25.1.2022 | Svátek má Miloš


Diskuse k článku

SVĚT: Istanbulská úmluva neřeší násilí páchané na ženách

Debata o ratifikaci mezinárodní smlouvy zvané „Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí“ (v PDF zde) se vede již dlouho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kolar 6.8.2019 0:06

Je to ideologické svinstvo.

Jak správně autor napsal, pod záminkou dobrých skutků nám chtějí podstrčit závaznou ideologii, která se dá využít k totalitní kontrole lidí.

Nebrat ani v žertu, a vehementně protestovat proti ratifikaci.

J. Jurax 5.8.2019 21:46

Souhlas.

A samozřejmě neratifikovat!

J. Svoboda 5.8.2019 20:23

Čst nebo nečíst IÚ?

Myslím, že čas na čtení IÚ je promarněný čas. IÚ je každopádně svinstvo. Úplně stačí to, že pochází z Bruselu.

Co je z Bruselu, je od ďábla.

D. Mach 5.8.2019 19:40

Praxe v jiných zemích ukazuje, co se po ratifikaci "nestane"

Na toto téma dnes vyšel zajímavý článek v Respektu. Je nezaheslovaný a upozorňuje na praxi v zemích, které úmluvu ratifikovaly. V Rakousku, Španělsku, Norsku, ale i Srbsku či Albánii od roku 2013 a 2014, kdy zmíněné státy dokument ratifikovaly, nenastalo nic z toho, před čím v Česku

varují někteří přední církevní představitelé, dezinformační weby, ale

i někteří konzervativněji naladění politici.

https://www.respekt.cz/spolecnost/istanbulska-umluva-neznici-ceske-muze-ani-ceske-tradice

J. Honců 5.8.2019 21:42

Re: Praxe v jiných zemích ukazuje, co se po ratifikaci "nestane"

Nenastalo, nebo o tom jen nevíte? Ta úmluva je pro nás zbytečná.

M. Prokop 5.8.2019 23:03

Re: Praxe v jiných zemích ukazuje, co se po ratifikaci "nestane"

Jo Respekt ... :-P

P. Kolar 6.8.2019 0:08

Nic se nestane, dokud se to nezačne používat.

Ale jako nástroj to bude připravené.

J. Mikeš 5.8.2019 18:16

Dotaz

Ví někdo na tomto fóru kdo byl za ČR při jednání v Istanbulu a jak hlasoval?

H. Lukešová 5.8.2019 16:16

Istambulská smlouva nemá s ochranou práv žen

nic společného. Je stejně nesmyslná jako obvinění Izraele, že porušuje práva žen.

P. Brich 5.8.2019 16:03

K čemu ratifikace, když se podepsal nezávazný

dokument.

Je to cesta, jak z něj udělat závazný. Prostě si z nás už nedělají srandu, ale vystrkují na nás (_o_).

D. Kolben-Kolář 5.8.2019 13:30

Akční plán prevence genderového násilí

Je třeba sledovat otázku celkově a potírat genderšvidl vždy a všude. IÚ totiž třeba nebude ratifikována, ale její zásady se přijmou vnitrostátní normou. V dubnu schválila vláda už asi čtvrtý Akční plán prevence domácího a genderově podmíněného násilí, tentokrát na léta 2019-2022 (https://www.vlada.cz/assets/ppov/rovne-prilezitosti-zen-a-muzu/Aktuality/AP-DN---grafikaFINAL.pdf). Když se podíváte (zvláště doporučuji bod 6), máte to tam v podstatě jako v IÚ, jen dosírací zahraniční orgán chybí.

Babiš potřebuje genderlobby, aby byl v Bruselu alespoň trochu přijímán. Proto přistoupil na všechny možné požadavky a teď se je snaží pokud možno plnit, aby na něj nežalovali. Ratifikovat IÚ by se neobešlo bez hluku a není to populární, proto se hledá salámová cestička okolo pomocí všelijakých akčních plánů a podobně.

P. Grigar 5.8.2019 10:09

Na celé Istanbulské úmluvě me obzvláště zaujala..

.. příloha Výsady a imunity,(Článek 66) týkající se členů GREVIO

5. Za účelem zajištění naprosté svobody projevu a naprosté nezávislosti členů GREVIO a dalších členů delegací, které provádějí návštěvy států, při výkonu jejich povinností, jim bude imunita před právním řízením pro výroky ústní nebo písemné, jakož i pro všechna jednání učiněná při výkonu jejich funkce, nadále přiznávána i tehdy, kdy dotčené osoby již takové funkce nevykonávají.

J. Jurax 5.8.2019 21:51

Velmi zajímavé. Jen mne napadá proč? Proč mají být nad právem?

Tady mne napadlo akorát, že imunita před výpraskem stejně neochrání ...

J. Uzel 5.8.2019 10:06

Buzerace bez legrace

nějak se nám v těch lidských právech začíná ztrácet člověk.

P. Grigar 5.8.2019 10:15

Re: Buzerace bez legrace

.. Kefalín, tyhle starosti můžete pustit z hlavy, lidí je na světě jako sra*ek. © npor.Hamáček

M. Krátký 5.8.2019 13:30

Re: Buzerace bez legrace

taky to tak vidím - magoři z ÚV EU si myslí, že nás vyléčí - my, po padesáti letech obsazení našeho území nepřáteli "říše" jim to nesežereme - od roku 1939 - 6 let německého nacizmu a do roku 1989 budování beztřídní společnosti pod rudým praporem pokroku si můžou škubnout - hovada bengálská

M. Prokop 5.8.2019 15:36

Re: Buzerace bez legrace

Nacismu, když už.

NACIonální Socialismus.

E. Derat 5.8.2019 18:37

Re: Buzerace bez legrace

No, nevím. Mám pocit, že podle nějakých nových pravidel se píše nacizmus, komunizmus. Já to píši po staru, stejně jako president.

E. Derat 5.8.2019 18:38

Re: Buzerace bez legrace

Tedy nikoliv prezident.

B. Rameš 5.8.2019 9:49

Ta úmluva je totální paskvil

který de facto zavádí vedoucí úlohu genderových kazatelů ve společnosti (pamětníkům jiné vedoucí úlohy zakotvené ústavně nutně musí naskákat pupínky). A já, sociální troglodyt, přitom pořád nějak nevím, co že to ten gender, sakra, je? Mám jisté podezření, že se jedná o náhled na svět podle příkladu pana Orwella "vagína dobrá, penis špatný" (poznámka pro nečtenáře: Orwell ve své Farmě zvířat přisoudil osvobodivším se zviřátkům, tedy jejich revolučnímu předvoji v podobě vepřových hlav, heslo "čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné"). To se tedy máme nač těšit.

P. Lenc 5.8.2019 9:08

Za článek dík.

Pro nás má platit, pro saudy a spol. samozřejmně ne.A občánku, zase ze svých daní plať další "neziskové" příživníky, kteří za tvé peníze ničí naši civilizaci.

K. Janyška 5.8.2019 8:55

Ano, vymysleli ji nevzdělaní blázni, kteří nevědí, že

ženu a muže vygenerovala evoluce a že to tak musí být. O tom, že má pro oba platit stejné soukromé právo, ani slovo. A právě to je středobod problému, ne stejném platy, ne stejné povinnosti. Cožpak žena unese více, než muž ? Prostě neunese. Až na vyjímky... Dzp.

O. Zuckerová 5.8.2019 11:28

Re: Ano, vymysleli ji nevzdělaní blázni, kteří nevědí, že

Pane Janyško, muž unese víc v jednom ohledu, žena víc v jiném. A o to jde, tyhle rozdíly smazat u bílé rasy, jejíž zánik je hlavním účelem šíření tohoto bludu. A píše se VÝJIMKY, ne vyjímky. To je jen ze zvyku, když nemůžu poučovat novináře (jsou nepoučitelní)poučuju aspoň tady Vás.

