6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
AeroKarel 25.12.2009 23:36

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

Pokud je dnes jaderná energie příliš drahá, je to "zásluhou" nesmyslných požadavků zelených Khmerů.

para 26.12.2009 0:21

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven?

Už jsem jinde uvedl, že cenu JE určuje dnes požadavek bezpečnosti a konkurenční prostředí.  Reaktor musí být jen jistého typu, se zálohovaným co jen jde, zabetonovaným i proti teroristickému útoku a včetně navedené blbosti obsluhy, přepravy, výroby a reciklace palova až po pohřeb..... Nesváděj chtivost všech vydělat na problému jen na jedny jakoli barevné.... Všichni se na dnes vysoké ceně podílejí.

Sven Australan 26.12.2009 4:17

Re: Přechod na atom je cestou jak z krize ven. A obejde se bez ideologů.

 Starosto, máte pravdu ! Byl jsem před jedenácti lety ve Francii a tehdy, při prohlídce jednoho zámku v konakové (cognac) oblasti - Otard, průvodce položil přítomným otázku :    Víte, co je francouzský export číslo 1. ? Hádali jsme : turistiku, vína, právě ty konaky, ale nikdo neuhodl, že to je export elektřiny, právě z těch atomových elektráren.  A největší odběrce ? BRD- Německo, i když tam byl tehdy ve vládě ten rudo-zelený hnup Joschka Fischer, který sám výstavbu i existenci německých nukleárních elektráren sabotoval !   Podobně je v současnosti Watermelons (Green Party) sabotován jakýkoliv plán na stavbu těchto čistých elektráren i u nás, v Austrálii, ačkoliv vláda Labor Party - tedy Socanů, uran vesele vyváží do rudé Číny (pod světovou cenou). Tito pokrytci rádi káží o nešpinění ovzduší, ale vyváží a spalují uhlí, na idiotských konferencích podepisují imagiární "závazkyů, ale to vše je jen proto, aby mohli na nás všechny uvalit nové daně !

Budař 25.12.2009 22:46

Re: Katastrofa?

páro, nevím co se ti zdá pitomé, zde se nebavíme o vyvedení z krize, ale o tom, že tito lidé, co jsem jmenoval, nemají na vedoucích místech co dělat. Jsou to lidé neznalí, kteří touží po kariéře a ekologii mají jako zástěrku k dosažení svých cílů. Všechny tyto lidi jsem viděl při různých debatách v televizi a přesvědčili mně o tom, že jsou naprosté nuly. Nepřeji si, aby o něcem v této zemi rozhodovali. Ty budeš asi taky takový snaživý trouba, proto se je snažíš obhajovat a plácáš tady nesmysly.  :-/ 

para 26.12.2009 0:32

Re: Katastrofa?

Snaživí trouba říkáš? No třeba na tom něco bude....... Tak mě pouč třeba o tom kdo by kde konkrétně měl být aby státní manko nerostlo tak závratně, aby jsme za kilometr železnice či dálnice neplatili ze státního rozpočtu  zhruba o třetinu a víc víc jak v zemích na západ i když na těch stavbách je pracovní síla s východu.... Povídá se něco o korucí prolezlém organismu majícím své tunely odkudsi kamsi s akciemi na doručitele.....

Jeden je s toho opravdu jelen.8-o

Hrad 25.12.2009 23:02

Re: Katastrofa

Znalosti čeho? Doplněk množiny TOHO skládající se ze znalostí tak pohrdavě vzpomenutých výše, je CO? 

čtenář 25.12.2009 18:45

Kdyby ti slavní borci z rozvojových zemí měli vůbec zájem o rozvoj svých zemí,

tak udělají to samé, co udělá každý běžný podnikatel. Rozhlédnou se po své rodné hroudě a pokud na to intelektuálně mají, tak budou mít hodně brzy podnikatelský záměr, udělají si ekonomickou rozvahu toho svého záměru, zváží rizika a když budou za tím svým záměrem stát, tak si vezmou na jeho financování úvěr, případně si seženou ekonomicky silného společníka (z té bohatší části světa). A budou na tom svém záměru makat, organizovat lidi za účelem jeho dosažení a touto cestou vybudují životaschopný systém. Že to bude trvat třeba 100 let ? Jo, to je možné, ale je to jediná cesta. Tady za třicetileté války chodili lidi na "velkou" taky většinou za barák a spali s ovcema v jedný cimře. Ale nějak je to přestalo bavit, nebo co.

