12.5.2021 | Svátek má Pankrác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
westík 25.12.2009 13:37

Environmentalismus -jeden z příkladů zpolitizované vědy !

Dokládá, jaké nebezpečí představuje ovládnutí  vědecké práce vládní ideologií a nekritická propagace mylných konceptů médií.Je to nová "skvělá teorie", která získala podporu politiků, vědců a celebrit po celém světě,Zase jsou ve jménu nové teorie přijímány zákony a podporovány sociální programy.Prosazována jsou opatření,která mají chabou oporu ve vědě či faktech.Do zdánlivě ušlechtilého hnutí se zapojují skupiny,kterým jde ve skutečnosti o něco jiného. K ospravedlnění radikálních činů jsou využívány nároky na morální nadřazenost.Abstraktní záměr  převažuje nad jakýmikoliv důsledky pro člověka.Ve službách „nové krize“ jsou používány vágní termíny  bez pevně stanovené definice.Existuje mnoho důvodů k ochraně životního prostředí , což jistě se učiní bez legislativyfinančních pobídek, a nekonečného bědování proroků zkázy,Víme málo o jakémkoliv aspektu životního prostředí,o jeho minulosti, o jeho přítomnosti a budoucnosti i o tom, jak životní prostředí ochraňovat a zachovat. Všechny strany zveličují význam stávajících znalostí a míru jejich přesnosti. Nikdo neví, do jaké míry může být  současný oteplovací trend přírodním fenoménem a do jaké míry je ovlivněn člověkem. Nikdo neví , k jakému oteplení dojde během příštích 100 let. Počítačové modely se liší o 400%. Budoucnost nemůžeme posuzovat ani předvídat-to jsou eufemismy. Můžeme jenom hádat. Učené hádání pořád zůstává hádání. A ještě za to "učené hádání" platíme jak" mourovatí "

Kord 25.12.2009 14:18

Re: Environmentalismus -jeden z příkladů zpolitizované vědy !

jasně..a třeba holé Krušné Hory byly asi v pubertě..když tam  během 10 let opadaly jehličnaté stromy. .-)..je to jen malý příklad..v uvozovkách malý.Je to přece jasný že člověk má na přírodu setsakra vliv a ne v dobrém slova smyslu.To ví i dítě které už dostane v 1 roce života na něco alergii...:-)

Queribus 25.12.2009 14:41

Jablka i hrušky...

Mícháte dohromady věci, které spolu nesouvisí. Jehličí opadalo působením emisí SOx, To asi s oxidem uhličitým nemá nic společného. A jen tak na okraj, dnes je v české kotlině víc lesů, než za císaře pána v roce 1910...

Ano, přírodu chraňme, jinou nemáme, ale tady chce někdo vydělávat velký prachy na klamání veřejnosti a vytváření strachu z budoucnosti.

Jura Jurax 25.12.2009 14:53

Re: Jablka i hrušky...

R^R^R^

para 25.12.2009 16:24

Re: Jablka i hrušky...

Samé omyly Qu.... SOx a další externality se do atmosféry právě v okolí Krušných hor dostávaly právě při spalování uhlí spolu s CO2, popílkem... Lesů máme dnes sice plošně víc ale daleko víc nemocných. Ta nemocnost se právě projevuje mírou defoliace, která celoplošně dosud stále pomalu roste! Tak neklam veřejnost polopravdama.

realista 25.12.2009 17:13

Re: Jablka i hrušky...

ano, velmi nemocné jsou (pokud tam ještě jsou), díky zeleným ochráncům životního prostředí, lesy v NPŠ.

para 25.12.2009 16:18

Re: Environmentalismus -jeden z příkladů zpolitizované vědy !

Jo westíku jen by bylo potřeba naučit se rozlišovat mezi enviromentalistikou a něčím co se nazývá právě enviromentalismus a je zneužitím oněch původních myšlenek.;-)

realista 25.12.2009 17:05

Re: Environmentalismus -jeden z příkladů zpolitizované vědy !

a para je typickým příkladem enviromentalismu a  zneužití oněch původních myšlenek....

