29.9.2022 | Svátek má Michal


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Sunny 9.7.2008 14:50

Re: A kdepak se

O jaké kolonizaci mluvíte? Bude jich tu všehovšudy 250.

bebg 9.7.2008 11:24

logika

Prosím vás začněte myslete logicky.Proč by Irán nebo Irák útočil na USA nebo Evropu?To oni mají  ropu  a zemní plyn.Demokratická Francie taky nechtěla opustit Alžírsko kvůli plynu a dopouštěla veliké hrůzy na civilistech.Arabové se Evropanů a Američanů bojí  a tak se chtějí bránit ne útočit.

Tx 9.7.2008 11:52

Re: logika

Jistěže nechtějí útočit...  Nač asi tedy měl Hussain "žlutý koláč"? Ostatně, když se teď říká, že S.H. neměl žádné zbraně hrom. ničení: bojové chem. látky JSOU ZHN. "Chemický Alí" je použil k likvidaci obyvatel několika kurdských vesnic (několika tisíc obyvatel), z toho vyplývá, že tedy Irán měl ZHN.

Sk eptic us Ma ximus 9.7.2008 11:54

Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

Tx 9.7.2008 12:00

Re: Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

Zaprvé je žertovné, když ausgerechnet Vy nazýváte někoho tupým. Pokud chcete vědět KDY měl Irák (nikoliv podle mne) BCHL:

Chemický Ali bude popraven4.9.2007 23:25 | politické dění

Devítičlenný soud potvrdil nejvyšší tresty také pro další dva spoluodsouzené, Sultána Hašíma Taje a Husajna Rašída Tikrítího. Všichni tři byli odsouzeni za podíl na genocidě a zločinech proti lidskosti, kterých se dopustili při masakrech Kurdů v roce 1987 a 1988.

"Soud potvrdil následující rozhodnutí: trest smrti pro Alího Hasana Madžída, Sultána Hašíma Taje a Husajna Rašída Tikrítího," řekl novinářům předseda nejvyššího soudu Arif Šahín.

Trojice byla odsouzena k nejvyššímu trestu 24. června letošního roku za masakr 182.000 Kurdů v rámci operace Anfál, jejímž cílem bylo potlačit kurdské povstání. Hasan Madžíd, nyní šestašedesátiletý, byl v té době šéfem vládní strany Baas pro severní Irák. Sultán Haším Taj byl ministrem obrany a Husajn Rašíd Tikrítí velitelem ozbrojených sil.

www racek 9.7.2008 12:06

Re: Re: Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

no jo, za ty kurdské vesnice spálené yperitem. kdby je pálili napalmem, jak to dělají američané, možná by byl ještě pochválen.

ono chemické látky používané iráken mohly mít účinnost možná na iránské revoluční gardy útočící na mopedech s kalašnikovy v ruce (to není hloupost, to skutečně bylo) ...

Kolombo 9.7.2008 12:32

Re: Re: Re: Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

Pomalu se mi začíná demokracie zajídat, totalita má něco do sebe. Jaká by to byla úleva strčit takového septika, jana z husi nebo www.racka do lágru nebo je postřílet. Aby si nemysleli, že jsou za vodou. Že to můžou oni, když jsou u vesla, a ti druzí je MUSÍ nechat blbě žvanit. nemusí. Mohou s nima taky zatočit. Už aby to bylo. Chce to revoluci!!!

www racek 9.7.2008 13:33

Re: Re: Re: Re: Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

kolombo, až mě potkáš, tak slušně pozdrav.:-D A omej si pozadí ...

Sk eptic us Ma ximus 9.7.2008 13:39

Kdo říká, že bych se nebránil tupý šmejde?

Kolombo 9.7.2008 13:42

Re: Kdo říká, že bych se nebránil tupý šmejde?

Ty by ses bránil tak akorát hozením šavle na tři metry. Doufám, že bys trefil racka, aby mu trochu zplihlo peří. Páchnete ale i bez toho dost. (Y)

Sk eptic us Ma ximus 9.7.2008 14:02

Nesuďte podle sebe, kašpárku.

jirka.s. 9.7.2008 17:21

Re: Kdo říká, že bych se nebránil tupý šmejde?

No, jo septiku, ty jsi přece vybaven krátkou kulovou zbraní a zběhlý v bojových uměních, co? ;-D

V.Novák 9.7.2008 14:10

Re: Re: Re: Re: Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

No, aspoň ses projevil, fašounku.

Tobě by pár čenichovek slušelo jak psovi uši.

