7.6.2023 | Svátek má Iveta, Slavoj


Diskuse k článku

SVĚT: Děti nosí čáp

To je fakt, o kterém je určitá část občanů v určité fázi rozumového vývoje pevně přesvědčena. Bez čápů nebude dětí. Musíme tedy býti hodní na čápy. Vždyť to říkala babička, a i maminka nám to četla knížek s obrázky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 17.7.2021 12:44

Fridrichu, vy opravdu nejste arbitr toho, co nebo kdo je normální.

Vy to rozhodně nejste.

J. Fridrich 17.7.2021 13:27

A vy jste...

L. Beneš 17.7.2021 10:35

Jistě by bylo užitečné provést analýzu, co je a byl excelentní intelektuální queer zde výše a kdo jemu lil do hlavičky tu kalnou páchnoucí látku, jež se mu stále řine z pera. Možná jsou jeho slova jen projevem zaostalosti duševní větší, než vykazuje zaostalý ruský mužik

L. Severa 17.7.2021 10:03

Putin není žádný svatoušek, ovšem k Vrběticím chybí korpus delikates, jak říkával můj přítel.

J. Ganaur 17.7.2021 10:10

Ale nechybí!Jen o něm nevíte a tak je to správné, jinak by BIS byli čučkaři!

J. Hrdlička 17.7.2021 10:17

"Věř a víra tvá tě uzdraví". Hlavně nepřemýšlet samostatně, to by byl pro vás průšvih, vy raději oddaně věřte.

M. Husovice 17.7.2021 10:17

Tak proč už soud nevynesl rozsudek ?? Stejně tak ricin v kufru. Sakce v právním státě nemohou nahradit rozhodnutí soudu.V[>-]

L. Beneš 17.7.2021 10:37

Správně! Důkazy přirozeně jsou, ale jsou tajné. To by musel uznat i eventuální soud, takže je nelze předložit ani u toho soudu, kde by se s nimi seznámil kdekdo. Minimálně ten soud.

V. Novák 17.7.2021 12:46

Jak taky jinak docílit nevyvratitelnosti nevyvratitelných důkazů, než jejich absolutním utajením?

L. Frankel 17.7.2021 9:21

Autore, máte za 1.

M. Frank 17.7.2021 9:17

Pane Vlku, dostáváte svému dávnému závazku ke KGB, to lze pochopit, ale proč jste takový , to pochopit nelze.

P. Pepax 17.7.2021 9:06

Pane Vlk skvělý článek. Stále marně čekáme na uzavření kauzy Vrbatice, minimálně by mě zajímalo jak může jakási soukromá firma vlastnit velké skladiště zbraní v naši zemi.

H. Rybnická 17.7.2021 8:45

A pane autore co jste tím článkem vlastně chtěl říct? Ze je svět komplexní, často nepěkný a že tím chlapským testosteronem miliony lidí trpí ? To víme.

L. Šimon 17.7.2021 8:15

Rozumný článek. Jen je jich bohužel málo a ti co by se uměli přidat zatím nemají odvahu.

J. Nevrkla 17.7.2021 8:13

R^R^R^

Po vrbeticke kauze a dalších protiruskych krocích vlády jsme za idioty bez cti.

I. Pávek 17.7.2021 8:26

Já bych řekl že už dávno před Vrběticemi. Teď jsme tomu idiotství už jen nasadili korunu.

Článek pana Vlka R^.

