27.1.2021 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SVĚT: Jara, po kterých nepřichází léto

Vzhledem k tomu, nakolik jsme si už zvykli na špatné zprávy z arabského světa (kdy vlastně naposledy přišla nějaká dobrá?), si toho moc nevšímáme, ale v Iráku už druhým měsícem probíhají krvavé protesty proti vládě, které zatím stály život cca 270 lidí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Mach 11.11.2019 19:19

Pan Kechlíbar popisuje rozdílně dvě věci, ale bojí se je spojit, přičemž důkazy jsou jasné. Arabské jaro v roce 2011 spustil průdký nárůst cen potravin. Na to měl vliv byznys s etanolem i řepkou. Takže potravinové problémy (na jejichž vzniku jsme se podíleli i my) vedli k destabilizaci celého arabského regionu. To, že se daly masy lidí do pohybu směrem do centra Evropy však dosud nikdo řádně nevysvětlil. Negativní role Ruska je ale více než pravděpodobná. Bude tomu tak, až nastane Kechlíbarem očekávaná další vlna? Pak se musíme dobře dívat, kam se v regionu Rusko vrtne. Ale ono to třeba bude jinak, a Srbsko si bude muset rozmyslet, jestli zavře své hranice, nebo jestli bude uprchlíky zase zdarma převážet směrem k Maďatsku a Chorvatsku.

https://www.e15.cz/the-student-times/uprchlicka-krize-pocatky-a-priciny-1298883

J. Kombercová 11.11.2019 20:21

To hurvení autorova jména je záměrné či neúmyslné?

J. Krynický 11.11.2019 21:35

Potravinové problémy mohly ten průšvih o něco přiblížit, ale základní problém je přemnožení. Zvýšení ceny potravin byla tak maximálně poslední kapka.

S negativní rolí Ruska se běžte bodnout. Co asi tak myslíte, že Rusko dělalo? Sponzorovalo Doktory bez hranic a další pašeráky? Podplatilo Merkelu a vedení Frontexu? Dosadilo ty tisíce levičáků do skoro všech médií v celé EU? Sponzorovalo už roky všemožné "integrační" neziskovky?

Kde by na to vzalo?

Za tenhle průser si Evropa může sama!

D. Mach 11.11.2019 21:45

Běžte se bodnout s integračními neziskovkami.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-migracni-krize-lubomir-zaoralek.A160315_085723_zahranicni_ale

Navíc se Rusko začíná aktivně angažovat v konfliktu v Libyi, takže lze v příštím roce očekávat zvýšený tlak uprchlíků odsud?

M. Prokop 11.11.2019 22:05

Je otázka, zda nepochybné angažmá Ruska v Sýrii bylo a je negativní či ne. Pozitivní účinek já nevidím.

A. Nový 11.11.2019 15:23

Ten název arabské jaro vymysleli političtí idioti, kteří si myslí, že sežrali Šalamounovo lejno a šířili ho stejně inteligentní "novináři".

J. Vrzal 11.11.2019 14:16

Mno, mam kamarada, polovicniho kopta - tedy egyptskeho krestana. Egyptska cast jeho rodiny uz je vesmes v Australii. Pres koptskou diasporu. Temto lidem australska vlada vychazi velmi vstric. Dobre vi, ze s nimi nebudou zasadni problemy a ze jsou obecne pracoviti.

Jinak, v Egypte kamaradu zustava uz jen postarsi teta a jeji dcera s rodinou.

Pry exodus vetsi casti rozsahle rodiny probehl ihned na pocatku vlady Muslimskeho bratrstva. Ted sice vladne sekularni diktator Sisi. Ale na jak dlouho.

V. Novák 11.11.2019 12:45

Ten Egypt v době, kdy byl obilnicí Říše Římské, taky neprodukoval bavlnu na export...

J. Fridrich 11.11.2019 10:41

Vyznamenaný botanik RNDr. Václav Větvička pravil - " Říkám již přes 20 let, rád přispěji na Afriku, ale jen na antikoncepci..." On jmenuje země Afriky a Asie - a není jich málo, kde za posledních 30-50 roků se počet jejich obyvatel zvýšil na dvojnásobek až sedminásobek...

Ty všechny neuživí ani mamá Merkel a experimentátoři z EU....

J. Nový 11.11.2019 10:02

Když se budete "bát" o klima, budete hrdinou.

Když se budete bát přelidnění a nelegální migrace, bude z vás xenofob, rasista a nacista, nejlépe ještě nenávistný.

Toto nemohlo vzniknout samo o sobě. Tomu musel někdo pomoct, ale kdo to byl asi investigativní novináře nezajímá. Možná z důvodu, že jsou pod tím z velké míry podepsáni právě oni. V tomto zklamala a stále zklamávají téměř všechna média a nejsmutnější je to u těch veřejnoprávních.