To, že jenom chodí bečet na různá fóra svědčí, že se svými problémy zabývat nehodlají a ti z Evropanů, kteří by klidně chodili dělat "velkou" za barák i dnes, tak ti je v tom šlendriánu podporují.

para 25.12.2009 20:03

Re: Kdyby ti slavní borci z rozvojových zemí měli vůbec zájem o rozvoj svých zemí,

Zdánlivě máš pravdu "čtenáři" oni to totiž také právě tak dělají a dělají to navíc podobně blbě a neefektivně jak my před cca 30lety. Čínan např. staví a spouští uhelnou elektrárnu s cca 30% účinností bez odlučovačů jen aby to hned sypalo.... co 14 dní! Podobně Ind a další....  Externality vypouštěné do vod i vzduchu je moc nezajímají, hlavně když proniknou na lukrativní trhy a Evropské i Amer. a dostatečně zesílí. Firmy západu zas nechají kde co montovat právě tam, kde se energie s fosilů těží namísto s dostupnou 50% účinností tak jak kdysi u nás za socialismu. Proto taky máme právě dnes energiw relativně nadbytek.  Také jako komunista nemají zájem aby se tam monitorovalo co dělají....

Potíž je v tom, že za pár měsíců se ten odpad rozšíří celoplanetárně za pár desetiletí a hlavně v konci století na to začnou všichni patrně doplácet. Jich ale v tu dobu bude naprostá převaha ve všem! Domluva je s nima dnes asi jako se socialistickými soudruhy co je pro ně momentální ekonomická síla jejich vlasti prioritou. Podobně zbytečně mizí i lesy Amazonie jakožto i naše plíce o bohatství moří a dalším nemluvě....

Dost se tedy pleteš, že ... "jenom chodí bečet na různá fóra svědčí" ....

Oni dnes totiž už dnes chodí s jadernou pumou v kapse a se stonásobnou početní přesilou několika miliard proti několika milionům dosud namyšlených a pohodlím zhýčkaných  Evropanů. :-/

Emil XX 25.12.2009 20:36

Pletete si Číňany s černochy ze subsaharské Afriky

Ti Číňané by se těchto debilních akcí vůbec nezúčastnili, kdyby za tím neviděli užitek, možnost něco trhnout, ať už finančně či politicky. Boj proti GO jim je k smíchu. Mimochodem, uhelné elektrárny s účinností 45% NIKDY stavět nebudou, to raději přejdou na atom.

A jaksi jste nedefinoval pojem "odpad."

para 25.12.2009 21:09

Re: Pletete si Číňany s černochy ze subsaharské Afriky

Zas Vedle Emile. Čínané se donedávna neúčastnili ale nyní mají poušt na postupu a před Pekingem proto vysazují největší les na světě.... Severu Číny totiž chybí voda a tak budují nejmegalomanštější zavlažovací systém na světě. Proto zašínají jednat.:

http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/181881-cina-ma-dalsi-megalomansky-projekt-bude-presouvat-vodu-z-jihu-na-sever.html

Pokud by v Číně či Indii..... jen jednou v důsledku změn proudění vysadil monzunový cyklus stálo by to miliony životů. Už se to v minulosti přihodilo. Zatím tam ale život lidí zřejmě takovou cenu nemá a jsou zahleděni do našeho spotřebního úspěchu.

A tím odpadem je vše co dáváme navíc do přírodního koloběhu od dusíkatých látek - tzv aktivní dusík kterého je v koloběhu Země už dvojnásobek než  kdykoli předtím až pro skleníkvé plyny jihž přibylo o 40% nebo o freony, pesticidy, herbicidy, rtut .... díky kterým se mění už i složení celých oceánů.

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/jaky-naporu-vydrzi-jeste-zeme

čtenář 25.12.2009 18:32

to "realista"

"moc to nerozpitvávej, nebo dojdeš třeba k tomu, že Evropu dotovali inkové..."  -  zlato Inků skončilo, pokud známo, v kapse španělských králů. nemám pocit, že by zrovna Španělsko bylo na špici pelotonu evropského rozvoje. Takže v nějakém pasivním zlatě to nikdy není. Anglie se na zlatě původních obyvatel Ameriky nijak významně nenakapsovala, rovněž Nizozemí ne a Německo už ani náhodou. Přesto tyto tři země byly motorem toho rozvoje a Francie samozřejmě taky (ta se na zlatě Ameriky rovněž nenakapsovala). Nikdy to není, a nemůže být, na nějakých barevných kovech jako takových, ale na neklidu ducha v pozitivním smyslu slova. proto tedy vypluli Evropani k břehům jiných světadílů, aby je objevili a sami byli tak těmi světadíly rovněž "objeveni". 

