Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

SVĚT: Čipy pod kůží

Žádná diktatura nezapomíná na děti. Komunisti měli jiskry, pionýry a svazáky jako své budoucí kádrové rezervy. Ani Číňané nezapomínají na děti.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VS

O stavu dnesniho spiclovani v podstate dnes uz po celem svete se G.Orwellovi ani nezdalo. Jak rikam uz poslednich 15 let,....uz dlouho nebyla poradna valka. Jenom ta ten dnesni sileny stav veci srovna do late.

0 0
možnosti
MR

Budeme se vracet k psacímu stroji, protože to, co (a komu) o nás posílá náš počítač, je ještě mnohem horší. A lidé dobrovolně lezou na nejrůznější sítě a dávají svoji svobodu a soukromí v plen.

0 0
možnosti
VK

Zlatej Trabant!

Ten měl jenom 2 (slovy dva!!) tranzistory v cyklovači stěračů (pouze v provedení "De Luxe).;-D;-D

0 0
možnosti
JJ

J81u81r73a 49J23u15r51a47x

7. 1. 2022 14:22

No jo, už dnes je technicky možné, aby auto vybavené navigací na Vás bomzlo, že jste překročil povolenou rychlost. I když pojedete po silničce v liduprázdných lesích či v hluboké noci projedete dědinou, kde neuvidíte živáčka.

0 0
možnosti
Foto

Co to připomíná? Co třeba FB, ale nevím, nejsem tam...

0 0
možnosti
JD

J98i15r62i 92D16o52b96r91ý

7. 1. 2022 14:13

Ale jste tam taky. Staci byt na internetu. Priblizne 2/3 internetu jsou za pomoci takove te FB ikonky "libi se mi" propojene s FB a kazdemu, komu se zobrazi se vytvori FB profil. Vysetroval to i kongres USA a FB to hajil s argumentaci, ze kdyz pak tento prijde na FB, tak mu FB funguje lepe.

Takze ano, i vy mate profil na FB, jen se k nemu nehlasite.

0 0
možnosti

Dovolím si připomenout, že poslední dobou slovo sci-fi jaksi ztrácí tu údernost. Mezi mnohými vyloženými informacemi z úrovně fikce, spikleneckých teorií, či hoaxů a pravdou dnes stačí, když uplyne nějakých půl roku a najednou se pravda začne zjevovat.

0 0
možnosti
ŚS

Ona sci-fi často inspirovala i inspiruje. Teď to vypadá, že někoho inspiruje i fantasy, resp. magie a víra v ní: to co si přeji se stane protože si to přeji.8-o

0 0
možnosti
Foto

nanočipy očkovaných pracují pomalu, ale jistě.

0 0
možnosti
VK

V72. 93K64u13h49a13j

7. 1. 2022 11:58

Odměny a tresty podle chování, na to jsme tak nějak zvyklí od dětství. Natolik, že někteří ten model rodič - dítě neumí opustit ani v dospělosti. Možná je to v nás ve všech, protože je až zarážející, jak snadno se necháváme mravně peskovat od autorit typu neziskovek nebo různých "odborníků" na to, co je morální a co už ne.

Taková Rowlingová byla za svůj soud, že existují dvě pohlaví, označena za natolik nemorální, že jedna škola její jméno vyškrtla ze svého názvu...

Škoda, systém má vést lidi k dospělosti, a ne je v infantilismu konzervovat. Ale ono je to hraní si na autoritu asi víc lákavé, než si normální člověk umí představit.

0 0
možnosti
ŚS

Musím se hořce smát tomuto lehce naivnímu varování. Vždyť naprosté předání našich životů jiným nastalo v okamžiku rozvoje "sítí". V "digitálním" režimu není třeba aby vám někdo píchal čip ve vakcíně. Telefony, tablety a počítače s úžasnými aplikacemi, zdravotní náramky, chytré hodinky, kamery s programy na rozpoznávání obličeje, radary, platební karty, kartičky do obchodů a služeb...

0 0
možnosti
JJ

J65u55r43a 70J43u92r28a12x

7. 1. 2022 12:57

Jedině, co (snad) zatím chybí, je integrovat všechna ta data do jedné databáze a analyzovat je. A pak na základě analýzy konat.

A pochopitelně zakázat mobily na anonymní předplacenou kartu.

0 0
možnosti
PK

Po zavedení čipových občanek v Německu se na Internetu rozšířily návody jak dlouho je nutné takovou občanku "povařit" v mikrovlnce aby to čip zničilo ale vnějšímu vzhledu kartičky neuškodilo.

Předpokládám že i žákovská uniforma se dá strčit do mikrovlnky, ale 5. selhání čipu v řadě za sebou by asi bylo nápadné i Číňanům.

0 0
možnosti
Foto

Až zruší hotovost a přidají vám na kartičku bankovní účet, tak to nikdo do mikrovlnky strkat nebude

0 0
možnosti

V Číně funguje tam ještě autentická soutěž mezi lidmi. Když poslíček nestíhá, stačí mu na přilbu připevnit žlutou kachničku a on že sebe vydá to nejlepší, aby mu ji zase sundali.

Úřady v Číně řeší zcela opačné problémy než na Západě. Konkurence mezi zaměstnanci už je taková, že dobrovolně opouštějí systém 9/6 (devět hodin šest dní v týdnu) a stále ve větším počtu přecházejí na systém 24/7. Tzn. bydlí v práci. Komunistické vedení proti takové praxi vystupuje a pořádá marné přesvědčovací a osvětové kampaně.

Tak kde mají skutečný kapitalismus, paní Sichtarova. Na kapitalistickém Západě nebo v komunistické Číně?

0 0
možnosti
PD

Va Západě má kapitalismus nákazu socialismem, v Číně komunismem. Protože, to, co píšete, se týká drobotě. Ve větším měřítku už do toho čínskému kapitalistovi kecá čínská komunistická strana.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz