25.1.2022 | Svátek má Miloš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Cato 19.12.2009 12:57

Pan Klvaňa přišel o práci

tak se snaží o obnovení svého teplého místečka vedoucího nesmyslného úřadu na prosazení amerického radaru.

Bububu, Peršani už táhnou na Brno, bojte bojte lidičkové

Jediný kdo mluví neustále o nějakém útoku na Stř.východě je Izrael, který chce bombardovat Írán. Co se týče raket, tak ty mají všichni okolo, Indie, Pákistán, státy stř.Asie, samozřejmě Američané v Zálivu a Izrael také. Tak čemu se divit, že Irán je chce také a že chce vlastní, aby nikdo nevěděl, kolik jich vlastně má, Tím má šanci na dosažení dostatečného zastrašovacího efektu a zachování statutu quo. Možná kdyby Izrael neposkytoval svými vyhrůžkami  tak ochotně Iránu záminku ke zbrojení, věci by byly jinak, ale zdá se, že zbrojící Irán Izraeli náramně vyhovuje, protože udržuje kapsy sponzorů za oceánem otevřené.

mik 19.12.2009 16:10

Re: Pan Klvaňa přišel o práci

Vypatlanej bolševickej de bi le, doufám, že budeš první koho ty jejich bomby zlikvidují

Cato 20.12.2009 9:24

Re: Pan Klvaňa přišel o práci

Konečně příspěvek na úrovni, ta úžasná logika, ještě vás bolí obřízka?

Sven Australan 19.12.2009 10:18

Iran sahá...

 Na Středním Východě je už delší čas dusno. Dusno, zvané "status quo" ! - A Iran sahá po bombě. - Nastane dusno ještě větší.  Kdykoliv se to v minulosti stalo, stačilo zapnout americký airconditioning a dusno ustoupilo.  V této době má airconditioningová firma v čele ukecaného "slibotechnu" šéfa, takže není spoleh !  Co se stane ? Bude-li dusno nesnesitelné, přiletí do Iranu izraelští "turisté" ta "ruka, co sahala po bombě" nebude, tak jako kdysi zmizela ruka Saddamova, která taky sahala "po bombě". Ale to vše se jistě nebude líbit všem "mírumilovným silám světa ", ale bude jim to prd platné !

poiuyt 17.12.2009 23:33

Israel ma nuke,proc Iran ne?

Maji pravo se branit jako kazda jina zeme

Modrý Klokan 17.12.2009 17:02

Vážený soudruhu Klvaňo

Vážený soudruhu Klvaňo, se všemi Vašimi pochybnostmi a dotazy ve kterých nemáte jasno, se s důvěrou obraťte na soudruhy v JůEsEj. Ti Vás rádi nasměrují tu správnou stranickou linii.

EUGEN 17.12.2009 9:08

Pokud může mít Izrael

cca 200 jaderných hlavic,které vlastní proti všem mezinárodním regulím - kontrolám a nikdo neví jestli je nějáký ultraortodoxní žid neodpálí,tak má samozřejmě právo Irán právo na vlatní obranu.

Modrý Klokan 17.12.2009 17:05

Re: Pokud může mít Izrael

Máš v tom trochu chaos Milý Eugene. Izrael je samostatný stát a vlastní N bombs zcela legitimně. Totéž Irán. Nic opravdu skutečného jako "mezinárodní regule" neexistuje, měl jsi divoké sny. V mezinárodních vztazích platilo, platí a bude platit jedno: Právo silnějšího. Je to hnusné ale zkus to změnit rozumbrado. Aspoň bys nemusel lhát.

