15.6.2021 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

SVĚT: Co bychom měli vědět o islámu (1)

Multikulturní rozjásanost, jak ji znala ještě devadesátá léta, sice už drahně povadla, kritického pohledu na islám se však oficiální media Západu stále ještě neodvažují; a když, pak jen náznakem, když zase někde cosi explodovalo, zabilo pár desítek lidí, a souvislost se nedá popřít.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kuka 12.9.2013 16:50

Re: mohu li srucne

To mate spatne . NEKTERI lide potrebuji verit .... Ale pochybuji ze jejich vice nez 20-30% ..... Ten zbytek veri z donuceni , hlavne v zemich tretiho sveta .

J. Kuka 12.9.2013 16:48

Jak to tak pozoruji .....

Zlate spagetove monstrum , to je alespon teoreticky realne :d

P. Sulc 10.9.2013 4:24

Re: Jedna věc je bible jiná chování křesťanů.

Tim bych radeji neargumentoval . Nebo krestanem myslite Zizku, ktery nechal upalit VSECHNY obyvatele dobyteho Chomutova, skoro 3000 lidi. On ten nabozensky fanatismus ma svou dobu, my to uz mame par stoleti zasebou.

P. Sulc 10.9.2013 4:19

Re: Velmi zajímavé!

 Mate pravdu ! Jenze to je potencialni nepritel.l. Az pride nejaky novy kazatel,, fanaticky islamecm co budou delat ti "slusni"?  Vsak spousta tech Al Kajdu byla sveho casu jiste take slusna.

J. Jurax 10.9.2013 0:16

Re: Bible je důležitým historickým

Současný text (bible) se ustálil před r. 400 před Kristem.

Slyšte, slyšte ... :-)  ... já ateista mám dojem, že bible - tedy křesťanská -  se skládá ze Starého a Nového zákona, přičemž obsah Nového zákona je zpráva o o Ježíši Kristu ...

J. Jurax 10.9.2013 0:05

Re: Mezi Biblí a Koránem je JEDEN

Před pěti, osmi stoletími byli všichni křesťané jako Vaši muslimové dnes.

Možná. Ale každopádně těch pět až osm století muslimského zpožfění je problém. A vzhledem k pronikavě blbé idei multikulti a muslimské infiltravi do Evropy problém náš.

J. Jurax 10.9.2013 0:00

Re: mohu li srucne

Ale kdež - to myslíte vážně? Zapomněla jste ještě na trekkies a rytíře Jedi :-)

P. Vaňura 9.9.2013 21:49

Německo postavili po válce sami Němci

A dokonce ta první generace tureckých gastarbeiterů tam přijela jen na pár let, když už měli dost naspořeno, vraceli se domů. Trvalá imigrace přišla později. A to jsou nám Turci blíže, než Arabové.

P. Kolar 9.9.2013 19:25

Re: Síla islámu - lenost a nenažranost Evropy

Pane Malecku,

Vyborne vystizeni Islamu. Muze citovat a posilat dal?

Z. Kulhánková 9.9.2013 17:22

Re: mohu li srucne

Nebude. Lidé spiritualitu potřebují, jde jen o to, aby ji dostali správně výživnou. Ateisté se jinak utíkají k náhražkám jako je Pána prstenů nebo dokonce Harry Potter.

H. Lukešová 9.9.2013 17:04

Re: Síla islámu - lenost a nenažranost Evropy

U Vás jsou krajské volby?

F. Matousek 9.9.2013 16:33

mohu li srucne

za vsechny bludem a báchorkami nepostizené:

Jdete do háje s Koránem i s Biblí ! Teprve az bude svet odvsiven od vsech nábozenství, bude klid.

V. Vaclavik 9.9.2013 15:56

Re: Síla islámu - lenost a nenažranost Evropy

"kdy jim pitomí euroamericané v rámci vzájemného boje o jejich ropu predali své technologické vymoženosti. Takže ted tu máme stredovece kruté a panovacné náboženství (jako krestanství 13-14. století)s moderními technologiemi, tj. i zbranemi v ruce. Horší kombinace existovat nemuže."

-------------------------------------------------

resne tak, delame si to sami. Sami by se na nic nezmohli. Reseni vidim v nasilim provedene kolonizaci tech zemi, kde maji krvelacne choutky.

J. Tachovský 9.9.2013 15:18

Re: Jedna věc je bible jiná chování křesťanů.

Tak to jste asi novy zakon necetl moc peclive. Jezis primo nabada k rozbijeni rodiny. Tazke zadna hluboka laska.

P. Vaňura 9.9.2013 14:16

Bible je důležitým historickým

podkladem, je třeba ale vědět, že jde o tradované dějiny, sepsané z hlediska náboženské propagandy. Současný text se ustálil před r. 400 před Kristem.

Nánoženství před "Babylonským zajetím" bylo patrně dost jiné, ale přesně se to neví, chybí podklady.

P. Götze 9.9.2013 14:12

Re: Mezi Biblí a Koránem je JEDEN

Vite, zkuste se na to podivat z druhy strany. Podivejte se, jak se chova dnesni krestansky svet k muslimum a jak se chovaji muslimove ke zbytku sveta. Ten rozdil je propastny. Stejne, jako smysl vnimani bible KRESTANY a koranu MUSLIMY. Ten rozdil je naprosto propastny.

P. Vaňura 9.9.2013 13:54

Dejte tedy císaři, co jeho jest,

tak toto Korán absolutně nezná.

