si hyperaktivní premiér Jaceňuk vymyslel to, že palivo pro ukrajinské jaderné elektrárny bude odebíráno od americké firmy Westinghouse. Zapátrejme v paměti, rovněž v Temelíně se kdysi pokoušeli o protiruskou rétoriku a začali odebírat palivové tyče od této profláknuté americké firmy. Museli s tím rychle přestat, toto palivo není vhodné pro reaktory východoevropského původu, tyče se kroutily, hrozila havárie reaktorů. V Temelíně museli s uranovými tyčemi od Westinghouse přestat a pokorně opět začali odebírat uranové tyče z Ruska. Premiér Jaceňuk jako kdyby toto nevěděl a chce se spálit. Ne náhodou nedávno poznamenal předseda zahraničního výbru ruské Státní dumy Alexej Puškov: "Evropská unie by neměla sledovat Putina, ale Záporožskou jadernou elektrárnu". Pokud nechceme v Evropě nový Černobyl, měli by naši představitelé (i my) kritizovat a korigovat protiruský fanatismus současné ukrajinské smetánky. Ten fanatismus se totiž i pro nás stává nebezpečným.

Re: Ohrožení Evropy aktivitami premiéra Jaceňuka:
Autor: J. Boleslav Datum: 31.12.2014 13:03

A nechtěl byste aspoň na Silvestra se svými prorusáckými agitkami přestat?

Re: Ohrožení Evropy aktivitami premiéra Jaceňuka:
Autor: K. Frejlach Datum: 31.12.2014 16:47

Tak si to přečtěte například na Nový rok. Třeba konečně začnete chápat o co jde.

Re: Ohrožení Evropy aktivitami premiéra Jaceňuka:
Autor: J. Boleslav Datum: 31.12.2014 16:49

O co rusákům jde chápu na rozdíl od Vás už drahně let velmi dobře.

Re: Ohrožení Evropy aktivitami premiéra Jaceňuka:
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2014 17:33

Ale on to chápe, jen vy nějak ne.

Re: Ohrožení Evropy aktivitami premiéra Jaceňuka:
Autor: M. Prokop Datum: 31.12.2014 16:44

Pro první polovinu vašeho varování máte zřejmě informace od Putina nebo nějakého jeho poskoka, pro druhou nejspíš od Greenpiss nebo podobných šílenců (a ani ten Putin není vyloučen).

Mimo to, reaktory v Záporožské jsou jiného typu než v Černobylu.

Čez se k Westinghousu brzy vrátí.

Ach Bože,:
Autor: F. Kusák Datum: 31.12.2014 9:59

vidím, že někteří lidé musí mluvit v jistých zjednodušeních, ve zkratkách. Takže zde máme pravdoláskaře, oteplovače, multi kulti, eurohujery, pseudobolševiky, kryptobolševiky, enviromentalisty, černoprdelníky, havlisty atd. Kdo však myslí jen v takovýchto pojmech má velmi ploché vidění. Já, jako technik vím, že mezi "ano" a "ne" existují přechodové stavy. V technice je to velmi složitá věda a mimořádně důležitá. Že by to ve společenských vědách bylo  jednodušší, tak o tom si dovoluji silně pochybovat.

Tedy autore ....:
Autor: P. Hlosta Datum: 31.12.2014 9:51

To si autor skutečně dovolil hodně. Tak otevřeně napadat nejvyšší hodnoty k nám hlásané. Je nám třeba totiž pomáhat jiným, kteří si sami nepomohou, protože jim bylo předem pomáháno těmi, od kterých pomoc původně nechtěli. Není to ovšem jenom islám, který nám hrozí v důsledku. Hrozí nám i ukrajinizace v hospodaření. Rozkradené hospodářství spojené s útokem islamistů na evropský kontinent, to je ta naše konečná! Globální změna klimatu se pak Evropy už týkat nebude. Islamisté věří, že vše je vůle Alláhova a nevěřící psy podříznou, nebo je nechají uvěřit, protože lépe být věřící muslim, než mrtvý. Osmanská říše není nic nemožného. Koneckonců máme v NATO Turecko, které klidně obsadilo Řecku Kypr způli a NATO na to jen koukalo. Tak pomůžeme tomu islámu a otevřeme mu dveře do Česka. EU si to přeje. Prvních deset tisíc věřících v Alláha potřebuje od nás pomoc. Dobrý skutek bude jistě potrestán, protože pomůžou nevěřící psi. Bohatí šejkové to mají domluvené s Obamovou administrativou. Jinak by přeci svým souvěrcům určitě pomohli. Prachy na to rozhodně mají!

Pravdivé a varující.:
Autor: M. Moravcová Datum: 31.12.2014 9:32

Díky. Ve Švédsku už je kritika islámu trestná.

Re: Pravdivé a varující.:
Autor: V. Kain Datum: 31.12.2014 16:30

Severské země v té islamizaci suverénně vedou.Nemohu pochopit kde se ta idiocie a zbabělost v těch bojovnících severu bere.

Pan autor to dobře vystihl:
Autor: V. Podracký Datum: 31.12.2014 9:27

nicméně i tak se zase nelze zcela ukolébat, že přírodu neničíme a zdroje nevyčerpáváme, a je zapotřebí to dělat rozumně a nepřehánět. Myslím si třeba, že znečištění potravin je velký problém a zdroj alergií a jiných nemocí. Také se nenechme ukolébat, že vymírání je správné a že to není právě ono, které k nám dovoluje masivně stěhovat cizince z problematických zemí. Prostě místo kampaní vidět pravdu. Ale to není nic nového, to už říkal Hus.

Výborný článek:
Autor: P. Schuster Datum: 31.12.2014 8:46

Autor pan Svoboda v článku přesně identifikoval hlavní problémy současnosti.

Pracuji léta v energetice a katastrofické scénáře o velkém vlivu člověka na tzv. globální oteplování mě také rozčilují. Žijeme v holocénu tj, v interglaciálu (v meziledovém období). Takže naši praprapra.. vnuci budou nejspíš bojovat se zimou.

O sebevražedné politice EU o její politické korektnosti a pozitivní diskriminaci si můžeme jenom povídat. Poslanecký klub Evropské strany lidové a Aliance demokratů mají ze 751 euro parlamentu celkem 412 mandátu, takže je vymalováno.

Ano, ano.....:
Autor: P. Krešňák Datum: 31.12.2014 8:40

.... tak to je. Krešňák

Je to zvláštní,:
Autor: P. Lenc Datum: 31.12.2014 8:38

ale jsem na stará kolena pyšný na to, že jsem se stal "islamofobem, xenofobem" a v mluvě různých multikulti blbečků dokonce "fašistem".I když drtivá většina těchto také inteligentů toto slovo používá, aniž by věděla co znamená.Je to přátelé jenom na nás, občanech, na naší občanské statečnosti, jestli zde budeme mít islám, nebo ne.Článek za jedna.

Re: Je to zvláštní,:
Autor: B. Hamáček Datum: 31.12.2014 8:43

Přidávám se k Vám.

Re: Je to zvláštní,:
Autor: M. Krátký Datum: 31.12.2014 10:43

také moje stará kolena se přidávají k vašemu hodnocení, šejkové z blízkého i dalekého okolí se k nám nepřidají ani náhodou a od utečnenců, běženců ze Sýrie a pod, které nám EU diktuje k ubytování nás určitě nezachrání. PF 2015