Virtuální Nepřítel 16.12.2009 22:11

Íránské realita

Pro začátek - Íránci jako národ tohoto jména neexistují, pokud takto nazýváme vládnoucí národ v Íránu - Peršany tak musíme vzít v úvahu, že jsou v Íránu jak územním rozšířením, tak i počtem příslušníků menšinou, nedosahují 50 procent. Oficiálně uváděných 51 procent může být klidně jen 30. Jim předhazovaný fanatismus - šíita rovná se fanatik, pro Peršany neplatí, spíše to platí v jiných oblastech horských izolovaných šíitů. Peršané platí odjakživa mezi muslimy, podle pozorování cestovatelů, diplomatů atd. za něco, jako volnomyšlenkářští, požitkářští  Francouzi u křesťanů. Peršané vedou usedlý způsob života 3 500 let, pochází od nich  část židovského  a poté i následných náboženství Knihy. Rozšířil se odtud do západního světa, po Alexandrovi, luxusní životní styl, zásady aristokratického uspořádání (šlechty), rytířského způsobu držby moci, mravů atd. Veškerá věda, kultura a státní správa islámského kalifátu  byla v perských, nikoliv arabských rukou. To samé se později opakovalo u osmanských Turků. Současný "fanatismus" studentských vůdců (Ahmadínnedžád) lze porovnat s někdejším levicovým fanatismem studentských vůdců M.Barossa, J.Fischera či Cohn- Bendita a jiných. Kde jsou nyní ? Toto vše jsou jen slova, tedy fakta k perskému fanatismu. Hodně se tady spekuluje s muslimskými vagínami, v Íránu je roční přírustek 0,8 procenta, zohledníme-li to, že většina obyvatelstva - horští neperští pastevci ( Kurdové, Balúčové, Ázerbajdžánci a jiní) jsou sem také započítáni, tak už tento výsledek odpovídá evropské porodnosti  v Irsku, Nizozemsnu, Norsku atd. Počet dětí u vlastních Peršanů je ovšem  ještě nižší - na úrovni české porodnosti. Růst fanatismu může podpořit tlak ze zahraničí, zatímco klidný vývoj musí časem zákonitě skončit v aseptické, konzumní multi-kulti společnosti, jako v jiných bohatých státech .

Hm 16.12.2009 23:09

Re: Íránské realita

Vase je az prehnane poklidne konstatovani v porovnani se skutecnou situaci jak v Iranu taktez i ve zbytku sveta.

skrebec 16.12.2009 23:16

Re: Íránské realita

Mezi Ahmadinedžádem & comp na jedné a Barossem & his melody boys na druhé straně je přece jenom několik rozdílů. Zatímco užiteční idioti jako Barosso volali mimo jiné po jaderném odzbrojení (a pokud možno připojení k SSSR coby další svazová republika), zpívaje při tom Make love, not war, Ahmadinedžád se zabývá jaderným ozbrojením a plány na následnou likvidaci podlidí jako židé, američané jakož i jiné aláhu nelibé entity.

A ještě něco : klidný vývoj může vést kamkoliv, třeba k ne zcela bezdůvodnému pocitu že západ je prohnilý a ničeho neschopný, tudíž hodný zničení.

Hm 16.12.2009 23:18

Re: Íránské realita

To je podle vas klidny vyvoj ?

Jara London 17.12.2009 15:23

Re: Íránské realita

Hezky napsané, díky. Líbí se mi někteří místní zabedněnci, kteří sice v životě nikam nevytáhli zadek, jejich základním zdrojem informací je Blesk a studijním materiálem Aha!, ale všechno vědí a na skoro všechno znají odpověď. Sice primitivňoučkou a naprosto nic neříkající, ale zato ráznou a údernou. Pdobným lidem se dříve říkalo "bolševici".

gnomon 16.12.2009 22:01

Historie se opakuje

Tak jako byla  nepravdivá záminka k přepadení Iráku, nyní se hledá záminka k přepadení Iránu. Obě země mají ropy dost. Válka bude, vsaďte se! 

68 16.12.2009 23:22

Re: Historie se opakuje

Gnomone Veliký. Žádnou trapnou záminku nám hledat netřeba. A až pak odtekou a vyschnou potoky krve, vytečené z arabských a perských mužů, žen, dětí, kojenců, stařen, starců a ostatních, tak potom, až zápach odvanou větry, načepujem si ropy co hrdlo ráčit bude a zadarmiko. Postě si jen zvopáknem History 1. Jaký záminky? Jako v Iráku, kde jak vidíte, už si pomalu čerpáme.

