4.12.2023 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

SVĚT: Druhá studená dopadne jako ta první

Jestli ruskou agresi proti Ukrajině vezme svobodný svět jako začátek druhé studené války, je to známka, že se vrací k realitě. Která naštěstí nebude tak zlověstná, jak bývala; z Ruské federace Impérium zla neslepí zpátky ani Malý car.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 7.4.2014 21:37

Zcela mimo realitu!

A to především proto, že vznikem nelegální vlády v Kyjevě vyvolaným návratem Krymu do Ruska ukrajinská tragédie zdaleka nekončí, nové karty jsou sotva rozdány a (krvavá?) hra o Ukrajinu a na účet Ukrajiny teprve začíná. Nákaza násilného boje se rychle šíří na jihovýchod Ukrajiny, tamní občané hromadně vypovídají poslušnost pučistické vládě Kyjevské.

Vedou "západ" hlupáci, kteří nevěděli, že toto musí nevyhnutelně přijít nebo snad cynicky kalkulovali s tím, že ukrajinská krev poslouží jejich zájmům?

Tato studená válka nemůže skončit jako ta minulá, protože má i docela jiný začátek. Západním marxismem infikovaná (chudá) "říše zla" už neexistuje. Místo ní tu je Rusko s nejliberálnější vládou ve svých dějinách, která se bezpochyby inspiruje s východu přicházejícím příkladem probuzení čínského národa.

A místo svobodomyslným americkým národem vedeného demokratického "západu" tu máme morální, politickou i hospodářskou krizí zmítaný postdemokratický "západ" v jehož čele se potácí rozpolcené, "zeleným" parazitickým elitářstvím zhoubně nakažené, voličskými "parazity" zkorumpovanými Obamovou vládou zaplavené, své přátele v zahraničí (Egypt, Irák, Afganistan, Izrael,...) zbaběle opouštějící USA.

Nestane-li se zázrak (vědecko-technické prostředky by na něj západ stále ještě měl), pak se dějiny budou určitě stěhovat na "východ"!

V. Vlach 6.4.2014 13:30

Takže...

....naděje, které si svobodný svět o postsovětském Rusku dvacet let pomalu a trpělivě pěstoval.

A co naděje tehdy nevidomých před r.1989? Západ byl náš vzor, idea a sen(takořka pravý americký. Jako ty žvejkačky)A nyní? Co je to za neuvěřitelné kreatury zpoza oceénu a jejich černý robot Hussein Obava, smějící se lidem do ksichtu?

Západ doufal(Kdo doufal? Korporativci a političtí žoldáci?), že Rusko bude stát s populací schopnou dát dohromady vládu, která chrání občanské svobody doma a respektuje pravidla hry mezi civilizovanými zeměmi venku.

A´k neuvěření, ale je pravda, že právě Rusko začne chránit uvedené hodnoty. A to spolu s Čínou, Indií a celou jihových.Asií. S novou krytou měnou!

V. Vlach 6.4.2014 13:30

Re: Takže...

Místo toho se tu rýsuje jen další režim s vládou jedné strany, financovaný prodejem žádané suroviny pod státní kontrolou a navíc těžce vyzbrojený jaderným arsenálem.

Režim s vládou několika jedinců nad celým světem - NWO, bez pardonu. I s tím jaderným arsenálem.

P. Mach 6.4.2014 16:00

To jste si dal k nedělnímu obědu

půl litru vodky nebo ještě něco ostřejšího, že jste byl schopen vyplodit takové hovadiny?

J. Boleslav 6.4.2014 16:21

Re: To jste si dal k nedělnímu obědu

Taky to tak vidím. Je docela zoufalé, jak někteří lidé i u nás můžou takto zblbnout.

J. Svoboda 6.4.2014 22:40

Re: Takže...

Pane Vlach, můžete specifikovat, kdy Rusko začne chránit doma občanské svobody a respektovat pravidla hry mezi civilizovanými zeměmi venku? Zatím občanské svobody chrání zatýkáním opozice, likvidací nezávislých medií a občasným vražděním novinářů. Pravidla hry mezi civilizovanými zaměmi realizuje obsazováním cizích území pod stejnými záminkami jako nacistické Německo, vyhrožováním okolním státům raketovými útoky a dokonce výhrůžkou, že změní území státu, které určilo za nepřítele, v radioaktivní pustinu. Je nejvyšší čas, aby se začalo chovat podle vašeho zbožného přání, již se těším, až s tím začne.

PS.

