17.10.2019 | Svátek má HedvikaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SVĚT: Greenpeace a Al CaponeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 53, poslední: 24.10.2016 1:15, přehled diskusí

Výborný článek:
Autor: B. Rybák Datum: 23.10.2016 14:12

Ekologismus (enviromentalismus) staví zájmy "Přírody" (tedy mocenské zájmy eko-mafie) nad zájem lidstva, jehož drtivá většina prý nemá právo přežít! Spolu s multikulturním aktivismem a politicko-korektní "inkvizicí" je největším současným ohrožením svobod a práv občanů, (nevyvolených) národů a států (západní demokracie)!

Za skvělou analýzu NGO..., panu Františku Kružíkovi děkuji!

Re: Výborný článek?:
Autor: P. Rada Datum: 23.10.2016 15:09

Drtivá většina lidstva má v rukou minimum zdrojů a má také minimální mocenský vliv.

Lidstvo jako celek v průměru vykazuje skrze svou ekonomiku HDP. Od přírodních ekosystémů však dostává a využívá zdarma několikanásobek!

Zhruba procento lidstva má přitom takové zisky, že ty přírodní může přes jejich globální dominanci zcela zanedbat. Mezi takovými je nejvíce těch kteří ekologii a enviromentalistiku jako vědní obory nerespektují a upřednostnují skrze svou moc různé ...ismy!

Autor jasně ukázal na které straně stojí - tedy na straně konzumních supermonster kterým na ekologii planety a s ní spojeném životě nezáleží.

Argumentuje k tomu navíc dost hloupě i s oblastí kvantové fyziky skrze Schr. kočku příznačně tomu jak nechápe, že život v každou chvíli o komplexnosti, rozmanitosti, nejistotách a tedy pravděpodobnostech. Monstra takové pojmy nezajímají a těm se nejspíše chtěl za každou cenu včetně presentace své hlouposti zavděčit.

Re: Výborný článek?:
Autor: M. Prokop Datum: 23.10.2016 15:57

Vy taky jasně ukazujete, na které straně stojíte. Jste aktivním ekoraketeerem, nebo jen sympatizantem?

Re: Výborný článek?:
Autor: R. Tesařík Datum: 23.10.2016 18:51

Je to nebezpečnej blázen.

Re: Výborný článek?:
Autor: M. Prokop Datum: 23.10.2016 21:07

Vypadá, že to bere vážně.

Ovšem ona klasická Werichova otázka zodpovězena není.

Re: Výborný článek?:
Autor: M. Frank Datum: 23.10.2016 17:04

Pane vy nejste jenom blb, ale darebák bez hranic! Pro jistotu neargumentujete vůbec, jen nalepujete nálepky.

Ekologie je nauka o vzájemném vztahu rostlin a živočichů:
Autor: P. Vaňura Datum: 23.10.2016 19:40

na určiém místě (biotopu) a nemá např. nic společného s odporem proti jaderné energii nebo prosazováním "podpory OZE."

Běžte říkat dělníkům, kteří hákují za 15000 měsíčně, že:
Autor: P. Vaňura Datum: 23.10.2016 19:42

jsou "konzumní supermonstra." Ale předpokládá to, že dovedete rychle utíkat.

Re: Běžte říkat dělníkům.....:
Autor: P. Rada Datum: 24.10.2016 1:15

Pane Vanuro reagujete na jakousi fantazii. Za supermonstra považuji to sotva procento světové populace co vlastní polovinu celosvětového bohatství a spotřebovává průběžně až o několik řádů energie na hlavu víc jak dnešní průměrný evropan. Vlastní-li tedy např pan Tykač uhelný důl a elektrárnu.... považuji jej za s energetického hlediska za "supermonstrum". Zkuste si ho poslat někam...

Ti jen průměrní v EU dnes přitom za sebou mají zhruba stovku energetických otroků a tak se chovají jen jak monstra které si ale zároven navzájem konkurují a jsou stresováni od těch co mají tuplovaně více... a proto se jim to jeví tak, že mají relativně málo.

Většina společnosti už prostě dávno zapoměla jak skromě dokázali žít naši praotcové a proto nevnímá na jaké úrpvni se nalézají dnes.

Než zas plácnete nějaké doporučení račte se raději předtím podívat na dnešní průměrnou spotřebu primárních energetických zdrojů (http://www.mpo.cz/dokument148849.html).

Kdo je větším nebezpečím pro naši civilizaci :
Autor: J. Ráž Datum: 23.10.2016 13:59

Ekologický terorista, Islámský dzihádista nebo lidskoprávní fundamentalista?

Myslím si, že pořadí, z hlediska škodlivosti, lze určit dosti těžko.