Kazan 17.12.2009 9:34

Re: Historie se opakuje

Tedy ono to pomalé čerpání ještě sežere pěkné kupy kapitálu. Jen voda teče s kopce dolů. Nafta se musí velmi draze navrtat a pak stříká i někdy nahoru. Zatím jsem slyšel, že Číńané raději investují do olejových písků v Kanadě, než by se hnali do neklidného Iráku.

skrebec 16.12.2009 20:00

jak říká sir Humphrey

Zrovna včera jsem si znovu skouknul dobrodružství pana ministra pro administrativní záležitosti... sir Humhrey je vskutku génius, neboť jeho slova se hodí dodnes :

"Teď můžeme : a) nedělat nic čímž vyjádříme svůj souhlas b) vydat odsuzující prohlášení  a budeme za blbce  c) podat řádný protest s vědomím, že každý náš protest bude v OSN zablokován   d) zablokovat jim pomoc  - ale žádnou od nás nebere e) přerušit všechny styky což se už stalo nebo f) vyhlásit jim válku a budeme za agresory.":-D

Jakub S. 16.12.2009 20:48

Re: jak říká sir Humphrey

Absolutní. Dokonalé, precizní. Nadčasové. Britské. Jo, sir Humprey...

Hm 16.12.2009 23:07

Re: jak říká sir Humphrey

Reseni neni slozite a existuje, ale nikdo ho nerekne nahlas natoz aby se odvazil ho pouzit. Humphrey Shbumphrey...

A. S. Pergill 16.12.2009 19:36

Pokud bychom měli záruku,

že případné použití jaderné zbraně ze strany islamistů bude adekvátně ztrestáno (nejlépe nuke Mekka, a to natolik špinavou bombou, aby hádž pár set let nebyla možná ani v olověném skafandru). Protože zejména EU má v čele squadru bezcenných zbabělců a zjevných kolaborantů s nepřítelem, bude lépe, když Írám bombu mít nebude, i za cenu jeho zbombardování ne na dobu kamennou, ale na starohory (jednobuněčné organismy a ne moc druhů).

Jara London 16.12.2009 22:12

Re: Pokud bychom měli záruku,

"Jak jsme si říkali s naším okresním hejtmanem už před válkou ...." Jaroslav Hašek ve svém Švejkovi krásně vykreslil "hospodského superstratéga" a ultrablba poručíka Duba

Dolly 16.12.2009 19:03

Není šprochu

aby na něm nebylo pravdy trochu. Už to, že se o tom někdo takhle rozepisuje je průšvih a realita tím pádem může být ještě horší průšvih.

Jakub S. 16.12.2009 20:51

Re: Není šprochu

Ujišťuju vás jako historik, že realita  v ž d y c k y  může být horší než jakákoliv uvažovaná možnost. Ve hře je  v ž d y síť nepřehledných (a až potomkům viditelných) faktorů, hráčů, prvků... no, amen.

Okrouhlik 16.12.2009 18:36

Smazat

Iran atomovkama s povrchu zemskeho!

Jakub S. 16.12.2009 18:45

Re: Smazat

Tak tohle je relevantní výkřik na úrovni... ach jo.

kocour 16.12.2009 19:01

Re: Smazat

a proc bisito chtel udelat, soudruhu ? Ten Iran nikoho nenapat snat dvjeste let. Sou ale f ty oblasti jiny staty kery se tvarej mirumilovne, jeden z nich nappad Lebanon a zabyl tam asi 1500 civilystu, s toho kolem 600 deti, potom Gazu s priblyzne stejnym poctem mrtvejch a este prettim provadel nejaky rejdy f Iraqu a Syrii, a us nekolik desitek let vokupuje palestinsky uzemi - si vopravdu tak slepej ?

A. S. Pergill 16.12.2009 19:32

Re: Smazat

A to jedno mrtvé dítě vozili z místa na místo a vyhrabávali za bouřlivého potlesku multi-kulti z trosek, dokud jim drželo pohromadě. Kdyby tenkrát byla víc zima, tak by těch mrtvých dětí vyhrabali i víc. A nakonec pár neposlušných reportérů zjistilo, že to dítě umřelo na jakousi nemoc v nemocniční posteli.

Harpyje 16.12.2009 19:38

Re: Smazat

Diskutujte klidně dál s nickem "kocour". Vaše znalosti a důkazy jsou na přibližně stejné úrovni.

Dr. Chocholoušek 16.12.2009 19:48

Re: Smazat

;-DR^R^R^

Jakub S. 16.12.2009 20:52

Re: Smazat

Ten primitivní pravopis jste přehnal a je jasné, že to předstíráte...