3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

SVĚT: Děti nosí čáp

To je fakt, o kterém je určitá část občanů v určité fázi rozumového vývoje pevně přesvědčena. Bez čápů nebude dětí. Musíme tedy býti hodní na čápy. Vždyť to říkala babička, a i maminka nám to četla knížek s obrázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kru 24.7.2021 10:46

K tomu lze jen jedno: "Kdyby v prdeli byly ryby...":-P

J. Kočvar 21.7.2021 21:20

Rozhodně ano.

K. Kužel 21.7.2021 17:25

Je možné, ba dokonce velmi pravděpodobné, že se uvnitř levice začnou vytvářet další sekty, které se budou odlišovat jen malými rozdíly, ale o to více se budou navzájem nenávidět a potírat.

J. Kočvar 21.7.2021 17:10

S tím mohu vcelku souhlasit, ale v tomhle konkrétním případě je důležité, že Španělé, o kterých hovořím, se za ideové dědice a pokračovatele tehdejší španělské levice považují - a přitom dští oheň a síru na španělské nacionalisty, ale ne na Marokánce, jejichž předkové také vraždili španělské levičáky.

K. Kužel 20.7.2021 22:02

Už před delší dobou jsem se přestal zajímat o nálepky "levice" či "pravice". Ti, kdo je používají, v tom mají neskutečný bordel. Hitler byl socialista a jeho přívržence označují za ultrapravičáky. Marine le Pen je, pokud je mi známo, zaměřením spíše socialistka a podle dnešních pomatenců se jedná o extrémní pravičačku.

J. Kočvar 20.7.2021 18:04

O tom, co se děje v tom Čečensku, se občas píše i u nás, ale nějaká soustavná kampaň to není.

Co se přístupu levičáků k muslimům týče, leccos napoví příklad španělské levice. Za občanské války tehdejší republikáni nenáviděli marocké žoldnéře ve Francově armádě, protože ti páchali všemožná zvěrstva. Současná španělská levice má k muslimům zcela jiný postoj a korunu tomu nasazují levicoví katalánští nacionalisté - ti chtějí do Katalánska natahat co nejvíc přistěhovalců v naději, že z nich vychovají vzorové Katalánce a ti pak podpoří katalánskou nezávislost. Je tedy zjevné, že takováto levice je iracionální.

J. Pavelka 20.7.2021 12:28

On má autor i v něčem pravdu, ale porovnání s tím, že se malým dětem někdy tvrdí že mimina nosí čáp, je úplně mimo mísu, to je úplně jiná kategorie i důvody...Mimochodem, já jsem dostal instrukci, že děti se kupují v jakémsi obchodě a čáp byl ppro mne pohádkový pták...

K. Kužel 20.7.2021 9:08

Zajímavá otázka: kdyby v Rusku dělali muslimové taková zvěrstva, jako ve "vyspělých" západních demokraciích, jak by se s tím vypořádala naše veřejnoprávní propaganda? Buď by to zdůrazňovala jako projev neschopnosti krvavého diktátora Putina, nebo by se to snažila zatlouct, aby se nedotýkala svatých citů přívrženců multikulti?

J. Kočvar 20.7.2021 7:24

Je pravda, že svoje odpůrce a homosexuály perzekuují jak Kadyrov, tak Putin, ale tady se bavíme o čečenském pohlavárovi, který si v obojím počíná drsněji. Děkuji za upřesnění, za vraždu bývalého VICEPREMIÉRA Němcova bylo odsouzeno několik Čečenců. Buď to udělali, nebo to neudělali. Pokud to udělali, posiluje to podezření proti Kadyrovovi. Pokud to neudělali, proč by to vyšetřovatelé hodili zrovna na skupinu Čečenců, když si museli být vědomi, že to vrhne podezření na čečenského presidenta známého svojí brutalitou?

To, že Kadyrov přešel na stranu okupanta a brutálně potlačil odpor, se dá považovat za pozitivní vývoj jen těžko. Hospodářsky je Čečensko závislé na dotacích z centra, a i kdyby ne, tak sebevětší případný rozkvět nic nevypovídá o civilizovanosti - arabské státy v Perském zálivu jsou bohatší než třeba Litva, ale Litva je bez debaty civilizovanější.

Je otázka, do jaké míry se Rusům podařilo zvládnout problémy s islámem v oblastech, které patří k Rusku dlouhodobě (např. Kazaň). Tu prosakují zprávy, že muslimští branci šikanují ruské brance, tu se v Moskvě modlí bezpočet muslimů na ulici jako někde v Paříži. Čečensko ale "zvládají" za tu cenu, že tam dali Kadyrovovi volnou ruku a posílají mu spousty peněz.

K. Disman 20.7.2021 0:41

Dobře, vyprovokoval jste mě :-). Samozřejmě, ze smim a mohu odpovědět. Jen jsem předpokládal, ze tohle je nám oběma jasne. Rusko má momentalne dost svych problemu na to, aby řešilo otázku, co s klimatem nekdy za 30 let. Do toho pruseru zvaneho GD nas žene EU, ktera zdivocela tak, ze zrejme brzo zaujme misto po dvou totalitach, které máme za sebou. Taky děkuju a preju, ať nas ty maléry, který bohuzel prijdou, zasáhnou co nejmíň.

P. Hák 19.7.2021 22:43

Pane Dismane, nejde o to, zda někomu věříte, ale zda Vás ten někdo fyzicky může ohrozit. Já ve svém věku mám zkušenost, že věřit nemůžeme nikomu.

No a protože Rusko nás dnes reálně ohrozit nemůže, zatímco jiné státy či ideologie nás ohrozit mohou, tak považuju za rozumné jiné věci, než zaslepeně otáčet hlavu a ještě více vybičovávat protiruskou nenávist.

Proto jste také neodpověděl na ten Green Deal. Jste inrteligentní a uvědomujete si, kdo nás ohrožuje tímhle nesmyslem - jenže to nechcete/nesmíte napsat.

Respektuji Vaše uzavření diskuze. Díky za slušnou debatu.

J. Zima 19.7.2021 22:05

Ale to bylo až v roce 1939, kdy byl jednak Hitler silnější mj. také díky výzbroji získané v ČSR, a francouzskou i britskou politiku ovládal stále ještě duch mnichovanství. Kdyby byl v čele Francie někdo jako Churchill, tak by s Hitlerem v roce 1938 zametl.

K. Disman 19.7.2021 20:42

Myslím, pane Háku, ze na tuhle otázku si dokážete odpovědět sam.

K. Disman 19.7.2021 20:38

SSSR nebo Rusko, to je jedno. Porad stejna mentalita, která přetrvává od carskych dob pres SSSR k dnešnímu Rusku a dal - nevim v co se Rusko změní po Putinovi. Iluze si o tom nedělám. Rok 68 jsem "nevytahl proti Rusku" ale jako priklad toho, ze imperiální tendence v této části světa stale ziji a mají pokračovatele v Putinovi (Ukrajina, Krym, Belorusko atd.) Uzavřel bych to asi nasledovne: Ruskem se nestrasim, snažím se o realistický pohled ale v mém věku mi moje zkušenost radí Rusům nevěřit. Proto jsem reagoval na článek p. Vlka, který byl spis proruskou agitkou nez realistickou úvahou.

K. Kužel 19.7.2021 19:30

"Pronásleduje svoje odpůrce a teplouše, říká se o něm, že nechal zavraždit bývalého ruského premiéra Borise Němcova." - To jako kdo? Kadyrov nebo snad Putin? Kdy byl Boris Němcov PREMIÉREM? To vaše "říká se o něm..." je opravdu úžasný argument do diskuse.

"Kdyby to Putin s islámem "uměl", tak by v Čečensku byl vidět nějaký posun směrem k civilizaci."