Starosta 25.12.2009 18:36

Re: to "realista"

R^

para 25.12.2009 18:51

Re: to "realista"

Všechny inovace od technologických po objevy kontinentů přinášejí do systému novou mízu nebo ho alespon učí vyší efektivitě v transformacích. Když se toto děje dostatečně masívně společnost jako celek roste a naopak.

Dnes je Evropa z podstatné části závislá dovozově jak na surovinách tak v mnohém už i na technologiích a situace se nelepší a s toho pro ni nekouká nic moc pozitivního.:-/

čtenář 25.12.2009 19:04

Re: to "realista"

V Evropě je "přehumanizováno".A co hůř, tím nejméně vhodným směrem a ještě se na tom zaťatě maká, jak v Kodani bylo vidno. 

para 25.12.2009 19:21

Re: to "realista"

Ano s tím přehumanizováním vzhledem k imigrantům naprostý souhlas.

Výdaje Kodanské naprostý nesouhlas. Ona je totiž především Západní Evropa velice závislá jak na těch migrantech a dovozu surovin ze zemí odkud pocházejí a které nutně potřebuje tedy i s především s rozvojového světa....  tak na výkyvech klimatu, které tam řídí na rychlost změny oteplení závislý jazýček Golfského proudu.

Pro nás tady za horama už by to tolik neznamenalo ale pro celé západní pobřeží je příliv tepla s oceánu bytostně důležitý aspekt. V minulosti už přitom k těmto výkyvům došlo patrně v důsledku vylití velkého množství sladké vody s Kanadských jezer v období Driasu...kdy se jen tam razantně ochladilo na dlouhou dobu.  A dnes hrozí zesílením Labladorského proudu efekt podobný. Evropa má přitom jen cca 5% přebytek potravin a tak není divu, že si dopady na zdroj obživy hlídá víc jak se východněji ležícím zemím zdá přiměřené.

Emil XX 25.12.2009 20:49

Evropě imigranti ze zaostalých zemí jenom škodí

a bez jejich surovin by se Evropa obejít dokázala.

Vždyť i ta v první generaci ještě levná pracovní síla pouze umožňuje, aby se množství Evropanů válelo na podpoře a zatěžovali neúměrně státní rozpočet. Ve druhé gereaci se pak válejí na podpoře i oni. Navíc páchají zločinny v mnohem větší míře, než domácí.

Jura Jurax 25.12.2009 19:30

Re: to "realista"

Souhas v obojím! R^R^R^

Emil XX 25.12.2009 20:51

Re: to "realista"

A zelení by nejraději všechny inovace v rámci "předběžné opatrnosti" zakázali, samozřejmě kromě zelených tunelů..,

M. Bomar 25.12.2009 22:42

Re: to "realista"

pane to"realista": neznam zelene tunely, aniz mafianske cinnosti zelenych. strana zelenych zatim odmitala slovem i cinem jakoukoli korupci, jiz jsou zatizeny ostatni strany - vcetne te samospasitelne KSCM (viz "odchod" s. dolezal-a).

J. T. 25.12.2009 19:51

Re: to "realista"

Oni mají marxisté potíže s pochopením, že rozvoj zajistí jen to co mají lidé v hlavě a ne to co kde ukradnou. Ostatně nejlépe je to vidět na Rusku. Zlata i surovin mají dostatek, ale bez patřičné společenské struktury a podnikání z toho nemají nic.

para 25.12.2009 20:28

Re: to "realista"

Zrovna to Rusko dnes nabývá relativně na síle právě díky jeho surovínám jako je plyn.... za které Evropa musí platit protože není schopna najít efektivnější zdroje.