Ještě je čas!:
Autor: P. Hlosta Datum: 23.10.2016 8:15

"Svět chce být klamán" řečeno slovy klasika. Bez klamu se lidé cítí nevedeni ke správnému a proto i opuštěni. Když se lidem dodá vize a vcelku nenamáhavá daň, uspokojí se, že udělali pro svou ideovou cestu dost. Načež jsou oškubáni, jak bylo jejich přání, ač nevědomé.

V současnosti je inflační nárůst oškubávajících. Proto se pohlíží i na své zastupitele v politice jako na latentní oškubávače a to je i důvod malé účasti ve volbách. Což není jen Český trend, ale celosvětový v demokraticky se deklarujících státech. Tenhle projev odporu k demokratické volbě se promítá až do požadavku silné ruky, což je prakticky začínající odchod do diktatury demokratickou cestou. Nalezne-li se v politické kandidatuře někdo s ambicí silné ruky, pak se zvedne vlna voličské účasti, která vynese onoho ambiciózního na vrchol moci a diktatura je na dohled. Diktatura může mít i ozdravný projev, že oškubávajícím bude zatrhnut tipec. Leč diktatura se nedá zrušit demokratickou cestou a v tom je její nebezpečí. Naopak diktatura se dá utužit následně ještě vyšším nástupem diktatury a v konečném důsledku nemusí jít už ani o materiální oškubávání, ale o holé bytí v ní.

A tak paradoxně můžeme být rádi, že jsme oškubáváni spoustou lžinositelů. Zatím v demokracii. Ještě neryjeme držkou v zemi! Každý si ještě může položit otázku, jestli chce silnou ruku ve vedení státu a podle toho se chovat, až budou volby.

Re: Ještě je čas!:
Autor: K. Janyška Datum: 23.10.2016 9:42

Bez vzdělání kompozitivní teorií to nepůjde. Nepůjde bez zbytečných ztrát nic... Dzp.

Re: Ještě je čas!:
Autor: P. Hlosta Datum: 23.10.2016 9:49

Kompozitivní teorie stojí a karavana jde dál. ;-))

Re: Ještě je čas!:
Autor: K. Janyška Datum: 23.10.2016 18:24

Ano, ale špatnými cestami. A zbytečně. Bodejť, když o ní lidstvo praticky neví... Dzp.

Genderová nána u moci místo u sporáku. :
Autor: P. Dvořák Datum: 22.10.2016 23:27

https://www.novinky.cz/auto/418361-svedsko-chce-v-cele-eu-zakazat-auta-na-spalovaci-motor.html

Re: Genderová nána u moci místo u sporáku. :
Autor: M. Prokop Datum: 23.10.2016 15:58

To si budou muset vyřešit Švejdové sami, ostatně i Norové, blbnou podobně.

Když se lidé mají moc dobře,:
Autor: M. Prokop Datum: 22.10.2016 21:38

hledají jak blbnout. Bylo, jest a bude. Využívání lidské blbosti a pověrčivosti také není nic nového. Nové je jen měřítko.

Re: Když se lidé mají moc dobře,:
Autor: J. Jurax Datum: 22.10.2016 22:41

Souhlas.

Mnozí tady blábolí o tom jak jsou NGOčka škodlivé, :
Autor: P. Mach Datum: 22.10.2016 17:31

a že je třeba je zabíjet. Když pomineme průchodnost takového "řešení", tak se minimálně naskýtá otázka, zda ti co vypouštějí z klávesnice takové kretenismy, to nečiní jen proto, že si NGOčka jako greenpeace spojují s ideologickým bojem proti globálnímu oteplování, protože tahle ideologie jim zrovna nekonvenuje, a zda v případě, když na stole bude jiná z prstu vycucaná ideologická srágora, těm samým organizacím s rozběhem neskočí do prdeIe. A zde je třeba zdůraznit, že stejná NGOčka, se stejným hysterickým zápalem (o kydání z prstu vycucané špíny nemluvě) jako proti globálnímu oteplování bojují proti obchodním dohodám CETA a TTIP, případně obecně proti GMO. Právě GMO je totiž důvodem, proč zeleným vylízancům jde pěna od huby vždy, když zaslechnou TTIP nebo CETA. Jednoduše řečeno, ideologické kraviny vypouštěné greenpeace a jinými obdobnými organizacemi, některým místním dementům vadí ale na druhou stranu by stejní jedinci byli sto vyjít do ulic a společně greenpeace a demonstrovat proti "jedovatým genům" a hlavně proti americkému imperialismu, nemluvě o tom, že v tomto tématu naleznou společnou řeč s důchodci a zrůdičkami z ksč(m).

A otázka na závěr tedy zní, zda problém spíše než v pár fanaticích, kteří si neumí dát dvě a dvě dohromady, a fyzika a biologie je pro ně španělská vesnice, není v populistických politicích, kteří raději budou předstírat, že těm zeleným kravinám opravdu věří a budou zavádět extrémně nákladné a zcela zbytečná opatření, jen aby nepřišli o koryto a také v jednodušších jedincích, kteří tyto populisty budou stále dokola volit.