F. Čech 9.7.2008 14:04

rackovi

Vy jste racku opravdový tupec a k tomu ještě staatskripl, protože jste jistě nikdy nebyl na vojně a mluvíte o vojenských věcech jazykem bolševických propagandistů.. Takže to musím vzít od začátku. Irák nepoužil proti Kurdům žádný slzák, ale nervový plyn, který je něco úplně jiného než už tak dost hnusný zpuchýřující Yperit - je mnohem účinnějším zabijákem. A s tím napalmem jste hodně směšný a už byste - vy komunisti mohli s touto obehranou propagandou vůči USA přestat. Napalm není zbraň hromadného ničení, ale je klasickou konvenční zbraní, používanou každou armádou už od Starověku až podnes. Kdysi se tomu říkalo řecký oheň, vymysleli to Řekové a už v byzantské říši to byla obávaná, masově užívaná zbraň, stejně jako v 2. světové válce a to na všech stranách  a pálilo to stejně jako dneska. Kdybyste byl na vojně tak byste se něco dozvěděl např.o nášlapných minách, které utrhnou nohu v kotníku, protitamkových kanonech,  jejichž kumulativní nálož prorazí pancíř a spálí posádku na uhel, šrapnelových minách, které jsou na drátcích schované v zemi a po jejich iniciování zakopnutím pěšáka o nástražný drát vyletí celé hejno těchto min do výše 1,2 m (tedy do výše ledvin na něž jsou zaměřeny) a v této rovině vybuchnou a pokropí sekaným olovem celou rojnici vojáků, kteří zemřou za strašného utrpení s ledvinami plnými olova. A co říkáte na naše staré raketomety 130 mm ráže s 32 hlavněmi, které jednou salvvou zničí 4 hektary "nekryté živé síly". To se vám zdá nějak humánnější než napalm vy trapný neinformovaný civile? Zbraně jsou na zabíjení lidí a nikdy to není humánní. Zbraně hromadného ničení zabíjí ale tisíce a desetitisíce lidí najednou. V tom je ten rozdíl. Vy, který znáte vojenskou techniku jen z Rudého práva o ní raději mlčte!  

www racek 9.7.2008 16:48

Re: rackovi

no, brouku, na vojně já tedy byl a cosi o těch věcech vím. jinak tvůj příspěvek je poměrně hodnotný, sice pro mě žádný nóvum ale řadu lidí to poučí. o vojenských věcech jsem přece jen trochu obeznámen, nemyl se.:-D

napalm proti civilům v iráku, no řekni, hezký, ne?

jenom maličkost ... napalm je opravdu něco jiného než řecký oheň ... technologie výroby benzínu jako základní složky ve starém řecku , tedy spíš ve středověku, známa nebyla. ale účinky jistě podobné, ovšem složení je neznámé.... ostatně, možná je to jen pověst.

ovšem, invektivy si nechte. nic o mě nevíte a diskuse schopen nejste? já bych řekl že ano, ane ono je pohodlnější ... atd.

pbla4024 9.7.2008 17:54

Re: Re: rackovi

Americká armáda tuším vyřadila poslední na napalmu založené bomby v roce 2001. Jak je mohla použít proti civilistům v Iráku?

vita 9.7.2008 19:32

Re: Re: Re: rackovi

Vždyť to přiznal dokonce jeden z amerických velitelů! Jewště to komentoval, že to "není pěkná smrt"!

No bodejď by byla...

A fosforovou "osvětlovací" munici taky ve Falúdži nepoužili, že?

pbla4024 9.7.2008 19:33

Re: Re: Re: Re: rackovi

To ovšem nebyl napalm, rudý komisaři.

medved 9.7.2008 20:34

Re: Re: Re: Re: Re: rackovi

Lepsi rudý komisař než bílý fosfor.

Sk eptic us Ma ximus 9.7.2008 13:38

Hezky jste se jako správný dement vykecal a neodpověděl na mou otázku.

V.Novák 9.7.2008 14:09

Re: Re: Člověče tupá, kdy podle Vás měl ty bojové chemické látky?

No, na vás se to označení "člověče tupá" hodí jak na málokoho...

Znova - KDY POUŽIL SADDÁM ZHN PROTI KURDŮM? A proti Íráncům? Nebylo to v době, kdy byl přítelem USA a celého Západu, sekulární to hráz proti ajatolláhům? Nebylo to v době, kdy s ním USA obnovily diplomatické vztahy a celý nešíitský svět se s ním kamarádil? Najmě pak Západ...

Pro jistotu, pokud by předchozí bylo pro vás příliš složité - napadnout Irák v 21. století za to, že měl a použil v 80. letech 20. století ZHN, je podobné, jako napadnout za cosi podobného Německo... Němci taky u těch Yprů...

Kdybych chtěl být obzvlášť jízlivý, vzpomněl bych ještě látky zvané Agent Orange...

Kapišto, člověče tupá? Nebo jste to ještě nepochopil a budete omílat své blbosti ad znelibitum?

