26.10.2021 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SVĚT: Je olympijská nahota na prodej?

Norské hráčky plážové házené nechtěly nastoupit v obvyklém úboru, tedy bikinách, a čelily hrozbě sankcí. A to přesto, že šortky jim nedávaly žádnou výhodu a jejich mužští kolegové v nich běžně závodí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bytová 2.8.2021 14:34

V roce 1960 na OH v Římě se zúčastnil marathonského běhu malý, drobný, neznámý běžec z Ethiopie. Běžel bos. Neřešil tím své psychické zdraví, proti ničemu tak neprotestoval, nezviditelňoval se tím. Jen neměl na běžecké boty. Marathon vyhrál s náskokem 8 minut. Jmenoval se Abebe Bikila.

Jo, to bývaly doby, kdy šlo skutečně o sport a ne o trapné výrony a hysterické chování.

T. Hraj 2.8.2021 16:12

Při vší úctě, psychické zdraví pana Abebe Bikily a jeho běh bez bot (ve skutečnosti zoufalé gesto upozorňující na světovou chudobu, rasovou diskriminaci a environmentální nespravedlnost) není jeho věc. Je snad odborníkem na tyto záležitosti? Je psychiatrem nebo aktivistou? Není. Umí pouze běhat. Vůbec si neuvědomuje, jak je utiskován a diskriminován. Jenom kvůli této své ignoranci vyhrál. Co problémů tím ale způsobil všem těm, kteří o své diskriminaci vědí a nikdy tak nemají šanci vyhrát! Jaké komplikace způsobil nejrůznějším obětavým dobrovolníkům, snažícím se zlepšit tento svět! Kolika dobročinným organizacím a mezinárodním hnutím hodil klacek pod nohy! Kdyby jen něco řekl dopředu, aby mu bylo možné s tímto obrovským gestem pomoci. A ne že si jenom prostě zuje boty!

Člověku je až smutno z takovéhoto sobectví.

V. Hodorka 2.8.2021 17:36

Ale houby. Bezel bez bot, protoze tak behal vzdy a byl na to zvykly.

A. Bytová 2.8.2021 20:07

No, byl na to zvyklý, pane Hodorko, máte pravdu, doma chodil taky bos. Doba se změnila, jen nevím, jestli k lepšímu. Kuříkladu stříbrná medailistka v hodu koulí Raven Hulk Saundersová mě o tom nepřesvědčuje.

F. Navrátil 2.8.2021 18:14

V té době byl populární vtip, že se Abebe Bikila nemohl rozhodnout mezi botami sponzorských firem Puma a Adidas a byl přeplacen farmaceutickou firmou vyrábějící mast na kuří oka.

A. Bytová 2.8.2021 19:59

V roce 1960? Puma a Adidas? Sponzoring? Kolik vám bylo v tom roce, vy si to pamatujete, že žvaníte takové blbosti?