Další vaše zbožné přání - spojení s Čínou, Indií atd asi tak úplně nevyjde, Číňanům ani Indům se do války moc chtít nebude, snad KLDR má tak bláznivé vůdce. Čím myslíte, že bude nová měna krytá? Prací mužíků, naftou, plynem a uhlím? To jim dlouho nevystačí, snad, kdyby tu novou měnu kryli vodkou.

V. Linhart 6.4.2014 13:05

Asi takto.

Nedokážu si představit jít bojovat sám nebo poslat své syny za tenhle havlistánský bordel, který se už téměř čtvrt století snaží o zavedení něčeho, čemu vlastně sám nerozumí a co jeho vlastní "elity" doopravdy vlastně ani nechtějí. Jediné, co prostý občan vidí, jsou ohnutá záda a zuřivé přitakávání všemu, co náš patron za mořem navrhne a provede. Chtělo by to čistou mysl a rovná záda a to na všechny světové strany, jinak si furt budeme něco nalhávat do kapsy a ve skutečnosti - kromě úzké vrstvy elit vázané ekonomicky a ideologicky na své americké a bruselské sponzory a patrony - nám bude vše lhostejno.

J. Slanina 6.4.2014 13:14

Re: Asi takto.

Jasně, soudruhu linharte. Evidentně bys byl ty i ti tví bolševičtí parchanti první, co byste zběhli k rusákům.

V. Vlach 6.4.2014 13:32

Re: Asi takto.

Slanino, vy by jste zběhl kam? Husseinovi Obamovi do koncentráku? nebo Von Rompuyovi do horoucí prdele vylhaného "bruselu"?

Styďte se!

J. Boleslav 6.4.2014 16:24

Re: Asi takto.

Sám se styďte. Pravdu máte v tom, že ani opálený tlučhuba v Bílém domě, ani podělaní bruselanti nás před KGBáckou swiní neochrání. Tím ale Vaše pravda končí. Prvotní zlo a problém sedí stále v Kremlu.

J. Svoboda 6.4.2014 22:57

Re: Asi takto.

Linharte, před "naším patronem za mořem" nikdo neohybá záda, to je jen přání fundamentálních levičáků, komunistů a podobného odpadu, aby to tak bylo. Tento odpad lidské společnosti si nedovede představit život bez ohnutého hřbetu pod nahajkou prvních tajemníků. Svůj vlastní mindrák si léčí sváděním vlastních křiváren na svobodné lidi. Přál bych vám, Václave žít v Putinově carství, třeba na Kolimě, pak byste před USA neohýbal hřbet, ale plazil se a vděčně jim lízal boty.

Neumíte si představit bránit vlast, které nemůžete přijít na jméno, ale je to vaše vlast a na jejím stavu nesete, jako všichni, část zásluh.

Skety, které odmítly bránit svou vlast a dokonce fandili nepříteli, se v každé armádě stavěly ke zdi.

J. Kostelanský 6.4.2014 12:33

Ohrozenie necítim z Ruska, ale z EÚ a USA

Prvých 18 rokov som prežil v socializme. Prežil som to, hoci som komunistov neznášal od svojich 13 rokov. Ale ani komunistov nenapadali také šialené myšlienky ako "osvietené" hlavy v EÚ a v USA. Len krátky zoznam:

1. homosexuálne svatby 2. adopcie detí homosexuálmi 3. povinnosť detí absorbovať už v škôlke zvrátené rozprávky o tom, ako si princ zobral za ženu? či skôr manžela princa 4. juvenilná justícia, čo nie je nič iné len legálny a štátom chránený obchod s deťmi (informácie mám priamo od ľudí, ktorí sú obeťou tohto zverstva na "vyspelom" Západe) 5. potraty detí s prakticky žiadnymi obmedzeniami - naopak, tehotné ženy musia byť napr. vo Veľkej Británii poučené, že môže ísť na potrat. 6. genderizmus, ktorý hlása, že ženy a muži sú úplne rovnakí a líšia sa len telesnými pohlavnými znakmi. 7. z genderizmu vyplývajúce absurdity, kedy napr. v niektorých škôlkach vo Švédsku majú deti zakázané používať slová chlapec a dievča a zámena on a ona - to všetko v záujme rovností pohlaví 8. legalizácia eutanázie, a to dokonca detí (po 2.svetovej vojne sa za eutanáziu udeľovali tresty smrti) 9. multi-kulti absurdity, kedy domáci občania sú povinní strpieť čokoľvek zo strany prisťahovalcov 10. neuveriteľná byrokracia, kedy bude o chvíľu nariadené aj to, ako si mám utierať zadok. 11. navádzanie detí, aby udávali svojich rodičov - napr. za facku alebo len za to, že im rodičia vynadajú - "odmenou" im je potom presun k inej rodine, nezriedka homosexuálom.