K. Janyška 5.8.2019 20:25

Re: Ano, vymysleli ji nevzdělaní blázni, kteří nevědí, že

Kdo nezná kompozitivní teorii, nemůže poučovat mě. Nemá čím. A s výjimkou máte samozřejmě pravdu, jak jinak. Pořád se mi nepodstatné voloviny pletou.

Jo, a víte vůbec co to soukromé právo je ? Dzp.

V. Církva 5.8.2019 8:32

Zakamuflovaný "gendrismus"

Článek to popisuje dobře. Především násilí na ženách je v této úmluvě kamufláž. Politici jsou za svou práci placeni. Pokud kterýkoliv z politiků neprohlédl, že IU je o protlačování hypotézy "gendrismu" a financování těchto aktivit, je nekompetentní a má složit funkci.

Pokud to prohlédl a souhlasí s tím, pak je pravda co se píše na konci článku. Prostě se tím odmaskoval, a je třeba spoluobčany před takovými politiky varovat!

A hlavně, ať mi nikdo netvrdí, že IÚ je vlastně pro nás neškodná (či dokonce dobrá). Vždyť je přímo v ní napsáno, že se podrobíme GREVIO (organizaci s vlastním výkladem ůmluvy), budeme sponzorovat gender aktivity, a tlačit genrovou hypotézu našim spoluobčanům a dětem. Přitom je dost článků a dokumentů, které dokazují, že genderová hypotéza je mylná!

Znamená to teda podporovat lži a pavědu. Takže noví komunismusté v akci! Jen když to nejde zbraněmi použijí se stávající struktury a zmáčkneme lidi do skořápky zákonů a dohlížejících organizací. GREVIO je taková náboženská policie, kde místo Islámu bude gender.

J. Pavelka 5.8.2019 7:42

Obejdeme se

bez istanbulské smlouvy, ale ve státech, které je přijaly, je to třeba i Španělsko, se žádné katastrofické scénáře neodehrávají...A jak vidíme u nás na příkladu básniček Jiřčího Žáčka , kocoura Mikeše apod...dá se kolem těch věcí blbnout i bez Istanbulské smloouvy

J. Vrzal 5.8.2019 8:03

Re: Obejdeme se

Ale sama Valkova rekla, ze v ceskem pravnim radu je jiz ochrana zen dostatecna. Presto prijeti IS protlacuje. Proc asi.

Jinak, blbnout se da vzdy. Horsi je, kdyz se blbnuti pasuje na normu.

V. Církva 5.8.2019 8:40

Re: Obejdeme se

Ve Španělsku se místo tatínek a maminka už pár let používá termín rodič (jedna a dva?).

Co myslíte těmi katastrofickými scénáři? Vy jste jako vážně mzslel, že hned po ratifikaci spadne Sagrada Familia? Právě takové uvažování je nebezpečné. Tak to není. Nejdřív musíte platit gendristické neziskovky (k tomu se v IU zavazujete) a ovoce dozraje za nějakých deset let.

Přečtěte si konec článku. Retardovaným Španělů uškodí míň než nám, kde zblblí nejme tak nám to musí protlačit institucionárně.

J. Pavelka 5.8.2019 10:21

Re: Obejdeme se

A to říká kdo? Děti rodičům v rodinách? Kazatelé v kostelích? Hlasatelé v televizi?...není to zase nějaká překroucenina...Kdoví co se kde píše o ČR...

A. Vávrová 5.8.2019 10:05

Re: Obejdeme se

To, že se neodehrávají žádné katastrofické scénáře, je dost málo. Zastánci tvrdí, že se má ochrana zlepšit.A jak se po ratifikaci zlepšila ochrana žen např. v Turecku, Albánii nebo Velké Británii?