17.1.2022 | Svátek má Drahoslav


Diskuse k článku

SVĚT: Durban 2

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hafusak2 23.4.2009 12:20

Jsme na ústupu?

Podle arabského vnímání světa, íránský president slavně zvítězil a zahnal na útěk zbabělé, zdegenerované a neschopné demokraty západu. Pronesl líbivé řeči o zničení Izraele atd., takže islamisté mohou být opět na koni. My se však opět utápíme ve žvanění o ničem, obhajujeme Izrael a nejsme schopni nic pořádného udělat. Oni se sjednocují a sílí, západ sice osvobodil Kuvajt, porazil vojensky /jakž.takž/ Irák, plácá se jak ryba v bahně v Afghanistanu. Za pomoci neskonale pitomé americké zahraniční politiky má už islám vybudované v Evropě dvě nástupní plochy v Bosně a Kosovu. Místo toho, abychom byli znepokojeni, ještě nad tím jásáme. Organizace OPEC stanovující ceny ropy diktuje světu a rád bych věděl, kolik USD z každého barelu jde na podporu terorismu. Že jednou dojde k vojenskému střetu mezi demokracií a islámem je jasné, zatím se však zdá, že oni jsou stále před námi v připravenosti, když už ne vojenské, tak po stránce toho, čemu se říká "morálně-politický stav". Stejně jako v Iráku nebo Afghanistanu je možné porazit jejich armádu v poli, ale kolik potencionálních teroristů v civilu tam připadá na jednoho vojáka? V asymetrickém konfiktu je nutno počítat i s ženami a dětmi, stejně tak jako s použitím věcí, které se v běžných válkách k boji neužívají /stačí si vzpomenout na nejrůznější pasti ve Vietnamu/. Jsem přesvědčen, že dějiny se opět začínají opakovat. Kdysi se také říkalo, že Habeš a Španělsko jsou daleko, jako se dnes říká, že daleko je Afghanistan i Irán. Opticky platí, že věc, která se vzdaluje, zdá se být menší a zřejmě i řada politiků pokládá vzdálenost problémových částí světa za zmenšující nebezpečí. Atentáty v NY, Londýně a ve Španělsku by měly probudit k pozornosti odpovědné činitele i v jiných státech včetně nás. Já však kolem sebe nic nevidím, jen ty politické žvásty o ničem musím poslouchat.

Felix 26.4.2009 13:11

Re: Jsme na ústupu?

Žvaníte, dobrý muži. Íránský prezident ve svém projevu, který mám před sebou, neřekl ani slovo o zničení Izraele.

Tangua 27.4.2009 19:19

Re: Jsme na ústupu?

Mám velmi podobné pocity.

No... 22.4.2009 19:56

Čtyři dny po téhle schůzce šílenců se stane co ?

Vrtací plomby zneškodní iránský jaderný arzenál dostatečně a totálně? Nebo si Izrael počká, až to na něj pošlou úhledně zabalené .....???

ahura mazda 22.4.2009 15:42

co je stat

Zjistuji, ze nekteri zde diskutujici maji problemy s definici statu. Domnivaji se, ze samotna vule existovat je postacujici.

Stat je definovan: uzemim, ktere ma mezinarodne uznane hranice(neplati v pripade Izraele), dale ma obyvatele, kteri na tomto uzemi ziji po nekolik generaci (neplati v pripade Izraele, nebot puvodni obyvatelstvo, arabove, maji nemaji status obyvatel), stat je definovan suverenitou, tzn., ze jiny stat si necini uzemni naroky na jmenovany stat (neplati v pripade izraele),  stat ma externi uznani, tzn. uznan jinymi staty (opet neplati v pripade Izraele). Dale ekonomicka aktivita, organizovane hospodarstvi, schopnost vzdelavat, transportovat zbozi a obyvatelstvo, atd. atd.

Bermudy ci Portoriko maji jiste vuli existovat, nejsou vsak povazovany za staty (dva z nekolika mala prikladu).

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:52

Re: co je stat

Krásný příklad jste si vybral, Zarathuštro, Portoriko i Bermuda by mohly být samostatné ze dne na den, jenže k tomu právě nemají tu vůli, protože by přišly o tučné dotace z ústředí...