Z Ruska strach nemám - zažil som komunistické školstvo, ktoré do značnej miery vychádzalo z ruskej kultúry. A nemôžem si na kvalitu sťažovať. Ale skutočne ma desí vývoj "kultúry" či skôr dekadencie na "vyspelom" Západe. Bohužiaľ svojprávni nie sme ani náhodou. Ak nejakí blbci v Bruseli niečo schvália, automaticky to musíme prijať aj my. A to vo mne vzbudzuje veľmi veľké obavy...

J. Jurax 6.4.2014 23:12

Re: Ohrozenie necítim z Ruska, ale z EÚ a USA

No, bohužel máte pravdu - až ne ten třetí odstavec. Ale to by bylo dlouhého psaní ...

J. Svoboda 6.4.2014 23:17

Re: Ohrozenie necítim z Ruska, ale z EÚ a USA

Vážení přítomní,má vůbec smysl se nad takovou snůškou blbin zamyslet? Škoda času.

V. Venc 6.4.2014 23:55

Re: Ohrozenie necítim z Ruska, ale z EÚ a USA

Ad Kostalanský ( 6.4.2014 12:33)

Bezvadný komentář!

Říše zla se nám posunula z východu na západ.

K. Frejlach 6.4.2014 10:14

"Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Spíše než jednoznačné referendum na Krymu a následující opětné přiřazení Krymu k Rusku zaráží způsob, jakým zabral "svobodný" svět (tak to autor nazývá), celý zbytek Ukrajiny. Scénář Američana Gene Sharpa, vypracovaný pro puče a převraty prostě předpokládá mrtvé, to značně působí na laiky ve světovém veřejném mínění. A tak byli do Kyjeva posláni neofašističtí odstřelovači, kteří stříleli tu do demonstrantů, tu do policistů. Dostávali za to, stejně jako "demonstranti" bohatě zaplaceno, pro "demonstranty" činila (a asi stále čoní pro ty, kteří na Majdanu zůstali) denní taxa až 100 euro. Stejně jako při Oranžové revoluci se naprostá většina demonstrantů rekrutovala z oblasti Lvova, z Haliče. Východ Ukrajiny se k puči vůbec nepřipojil a kromě fotbalových chuligánů se fakticky nepřipojili ani obyvatelé Kyjeva. Byl to prostě puč placených neofašistů ze Západní Ukrajiny. Zpráva, kterrou nyní vydala ukrajinská generální prokuratura působí po tom všem, co je známo o přípravě a průběhu puče, jako hloupý a nepovedený vtip. Jednoznačně svědčí o tom, že i na tuto prokuraturu mají ukrajinští neofašisté vliv. Od obyvatel jihovýchodu Ukrajiny nová pseudovláda v Kyjevě požeduje, aby drželi ústa, přestali mluvit rusky a byli ukrajinskými otroky, tj. nadále živili celý západ Ukrajiny. Žádná federalizace a neutralita, které by urovnaly napětí, žádné referendum o novém rovnoprávném uspořádání nyní nefunkčního unitárního státu. Místo toho jsou chystány prezidentské volby, které pouze potvrdí nerovnoprávnost jihovýchodu Ukrajiny. Ukrajina bude bez dobrých vztahů s Ruskem živořit a bude bezednou studní pro peníze, které si byde na Západě půjčovat, rychle se bude zadlužovat. To všechno podporoval a podporuje "svobodný" svět, který tak žene Ukrajinu do záhuby.

J. Boleslav 6.4.2014 11:06

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Nesmíte tolik věřit rusácké propagandě.

V. Venc 6.4.2014 12:11

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Ad Boleslav

K. Frejlach to má dobře srovnané, možná Vy sám byste potřeboval to, čemu věříte, poctivě ověřit a přemýšlet o příčinách.

J. Boleslav 6.4.2014 16:19

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

EU snad okupuje Krym? Fascinuje mně, jak někdo může nevidět tak zásadní věc, jako je v poslední době zcela bezprecendentní porušování mezinárodního práva rusáckými swiněmi s KGBákem v čele. Proti EU jsem toho zde napsal hodně, protože mně štve docela dost. To by ale člověku nemělo bránit v tom, aby viděl, kde je pro naši republiku podstatně větší bezpečnostní hrozba a zlo.

