25.10.2020 | Svátek má Beáta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Standa 26.6.2009 12:50

Nikdo

na světě neumí vést více než 1 mld lidí. Takže propaganda Západu už nebude mít takový vliv, jak si někteří představují, že může mít. Čína ví co dělat a jak to dělat, že si do toho nechce nechat mluvit, je správné. Většina řečí je pouhou propagandou v neprospěch Číny. A také většinou kontraproduktivní. Světu ujíždí vlak, vedení světa se pomalu přesouvá někam jinam a to se staromilcům nemůže líbit, mluví o demokracii, ale samé jejich činy svědčí proti demokracii. Čína má s tzv. západní demokracii a západní okupaci Číny své neblahé zkušenosti a chyby nebude opakovat, na to je dost chytrá..

ps 26.6.2009 13:34

Re: Nikdo

Je paradoxní,  že i kdkyž má čína neblahé zkušenosti s okupací západem tak zrovna tuhle chybu po západu opakuje s velkým gustem.

Ovšem je jasné, že ostatní chyby západu (jako například důcohdy, nemocenskou, bezplatné školství, sociální stát, svobodu slova a shormažďování, politickou pluralitu) čína po západu opakovat v žádném případě nehodlá.

Tx 26.6.2009 18:38

Re: Nikdo

Milý  Staníku,

Vy jste, jak to sleduju,  asi takovej ten přesvědčenej komoušek, s tím se nejspíš nedá nic dělat.

Já jsem, asi na rozdíl od Vás, v té Číně rok byl. V Šanghaji,  Pekingu (Beijingu)a asi desíti dalších městech. Říkat tomu „komunismus“ je sranda. Tam tu „diktaturu proletariátu“ vzali napůl: diktaturu jo a na proletariát se vys… Ty určité výhody socialismu (no, on to má už kapitalismus taky), jako penze, zdravotní pojištění, školy zdarma (tam jen do 5. třídy), tak to ne. Čím dál od velkých měst, tím hůře. Tam opravdu není dětská práce výjimkou. V Šanghaji a Pekingu ne, tam mezinárodní organizace moc vidí. Ale na venkově klidně. V horách jsou lidé, kteří nemají VŮBEC žádný příjem, ze své vesnice nevystrčili nos a mají jen to, co si vypěstují.  Ti snad ani nevědí, kdo  Číně vládne. A je jim to taky fuk. Takže bych psal jen o tom, o čem něco vím.

Hašek 26.6.2009 22:31

Re: Nikdo

Standa rozumí všemu.

Internetová Statistika 26.6.2009 23:05

Re: Nikdo

Doporučuji si samostatně vyhledat ze spolehlivých internetových pramenů dva zajímavé údaje.

Nejpoužívanější jazyk na internetu (počet uživatelů) ve stamilionech. Největší očekávaný počet prodaných aut v letošním roce v jedné zemi (nad deset milionů aut). Oba údaje proběhly nedávno v médiích, ale nehodlám nikoho ovlivňovat. Kontrolní otázka po vyhledání : tvar horního víčka vítězných uživatelů obou symbolů moderní civilizace ? ;-D

Ludva 26.6.2009 8:16

Demokracie

přichází s životní úrovni. Je zbytečné Čínu rozvracet, když ekonomicky roste. Časem se demokracie prosadí sama. Jenom ne nějaké radikální převraty.

R.J. 26.6.2009 10:48

Re: Demokracie

Pokud se podíváme do Ruska, tak se jim životní úroveň zvýšila, a stále nic, mají skrytou diktaturu. A že jezdí po světě? To šikmoočko také, nehledě na to, že tisíc let Konfuciánství zanechá spíše stopu ve vědomí šikmooček, než nějaká demokracie, které není ani dvěstě let a na většině uzemí Číny o ní v životě neslyšeli a nevědí, co si pod tím pojmem představit.  V tom Rusku se dnes upínají většinou k pravoslaví, jako spáse, k žádné demokracii, je to takový parchant mezi Carismem a totalitou, nic moc k žití. Podobného parchanta můžeme očekávat i v té Číně, také to nebude žádná sláva. Pro ně, ale i pro nás.

Jeník 26.6.2009 10:50

Re: Demokracie

Souhlasím. Jak dopadly něžné radikální převraty vidíme u nás.