K. Wágner 17.7.2021 7:07

"Afghánci musí sami rozhodnout o své budoucnosti", jak řekl americký prezident Joe Biden při návštěvě afghánského prezidenta Ašrafa Ghaního v Bílém domě. Rozhodovat ale bude Tálibán, jenž uplatňuje právo šaría na územích, která má pod kontrolou a předpovídá, že během několika týdnů bude pod jeho kontrolou celý Afghánistán: a tak ženy neodhodí burky, nepřestane se pěstovat opium a nezavedou se parlamentní volby. Namísto toho se zas zlodějům budou sekat ruce, na gaye čeká smrt ukamenováním, nebo se nechá na ně spadnout zeď. Mise USA v Afghánistánu končí 31. srpna a v Kábulu se následně bude opakovat to, co se tu odehrávalo v roce 1996, kdy padl Kábul do rukou Tálibánu a jeho tehdejší vůdce mulla Muhammad Umar vyhlásil pro zemi „plně islámský stát“ řídící se právem šaría. Tehdy odstartovaly krvavé popravy na stadionu Ghazí a veřejná poprava neminula ani bývalého prezidenta Muhammada Nadžíbulláha, jenž byl nejprve vykastrován a poté ho Tálibán v ulicích usmýkal k smrti za náklaďákem.

V. Novák 17.7.2021 12:48

Ale oni skutečně musí sami rozhodnout - alternativou je udržovat okupační vojska dokud Afghánci nepřijmou západní "hodnoty".

Což může trvat i staletí...

K. Kužel 17.7.2021 6:54

Pěkný rozbor (nejen) naší zahraniční politiky. Rusko není tím hlavním nepřítelem, ale může být v konfliktu s muslimy vítaným spojencem, jak píše autor.

Jen si nejsem jist, jak je to se spojenectvím proti Číně. Čeká pan Vlk, že Čína bude vojensky útočit na USA?

H. Kotaz 17.7.2021 7:57

Jisté je, že to Rusko s muslimy umí.

K. Kužel 17.7.2021 9:20

Ano!

J. Kočvar 17.7.2021 14:26

Jak to s muslimy umí? Tak, že nechá Kadyrova řádit v Čečensku a zavádět tam mnohoženství?

K. Kužel 19.7.2021 9:26

V tom je ten vtip: v oblasti dlouhodobě muslimské nebude inteligentní ruský vůdce zavádět pravoslaví!

Máte nějaké informace o Kadyrovově "řádění"? On tam to mnohoženství opravdu ZAVÁDÍ? Ono tam nikdy nebylo?

J. Kočvar 19.7.2021 18:43

Inteligentní ruský vůdce nepotřebuje zavádět žádné náboženství, od toho tam není. Kdyby měli Rusové rozum, tak Čečensko hned na začátku uznali, oplotili a nestarali se o to, jak tam šířit chaos a podrývat Dudajevovu autoritu. To vedlo k prohrané první válce v Čečensku, k tomu, že se tam sjeli džihádisti z celého světa, a potom ke druhé válce v Čečensku. Rusové tam měli asi 20 000 mrtvých, z Čečenců zemřela desetina, spousty se jich rozprchly po světě, kde vytvořily etnické mafie.

Po VŘSR bylo mnohoženství zakázané, Kadyrov ho tam propaguje. Před pár lety přiměl sedmnáctiletou holku, aby se provdala za již ženatého a o čtyřicet let staršího policejního velitele.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cecensko-polygamie-svatba-kadyrovuv-spojenec-gucigov-cheda-gojlabijeva.A150520_151805_zahranicni_vez

Pronásleduje svoje odpůrce a teplouše, říká se o něm, že nechal zavraždit bývalého ruského premiéra Borise Němcova.

Putin Kadyrovovi toleruje úplně všechno a posílá mu na úkor ostatních výpalné z federálního rozpočtu výměnou za to, že nad Čečenskem vlaje ruská vlajka. Kdyby to Putin s islámem "uměl", tak by v Čečensku byl vidět nějaký posun směrem k civilizaci.

K. Kužel 19.7.2021 19:30

"Pronásleduje svoje odpůrce a teplouše, říká se o něm, že nechal zavraždit bývalého ruského premiéra Borise Němcova." - To jako kdo? Kadyrov nebo snad Putin? Kdy byl Boris Němcov PREMIÉREM? To vaše "říká se o něm..." je opravdu úžasný argument do diskuse.

"Kdyby to Putin s islámem "uměl", tak by v Čečensku byl vidět nějaký posun směrem k civilizaci."