V. Vlach 6.4.2014 13:34

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Mňo, zatím jsme válcováni spíše EU propagandou. A zrádnější neznám - nic jí není svaté. Ani budoucnost našich dětí....

J. Boleslav 6.4.2014 16:29

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Na to, abych viděl, odkud opět přichází stejné zlo jako v 68., žádnou propagandu nepotřebuju.

J. Svoboda 6.4.2014 23:12

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Mňo, zatím je jasné, že jste zválcován dezinformačním oddělením ruských tajných služen a zrádnější nejsou na světě známy, nebo vás maminka upustila hlavičkou na dlaždičky.Pokud vidíte budoucnost vašich dětí v gulagu, jako otroky Velkoruska je to vaše vize, ale normální, slušní lidé mají vizi opačnou.

M. Prokop 6.4.2014 21:41

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

To nevypadá na prosté věření, buďto je blbej nebo zaplacenej.

J. Svoboda 6.4.2014 23:05

Re: "Svobodný" svět si na Ukrajině počíná necivilizovaně

Frejlachu, dost jsem se pobavil vaším blbnutím, jakobych slyšel Putina. Nemá cenu dlouze diskutovat, stačí dát vašim plkům obrácené znaménko a máme skutečnost.

B. Jelínek 6.4.2014 9:24

Svobodný svět

je jako kdo? US + EU? :-)

Vždyť to celé jsou jen hry politiků a kdo, kde a koho bude okrádat. Nejdříve Vás tady okrade vlastní "stát" a porci lupu pošle do EU a tam už úplně naprosto cizí lidé rozhodují zda, kam, na co a kolik peněz pošlou. A na to, co je vlastně z Vašich/našich peněz provláčeno byrokratickou mašinérií, se prskne cedulka "spolufinancováno EU". A většina tleská...

Teď je pěkná příležitost udělat z Putina to největší zlo, abychom zapomněli "co" máme nad sebou my!

M. Prokop 6.4.2014 21:43

Re: Svobodný svět

Putin JE zlo.

Nemá cenu zapomínat kvůli němu na špatnost EU, ani obráceně.

J. Svoboda 6.4.2014 23:24

Re: Svobodný svět

Pane Jelínek, soudný a zkušený člověk si dovede vybrat mez dvěma zly to menší. Před Putinovo Gulagostánem dám přednost blbnoucí EU (jak jí mám plné zuby).

B. Jelínek 7.4.2014 0:02

Re: Svobodný svět

Rád bych se mýlil ale co víte o dnešním Rusku mimo výplodů z medií? Protože mají prezidentský systém, je asi snadnější uvěřit, že to zlo je přeci Putin. A co vlastně udělal? Postavil se EU a nezačal skákat EU jak zapískala? A není vlastně ta neuchopitelná,beztvará, orwelovská EU horší než on ale jen to nechceme vidět?

Tvrdí se Rusko to je Putin (:-)) ale co je vůbec EU, kdo to je, kdo to mluví za nás a jakým právem?

L. Max 5.4.2014 18:30

A kdy bude Putin vracet?

Výměnou za Krym byla Ukrajině odebrána území

Taganrogu a také pohraniční úrodné

černozemě, které se svou rozlohou rovnaly

rozloze Krymu

(Protokol č. 49 zasedání Prezidia CKKPCC z  25.1.1954)

J. Lufinka 5.4.2014 14:36

Vážený autore.

Kdyby byl celý Krym poušť bez vody stejně by bylo touhou Ruska získat ho zpět. Má to jediný důvod : ruský vojenský přístav umožňující jediný přístup Ruska k teplým mořím.

Putin využil první příležitosti (nestabilitu na Ukrajině) jak ho získat zpět. Jak říkal Zaorálek: když se dělá revoluce tak se na nějakou ústavu a zákony nehledí. Tak na ně nehledělo ani Rusko. Vy jste v této situaci od Ruska čekali něco jiného? Vždyť se chová stejně jako jakákoliv imperiální velmoc. Že jsme si mysleli, že Rusko už není imperiální velmoc. To není důležité. Důležité je to co si myslí o sobě samo Rusko. Závěrem chci upozornit, že Rusko už není rudou komunistickou říší. Je to absolutistický stát řízený pomocí oligarchů, kterým byly ukázány hranice v kterých se mohou pohybovat. Kdokoliv z oligarchů začne překračovat tyto hranice je okamžitě zlikvidován soudní mocí.