16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivan 18.12.2009 11:36

Re: ten svůj "ráj" si nechejte,

Zase ukázka toho, jak někteří lidé nemyslí. V textu se mluví o tom, že Iráčané považují onu dobu za "ráj na zemi". Tedy ne já, ale Iráčané. Značka pteryx ovšem neumí číst a nahrazuje skutečný text tím, co by si  přála jako text.  A hlavně nerada slyší cokoliv, co nabourává její zkreslenou představu o světě.

A většina Iráčanů si to skutečně myslí. Musíte přesvědčovat Iráčany o tom, že americká okupace je pro ně ve skutečnosti lepší.  Zatím jsou Iráčané schopni v sebevražedných útocích obětovat vlastní životy. Proti Saddámovi takové útoky nebyly. Jak to, když by stačilo zabít diktátora nebo pár členů jeho rodiny?

Harry 18.12.2009 11:54

Re: ten svůj "ráj" si nechejte,

"A většina Iráčanů si to skutečně myslí" Kdy jste se i Iraku vratil? Jak dlouho jste tam byl a umite mistni jazyky natolik dobre abyste rozumel co rikaji... atd?

Ivan 18.12.2009 12:12

Re: ten svůj "ráj" si nechejte,

V ČR žijí také uprchlíci z Iráku. Domlouvat se s nimi lze anglicky. Od Saddáma jim nic nehrozí, před americkými okupanty také utekli do relativního bezpečí, ale přesto se otevřeně vyjadřují jen k těm, kteří mají jejich důvěru. Novináři to nejsou.

Detox 18.12.2009 11:25

Re: Je to ten Klvaňa, co dokazoval neškodnost kouření a prospěšnost radaru?

Milý Ivane,

vidím,že stranickou legitimaci jsi ještě nevrátil,ty tvoje blafy mi připomínají Rudé Právo blahé paměti.

Jen tak dále.

Kalamajka Mike 18.12.2009 11:39

Re: Je to ten Klvaňa, co dokazoval neškodnost kouření a prospěšnost radaru?

To není problém Ivana, ale Váš. Pořád hledáte třídního nepřítele, jen jste se dal na druhou stranu a to Rudé Právo Vám straší v hlavě.

sofiv 18.12.2009 11:36

Re: Je to ten Klvaňa, co dokazoval neškodnost kouření a prospěšnost radaru?

Po barbarské agresi vůči Srbsku, kdy mírumilovný nikoho neohrožující stát byl napaden a bombardován

Člověče s tímhle číslem vystupujte na Silvestra... ale až hóódně po půlnoci. Úspěch zaručen ;-D

Vítek 18.12.2009 11:40

Re: Je to ten Klvaňa, co dokazoval neškodnost kouření a prospěšnost radaru?

no to máte fakt pravdu. U nás je taky plno lidí, kteří rádi vzpomínají na období vlády komoušů, totality a UV KSČ pro ně byla posvátná organizace, něco jako Aláh. Vaše argumenty jsou opravdu trapné.

Jara London 18.12.2009 11:54

Dobrý příspěvek

Je mi jasné, že mnoho pseudoválečníků exhibujících na Psu s Vámi bude těžce nesouhlasit. Vše je otázkou úhlu pohledu. Navíc reakce na článek i Vaši reakci mě utvrdili v mém názoru, že český národ není národem Švejků, ale poručíků Dubů. Všechno vědí, všechno předvídali a navíc o tom už před válkou mluvili s jejich okresním hejtmanem ... :-)

F. Čech 18.12.2009 10:58

Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Nevěšte hlavu pane Klvaňo nad zhrzenými ubožáky, kterým budování komunismu V ČSSR stejně jako kdekoli jinde na světě nevyšlo a teď si chladí žáhu na rozumných a odpovědných lidech jako jste vy. Nechte ty kretény, kteří teď sedí na smetišti ať se vyvztekají a vypláčou. Nic jiného jim totiž dnes už nezbývá. Doby kdy měli patent na rozum a vedoucí úlohu zakotvenou v ústavě jsou definitivně pryč!