R 25.12.2009 13:08

Ono bude záležet

jak se ta pomoc udělá. Nejlepší zelená pomoc pro Afriku je jim tam postavit infrastrukturu. Silnice a železnice, aby mohli vypěstovat plodiny v džungli a dovést je 30 kilometrů daleko do města.... Rybníky, protože když tam vysadí rybu něco jako našeho kapra, tak jim tam v horku vyroste za půl roku, zatímco u nás za tři roky....   Prostě to, co aby mohli ukrást a prodat, museli by vytrhat ze země a přitom zničit... To platilo i dříve a platí to i dnes.

čtenář 25.12.2009 15:26

Re: Ono bude záležet

Nejlepší bude, když si to postaví sami. jenže proč by stavěli, když jim to někdo jinou formou nadělí. Kdyby museli, tak tam mají v hodně krátké době nějakého svého Stevensona, orda apod.

Nejspolehlivější cestou, jak někoho zbavit iniciativy a nutkání vlastního osobního přispění, jsou dotace.

Kdo dotoval Evropu a Ameriku ?!!!

realista 25.12.2009 17:16

Re: Ono bude záležet

Nejlepší zelená pomoc pro Afriku je, okamžitě jim přestat pomáhat !!!

para 25.12.2009 12:59

Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

1. Pokud tvrdí: ... "přesně takhle se dohadovali ekologičtí potentátci v Kodani" ... tak tio vypadá, že byl při jednáních. To se ale zřejmě nastalo. Neuvedl žádnou svou akredicaci, pracovní skupinu an žádné další konkretizování zdroje informací a tak se spíš zdá,  že čtenářům podsouvá jen svou zoufalou PŘEDSTAVU.......2. Z. zdánlivě zprávně připomíná nutnost najít zdroj slovy:...."Pan ministr by si měl uvědomit, že oněch 100 milionů korun českých

daňových poplatníků budeme muset nejprve někde vyprodukovat a že to

jistě nebude na ministerstvu životního prostředí.".... Nabízí se hned několik řešení. //Navýšit o to státní rozpočet - na obyvatele by tak vzrostl dluh ze 110tisíc o 10korun... nebo .... zefektivnit stavbu dálnic když už tak jako tak je u nás předražená na 140% evropských standardů předražením jen na cca 139% ... atd// . Těch 10kčs na osobu to jenavíc výdaj když průměrný plat máme 28 000Kč a žijeme v době relativně nejvyší životní úrovně v historii národa......3. Pan Zoufalík nepíše co vše za těch 10kč našinec dosáhne a toho by nebylo vůbec málo namátkou: - Měli bychom povědomí, že lidstvo je s principu na úrovni kdy je schopné se dohodnout.  - Největší znečištovatelé světa by začili nést odpovědnost. Např. i nedemokratická Čína by musela souhlasit alespon s nějakou kontrolou. - USA jako druhý největší producent externalit by byl nucen začít víc hospodařit aby na osobu nespotřebovával dvojnásobek evropana a 15x Čnana. Na světě by přibylo víc krásných štíhlích lidí zejména v kulturních zemích //polovina Čechů a víc jak 2/3 Američanů je otylá//.

Osobně bych tu desetikorunu za zoufalce harpagona Zoufalíka rád zaplatil a pak se díval jak skrze ten drobek se mění celý svět o ždibíček ale k lepšímu. Né hned ale v především jeho nadějích a takové naděje bych rád přál podobně snadno nabývat všem do dalších let.

Bystander 25.12.2009 13:14

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Pane para, buďte tak laskav a zaplaťte ten poplatek i za mne. Děkuji!

M.S. 25.12.2009 14:46

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Já se také hlásím o zaplacení, ale byl bych raději, kdyby se žádná sbírka na blbosti nekonala. Pokud chce někdo mermo mocí vyhazovat peníze ať mi je raději dá.

para 25.12.2009 15:59

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Pane M.S. bohužel nemohu za vás zaplatit - kodan neuspěla...

Ale chceteli peníze - dejte si inzerát jak to dělají ostatní někam třeba k silnici...;-)

realista 25.12.2009 17:11

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

nevymlouvej se a plať, i za mě!

Těch 100 000 000 řočně budeme kvůli Dusíkovi platit bez ohledu na nějaké konference kdekoliv!Na to se dohodli vůdcové zelených khmerů z jednotlivých států EU !!!

Racketeering EPS, ovšem(!) na vyšší, EU, úrovni, to Dusíkovi jde.