Tx 9.7.2008 11:55

Re: logika

A dále: "Arabové se Evropanů a Američanů bojí  a tak se chtějí bránit ne útočit."  To dokázali 11.9.v NY, v Londýně, Madridu... Nehledě na další včas zmařené atentáty. U fanatiků logika neexistuje.

Mirek F. 9.7.2008 12:35

Re: Re: logika

Jednotliví teroristé zalezlí v ilegalitě nebo v Tora Bora se určitě nebojí, na rozdíl od oficielních vládců. kteří vědí, že jejich útok na USA bude znamenat okamžitou odvetu a tím i ztrátu mocenského postavení, na kterým jim záleží především.  

Sk eptic us Ma ximus 9.7.2008 13:41

Chachacha, tomu věří už jen úplný idiot. Stejně jako pasu, který vydrží cca 1800°C :-)))

milan007 9.7.2008 13:59

Re: Chachacha, tomu věří už jen úplný idiot. Stejně jako pasu, který vydrží cca 1800°C :-)))

Takže tomu zajisté věříte

darny 9.7.2008 11:20

Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!:

Hezká SciFi.:-)

Autor: Z IP: Datum: 09.07.2008 05:27

Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS! Toto znělo rozjásaně letní Prahou v úterý 8.7.2008. S USA na věčné časy, a nikdy jinak! provolávali v zástupech šťastní Pražané. Ať žije ODS, ať žije ODS, ať žije ODS. Ať žije věčné a nerozborné přátelství lidu USA a ČR! Ať žije Condoleezza Riceová a náš drahý kníže Schwarzenberg, ať žije náš Topolánek, ať žije náš drahý Čunek, ať žije Parkanová! Jejich přítomnost Pražané jen matně tušili, protože členové vlády byli ukryti ve zbrusu nových pancéřových automobilech Pandur, jejichž kolona rychle projížděla Prahou ke Kramářově vile z letiště Ruzyně, kde vítala Riceovou. Rozjásaní Pražané provolávali slávu naší drahé vládě, která pozvala naše drahé přátele z USA. Pražané už se těší, že americká námořní pěchota si postaví základny v ČR a sklady jaderných bomb u Jižního Města.

V ulicích Prahy statisíce slavnostně naladěných občanů vlaječkami a třepetalkami vítaly hosta z nejvzácnějších Condoleezzu Riceovou, která nechala v Praze na Evropské třídě zastavit svůj silně pancéřovaný automobil značky M1 Abrams a přes štěrbinu tankového periskopu se zdravila s Pražany, když obklopili její vozidlo a na pozdrav Pražanům nechala několikrát otáčet věž s kanónem. Pražané jí za to vděčně děkovali házením upomínkových předmětů.

Americkým radarem v Brdech zasadíme zdrcující ránu komunistickým a islamistickým uchvatitelům! Radarem a raketami na ně, jak jinak. Moskevským finančním jestřábům z Něvského prospektu přejde chuť na naši demokracii, až spatří pyšné hlavice nejdokonalejších amerických mírových raket. Tak se musí na agresora. A nepolevit. Radar v Brdech nebude poslední. Do konce vládní dvouletky naši pracující zbudují další radary v Krkonoších, v Praze 6 na Ořechovce a na Českomoravské vrchovině. Už víte, koho budete příště volit? ptal se šibalsky komentátor rozhlasu a my jsme dobře věděli jako všichni rozjásaní pracující, že to zase bude naše drahá ODS. Ať žije naše rodná strana ODS!

milan007 9.7.2008 11:42

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!:

To už jsem četl někde včera , kdes to opsal chytráku ??

Kolombo 9.7.2008 13:01

Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!:

S ruskem jsme to zkoušeli 21 let, přišli taky bez  "nadšení Lidu" a nikoho se neptali. Smlouvu o pobytu vojsk si vymohli tím, že tu vojska už prostě pobývala. Po tom, jakou měla výzbroj, bylo "suverenními Lidu" pendrek. Teď to můžeme vyzkoušet s američany. Zatím nám nic špatného neprovedli, slušně se ptají, žádají umístění několika desítek specialistů. A bolševik, který před 40 lety držel hubu, teď řve - bude to horší, zlatý SSSR, jenom ne imperialisti, to ať se raděj vrátí báťuška car. Běžte do (Y).

F. Čech 9.7.2008 14:09

Re: Re: Ať žije ODS! ať žije ODS! ať žije ODS!:

Rusové jsou pořád stejní. Vlastní zem mají v nepořádku a nestačí ji zkultivovat a pořád seohlíží po cizím území. Už se na ně prohoha jednou vykašleme. Vyhrožují hůř než Hitler, ale na USA si netroufnou. Proto tady musíme Američany mít. A čím víc, tím líp!