Jste si jist, že k žádnému pozitivnímu posunu tam nedošlo? Sama wikipedie, která se docela pružně přizpůsobuje aktuálnímu politickému trendu, který razí Strýček Sam nebo bruselští papaláši, připouští: "Kadyrovovi se podařilo situaci v republice stabilizovat a obnovit ekonomický růst.".

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ce%C4%8Densko

J. Kočvar 19.7.2021 18:43

Inteligentní ruský vůdce nepotřebuje zavádět žádné náboženství, od toho tam není. Kdyby měli Rusové rozum, tak Čečensko hned na začátku uznali, oplotili a nestarali se o to, jak tam šířit chaos a podrývat Dudajevovu autoritu. To vedlo k prohrané první válce v Čečensku, k tomu, že se tam sjeli džihádisti z celého světa, a potom ke druhé válce v Čečensku. Rusové tam měli asi 20 000 mrtvých, z Čečenců zemřela desetina, spousty se jich rozprchly po světě, kde vytvořily etnické mafie.

Po VŘSR bylo mnohoženství zakázané, Kadyrov ho tam propaguje. Před pár lety přiměl sedmnáctiletou holku, aby se provdala za již ženatého a o čtyřicet let staršího policejního velitele.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cecensko-polygamie-svatba-kadyrovuv-spojenec-gucigov-cheda-gojlabijeva.A150520_151805_zahranicni_vez

Pronásleduje svoje odpůrce a teplouše, říká se o něm, že nechal zavraždit bývalého ruského premiéra Borise Němcova.

Putin Kadyrovovi toleruje úplně všechno a posílá mu na úkor ostatních výpalné z federálního rozpočtu výměnou za to, že nad Čečenskem vlaje ruská vlajka. Kdyby to Putin s islámem "uměl", tak by v Čečensku byl vidět nějaký posun směrem k civilizaci.

P. Hák 19.7.2021 16:52

Ještě si dovolím opakovat otázku - kdo sem protlačuje Green Deal? Proč se to jmenuje Green Deal a nejmenuje se to Zeljonaja Suďba?

P. Hák 19.7.2021 15:04

Pane Dismane, nejdřív prohlásíte, že neztotožňujete SSSR a Rusko, a pak vytáhnete proti Rusku roku 1968. Tak jak tedy?

Argumentovat rokem 1968 v naprosto jiné geopolitické situaci roku 2021 má asi stejnou logiku, jako kdyby v roce 1994 žily USA strachem z japonského útoku na Pearl Harbor. Rusko s námi nemá hranici, nemá dostatek sil (velkou konvenční převahu má NATO) ani vlivnou politickou sílu, která by jej podpořila. Prostě chybí předpoklady pro intervenci.

Navíc jsou Rusové zcela neschopní, všechno zkazí (viz oficiální verze Vrbětic) a novičok není nebezpečný, otravu vyléčí dokonce i mizerné britské zdravotnictví (to říkali v ČT, jistě je to tedy pravda). Ruská despocie je zcela bezzubá, např. Navalnému dokonce umožnila odcestovat do Německa, aby se léčil (to říkali v ČT, jistě je to tedy pravda). Despocie, která nedokáže zlikvidovat oponenta, když jej má v rukou, se nebojím. Tajné služby, která se nachytá na dětinský Navalného trik s telefonátem, se rovněž nebojím - to by ani Němci nespolkli.

Ale chápu, že 30 let vyhraná válka se dobře bojuje... Pak se nemusí řešit současné problémy a hrozby, jako je Čína nebo Cancel Culture. Dokonce se té Cancel Culture může pomáhat, protože jinak nás přece hned obsadí Rusko...

