26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

SVĚT: Jaderný Írán ve stínu jaderného Ruska

Svět se v posledních týdnech opakovaně strachoval o osud jaderných zařízení na Ukrajině. Ve stínu tamního dění zůstala jednání o jaderném programu v Íránu – to neznamená, že za pár let nebudeme věnovat stejnou pozornost právě jemu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hák 5.4.2022 21:27

R^

R. Langer 5.4.2022 13:57

Ne, to jsou levičáci, nikoliv američtí politici. To je u nich normální. ;-)

V. Novak 5.4.2022 12:38

Ano - sankcionují Rusko, Čínu, Írán - a požadují od Číny, aby jim pomohla proti Rusku a Íránu a zcela nedávno požadovali od Ruska, aby jim pomohlo izolovat Írán...

Vydají embargo na venezuelskou ropu - a tak nakupují od Ruska, které ale sankcionují a požadují, aby Írán zaplnil mezeru na trhu, ale přitom na něj uvalili sankce.

Lid zvláštního ražení, jsou tihle američtí politici...

V. Novak 5.4.2022 12:34

Jaké "dosud platné dohody"?

Jak může být platná dohoda, kterou jedna strana vypověděla a okamžitě zavedla sankce a ostatní západní signatáři dohody nedokáží vliv sankcí eliminovat? Dohoda platná není, protože ji Trump za USA vypověděl. Může se stát opět platnou, až USA odvolají své vypovězení a především sankce.

Do té doby nemůže Írán (zneplatněnou) dohodu jakkoli porušovat. Není co porušovat.

P. Brecík 5.4.2022 9:28

R^R^R^

F. Navrátil 5.4.2022 8:36

Svět je multipolární, což zatím USA nepochopily. Daří se jim oddělit západní Evropu od Ruska, ale současně jim rostou soupeři v Číně a v islámském světě. Kdo se doširoka rozkročuje, tomu prasknou kalhoty.

J. Nevrkla 5.4.2022 8:26

Svět se mění. Bidenova slova, že svět potřebuje nový řád pod americkým vedením, už světu připadají směšná. Málokdo o to stojí, zvláště když vidí, jakých sankcí a krádeži dolarů je Amerika schopna, když se jí někdo nelíbí. Snad největšími parolizaly, kteří dychtivě odezíraji Americe každé slovo ze rtů, jsme my. Trapné, nedůstojné, proti našim zájmum. Ale svobodně jsme si to zvolili.