Dělba moci je něco, co je vlastní jedině západní civilizaci. Existovalo to za Římské republiky a po nastolení císařství přišel s výše uvedeným pojetím Ježíš. Dante např. trvá na oddělení moci světské od moci církevní a odmítá nároky papeže na světskou moc. Rozdělení moci na zákonodárnou, výkonnou a soudí přišlo pak v osvícenství.

Ale krutost zákoníků přetrvala ještě déle, než uvádíte, v 17 století se cizoložné ženy zahrabávaly zaživa a homosexuálové popravovali. A trest smrti se uděloval třeba za krádež, v Anglii ještě ve 40 letech 19 století. Nevím, jak dlouho se smrtí trestalo také pytláctví.

Rouhání bylo trestným činem dlouho, ale nevím přesně, jaká byla praxe.

R. Brzák 9.9.2013 13:50

Re: Jedna věc je bible jiná chování křesťanů.

Vaše "stejně jako" nemohu přijmout. Nový zákon - kniha křesťanů - je velmi odlišná od Koránu svým hlubokým poselstvím lásky - které v jejích řádcích nikde sama nezpochybňuje. Zato Korán, přes své pasáže o míru a přátelství a Bohu, obsahuje poselství často velmi rozporná, plná krve a násilí. Chovají-li se křesťané nemorálně a krutě, jednají tak v rozporu se svou knihou. Zato muslim smí jednat jakkoliv - sebevíc rozporuplně a krutě - a přece bude se svou knihou v "souladu" - pokud prohlásí "Alláh je veliký a Mohamed je jeho prorok" (když to malinko, ale jen malinko zjednoduším).

S. Netzer 9.9.2013 13:31

FUJ!

J. Boleslav 9.9.2013 12:55

Re: Síla islámu - lenost a nenažranost Evropy

To u nás bohužel dost dobře nejde.

J. Boleslav 9.9.2013 12:53

Re: Už tu máme první problém,

Měli by ho grázla poslat šupem do Sýrie.

J. Boleslav 9.9.2013 12:52

Re: pro pana fryborta

Jste si jist, že jste Váš příspěvek umístil do správného kontextu?

J. Kadeřábek 9.9.2013 11:49

Už tu máme první problém,

milion syrských uprchlíků, které si EÚ snad chce rozdělit nebo lépe přidělit. A že pátá kolona funguje dosvědčuje stíhání duchovního brněnské mešity, který v kázání nabádal k vyhubení nevěřících.

J. Kadeřábek 9.9.2013 11:46

Jedna věc je bible jiná chování křesťanů.

Stejně jako korán a chování islamistů.

E. Sevrát 9.9.2013 11:41

Re: analýza

Bible není pro žádného historika seriózním podkladem.Je to snůška pravd,polopravd a lží jako každá nevědecká kniha,.nikdo neví s jakým záměrem byla psána  a kdo je jejím autorem.V Koránu je taky psáno,že každý věřící si z něj má vzít pouze to co unese.Takže žádné dogma stejně jako u Bible.Problém není v Koránu,ale v jeho vykladačích,kteří s ním manipulují podle potřeby a méně inteligentní lidé tomu slepě věří.Ale, u Bible tomu tak bylo také .I ortodoxní židé jsou manipulováni výkladem Talmudu,který ovšem nikdy nebyl prováděn tak militantně jako u křesťanů a muslimů.

A. Kaňka 9.9.2013 11:30

Re: Mezi Biblí a Koránem je JEDEN

No, podle toho, co píšete, rozdíl mezi biblí a koránem nijak velký nebude. Ten rozdíl je maximálně v jejich CHÁPÁNÍ. I dnes ale existují křesťanské denominace, které se textu drží dost křečovitě. To, že se dnes na Západě příkazy Písma nechápou tak rigidně (i když zkuste jako křesťan nebrat rigidně desatero), je výsledkem staletí tvrdých liberalizačních bojů. Před pěti, osmi stoletími byli všichni křesťané jako Vaši muslimové dnes.

L. Křivan 9.9.2013 11:24

Re: Síla islámu - lenost a nenažranost Evropy

:-)))))))))))))))))))     Přesně tak. Každému podle jeho gusta. I to peklo.

L. Křivan 9.9.2013 11:15

Re: Assád je menší zlo, než to co by po něm přišlo.

Pane Schlägel, pokud jste chtěl říct, že zlo má tendenci růst, případně být nahraženo ještě horším zlem, pak máte bohužel pravdu. To ale neznamená, že máme většímu zlu pomáhat.

R. Langer 9.9.2013 10:57

Re: Islam nemuze zmizet jako nejaky socilalismus, hnedy ci rudy

Víte pane, jestli vzýváte Boha nebo Marxe, je to stejně všechno na jedno brdo. Třeba na to někdy časem lidé přijdou.

J. Vintr 9.9.2013 10:37

Re: Velmi zajímavé!

Ono není vůbec nutné vykopávat lidi, ale stačí "vykopat" jen ten Islám. Prostě ho po právu označit jako ideologii hlásající nesnášenlivost a potlačující lidská práva. A muslimové se mohou rozhodnout, jestli opustí s Islámem Evropu, nebo tady zůstanou a opustí Islám. Věřím tomu, že spousta z nich by si s radostí vybrala tu druhou možnost. Islám totiž není ani tak víra, jako spíš strach ze "souvěrců".