21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
mirek 28.12.2009 11:45

je zajímavé, že se prakticky stále

dotují jen africké státy, kde se stále jen válčí a rozkrádá a produkce prakticky žádná, desetiletí kluci s kalašnikovem a pod. obrázky - a my to ale platit nechceme. všechny ostatní části světa jdou trvale nahoru +- a v Africe ale nikoliv, já to platit nechci, kdo mi poradí, jak to zařídit?

Jelínková 27.12.2009 10:18

Zatrhněme to!

Nevím, proč máme dávat peníze zaostalým zemím-či jejich vládám,které je rozkradou,jak bylo dobře vysvětleno v článku.Zatrhněme tyto dary.!!!!!!Raději bych je dala Člověku v tísni,aby tam za tyx peníze mohli levně postavit a provozovat tisíce škol8-o8-o8-o

boleslav III 26.12.2009 11:58

souhlas s clankem

az na to,ze v moderni dobe neni nutno ty milijardy vyprodukovat.mohou se VYPUJCIT pred produkci.a danovi poplatnici potom mohou platit uroky,jelikoz vetsina tech donor statu ma deficity.mel by se nejdriv uzakonit zakon o darech.davat jen v dobe danovych PREBYTKU,a tim neokradat vlastni budouci generace!cha,cha,cha!shalom!

Nalim 25.12.2009 22:53

Timeo Danaos

et dona ferentes.

To vám soudruzi kapitalisté z místní jaderné internacionály asi moc neřekne. Takže překlad z latiny pro ty, co znají jen Kaču Žak je: Bojím se Řeků, i když přinášejí dary.

Tedy v tomto případě volně: Bojím se jadrníků, když nevědí kam s vyhořelým palivem. Bojím se jadrníků, když nevědí, jak zlikvidovat rozběhnutou jadernou reakci, aby to nedopadlo jak v Černobylu. A konečně, bojím se jadrníků, když dokážou výše uvedené skrývat za zelenými filipikami.

Bojím se, že ti chytrolíni, co tu sypou moudra o jádru, jsou ti samí, co nám, lidem mající rádi zelenou přírodu, svými prolhanými údaji o Černobylské katastrofě, umožnili vyrazit do přírody a kochat se modrou oblohou, z níž jsme inkasovali záření.

Nejsem zelený, ale bojím se, že nejen rudí musí být zlí a hloupí. Nedělám rozdílu mezi zlým a hloupým komunistou a zlým a hloupým kapitalistou.

Hrad 25.12.2009 23:07

Re: Timeo Danaos

Tak to jsi si s tím "nedělám rozdí" mezi K a  K pěkně naběhl. Na Slepeckém Psu platí: "je to sice kretén a prase, ale náš kretén a naše prase."(Y)  

Nalim 25.12.2009 23:28

Re: Timeo Danaos

Nikdy bych nepomyslel na tak vysoké posty, je náhoda, že se mi hned ozval Hrad?

Asi funguje to o těch potrefenejch husách.

boleslav III 26.12.2009 11:53

Re: Timeo Danaos

lide si zvyknou na vsechno.nekteri mohou i v noci zazariti.stale ziji jak kolem cernobylu,tak v hirosime nebo v nagasaki.zbytecne hystericke,vasnostove.neskodilo by ukazay obcas nejaky tem POKROK v ochrane prirody-velryby,tuleni,ledni medvedi,bold eagles se premnozili.cha,cha,cha!shalom!

para 25.12.2009 23:47

Re: Timeo Danaos

Problém je Hrade v tom, že to "naše prase" vyjma užitku s produkce zanechává po sobě i svinčík v podobě aktinidové radiace. Tedy i reciklací paliva neupotřebitelného odpadu nebezpečného ještě  za  milion let. Pak teprve klesne radiace na 10na3 GBq/t. Technologie kam s ním na tak dlouho jaksi zatím všem chybí a ekvivalentní argument vyjma např. přenechání problému jiným, ohrožení něčím horším či nadějí na zcela zásadní objev který to do té doby snad někdo udělá...  není dost pádný pro masivní celosvětové využívání jádra. Tak je dost hloupoučké se někomu posmívat a vystrkovat na něj dosud holej zadeček,   když ani ted není čím rozpočtovej schodek utřít...

Nám všem do společné lodičky - //po roce 2050 jak dojde hnědé uhlí //- asi začne jaksi zatejkat a nepříjemné je to tím spíš, že už nyní jdou její volné možnosti s postupem krize směrem ke dnu ....:-(

Jose 25.12.2009 23:16

Re: Timeo Danaos

Dovolím si posloužit jinou citací : "lejno zůstane lejnem i kdyby bylo růží zváno", což přesně sedí na to co tady předvádějí zelení hajzlíci. To že se bojíte jádra asi dost pramení z toho že o tom velký kulový víte, zamyslete se nad tím. Co já mám povědomí tak počet lidských obětí přepočtených na vyrobenou energii je u jádra velmi nízký a taktéž náklady jsou dosti příznivé.

