2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mirek F. 9.7.2008 10:59

Re: Re: Re: Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

Ohledně uranu jsem již psal. Ale proč by, proboha, Američané zatajovali nálezy chemických zbraní??? To je proti vší logice, vždyť přece jejich hrozbou byla ospravedlňována intervence do Iráku. Kdybyste byl obviněn z ublížení na zdraví, tak taky budete utajovat důkazy, že jste jednal v sebeobraně?

badaxe 9.7.2008 9:00

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

Inu hlupec se pozná vždy a všude, tenhle výplod polovzdělance, který si přes výplach mozku rudou pěnou neuvědomí že Něvský prospekt je v Petrohradu (dříve Leningrad) a ne v Moskvě, jak se ve své slabé mysli domnívá, snad nestojí ani zato číst, tím že opsal článek z rudého práva a nahradil KSČ ODS a "Wolstrít" (jak to soudruzi podobně gramotní jako on psávali) jen ukázal že sám nic nevymyslí, podle jeho stylu by se dalo říci že odhalil své bolševické ledví :-) prostě bolšán a hlupec což se zhusta snoubí.

Zaprodanec Moskvy 9.7.2008 9:21

Re: Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

Copak je nelogického na - Moskevským finančním jestřábům z Něvského prospektu?

To je podobné jako Washingtonští finanční jestřábi z WTC, tedy to WTC už Arabové sestřelili, tak třeba z Manhattanu. A utři si modrou pěnu u pusy, ať si nepobryndáš tepláky.

Kenavp 9.7.2008 10:21

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

Idi.ote.

Charlie 9.7.2008 10:22

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

Ty jsi ale vůl ! To snad není ani možný, tolik blbosti v jedný kotrbě !

quax 9.7.2008 10:37

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

Kremlíku, nerozčiluj se! Jsi vedle a o dost, ale to může zůstat.Dej si pivo nebo špeka, ale ne v Praze na Karláku, bacha.Jeď do Brd, zademonstrovat, soudružského ducha utužit, kozáčka zatančit...

maznak 9.7.2008 11:03

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!

S takovou mírou demagogie můžete vytvořit paralelu mezi libovolnými dvěmi událostmi, nebo reži my nebo čímkoliv. USA jako SSSR, každý stál na jiné straně barikády, tak musí být vlastně stejní, že. S touhle logikou jsou Maurerovi stejní jako Zuzana Baudyšová, bůhví o co jí jde když se o ty děti tak zajímá.

ctenar1970 9.7.2008 5:12

Kdyz nebyla ZHN,musi byt neco podobneho?

(Y)(Y)(Y)

Ben Hur 9.7.2008 3:57

Hladovkari Zatrepalku

Ty barely s uranovym materialem i misto, kde byly nalezeny, plus mereni a evidence OSN inspektoru zverejnili L.A. Times i s fotografiemi asi rok po invazi do Iraku. Tak tady Davide Zatrepalku - teatralni hlade neblafej a vrat se ke svemu stadu.

JJ 9.7.2008 9:21

Re: Hladovkari Zatrepalku

Vzhledem k tomu, ze Irak stavel jadernou elektrarnu (nez mu ji Izraelci znicili), tak neni prekvapive, ze mel zasoby neobohaceneho uranu. Tedy uranu, ktery neni obohacen ani na 3-4% U235, ktery je potreba pro jaderne elektrarny, natoz na 20-40% pro jaderne zbrane.

GSDr. Pasáček koz ve Vermontu 9.7.2008 3:23

ZHN v Iráku

Pro všechny pokrokové zastánce božské dokonalosti USA, kteří stále doufají, že prezident Bush mluvil pravdu o zbraních hromadného ničení v Iráku:

Stovky zbrojních inspektorů, amerických i mezinárodních, Irák několik let prohledávali, vyslýchali tisíce Iráčanů a nic nenašli. Konečnou zprávu o tomto výsledku podal Charles Duelfer, vrchní zbraňový inspektor CIA: ZHN nebyly v Iráku nalezeny  ( viz http://www.msnbc.msn.com/id/7634313/ )

Jestliže jste snad našli ZHN v Iráku vy, nebo máte lepší informace než CIA, neváhejte a ihned o tom podejte důvěrnou zprávu prezidentu Bushovi do Bílého domu. Bude vám za to vděčný, protože by se konečně splnil jeho sen.

Vysoké americké vyznamenání a velká odměna vás určitě nemine !  A pospěšte si, abyste byli první, kdo Mr. Bushe potěší.

David 9.7.2008 3:33

Re: ZHN v Iráku

USA jsou určitě božsky dokonalé - vždyť jinam by přeci pasáček koz dávno po pádu socialismus neodešel - před komunisty neutíkal, ale ta božská dokonalost ho lákala neodolatelně.

68 9.7.2008 4:32

Re: ZHN v Iráku

Pasáčku, vidíte, a přece vás čtou.

Zaprodanec Moskvy 9.7.2008 6:16

Prý se USA chystají hledat irácké ZHN v Íránu, nebo to bude zase nafta?

Ale to je nakonec jedno.

JJ 9.7.2008 9:22

Re: ZHN v Iráku

US nejlepe vedelo, co Iraku dodali.

libero 9.7.2008 10:07

Re: ZHN v Iráku

Co kozy, dojej?

GSDr. Pasáček koz ve Vermontu 9.7.2008 13:57

Re: Re: ZHN v Iráku

Moje kozy jsou v pořádku, ale osel Alan, s kterým jezdím do vesnice na nákupy trochu postonává.