Jinak mě překvapuje, že jste dosud nezaregistroval, že Stát Izrael je mezinárodně uznán celou řadou zemí (mimo jiné i Českem) a dokonce je členem OSN. Další perlou je vaše definice "suverenitou, tzn., ze jiny stat si necini uzemni naroky na jmenovany stat" - v tom případě existuje států skutečně velmi málo, pokud vůbec nějaký... Naštěstí suverenita je poněkud něco jiného, takže pár desítek států přeci jen může existovat :-D.

ahura mazda 22.4.2009 18:31

Re: co je stat

Existuje 195 statu, takze skutecne nekolik desitek statu.

Pokud mate jinou definici suverenity, sem s ni. Pochybuji, ze bude takove kvality jako ta moje.

skrebec 22.4.2009 21:46

Re: co je stat

definic státu je zhruba tolik, kolik je autorů. kupříkladu : organizace/struktura, která má na daném území monopol k použití násilí za účelem prosazení své vůle. pod pojmem násilí je třeba chápat i exekutora který příjde vybrat dlužné daně nebo policistu, který vám na auto nasadí botičku...

Jurajda 22.4.2009 21:55

Re: co je stat

A to pan doktor z Bohnic pustil jen tak?Nebo si řekl že bláznům se nemá odporovat?Doufám že mu dali po chvíli toho blábolení svěrací kazajku a uklidňující inijekci,může se stát že bude jeho zdravotní stav vyžadovat uzavřené hlídané oddělení aby si neublížil!

Harpyje 22.4.2009 17:01

Re: co je stat

Pitomost od prvního do posledního písmene. Rv

skrebec 22.4.2009 17:56

pitomost jako trám

Stát je představován státní mocí, která nepotřebuje uznání - buďto je anebo není. Toť vše.

Za druhé : hranice Indie (Kašmír), Číny (Tibet) nebo Kuvajtu (Irácký vpád 1991) taky nejsou tak docela nesporné - a navzdory tomu jsou všechny jmenované považovány za stát. Co se týče obyvatelstva, kupříkladu zakladatelé USA by se aší definici zajisté pobavili. Co rozumíte pod "několik generací"? Tři (Izrael splňuje), nebo dvacet (Austrálie nesplňuje)? O ekonomické aktivitě atd. by zajisté poutavě uměl promluvit kupříkladu Mugabe - prezident mezinárodně uznávaného Zimbabwe.

ahura mazda 22.4.2009 18:35

Re: pitomost jako trám

Idiote. Jak je podle vas statni moc demonstrovana?

No... 22.4.2009 19:58

Podle Vás pitomcem a jeho žvásty

A případně jaderným podzemním skladem s plombičkami. Ne ?

hoki 22.4.2009 21:33

Re: pitomost jako trám

Sám jsi Idiot

bm2 22.4.2009 15:19

Kolko stoji tribuna pre Ahma-Nerada ?

6.5 mil. $ financovane z RIADNYCH prispevkov OSN, takze nechapem, co tam hlada tisicovka nevladnych organizacii. Alebo tam niekto z OSN vybera vo dverach od nich vstupne ako v dedinskom kine ? Predpokladam, ze v 6,5 mil. $ su aj rauty a ubytovanie v 5 hviezdickovych hoteloch, o letenkach ani nehovoriac.

Spirit 22.4.2009 14:19

To naše dětinské chování v Ženevě

svědčí o ubohé úrovni našich zástupců v UNO i v EU. Eurokomisař pro rozvoj a humanitární spolupráci Louis Michel nás dnes tvrdě kritizoval za neúčast na současné ženevské DURBAN REVIEW CONFERENCE , jejímž úkolem nebylo handrkovat se, co a kde je rasismus, ale vyhodnotit plnění závazných závěrů durbanské WORLD CONFERENCE ON RASISM z roku 2001. Viz třeba http://www.ceskenoviny.cz/svet/zpravy/eurokomisar-michel-kritizoval-cr-kvuli-konferenci-o-rasismu/372548. Jak jsem tady už psal, problém Palestiny byl jen jedním ze 14 bodů, kterými se konference zabývala. Co ty ostatní? Ty nás taky nezajímají.Demokraté diskutují, diskusi odmítají totalitní režimy a nevzdělaní arogantní blbci.

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:14

Re: To naše dětinské chování v Ženevě

Jenže to, co předvádějí islamisté a bolševici v Ženevě, není žádná diskuse, ale diktát lůzy.

Kolombo 22.4.2009 14:04

Pokud budeme

kdejakeho kretena zvat do Zenevy a tam ho za nase prachy hostit, nic se k lepsimu nezmeni. Bylo by treba okamzite zrusit veskerou pomoc, z OSN vystoupit a necht si "svetovi leaderi"  poradaji rauty v Kuala Lumpur.