Mimochodem, řízenou rozběhnutou jadernou reakci, ať už si pod tím představujete cokoliv, zastavit lze a neřízené není v podstatě možno u dnes používaných reaktorů dosáhnout už přímo z podstaty věci.

Ostatní jsem jenom řeči kolem.

Nalim 25.12.2009 23:36

Re: Timeo Danaos

Je mi jasný, že když nejste zelenej hajzlík, víte o jádru pudla všechno. ale já zas vím, že i v jaderné energetice se řeší problematika lidského faktoru.

Tam, kde začínají jím zaviněné chyby, a nemluvím o záměrně působených škodách, s nimiž nutno rovněž počítat ve světě, kde z turbanu na karikatuře cosi čouhá, nebude jadernou bezpečnost nikdy možno kvantifikovat jednotkou.

Howgh.

:-(

Honza42 25.12.2009 23:46

Re: Timeo Danaos

Váš problém je, že o tom víte kulový. Tlakovodní reaktor je moderován vodou. Při nejhorší myslitelné poruše reaktoru voda vyteče a reakce se sama zastaví. Může vzniknout maximálně obrovská materiální škoda (zničení reaktoru a únik radiace do kontejnmentu).  

para 26.12.2009 0:04

Re: Timeo Danaos

Honzo42 ty si situaci zjednodušuješ jen na reaktor - vid? A ten někdo vyprojektuje , postaví jinej naplní a jnej vyprázdní, jinej zaplatí pojištění... Ale Tobě do toho všeho nic není. Stačí Ti že někdo má reaktor a hlavně,  že Tobě svítí žárovka. Tak a to je zas ta Tvá koule kulová ze které dál bohužel nevidíš.

Stoura 26.12.2009 0:27

Re: Timeo Danaos

Nejde zdaleka jen o reaktor (kotel, hráz, vrtuli,panel). Jde například i o to, kolik čtverečních metrů krajiny se musí nějakým způsobem použít na vyrobenou jednotku energie. Nebo kolik lidí zemře na následky použití té či oné technologie výroby energie (opět přepočteno na vyrobenou energii).  Můžeme porovnat - všechno něco stojí.

boleslav III 26.12.2009 12:01

stale

se zije kolem cernobylu,lide kteri PREZILI hirosimu a nagasaki stale ziji a pracuji v miste svrzeni a-bomby.to chce klid!!!!!!!!!!!!!!cha,cha,cha!shalom!

para 25.12.2009 23:56

Re: Timeo Danaos

Jo Jose - povídáš pěkně jak umíš řídit ale o tom pochyb není. Pochybnost zůstává v popožce "za kolik se svezem" a "kam s tím lejnem"? Co ty na to?

AeroKarel 25.12.2009 23:33

Re: Timeo Danaos

No, bojte se.

Hlavně když se nebojíte zelených Khmerů.

Žádná technologie není bez rizika. Ta jsou buďto velmi nepravděpodobná, ale když už, tak ničivá (jaderná energie), nebo ničivá méně, ale podstatně jistěji a nevyhnutelněji (biopaliva, větrníky.......).

V celkovém souhrnu je jediná možnost, jak bojovat s CO2 (ač je to nejspíš boj s větrnými mlýny) jaderná energie.

para 26.12.2009 0:11

Re: Timeo Danaos

Je ještě jedna kdoví-proč pozapomínaní cesta..?. Totiž snižování zbytečné osobní spotřeby... Mě se prostě víc líbějí štíhlé holky jak obvykle tlusté Američanky. I Čechů je přitom polovina otylích  ... A ono prý není kde šetřit.  "Chceme Více Fšeho" - jak hlásají podnapilí revolucionáři...;-)

duo 27.12.2009 2:29

Re: Timeo Danaos

Pane , nebo paní  "para". Přesto že s Vámi většinou nesouhlasím , nacházím ve Vašich příspěvcích sem , tam , něco zajímavého . Je to však velké utrpení , těmito příspěvky se prokousávat . Bylo by dobré kdybyste se naučil(a) pravopis a při psaní používal(a) správné klávesy .

ou 25.12.2009 20:13

zoufalík

Zoufalík zpufalík zachranuje českou repuliku. další trdlo zde.

AeroKarel 25.12.2009 20:47

"další trdlo zde."

Vy?

Budař 25.12.2009 18:58

Katastrofa

Mluvíte tady o pitomostech, katastrofou není žádné oteplování, nebo 100 mil. co slíbil Dusík, ale tragédií je, že tady takoví lidé jako jsou neználkové ze strany zelených, vůbec existují. Vždyť ten Dusík přece v normálním státě nemůže dělat ministra, vždyť má stejné znalosti jako Liška, Zubovová, nebo Káťa Biomasa.   ;-( 

Jura Jurax 25.12.2009 19:28

Re: Katastrofa

No a právě proto dělá ministra ... ministr nemusí rozumět tomu, co ministruje, neboť nese jen politickou odpovědnost ... to jest žádnou ... :-/ ... příště holt bude ministrovat zas něco jiného ...

divana 25.12.2009 19:43

Re: Katastrofa

tady stačí jen když to je "bývalý" soudruh, estébák nebo alespoň pomocník vb a milicionář

para 25.12.2009 20:53

Re: Katastrofa?