Mistr Jan Hus 18.12.2009 11:03

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Jaká byla zadluženost v roce 89 a jaká je nyní? Proč si USA půjčují v Číně peníze? Odkud vždy přijde světová krize? 8-o8-o;-D

berkowitz 18.12.2009 11:19

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

[$ 1 2 , 1 3 4 , 8 9 7 , 3 0 2 , 9 8 1 . 0 8 ]

berkowitz 18.12.2009 11:23

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Nahoře uvádím aktuální US dluh, ve státních dluhopisech, dluhy bank a soukr. sektoru nedovede nikdo spočítat. Ameriku zachraňuje tisk. Nikoliv noviny, ale tisk dolarů soukr. firmou FED ! Kdo má dolary, tak rychle s nima pryč, během roku se dolar zhroutí, nebude tomu nic naznačovat, bude to jako v r. 53, kdy Zapotonda večer říkal, měnová reforma nebude a druhý den - bác ho !

pteryx 18.12.2009 11:28

to je bohužel možné,

ale nikomu to nepřeju, protože ty důsledky nebudou "jako když Zápotonda". Měli bychom už ve vlastním zájmu všichni držet USA palce, aby to ustáli.

F. Čech 18.12.2009 11:29

Soudruhu mistrovi Janu Husovi

Jaká byla zadluženost v roce 1989 ví jenom Pánbu. Asi byla menší. Z falšovaných komunistických čísel se pravdy nedobereš. Vntřní zadluženost se zanedbaných činžovních domů na které nikdo nesáhl od té doby co jste je vy komančové jejich vlastníkům  sebrali a vnitřní dluh na rozpadajících se fasádách kulturních památek, zastaralém strojním parku všech továren a zanedbané infrastruktuře státu byl nejméně 10x větší než je ten dnešní a jen pomalu se ho zbavujeme. Víte vůbec vy bolševický mogore,  kolik set miliard euro muselo prosperující NSR napumpovat do komunisty vykradené a zbídačelé NDR? A víte že ani ten téměř bilión euro ještě nestačil! Český dluh se ovšem dá vašimi komunistickými metodami rychle řešit. Pokud by se např. lidé spokojili se snížení současných reálných mezd na úroveň roku 1989 byl by státní dluh vyřešen za jeden rok. A pokud by to nepomohlo je tady přece ještě vaše stará bolševická metoda - měnová reforma, kterou jste si s úspěchem vyzkoušeli v roce 1953. Tehdy jste  za  pouhých pět let poté co jste lidem ukradli veškeré továrny, živnosti a statky dokázali všechno probendit a vyhlásili jste de facto státní bankrot  zvaný měnová reforma. Tou jste okradli i ty nejchudší a peníze, které měli lidé v kapse přes noc přestali platit! No a v Číně přece bohatne stát z bídy svých dělníků! Bohatne z toho, že lidé musí pracovat za desetinu americké mzdy a také za cenu totální devastace vzduchu a vodních zdrojů. Až budou muset Číňané řešit ekologické dopady své expanze a až si zatím bezprávní dělníci vydobudou aspoň třetinové mzdy jako mají dělníci v USA a k tomu také snesitelné pracovní prostředí, pak si začne zase půjčovat od kdekoho Čína !

ps 18.12.2009 11:29

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Tady si přečti něco o dluzích socialistického československa:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/pavel-kohout.php?itemid=2773

brblal 18.12.2009 11:15

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Slovník hodný jedině člena či přívržence modrých ptáků.Možná jste právě veliký kretén vy sám.Nechápu,proč se musíte vyjadřovat jako hulvát.Nebo jím jste ?????

bow 18.12.2009 11:18

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

R^R^R^

pteryx 18.12.2009 11:20

měl neměl,

to není tak podstatné. Kdyby skutečně měl ZHN na úrovni lepší než k masakrování civilů, tak je dost pravděpodobné že by je proti americké armádě použil (pokud by udělali amíci tu hloupost a vlezli by tam). Souhlasím že Saddám byl hnusný diktátor a nijak nelituji jeho odstranění, ale američani šli do Iráku právě proto, že Saddám ZHN neměl. Nepříjemným důsledkem je, že ostatní diktátorské režimy přidaly ve své snaze "až po zuby se ozbrojit".

Na panu Klvaňovi se mi navíc hrubě nelíbí, že snižuje význam mise do Afghánistánu, protože co kdyby tam měl ten Obama nakonec úspěch, že? Že by se vytvořením stabilní oblasti "přelila nestabilita jinam", tak to je ve skutečnosti spíše naopak.

berkowitz 18.12.2009 10:52

Uvedu citaci z CFP, o to šlo!

V říjnu si americký miliardář T. Boone Pickens postěžoval, že

americké ropné korporace musejí v Iráku soutěžit s jinými firmami o

iráckou ropu. „Otevírají to pro firmy z celého světa, zatímco na to máme právo my," prohlásil a varoval, že hrozí, že po šesti letech americké okupace „iráckou ropu dostanou Číňani".