Thyronx 9.7.2008 2:44

Autore, naucte se pracovat se zdroji!

"Tuwaitha and an adjacent research facility were well known for decades as the centerpiece of Hussein's nuclear efforts. U.N. inspectors had documented and safeguarded the yellowcake, which had been stored in aging drums and containers since before the 1991 Persian Gulf War. There was no evidence of any yellowcake dating from after 1991, the senior U.S. official said."

Cely clanek I

"Tuwaitha Nuclear Research Center, located 18 km SSE of Baghdad, was the main site for Iraqi nuclear program. Tuwaitha is the location of the Osiraq reactor bombed by Israel in 1981. The Al Asil General Establishment at Al Tuweitha was the headquarters of the Iraqi Nuclear Commission. Activities included several research reactors, plutonium separation and waste processing, uranium metallurgy, neutron initiator development and work on number of methods of uranium enrichment. The Pure Lead Project at Al Tuweitha was engaged in the development of shielding for the nuclear weapons program."

"As of 2002, the only known store of nuclear material in Iraq is in heavyweight sealed barrels at the Tawaitha research facility south of Baghdad. It consists of several tons of low-grade uranium and is monitored by an international agency with the full co-operation of the Iraqi regime."

Cely clanek II

68 9.7.2008 3:02

Re: Autore, naucte se pracovat se zdroji!

Obdivuji práci se zdroji. Každá práce je dobrá. Lépe než nepracovat. (A ještě brát podporu.)

Thyronx 9.7.2008 4:38

Re: Re: Autore, naucte se pracovat se zdroji!

Ja za vas tu praci rad udelam. :-)

68 9.7.2008 4:53

Re: Re: Re: Autore, naucte se pracovat se zdroji!

Jste dříč. Co za to chcete.

Thyronx 9.7.2008 5:02

Re: Re: Re: Re: Autore, naucte se pracovat se zdroji!

Nic. Ja to delam kvuli tem reakcim. Ty jsou nekdy k nezaplaceni. ;-D

68 9.7.2008 5:09

Re: Re: Re: Re: Re: Autore, naucte se pracovat se zdroji!

Tož děkuju. Pámbu vám požehnej.

J.G. Pašek 9.7.2008 1:17

Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

v krkolomném čase pro  Hermana Goeringa, což byl jeho osobní majetek . . .  vyráběl se tam benzín z mosteckého uhlí tlakovou hydrogenací za přítomnosti katalyzátoru a ruští vojáci-zajatci tam pracovali coby obsluha zařízení . . .  Po válce si fabriku zabral Stalin coby válečnou kořist a fabrika se přejmenovala a říkalo se jí krátce Staliňák, který vypouštěl smradlavé "pomeje" do Bíliny, která vtékala v Ustí pod Větruší do Labe . . . . to bylo zapáchající černé "kafe" . . . . 

Stalin udělal kšeft s komoušema, Staliňák za dodávky českého žlutého koláče . . . těžili rudu - žulu političtí mukloví v hlubokých jáchymovských dolech za nelidských podmínek . . . a vozili rudu vlakem do Nejdku u K. Varů do úpravny, kde se ruda drtila, loužila a vyráběli ten žlutý koláč cca 80% U3O8  a jiné kysličníky  . . . ruští laboranti kontrolovali koncentraci než se naložil v zablombovaných sudech do vagńů a pod ozbrojeným dozorem ruských vojáků vozil do Ruska, kde zežlutého koláče dělali složitým a drahým procesem kovový radioktavní uran na  bomby a palivo do elektráren . . . .  Nejdek zamořenou ůpravnu zavřeli někdy v 1960+ a vozili rudu do moderní ůpravny v Mydlovarech u Č. Budějovic . . . 

medved 9.7.2008 2:26

Re: Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

Cesta od zluteho kolace k velkemu hribu je dlouha a trnita.

David 9.7.2008 2:38

Re: Re: Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

Ale vysvětlit vlastnictví 300 tun žluté koláče bez existence vlastní jaderné energetiky je ještě delší a ještě trnitější.

U tý atomovky nezapomeň na zkratku, že si know-how nakoupíš třeba od Pakistánců nebo Severokerjců. A jak je známé z praxe atomových "minimocností" tak z praxe obrany před šířením vlastnictví atomovky - jde v principu o dvě zásadní věci: detailní technické know-how a uran. Část toho ostatního je sice taky úzkoprofilové, ale dá se to sehnat či vyrobit. Viz. jak Irán si ty odstředivky nakonec opatřil.

Karla 9.7.2008 7:16

Re: Re: Re: Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

pokud by byl problém, tak Francie tam nějaký reaktor ráda postaví.

pierino 9.7.2008 3:13

Re: Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

Podnik se jmenoval MAPE Mydlovary zastavka Zbudov, upravna uranove rudy...dnes je tam jen teplarna pro obec Zliv....

Kanuk 9.7.2008 5:49

Re: Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

Beru, že se chemička na výrobu umělého benzinu jmenovala Herman Goering Werke. Ale nějak se mi nezdá, že by to byl osobní majetek pana HG. Nehádám se.

uf 9.7.2008 20:49

Re: Chermičku v Záluží u Mostu postavili ruští zajatci-vojáci za nelidských podmínkách . . .

Ať žije: ůpravna, ůložiště, ůterý, ůstava, ůloha. A nikdy jinak!