26.9.2021 | Svátek má Andrea


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krásenský 15.9.2021 10:25

Jsme svědky zajímavého, neočekávaného, ale logického jevu, že totiž v zemích vyvážejících demokracii pociťují občané čím dál větší demokratický deficit.

P. Milan 15.9.2021 10:47

S tím "vývozem demokracie" je to poněkud jinak. Občas je nutno někde něco pořešit. A normální západní země nemohou (kvůli svým domácím voličům) sáhnout k řešením, které by sice možná byly efektivnější (nějaký místní diktátor, držený jakž takž ve snesitelných mezích), ale musí se snažit o řešení demokratické. Čímž se dostávají do slepé uličky, ale politická korektnost nic jiného nepřipustí. Ta mimochodem stojí i za tím úpadkem demokracie na Západě.

J. Jurax 15.9.2021 12:16

Souhlas.

J. Krásenský 15.9.2021 12:26

Nezpochybňuji vliv politické korektnosti, ovšem to není jediným a nejdůležitější vliv. Podstatnější vliv mají nadnárodní organizace jako je EU a OSN, a ještě větší vliv mají globální firmy, korporace, jejich vrcholový manažeři a majitelé. Bez jejich štědrého mecenášství by neziskové organizace a agenti neměli na živobytí . Proč takoví "velkokapitalisté" podporují tak marxistické a třídně nepřátelské politické neziskovky? Není to nonsens? "Neprodávají nepříteli provaz, na kterém je pak nepřítel oběsí? Není, jednak revolucionářům nejde o sociální spravedlnost, ale o totální změnu společnosti. A pak, neziskovky jim pomáhají přesvědčovat občany, aby si kupovali zboží, které nechtějí ani nepotřebují, pomáhají ničit konkurenci z politických důvodu a vplout do bezpečného přístavu státních a státem vynucovaných zakázek.