Spirit 22.4.2009 14:25

Re: Pokud budeme

Myslíte tím, že by bylo třeba okamžitě se vrátit do dob kolonialismu a otrokářství? TO BĚLOCHŮ JE BŘÍMĚ, jak kdysi napsal Rudyard Kipling. DÁVNO JIŽ TOMU napsala zase Božena Němcová. Nádherné časy, kdy geniové umírali hlady, což?

bm2 22.4.2009 15:21

Re: Pokud budeme

Kde vidite kauzalitu nejestvovania OSN a otrokarstva ?

Standa (nebolševik) 22.4.2009 15:44

Re: Pokud budeme

Dobrý muži, právě kolonialismus otrokářství, tento zcela neevropský prvek, zarazil. Jinak by vesele kvetlo dodnes. Ale klidně se za "vinu bílého muže" bičujte, jestli vám to činí dobře, já to ovšem dělat nehodlám!

Felix 23.4.2009 11:46

Re: Pokud budeme

Otrokářství je zcela evropský prvek, dobrý muži. Ve Švédsku bylo zrušeno v roce 1813, ve Spojeném království a Irsku v roce 1833, ve Francii v roce 1830, v dnešním Rumunsku kolem roku 1850. O otrokářství ve starém Říme jste snad taky něco zaslechl.

Kanuk 22.4.2009 19:30

Re: Pokud budeme

Spirite, " Chcem zpátky v nevolnictví a k egyptské své tmě" - Z Kiplingovy básně To bělochů je břímě.

ahura mazda 22.4.2009 11:28

konference o rasismu

Iransky president ma pravu v tom, ze Izrael je rasisticky stat, nebot obcanem s plnymi pravy muze byt pouze ten, ktery prokaze zidovsky puvod, tedy nabozenstvi. To, ze vubec existuje stat zalozeny na tomto principu, je skandal, navic stat, ktery se povazuje za jedinou demokracii v dane oblasti. Je potreba o techto  argumentech debatovat, nikoliv odejit jako stado tupcu,  rust rasismu v Cesku je alarmujici a Zeneva mela byt forem, na kterem se o tomto a obdobnem (sionistickem rasismu) melo debatovat. Neff si vcera, ve svem zcela primitivnim uvodniku, pochvaloval totez, triumfalni odchod nekolika desitek idiotu, kteri sice odejdou demonstrativne, avsak hospodarske smlouvy s Iranem radi uzavrou, to jiz bez mezinarodni ucasti a kamer novinaru.

Izrael je stat, ktery krome sveho ilegalniho puvodu, coz je zajimave samo o sobe, nema nic, co by mohl nabidnout a jeho existence je naprosto zbytecna. Jak mudruje  CIA ve svych studiich, do 20 let prestane existovat.

Harpyje 22.4.2009 11:30

Re: konference o rasismu

Byl byste tak laskav a vysvětlil, co je podle Vás na původ státu Israel ilegálního? 8-o

ahura mazda 22.4.2009 11:33

Re: konference o rasismu

Jeho vznik, samozrejme. 

Doporucuji dodatecne procviceni deklinace.

Harpyje 22.4.2009 11:39

Re: konference o rasismu

Záměrně nedeklinuji, aby mi lidé nižších intelektuálních schopností lépe rozuměli.

Schumacher 22.4.2009 14:54

A já myslel, že je to naopak.

Že nedeklinujete proto, aby Vám lidé nižších intelektuálních schopností nerozuměli, majíce deficit kontextuálního myšlení.

kopretina 22.4.2009 11:43

Re: konference o rasismu

Izrael vznikl legálním způsobem. Nelegálním způsobem vznikly muslimské státy. Arabové ohněm a mečem dobývali končiny. Více studia vám doporučuji, méně muslimské propagandy.

Schumacher 22.4.2009 11:55

Legálním způsobem ? To je jakým ? Podle jakého "lex" ?

V souladu s jakou nadřízenou autoritou ? Izrael vznikl a je, protože jeho zakladatelé měli vůli a sílu ho založit, vybojovat jeho území a jejich pokračovatelé mají  vůli a sílu ho udržet. Tečka. Jedině tak vznikají a udržují se státy. Povídání o  legalitě  jsou jen kecy, stejně jako o právu na existenci. Buď  máte dostatek vůle a síly být, pak jste ať se to jiným líbí nebo nelíbí,  nebo nemáte a pak nejste.