Emil XX 25.12.2009 13:33

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

A co v NEGATIVNÍM SMYSLU??? Přpustí, že je něčím vinen vůči ksindlu, který např. tvoří naprostou většinu vlád subsaharské Afriky.

para 25.12.2009 16:16

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

V těch zemích Afriky kde se hodně těží suroviny jako např Kongo jsou opravdu ty nejkrutější režimy. Ty suroviny se ale těží předně na vývoz do tzv rozvinutého - přelož si konzumního světa. Většina obyčejného obyvatelstva Afriky je vůči sobě daleko tolerantnější jak je tomu třeba v naší společnosti, kde se dnes bez zámykání aut, dvří, domů, plotů... neobejdem dokonce ze zákona! Jsme totiž svým způsobem právě jak "ksindl", který má osobnní spotřebu cca 20x větší jak ten chudý afričan a přasto si mezi sebou kradem od tunelů bankovních až pro běžné předražování v taxiku....:-(

Viděl jsi někdy Emile filmík "Bohové musejí být šílení"? Je tam nadsázky a humoru dost ale bez toho bychom se na sebe sotva byli schopni s nadhledem podívat.;-)

Honza42 25.12.2009 13:34

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Též za mne můžete zaplatit. Nejsem takovej škrt, ale důvodem mého odporu je přesvědčení, že svět se tímto způsobem mění naopak k horšímu.

R.J. 25.12.2009 13:45

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Para, přeji Ti  hezké svátky .

ps 25.12.2009 13:54

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Pokud by největší znečišťovatelé světa měli nést zodpovědnost, tak by se zelení všech zemí nedoplatili. Nebýt antijaderné hysterie v 80. a 90. letech vyprovokované a živené zelenými tak bychom dnes produkovali o 50% méně CO2.

para 25.12.2009 16:33

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

ps na tom je kus pravdy. Havárie v Černobylu i nakonec v USA kdy i fa. Westinghause odmítla nést záruky za provoz svých reaktorů zacloumaly světem. Nebyli to ale zelení byl to všeobecný strach s technologie která ještě nebyla dost precizně zvládnutá. V důsledku těch havárek se sintenzivnila práce na bezpečnosti reaktorů. To se k dnešnímu dni velmi pravděpodobně povedlo - ale za cenu podstatného nárůstu nákladů na výstavbu a důsledek je ten, že i zelenými netknutá Čína má v JE jen 2% energetických zdrojů. Dnes je JE jeden z nejdražších zdrojů - vina talku zelených tam také je ale nikoli podstatná. Horší jsou náklady na protiteroristická opatření atd.

ps 25.12.2009 17:55

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

Čína vyrábí 2% své el. energie z JE nikoli kvůli zeleným nebo kvůli hypotetické nákladnosti JE ale kvůli tomu, že se stavbou komerčních JE se tam začalo realtivně nedávno. To víš když začal jaderný boom tak číňané měli jiné starosti, kulturní revoluci zvyšování množství vyrobené oceli, atd.

Musím podotknout, že máš evidentně velmi chabé znalosti účetnictví a ekonomie. Víš co to jsou odpisy? To je účetní položka, která postupně promítá investici do nákladů. Stejně tak cena pořízení paliva se promítá do nákladů. A pokud provozovatel JE dokáže elektřinu prodávat za cenu srovnatelnou s cenou z tepelných elektráren a mít zisk, pak každému kdo má minimální znalost účetnictví a ekonomie je jasné že tyto náklady nejsou nijak závratné a tudíž JE jsou naopak jením z nejlevnějších zdrojů el. energie (každopádně ve srovnání s tzv. oze.)

CO se týče zintenizivnění prací na bezpečnosti JE tak to dovol abych se zasmál. Temelín je vybaven konstrukčně víceméně tím samý typem reaktoru, které byl po desítkách stavěny v USA v sedmdesátých letech. Kdyby šlo zeleným o bezpečnost tak neprosazují zastevení projektu IFR.

Kdo ten strach vyvolával a vzbuzoval, kdo demonstroval proti JE, točil fantasmagorie typu čínský syndrom? snad westinghaus? Nikoli. Tyhle zhovadilosti prováděla fondová a její zelení pohůnci. takže momentálně zodpovídá za to, že se ve světě vypustí dvakrát více co2.

