8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

SVĚT: Hloupí bílí muži

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tic 24.3.2011 21:18

Udeřil by jste na ně letákovou kampaní?

Vážený pane Vašeku. Je dobré využít příležitost ke zničení další diktatury. Prostě nastala vhodná doba. Ostatním "středověkým vládcům" je potřeba poslat vzkaz, že i na ně dojde. Dříve, nebo později. A k tomu nestačí svolat soudružskou schůzi na půdě EU.

J. Tejkl 24.3.2011 18:25

Re: Souvislost s tím, že tyto války se vedou

WWI? WWll? Vietnam? Korea? Jugoslavie? Somalsko? Afganistán?

 tam všude šlo samozřejmě také o ropu a zemní plyn že? a to už vůbec nemluvím o skandálních "barbary wars" na počátku 19. století, které se odehrály, jaká náhoda, na území dnešní Libye!   

R. Langer 24.3.2011 11:55

Re: Jasně, nikdo soudný by se do toho nepustil

Hmm, asi tak, že.

D. Streit 24.3.2011 11:44

Jasně, nikdo soudný by se do toho nepustil

Ale copak je třeba Sarkozy soudný, proboha?

http://streit.blog.idnes.cz/c/182864/Bunga-Bunga-valky-humanitarni-bombardovani-a-napoleonske-komplexy.html

V. Novák 24.3.2011 11:27

Co chce "západní civilizace" dosáhnout?

Konkrétně v Libyi? Vidím jen cíle stanovené tak mlhavě, že v kterémkoli okamžiku je možno prohlásit stav za kýžený a vycouvat. Což je jistě výhoda.

Ale co je cílem, pokud ne ono vycouvání?

V. Novák 24.3.2011 11:22

Souvislost s tím, že tyto války se vedou

v zemích ropou oplývajících nebo pro transporst ropy a plynu vhodných, zatímco v jiných zemích se nevedou, je zajisté čistě náhodná, resp. určitě není žádná...

J. Schwarz 24.3.2011 9:21

Z pragmatického

hlediska máte pravdu, ale jak je to s těmi "vnitřními záležitostmi" a "státní suverenitou"? Představte si situaci, kdy provedu puč a s pár kamarády na sebe strhnu moc. Pokud v zemi poteče ropa, je najednou moje, "svět" to tak uzná a bude se mnou obchodovat. Klidně mi prodá cokoli /jadernou pumu sice ne, ale určitě dost sofistikovaných zbraní na to, abych se udržel u moci/ zvlášť když si za peníze z "legálního obchodu" můžu najmout i bojovníky. Nebylo vyzbrojení Kaddáfího taky svým způsobem "vměšováním" a pomocí jedné straně? Kdyby mělo jít o "fér" boj, museli by válčit šavlemi a ládovačkami  ze hřbetů velbloudů.

S. Ševeček 24.3.2011 9:00

Cíl akce?

Ten je jasný - privatizovat libyjský ropný průmysl do nelibyjských rukou.

A pravá příčina "bezletové zóny"? - Moderní apoleon s pravou rukou vnořenou o pár dírek níž než jeho slavný předchůdce.

V. Vašek 24.3.2011 8:35

Jmenovče nezlob

Slohové cvičení 15letého dítěte. Jinak si to nedovedu vysvětlit. A ještě k tomu můj jmenovec! No hrůza :D

V. Husák 24.3.2011 8:29

Máte naprostou pravdu,

z příspěvků všech dosavadních diskutérů však vidím, že smysl vašeho článku vůbec nechápou.

Podívejte se prosím na

http://vaclavhusak.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=183255

kde popisuji situaci v Libyi ze stejného úhlu pohledu, jako Vy.