Ti sice nyní asi nedostanou veškeré irácké ropné zdroje, ale část

z nich určitě. 

také čech 18.12.2009 11:02

Re: Uvedu citaci z CFP, o to šlo!

číňani drží USA v šachu a pak se divme,že ti, co se vidí v USA jsou nervozní a z toho dělají chyby a nesmysly.

Mistr Jan Hus 18.12.2009 11:04

Re: Uvedu citaci z CFP, o to šlo!

To dokazuje jen jedno, že celý systém US demokracije je založen jen na válkách a drancování cizích zdrojů. ;-€;-O

Harry 18.12.2009 12:02

Re: Uvedu citaci z CFP, o to šlo!

"drancování cizích zdrojů" Mate pravdu, to drancovani je videt uplne zretelne ve vsech arabskych zemich kde za svoji naftu od USA dostanou tak akorat par koralku (jak vtipne nedavno nekdo na netu napsal). No a ti pricinlivi Arabasi ty koralky schovaval a pak prodaj a pak si za ne stavi umele ostrovy, umela kluziste, mrakodrapy aj. Holt je to narod pricinlivej a hlavne setrnej.

F. Čech 18.12.2009 10:48

Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Saddám kromě masového vraždění vlastního obyvatelstva (mimochodem i obou svých zeťů) vyvolal válku s Iránem s miliónem mrtvých a remizovým výsledkem (v ní též použil chemické zbraně hromadného ničení), obsadil Kuvajt a chystal se prokazatelně anektovat i vojensky bezvýznamnou Saudskou Arábii. Kdyby mu to Bush starší a posléze Bush mladší nezatrhli seděl by dnes obdivovaný táta všech arabských extrémistů Saddám na území s 45% světových zásob ropy. Jak by použil výtěžek z její těžby je zcela jasné a že by na to doplatili sami Iráčané a taky celý svět je také jasné. Zbavit svět kéto lidské zrůdy a pokusit se dát Iráčanům možnost aby se zařadili mezi mírumilovné a vzkvétající státy zůstane nehynoucí zásluhou G.W. Bushe a také Tony Blaira, bez jehož pomoci by to asi nebylo možné.  USA i celý svět mohou děkovat Bohu, že USA měly v době teroristického útoku na srdce USA v čele prezidenta jakým byl statečný a zásadový Bush. Kdyby tam v té době seděl nerozhodný tlučhuba Obama, přecitlivělý Carter nebo erotoman Clinton tak by se terroristům nejspíš omluvili za to, že USA jsou bohaté a  Arabové jsou chudí a slíbili, že se už USA polepší a nebudou svou prosperitou teroristy provokovat. Kam by svět  s takovými fňukaly v čele USA dospěl je zcela jasné, ale slušně se to říct nedá. Pan Klvaňa má samozřejmě naprostou pravdu. Protože ale má rád USA a váží si jejich úsilí o ochranu světa před současnými hrozbami nesklidí žádný obdiv od komunistů všech odstínů, kterými se to v Česku tradičně jen hemží!

MF 18.12.2009 10:54

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

R^

také čech 18.12.2009 10:56

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Jste hloupí a lehce zmanipolovatelný, jelikož vůbec nemáte znalosti vývoje za poslední tisíciletí.Marné něco vysvětlovat.Příspěvek nestojí za odpověď

Harpyje 18.12.2009 11:00

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Tak proč odpovídáte? 8-o

brblal 18.12.2009 11:23

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Vždyť neodpovídá......

F. Čech 18.12.2009 11:03

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Ono se těžko odpovídá když schází argumenty, že vážený soudruhu! Vy totiž argumentovat neumíte a ukázat jen "proletářskou pšst" a podotknout abych si čichnul a držel hubu už také nefunguje. Ovšem je tu ještě ten vývoj "za poslední tisíciletí", který byste chtěl čtenářům vysvětlit.. Tak se nestyďte a jděte s chutí do toho!  Snad se i zasmějeme!

Detox 18.12.2009 11:21

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Pokud je mi známo,tak se v Iráku sice nic jako zbraně hromadného ničení nenašlo,nicméně po porážce přiznali,že usilovně vytvářeli dojem,že zbraně hromadného ničení mají nebo se je chystají vyrobit.

Harpyje 18.12.2009 11:01

Re: Irák zbraně hromadného ničení měl a použil je proti Kurdům i Iráncům.

Cílem Saddamovy agrese by se v tom případě byl stal vedle Saudské Arábie i Israel. Nezapomeňte, jak v roce 1991 padaly irácké rakety na israelská města.