K. Disman 19.7.2021 11:42

Jistěže nesměšuju Rusko a SSSR. ale obe formace mají společnou východní autoritarskou mentalitu. Komunismus nenasel nikde tak živnou půdu jako ve východních despociich. Tvrzeni, ze Rusko (SSSR) nas nikdy neohrozovalo je mírně řečeno odvážné. Co třeba cizí tanky na území suverénního (?) statu v r. 68? Na to, aby udrželo svou sféru vlivu (v jeho pojetí naraznikove pasmo) pomoci tanku, už dnesni Rusko ekonomicky nema a tak se uchylilo k hybridní válce. Většina hackerskych útoku jde z východu a jejich efektivita roste. Stačí vzpomenout americky radar a odpor, který se tady podarilo vybudit (aniž hodnotím, zda radar byl nebo nebyl dobrý napad). Příznačně je, ze kdyz jsme řekli ne, USA od svých snah upustily. Vrbetice tady nechci rozebírat. Jen reknu, ze jestli si někdo myslí, ze pozadí kauzy bude někdy zveřejněno, ze budou zveřejněny důkazy a pripad předán k soudu, je naivní a nema potuchy o fungovani tajných služeb. Zorientovat se v případu lze pouze trpělivým sberem dostupných informací, jejich porovnavanim a vzájemnou konfrontaci. Jen tak vznikne hrubý obraz toho, co se stalo. Tohle udělal velmi dobře Ondrej Kundera v knize Novicok nebo kulka. Doporučuju k přečtení. Ostatne to, ze Babis udelal to, co udělat musel i když urcite strašně nechtel, svědčí o poradnem kopanci, který ruské tajné služby udělaly. Jsme sice malá země ale významná geograficky (viz extrémně predimenzovana ruska ambasada) a neni pochyb o tom, ze jsme v ruském hledáčku.

P. Hák 19.7.2021 9:28

No, především to byl Sovětský svaz, kde nebyli jen Rusové a který neměl národní charakter. Směšovat Rusko a SSSR je omyl a tuplem je omyl směšovat DNEŠNÍ Rusko a SSSR.

Celý můj původní příspěvek byl o tom, že nás Rusko v současnosti neohrožuje. Už jen proto, že nemá jak. K tomu jste se nevyjádřil. Za druhé se o nás do vypuknutí Vrbětické causy politicky moc nezajímali - považují nás za malou zemi závislou na silnějších západních zemích, což je ostatně pravda. My se skutečně jako poskoci chováme.

Rusko jako stát nás neohrožovalo nikdy - bylo příliš daleko. Ohrozil nás komunismus a v rámci něho SSSR. Totalitní systém vzniklý z totalitního myšlení. Byl bych docela nerad, kdyby nás národnostní předsudky vehnaly do náruče nové totality.

Ano, Babiš ze zbabělosti či ziskuchtivosti neoponuje Green Dealu. Nevymyslel jej však. Kde vymysleli Green Deal, pane Dismane? Proč je to Green Deal a ne Zeljonaja Suďba? Kdo nás do Green Dealu tlačí?

K. Kužel 19.7.2021 9:26

V tom je ten vtip: v oblasti dlouhodobě muslimské nebude inteligentní ruský vůdce zavádět pravoslaví!

Máte nějaké informace o Kadyrovově "řádění"? On tam to mnohoženství opravdu ZAVÁDÍ? Ono tam nikdy nebylo?

K. Disman 19.7.2021 1:35

Já vidím dost velký rozdíl mezi okupací Nemecka Spojenými státy a naší okupací Sovětským Svazem, ktera de facto zacala ruskými tanky v kvetnu 45, kdy Americani, na zaklade dohody mocností zustali u Plzne. Pak uz na to Rusum u nás stacili jen jejich "poradci" a durazne rady z Kremlu. Německo z okupace vytěžilo prosperitu sedmdesátých let, co jsme získali z té naší tu zažil každý. Gottwald byl hlavne komunistickej gauner ale podvodník taky, protože co jiného je komunismus nez podvod stoleti, byť vědecky zaštítěný. (Podobnost s klimaalarmismem čistě náhodná :-)). A prolhaný hamižník muze být stejně nebezpečný jako diktátor. Viz Babis. S jeho máslem na hlavě a zbabělostí muze v Bruselu tak akorát panáčkovat a podepsat vsechno, co mu tam podstrčí. Naposled Green Deal, máme se na co těšit.