J. Poláček 24.3.2011 8:27

tibet vs libie

* Vynechme řeči o ochraně lidských práv a životů, to by si „svobodymilovné

státy“ tak pečlivě nevybíraly, co si mohou a co nemohou dovolit. Co

takhle útok na Čínu kvůli Tibetu? To nikoho ani nenapadne, takže proč to

pokrytectví.*

Svobodymilovné státy si podle vás pečlivě vybírají. Ano, máte pravdu, však ale doplňmě ji celou, i nesvodymilovné státy si vybírají. Neznám diktátora který by šel s kudlou na mědvěda, vy snad jo ? SSSR si to z Čínou nerozdal (pošťuchováni u pohraniční řeky ponechám stranou), nicméně do Afgánistánu si to generálové Rudé armády svižně napochodovali i když Leonid Iljíč měl jakési pochybnosti. Napadl snad Vietnam Čínu nebo tomu bylo naopak. No a už jme u toho, anektoval Tibet Čínu nebo snad naopak ? Selektivita ohledně toho s kým se dám (ofenzivně) do křížku je zcela normální, opak je sebevražda. Padni komu padni, pane, když ji tolerujeme - nebo přinejmenším si ji nevšímáme u NEzápadních celků tak ji tolerujme i u nás.

V. Husák 24.3.2011 8:25

Máte naprostou pravdu,

I. Schlägel 24.3.2011 8:13

Pane Vašku,

Vaše argumentace ..."Vynechme řeči o ochraně lidských práv a životů, to by si „svobodymilovné státy“ tak pečlivě nevybíraly, co si mohou a co nemohou dovolit. Co takhle útok na Čínu kvůli Tibetu? To nikoho ani nenapadne, takže proč to pokrytectví."... je argumentace malého dítěte. Pokud uvidíte na ulici 12-ti letého výrostka obtěžovat paní v důchodovém věku a budete alespoň trochu slušně vychovaný a nepostižený obrnou, jistě adekvátním způsobem zasáhnete ve prospěch obtěžované důchodkyně. Vlastně nezasáhnete, to by bylo pokrytectví, proboha. Kdyby onu důchodkyni obtěžovalo 5 svalnatých násilníků, taky byste přece také nezasáhl. Tolik k Vašemu pojetí pokrytectví.

J. Tejkl 24.3.2011 7:54

to snad ne

Ona probíhá nějaká invaze? Americká pěchota na plážích u Tripolisu? Proboha pane Vašku, kde jste k tomu přišel?

Ano máte pravdu, cíl této vojenské akce není jasný.  Není ale  to zároveň  důkaz, že šlo o rychlou a předem nijak neplánovanou akci k podpoře povstalců, která měla především  zabránit masakrům?

Opakovaní levicových klišé, jako že každá válka, kterou západ vede je motivována pouze  ropou, nebo vyprázdněním armádních skladů, snad ani netřeba komentovat.   

Z. Švrček 24.3.2011 6:32

Ale ne, netrefili, pane Vašek

Poslechnou, vždyť sami dobře vědí, že kšeft poslední dobou nejde, furt se něco kazí, vidějí přeci tu křeč. Takže to chce trochu chucpe, nějakou malou válčičku, pár věcí při tom rozbijou, vědí, za pár uprděnejch miliardek se vystřílí toho prachu a je zase kam dodávat, co zbrojit, komu pomáhat (ani voni to přeci nebudou dělat za darmo, když mají pod tou Lybií tu svoji ropu ne? ) 

J. Huml 24.3.2011 5:49

Re: Vy už jste prohrál

Tak pane Vasku, kdyz se Vam zdaji spojenci z Nato tak hloupi, obnovte s Putinem nejaky zbrusu novy Vychodoevropsky Obranny Pakt, neco jako byvalou Varsavskou Smlouvu mazanych valecniku typu marsalka Malinovskeho, kteremu taky asi na ztrate par vlastnich vojaku a civilistu moc nezalezelo, jen kdyz on sam byl zatim pekne v suchu. Ja se s Vami vsadim, ze za takove tri mesice se za tuhle malomyslnou slataninu budete opravdu stydet..

K. Kužel 24.3.2011 5:28

Re: Vy už jste prohrál

Můžete mi říct, jak si představujete vítězství?

Nabízím článek Evropa chválí Afriku

http://karelkuzel.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=182997

P. Ryšavý 24.3.2011 3:31

Vy už jste prohrál

V momentě když se vzdáte předem, když se bojíte že to nedokážete, tehdy jste prohrál a s Vámi celá západní civilizace. Až tato situace po které voláte nastane, pak bude opravdu konec západní civilizace.