Blbé je, že s tou infrastrukturou to vypadá logicky ale,  že jejím výsledkem je mnohdy jednak větší závislost na dovozu surovin s okolí a pak větší zhýčkanost osadníků. Kdybychom totiž dnes vystačili s menším množstvím všeho na hlavu jak jinde a přitom si lépe žili jak v okolí - měla by taková infrastruktůra doopravdy  životně strategickou funkci. Bohužel tomu tak ale není. Např. spotřebováváme na hlavu 8x co Čínan a kupujenm jeho zboží //computery...//... nebo 3x tolik co Rus ale při závislosti na jeho ropě a plynu. To není stabilní stav - ba naopak!

Nedělej  si J.T. iluze, že naše či cizí ekonomické stavy jsou determinovány momentálně proklamovaným ideologickým směrem. Náš tzv rozvinutý tržně/globální kapitalismus si ignorací přírodních zákonů a mezí, přeůvěrováním, přehypotékováním, tzv finančnímy produkty....  a přežraností konzumní....  zasadil sám sobě největší ránu kterou je dnešní krize.

http://www.ct24.cz/ekonomika/74849-pred ... niho-trhu/

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/ekonomika-ktera-neni-o-trznich-vztazich

Jura Jurax 25.12.2009 20:49

Re: to "realista"

Náš tzv rozvinutý tržně/globální kapitalismus si ignorací přírodních zákonů a mezí, přeůvěrováním, přehypotékováním, tzv finančnímy produkty....  a přežraností konzumní....  zasadil sám sobě největší ránu kterou je dnešní krize.

No jo, a dostanem se z toho leda tak, že si necháme prorůst mozek zelenou plísní a budeme kupčit s odpustky za CO2 a cpát prachy do fantasmagorií zelených khmerů - fofrníky, fotovoltaika, horší, ale zato dražší zelená nafta se zelenou příměsí - a samozřejmě žádné jádro, to je maximálně fuj ... :-/

Jinak ale Vaše první dva odstavce stojí za zamyšlení - akorát ve způsobech řešení problému se asi neshodneme ... ;-)

para 25.12.2009 21:17

Re: to "realista"

Bohužel řešení problému neznám a tak už proto se neshodnem. Za dnešních znalostí to ale nevypadá dobře.

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/scenare-soumraku-civilizace-rustu

Emil XX 25.12.2009 20:56

Pokud bychom zelené pověsili na větrníky, naše závislost na importu

plynu a ropy by podstatně poklesla. A bez těch přiblblých intelektuálů v Bruseli bychom si dokázali ochránit i domácí trhy a pracovní místa.

Emil XX 25.12.2009 20:43

Re: to "realista"

"Zlato Inků" je další variantou Krylovovy bajky o vlku, lvu a ukradeném teleti. Inkové využili situace, kdy sousední bohatá říše byla postižena nejprve suchem a poté katastrofálními záplavami aby ji dobyli a vyrabovali. 85% "zlata Inků," uloupeného Španěly pocházelo z této loupeže. Teprve nedávno to celé objevili archeologové.

AeroKarel 25.12.2009 18:13

Jo, to sedí,

jak Jandák na hrnec.

tosek 25.12.2009 17:56

No dobrá

100 milionů na ekologické projekty v rozvojových zemích je možná hodně, možná málo a jistě můžeme debatovat o jejich efektivitě. Jenom doufám, že autor se stejnou vehemencí bude posuzovat 880 milionů, vyhozených pražským magistrátem za otevřenou kartu, která je úplně k ničemu. Teda samozřejmě kromě příslušných soukromých firem, pro které je to slušnej vejvar.

AeroKarel 25.12.2009 18:14

Re: No dobrá

A má ty dvě věci splácat do jednoho článku?

Starosta 25.12.2009 18:15

Re: No dobrá

8-o

para 25.12.2009 19:07

Re: No dobrá

Pražský magistrát má bohužel takovýchto rozhazovacích akcí na svědomí daleko více. Může za to naprostá neprůhlednost v zadávání zakázek bez výběrových řízení a bez možnosti veřejné kontroly s jejich nakládáním. Přidám kausu Pražské tramvaje designu Porsche". Ta byla zaplacena, nakoupena....  a až v provozu se zjistilo, že doslova v zatáčkách pro svůj pevný podvozek hobluje koleje a na některé trasy ji nelze nasazovat vůbec. Takže se zadal vývoj nový pro změnu vychází souprava celkově velmi těžká.... DP tak má několik vozoven s několika depy a několikerým opravárenským zajjištěním a tak znásobené náklady na údržbu a stávku na krku..... Krize nekrize - už běží kolo další... :-(