P. Hák 18.7.2021 21:48

Pane Dismane, USA okupovaly Německo, okupovaly Irák, okupovaly Afghánistán... Domníváte se, že kteroukoli z těchto zemí Američané považovali za součást USA? :-)

Mimochodem komunistický režim jsme si nastolili sami, žádná okupační vojska tu nebyla. Ano, vlezli jsme dobrovolně do chomoutu... Někteří přitom jásali a hodně lidí nevidělo, do čeho se země řítí.

Zrovna tak bychom si sami mohli dnes nastolit progresivistickou diktaturu. Někteří to nebezpečí nevidí, a někteří by to tak uvítali a jásají.

Lháři a podvodníci... no, ono je to sporné. Byl Gottwald podvodník? Podle mne vlastně ani ne, říkal rovnou, že chce kroutit krkem. Pokud jde podvodníkovi jen o peníze, není tak nebezpečný, jako ten, kdo by rád nastolil diktaturu. To myslím vážně. Co si o tom myslíte Vy? Kdo je podle Vás nebezpečnější, prolhaný hamižník nebo fanatický revolucionář?

P. Černý 18.7.2021 19:25

Komousi, jak píšete, se před desítkami let snažili abyste určitým způsobem chápal dnešní realitu světa?

V tom případě jsou dvě možnosti. Buď se jednalo o vynikající vyzionare či věštce, kteří skvěle predvidali budoucnost a vytloukali vám do hlavy věci, o kterých jste ještě nemohli mít ponětí. Ani oni, ani vy. Anebo jste si to v hlavě pomotal svépomocí a mimo jiné iniciativně zaměňujete minulost s budoucností.

Mimochodem, národ, který zachránil sebe i Evropu před nacismem, a dokonce překonal i ze západu importovaný bolševismus a stalinismus, má na jistý pocit mesiášstvi nepochybně nárok. Nemluvě o podezřívavostí vůči Západu.

Vaší snahy o zdvořilost si vážím. Méně už stereotypního mlácení prastaré slámy a stupidních předsudků či zvětralých klišé.

V. Bok 18.7.2021 18:25

Jelínku Jelínku, Vy až dostanete rozum, Vy si tak vodpočinete ... jak říkal náš učitel na matematiku na průmce ... :-)

V. Bok 18.7.2021 18:22

No, oni si pamatují toho předešlého. Pod Putinem je to dnes ráj na zemi ... a jinak se tam život proti našemu ve městech a přilehlých oblastech proti našemu moc neliší. A jinde? Kdo předělá ruskou vesnici? To je úkol na sto let. Ale v Evropské části jedou docela moderně a jsou dnes místo největšího dovozce obilí největším exportérem. Taky změna za Putina.

J. Černý 18.7.2021 18:19

Máte komsomolský slovník. Je vás tu škoda.

V. Bok 18.7.2021 18:16

No, podle toho bordelu co tam byl jak v uložení tak v evidenci je to nejpravděpodobnější možnost. A těch tisíc panzerfaustů a 5 tisíc samopalů co tam při výbuchu nějak zmizely asi ten Čuk a Gek sami mimochodem ukradli a odvezli černým moskvičem..

J. Černý 18.7.2021 18:16

Že se to tak " dlouho" vyšetřovalo ? A proč nikde nejsou důkazy. Rusove jsou na tom tak bídně, že veškerou praci musi zastat dva špioni ? Věril jste tomu, že v Iráku jsou ZHN ?

J. Černý 18.7.2021 18:10

Na argumenty nemáte mozek, ale v nadávkách jste mistr.