Jste si jist, že k žádnému pozitivnímu posunu tam nedošlo? Sama wikipedie, která se docela pružně přizpůsobuje aktuálnímu politickému trendu, který razí Strýček Sam nebo bruselští papaláši, připouští: "Kadyrovovi se podařilo situaci v republice stabilizovat a obnovit ekonomický růst.".

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ce%C4%8Densko

J. Kočvar 20.7.2021 7:24

Je pravda, že svoje odpůrce a homosexuály perzekuují jak Kadyrov, tak Putin, ale tady se bavíme o čečenském pohlavárovi, který si v obojím počíná drsněji. Děkuji za upřesnění, za vraždu bývalého VICEPREMIÉRA Němcova bylo odsouzeno několik Čečenců. Buď to udělali, nebo to neudělali. Pokud to udělali, posiluje to podezření proti Kadyrovovi. Pokud to neudělali, proč by to vyšetřovatelé hodili zrovna na skupinu Čečenců, když si museli být vědomi, že to vrhne podezření na čečenského presidenta známého svojí brutalitou?

To, že Kadyrov přešel na stranu okupanta a brutálně potlačil odpor, se dá považovat za pozitivní vývoj jen těžko. Hospodářsky je Čečensko závislé na dotacích z centra, a i kdyby ne, tak sebevětší případný rozkvět nic nevypovídá o civilizovanosti - arabské státy v Perském zálivu jsou bohatší než třeba Litva, ale Litva je bez debaty civilizovanější.

Je otázka, do jaké míry se Rusům podařilo zvládnout problémy s islámem v oblastech, které patří k Rusku dlouhodobě (např. Kazaň). Tu prosakují zprávy, že muslimští branci šikanují ruské brance, tu se v Moskvě modlí bezpočet muslimů na ulici jako někde v Paříži. Čečensko ale "zvládají" za tu cenu, že tam dali Kadyrovovi volnou ruku a posílají mu spousty peněz.

K. Kužel 20.7.2021 9:08

Zajímavá otázka: kdyby v Rusku dělali muslimové taková zvěrstva, jako ve "vyspělých" západních demokraciích, jak by se s tím vypořádala naše veřejnoprávní propaganda? Buď by to zdůrazňovala jako projev neschopnosti krvavého diktátora Putina, nebo by se to snažila zatlouct, aby se nedotýkala svatých citů přívrženců multikulti?

J. Kočvar 20.7.2021 18:04

O tom, co se děje v tom Čečensku, se občas píše i u nás, ale nějaká soustavná kampaň to není.

Co se přístupu levičáků k muslimům týče, leccos napoví příklad španělské levice. Za občanské války tehdejší republikáni nenáviděli marocké žoldnéře ve Francově armádě, protože ti páchali všemožná zvěrstva. Současná španělská levice má k muslimům zcela jiný postoj a korunu tomu nasazují levicoví katalánští nacionalisté - ti chtějí do Katalánska natahat co nejvíc přistěhovalců v naději, že z nich vychovají vzorové Katalánce a ti pak podpoří katalánskou nezávislost. Je tedy zjevné, že takováto levice je iracionální.

K. Kužel 20.7.2021 22:02

Už před delší dobou jsem se přestal zajímat o nálepky "levice" či "pravice". Ti, kdo je používají, v tom mají neskutečný bordel. Hitler byl socialista a jeho přívržence označují za ultrapravičáky. Marine le Pen je, pokud je mi známo, zaměřením spíše socialistka a podle dnešních pomatenců se jedná o extrémní pravičačku.

J. Kočvar 21.7.2021 17:10

S tím mohu vcelku souhlasit, ale v tomhle konkrétním případě je důležité, že Španělé, o kterých hovořím, se za ideové dědice a pokračovatele tehdejší španělské levice považují - a přitom dští oheň a síru na španělské nacionalisty, ale ne na Marokánce, jejichž předkové také vraždili španělské levičáky.