P. Aron 11.11.2019 11:56

Souhlas

I. Schlägel 11.11.2019 12:54

Mnozí lidé mají sklony ke stádnosti. A mnozí vůdci všech směrů toho umějí využít. Svým způsobem tato ideologická hnutí vznikají spontánně, stejně jako dříve vznikala náboženství. Protože hnutí fungující na principu "Kdo nejde s námi, jde proti nám." jsou v podstatě pouze jinou verzí náboženství. Není potřeba žádné autority typu Soros či Bilderberg, aby tyto jevy spontánně za pění revolučních písní vznikaly a následně v troskách zanikaly. Lidé si svojí hloupostí a neinformovaností na své průsery stačí bohatě sami i bez "tajné světové vlády", co tahá za nitky. Příkladů ze světových dějin je celá řada.

J. Vrzal 11.11.2019 14:17

Heslo: pochod institucemi.

Novomarxisticky, samozrejme.

J. Krynický 11.11.2019 21:36

Přelidnění se bát smíte, ale jen přelidnění bílých.

J. Jirka 11.11.2019 10:00

"V téhle souvislosti moc nechápu, proč takovému dění dávají média stále ještě nálepku „arabské jaro“. Jaro má konotaci něčeho pozitivního, optimistického, co přináší nový život, rozkvět a slibuje příchod léta."

===

Však nikdo v těch médiích netvrdí, že by "arabské jaro" mělo přinést něco pozitivního a optimistického právě Arabům.

F. Houžňák 11.11.2019 10:14

No, u toho prvního jara byly jásání plné noviny v celém pokrokovém světě. Teď už je ho míň.

V. Novák 11.11.2019 12:48

Mám dojem, že i v tom nepokrokovém. Nadšení na Tuniskem a Egyptem bylo všeobecné - a nad Libyí, to byl přímo orgasmus nadšení!

Ostatně nad "bojovníky za svobodu, demokracii a proto Zlému Asadovi" v Sýrii taky. Skončilo to až s podřezáváním Američanů na videu.

J. Krynický 11.11.2019 13:26

Nějak marně hledám někoho, komu to něco pozitivního přineslo.

M. Prokop 11.11.2019 9:12

Opět dost dobré. Bohužel ...

R. Dubravský 11.11.2019 9:04

Já myslím, že to s tou migrací vzali za špatný konec. Vývoz nepracujících a nevzdělatelných mužů nám uškodí a jim nepomůže. Měli by k nám poslat mladá děvčata, ještě schopná přijmout naši kulturu. Žen, ochotných rodit a odchovávat děti, máme nedostatek. Nám by pomohli a sobě také tím, že by se děti rodily u nás, kde je jich málo, a ne u nich, kde je jich nadbytek.

J. Jurax 11.11.2019 9:18

Ehm ... jenže k těm dovezeným ženám ochotným odrodit ty děti potřebujete taky chlapy povýtce tuzemské, aby ty děti měly odkud nasát naši kulturu a přijmout ji. Chlapy, kteří se budou o ty rodiny starat a živit je.

A těch myslím není u nás dost ani pro ženy tuzemské. A mnohoženství u nás není zavedené už jen proto, že běžný tuzemský chlap dvě rodiny neuživí ... :-) ... a na populaci na dávkách žijící tu máme dostatečné vlastní zdroje (jen aby byly zdroje i na ty dávky) ...

J. Jirka 11.11.2019 10:13

Svět nutně potřebuje buď obrovskou přírodní katastrofu, nebo válku. A protože Evropané jsou samozřejmě příliš líní do války jít, tak jim moudří politici dodávají nepřítele až před práh. Teď už stačí jen "nepracujícím a nevzdělatelným mužům" pozastavit sociální dávky a jiné výhody a máme tu občanskou válčičku, o jaké politici všech barev už dlouho sní a před kterou ti evropští lenoši nebudou mít kam utéct.

Ještě před několika lety byli imigranti představováni médii jako vzdělaní lidé, prchající před válkou, slibující integrovat se do většinové společnosti a kdo tvrdil opak, byl hnusný xenofob.

Dnes jsou naopak často představováni jako neintegrovatelní zločinci a násilníci, kteří jen vysávají státní rozpočty a jejichž přijetí byla chyba.

O opaku, tedy o lidech, kteří se v Evropě dobře integrovali nikde ani slovo, maximálně se dozvíme, že dotyčný žil v Evropě už 20 let, zdravil sousedy, poctivě pracoval a nikdo nedokáže pochopit, proč najednou vyvraždil sousední rodinu nebo se odpálil v obchodním domě...

F. Houžňák 11.11.2019 13:18

To už jsem kdysi četl na nějakém indickém diskusním fóru, tedy nemuslimském, zhruba ve smyslu "žijete léta pokojně vedle svého souseda-muslima, navštěvujete se, děti si spolu hrají, pomáháte si. Pak mu jednou jeho imám v mešitě řekne, že takový špinavý nevěřící pes jako jste vy nemá právo na život, a on vezme sekeru a povraždí vám celou rodinu. To jsou muslimové."

J. Vrzal 11.11.2019 14:19

Mno, Mohamed je dokonaly vzor.

A o tom, co to bylo za darecka si lze najit informaci neurekom.