Re: Mnozí tady blábolí o tom jak jsou NGOčka škodlivé, :
Autor: J. Jurax Datum: 22.10.2016 22:47

Souhlas zejména s posledním odstavcem.

Ono by se ta rudozelená blbost tolik nerozmnožila, kdyby nebylo nevzdělaných, místy až blbých a taky uplacených politiků a v neposlední řadě taky novinářů a publicistů. A bohužel taky nevzdělaných, místy až blbých lidí, co v politice nejsou, ale dodávají tomu blbnutí masový podšprajc.

Domnívá se, že zelení mají na svém kontě již více:
Autor: P. Vaňura Datum: 22.10.2016 16:02

obětí, než matadoři jako byli Stalin či Hitler a nesou také přímou odpovědnost za "arabská jara" a tedy i současnou válku v Syrii. Dokázali totiž, že se na velkých plochách namísto potravin pěstují škodící biopaliva, což vedlo k masivnímu nárůstu cen potravin, které se tak staly pro nejchudší obyvatele zeměkoule méně dostupné. Mimochodem, Fidel Castro před tímto varoval předem!

Nepokoje v Egyptě a Sýrii byly přímým důsledkem zdražení dotovaných potravin!

Re: Domnívá se, že zelení mají na svém kontě již více:
Autor: T. Marný 393 Datum: 22.10.2016 16:14

Za současných politiků a stavu médií, budou v tom škození společnosti pokračovat. Bez jakýchkoliv trestních a finančních následků. A pár těch nejbohatších na světě, při tom bude dál vydělávat.

Re: Domnívá se, že zelení mají na svém kontě již více:
Autor: P. Mach Datum: 22.10.2016 17:50

Tady bych podotknul, že první evropskou ekoaktivistickou stranou byla právě NSDAP, Hitler byl tedy významný zelený. A dále pokud ti současní mají na svědomí mrtvé tak v subsaharské Africe (díky zákazu DDT) a východní Asii (díky zákazu zlaté rýže). Biopaliva vedou pouze k degradaci půdy (v Evropě) a vymírání místní fauny a flóry (v tropickém pásu). Místní obyvatelstvo (např. v Indonésii) na plantážích palmy olejové spíše dobře vydělává. Dále je třeba říci, že pro obyvatelstvo států jako Sýrie, Libye, nebo Kuba se potraviny staly hůře dostupné výlučně díky totalitním zrůdám, které tam desetiletí vládly nebo ještě vládnou, díky jejich obřím výdajům na zbrojení, jejich naprosté neschopnosti uřídit stát a úchylné ideologii, kterou tyto zrůdy prosazovaly.

Jediná možná obrana protio aktivistům:
Autor: P. Selinger Datum: 22.10.2016 9:40

je nevšímat si jejich akcí, nepsat o nich, nenatáčet na videa, neuvádět v televizi. Jednoduše tu chátru ignorovat. A rovněž ignorovat jejich žádosti o peníze, a to jak u občanů, tak i u státu. Ani korunu škodlivým nevládním organizacím...

Re: Jediná možná obrana protio aktivistům:
Autor: R. Tesařík Datum: 22.10.2016 10:41

Novináři jsou jejich užiteční idioti.

Re: Jediná možná obrana proti aktivistům:
Autor: K. Křivan Datum: 22.10.2016 13:51

je včas zabíjet. Kdyby včas zabili Gottwalda a jeho karlínskou bandu, když se jezdil do Moskvy učit jak zakroutit demokracii krkem, ...... mohl být náš svět hezčí.

Re: Jediná možná obrana proti aktivistům:
Autor: P. Vaňura Datum: 22.10.2016 16:04

To by se ale muselo začít už u Lenina, Trockého a Stalina. A totéž s Hitlerem. Gottwald byl více méně nahraditelný pěšák.

Re: Jediná možná obrana proti aktivistům:
Autor: K. Křivan Datum: 22.10.2016 16:38

Vladimíra Iljiče měli pověsit zároveň s jeho bráchou. A Stalina zastřelit při přepadení banky.

Re: Jediná možná obrana proti aktivistům:
Autor: K. Křivan Datum: 22.10.2016 16:40

Lidskost vůči nelidem a gaunerům je zločin blbosti. Zlatej středověk.

Re: Jediná možná obrana proti aktivistům:
Autor: P. Dvořák Datum: 22.10.2016 16:47

Jaká škoda, že hrdina jako vy tehdy nežil. Jistě byste nezpackal ani atentát na Heydricha a 25. února 1948 by Lidové milice byly strachy zalezlé.