Mimochodem myslíš, že automobilka nese nějaké záruky za běžný provoz svých výrobků v  silničním ruchu?

Queribus 25.12.2009 14:51

Pan para nezapře alarmistu.

Jen nevím, milý pane, jste-li tak ovlivněn médii, nebo zda jste tak hloupý od přírody.

Jak je naznačeno v článku, peníze na stromech nerostou. Tedy, my musíme cosi vyprodukovat a prodat. Tím získáme peníze které následně pošleme do černé Afriky.Tou výrobou zde naděláme zplodiny a africký diktátor si za ty peníze koupí zbraně. Výrobou zbraní vzniknou exhalace. Za jejich produkci dáme rozvojovému světu peníze, jenže peníze nerostou na stromech...Už to trochu chápete?!?

Jura Jurax 25.12.2009 16:10

Re: Pan para nezapře alarmistu.

No jo, budeme to holt muset vyprodukovávat ryze ekologicky a bez emisí, aby ty prachy, co budeme házet do černé díry, byly CO2prosté ... :-/

para 25.12.2009 16:43

Re: Pan para nezapře alarmistu.

Q. i J.J. asi nedočeli či neporozuměli tomu co jsem napsal. Asi jim uniká, že podstatné ztráty má naše společnost v toletenci korupčnímu zadávání zakázek a tam jde na jednotlivce o propady o několik řádů vyší jak ta desetikoruna. V tom případě který se týká právě našich následníků je náklad ještě dnes cca 10Kčs ročně nadějí a symbolem chápání odpovědnosti. Je to takový malinký vklad ale do společné budoucnosti. Jednáteli ale ve svém životě ultrasobeckým systémem "po nás potopa", pak se nedivím Vašemu masivnímu odporu pro myšlenky na budoucnost ale je mi s toho smutno.:-(

Jura Jurax 25.12.2009 20:40

Re: Pan para nezapře alarmistu.

V tom případě který se týká právě našich následníků je náklad ještě dnes cca 10Kčs ročně nadějí a symbolem chápání odpovědnosti. Je to takový malinký vklad ale do společné budoucnosti.

No a právě tohle o nadějích a symbolech a vkladech chápu jako nadnesené kecy určené k oblbení lidí, aby bez odporu platili ... fofrníky, biomasu, fotovoltaiku, horší ale zato dražší naftu a kšefty pro vyžírky, co se na té vlně vezou.

Harry 25.12.2009 19:36

Re: Pan para nezapře alarmistu.

Co kdybychom tem cernouskum posilali zasadne a jenom tzv. eko-kalasnikovy. Ty jsou ze dreva (manici z mekkeho, oficiri maji opravdove - bukove) a tudiz pri jejich vyrobe vznika CO2 jen minimalne.

Jura Jurax 25.12.2009 16:16

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

No, zaplaťte i za mne, když už jste v tom ... asi byste se nedoplatil, jak to tak čtu.

A Vaše argumenty o předražených dálnicích etc. jsou zcestné. Protože vyhazujeme-li díky blbým a uplaceným politikům a státním ouředníkům své peníze do WC skrze dálnice, nezakládá to nejmenší důvod, abychom další prachy házeli tamtéž kvůli globálně otepleným cvokům.

para 25.12.2009 16:55

Re: Pan Zoufalík dost zoufale zamlžuje:

J.J. souhlas,  že do "globálně oteplených svoků" je nevhodné investovat byt jen desetikorunu. Problém ale je, že externality co jsou vypouštěny kdekoli ovlivnují naše společné okolí a navíc rok od roku budeme patrně mít méně prostředků na nápravu škod které si tím sami sobě způsobujeme. Nejmasivněji se na tom z hlediska rozpočtu na hlavu podílí dnes Amerika Evropa a Japonsko ale v rozpočtu na teritoria je to ČÍna, USA, Indie...  Pokud ony státy přijmou dohodu bude to pro nás a ještě spíše pro naše následníky, znamenat i zmenšení přílivu uprchlííků.... Já mám za to, že by to mohl být jeden s dnes nejlépe zůročitelných vkladů. Škoda jen, že takové spoření nelze založit jen individuelně.:-(