Mluvíš tady spíš sám "pitomosti" Bludaři. Tragédií totiž je, že nikdo ani ten Dusík.... neumí dát recept co dělat abychom se s krize vyvlékli. Tragédií paradoxně spíše je, že si mnozí přitrouble namlouvají, že jsou za potížemi zelení....a tak lék nehledají. Ta sotva 5% strana sotva co může proti těm s průmyslem srostlým zmoci. Může jen být jazýčkem na vahách... Za SZ patrně nestojí žádný průmysl či ekonomická moc ale jen idea avšak sama o sobě neživotaschopná!  Jejich akcent na zprůhlednění bolavých vazeb typu "politika - průmysl.." sice kde koho s mocných nadzvedává až k nepříčetnosti... ale zas zásadně mnoho neřeší.  Problém vidím v tom, že nikdo na světě neví jak s konzumní pasti ven. Ta past spočívá v paradoxu, že chcemeli se rozvíjet neumíme to jinak jak při současné větší spotřebě na hlavu. A zdroje se obecně tenčí!  Lékem by mohla být radikálně nová technologie nebo radikálně nové společenské uspořádání ale obojí je s říše "sci fi". Novou živaotaschopnější technologii nenabízejí ani žádné zelené alternativy. To, že nabízejí, sníženi korupce, alternativní zdroje .... není alternativou v kýženém slova smyslu. Je to jen jiná možnost jak existovat ale při stále velmi vysokých měrných nákladech a spotřebách - tedy jak dál přetrvávat v krizi - nikoli jak s krize ven!

Emil XX 25.12.2009 20:59

Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

Pokud bychom bez překážek a obstrukcí budovali jadernou energetiku dostal by práci průmysl a postupně bychom mohli omezit import fosilních paliv.

para 25.12.2009 21:11

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

Finové ji budují a jak to dopadlo? Budou mít asi nejdražší energii v Evropě.  Čína ji rozvíjí rovněž ale je zatím jen na 2%.

Starosta 25.12.2009 21:28

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

To je hodně blbej argument. Potom, co se zelený pakáži podařilo zlikvidovat rozvoj jaderné energetiky a tím i jaderného strojírenství i celých oborů vysokého školství, začíná se ve větší části evropy znovu a prakticky od nuly. Pouze Francie, která nikdy nepřistoupila na vydírání ekologistů i za cenu nevybíravého (a správného) použití tajných služeb, nerušeně rozvíjí a používá JE. Cena jejich elektřiny patří proto stabilně k nižším v evropě.

para 25.12.2009 21:48

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

Pochybuji o tvrzení "To je hodně blbej argument". Blbé je totiž to, že právě ve Finsku tu elektárnu staví AREVA.... a každý dnes stavěný blok je unikátem.  Rusové také svého času stavěli jednu jaderku za druhou.... Ani Francie ale dnes nebude stavět typy jako dřív a něco postavit bude muset a tak sama znovu stojí před problémem.

Problém nekorektnosti cenových argumentů je v tom, že Starosta porovnává ceny elektřiny vzhledem k různým dobám výstavby zdroje. Bylo by podstatně korektnější projít si za kolik kdo postaví kde zdroj dnes a právě v tom je kámen úrazu.

Mnozí aktivisté se tomu brání co vím jen odvolávkou na nedořešení uranového cyklu ale stavbu daleko podstatněji jak postoje "zelených"  //viz neexistence zelených v Číně .... // komplikuje nutnost protiteroristických opatření jak při transportech a uskladnování tak v "blbuvzdorné" konstrukci reaktoru a i ochrané obálky, která musí vydržet i pád letadla...

V konci konců je stav kolem JE takový, že dnes je to už nikoli lidové vozítko ale spolehlivý avšak velmi drahý "HUMMER" v praxi pozemské použitelnější víc vojensky jak civilně. Osobně pro dostavdbu JETE ale jsem - avšak nikoli za státní peníze.

pietro77 25.12.2009 22:04

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

Sorry para ale poradne si nastuduj fakta a kolik stoji elektrina z JE Dukovany apod a kolik z napr. solarnich panelu a pak tady poustej nejaky moudra. Tvuj prispevek je hloupy

para 25.12.2009 23:17

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

Sory - hloupé je spíše  srovnávat energii ze zdrojů postavených v jiné době v jiných typech hospodářství. Doštuduj si tento triviální aspekt a podumej během toho o zdrojích lidské hlouposti. Dá ti to pak asi takový rozdíl v pohledu, za kolik ujedeš kilometr autem pokud si započteš i nákup starší české ale solidní ojetiny - či toho nového HUMMRa jak jsem už dával příklad jinde. ;-)

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/nuklearni-budoucnost-ktera-nikdy-neprisla