Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Demokracii lze vyvážet jen vlastním dobrým příkladem

V zárodku afghánské války byl útok na člena NATO, USA, ze strany al-Káida podporované Tálibánem. Krátkodobá válka proti nim byla oprávněná, nikoliv však „demokratizační“ dvacetiletá okupace. Západ již není dobrým příkladem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Jsme svědky zajímavého, neočekávaného, ale logického jevu, že totiž v zemích vyvážejících demokracii pociťují občané čím dál větší demokratický deficit.

0 0
možnosti
Foto

S tím "vývozem demokracie" je to poněkud jinak. Občas je nutno někde něco pořešit. A normální západní země nemohou (kvůli svým domácím voličům) sáhnout k řešením, které by sice možná byly efektivnější (nějaký místní diktátor, držený jakž takž ve snesitelných mezích), ale musí se snažit o řešení demokratické. Čímž se dostávají do slepé uličky, ale politická korektnost nic jiného nepřipustí. Ta mimochodem stojí i za tím úpadkem demokracie na Západě.

0 0
možnosti
LS

Vyvážet demokracii do zemí ve kterých je zakořeněn Islám je ještě obtížnější.

0 0
možnosti
JJ

J87u36r76a 41J36u95r24a49x

15. 9. 2021 12:18

No, o demokracii není v koránu ani zmínka, takže pravověrný ji musí s opovržením odmítnout.

0 0
možnosti
MV

I přes všechny hlouposti co Západ v poslední době natropil a ještě asi natropí, je pořád nejlepším místem ( a to bezkonkurenčně) k žití. Aby jím zůstal i nadále musí přestat dělat vojenské a hospodářské chyby venku ( to myslím, že zvládne) a také uvnitř ( což půjde ztuha a pomalu).

0 0
možnosti
Foto

Aby jím zůstal, musel by se vrátit k skutečné liberálnosti a vzdát se sociálního inženýrství a progresivistického příkaznictví.

Pokud k tomu dojde, tak jenom po nějakém obrprůseru, rozhodně ne prostřednictvím voleb liberálních stran, které prakticky vymizely. So geht das.

0 0
možnosti
JV

Až na Covid, je to k podepsání.

0 0
možnosti
VC

Až na dnes populární téma Covidu19, celkem dobrý článek.

Hlavně, autor udeřil na hlavičku problému, která je hlavou chobotnice Západu. Co se týká války proti Afghánistánu, tak úplně snadné to ale taky není. Afghánistán dobýt a hned odejít znamená vlastně nedobýt. Pravda, mohli si třeba jen přijít pro některé vůdce Al-Kaidy a Talibanu, nebo třeba pochytat a zavřít jejich příbuzné, dokud se dotyční nepřihlásí.... Jenže to by neodpovídalo současným progresivistům, takže vlastně se to vyhrát nedá. Pak už jedině co dělá Izrael, občas poslat bezpilotní stroje nebo agenty.

0 0
možnosti
JK

To je ale blbost

Jak chcete "dobrý příklad" vyvážet do autoritativních režimů? Vždyť se tam o tom nikdo nedoví a když, tak se vyďobou jen ty negativa a podstatu nikdo nepochopí. Sám jsem to zažil za komunismu, a to tady ještě byla generace, která zažila demokracii. V zaostalém Afgánistánu je to tisíckrát horší. Vítězstvím západu je, že ukázal části afgánců, co je to demokracie v praxi. Bylo zaseto semínko, které přinese své. Bude to ale trvat. Bez intervence by věděli prd. Myslím, že teď bude v Afgánistánu hůře, jako bylo u nás po vítězném únoru. Ale to semínko už tam je, a po letech přijde něco jako pražské jaro. A zvlášť když šejkům dojdou peníze z ropy a nebudou moci podporovat islamismus.

0 0
možnosti
FK

No jen tak mimochodem, výsledkem podivné pýchy Západu je představa, že každá společnost musí nutně směřovat k demokracii, která se následně rozloží v dekadentní pseudodemokracii, zpochybňující vlastní hodnoty. Srovnávat státy lido demo s Afgánistánem, a i ten Afgánistán měl složitou historii v poslední době, je prostě nesmysl. Kdyby Taliban neměl podporu v obyvatelsvu v městech i na venkově, v policii i armádě, nemohl by tak snadno zvítězit. Asi nejmazanější přístup volí Čína, no uvidíme jak dopadne, ale jinde jí to vychází. Také tady vidíme nedostatek analytické schopnosti Západu reálné vyhodnotit situaci a hledat praktické řešení.

0 0
možnosti
FN

Evropa zdegenerovala a ztrácí schopnost hájit svoji civilizaci. Ale je schopna navrhovat nové střihy čádorů pro transsexuály.

0 0
možnosti
JN

R^R^

Ano, západ už není světu příkladem, ale začíná být světu pro smích.

0 0
možnosti
JB

Autor bohužel plete velmi správné názory na potlačování odlišných názorů a fake news na očkování. které má (alespoň co se úmrtnosti týká) prokazatelně dobré výsledky. Doporučuji dělat si vlastní grafy, tam se to jasně ukáže.

0 0
možnosti
RL

Ano, když zrovna není žádná chřipka, tak má očkování (alespoň co se úmrtnosti týká) velmi dobré výsledky. Mé vlastní grafy to bezpochyby prokazatelně ukazují. ;-D

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz