9.8.2022 | Svátek má Roman


Diskuse k článku

SVĚT: Čína číhá a čeká

Kdo pomůže sjednat příměří mezi Ruskem a Ukrajinou? Podle některých hlasů by to mohla být Čína, země vlivná a stále mocnější.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kraus 14.3.2022 23:44

Čína hledí do příštích desetiletí a staletí. Přelidněná planeta, docházející přírodní zdroje. K záchraně existuje cesta západní a cesta čínská. První, to je omezení spotřeby, zchudnutí, sociální bouře, rozvrat společnosti a jako vedlejší efekt vymření přebytečných miliard. Cesta čínská spočívá v přátelské obchodní spolupráci všech se všemi. V nevýkonných zemích ale jen s místní elitou, pracovat budou dovezení Číňané a jako vedlejší efekt vymření oněch všem překážejících miliard. Čína už získala většinu světových přírodních zdrojů. Západ se vmanévroval do čínského područí a ve své nadřazené bohorovnosti si z ní a z Ruska udělal nepřátele. Západ spotřebovávající a neprodukující, zmítající se v emocích, prskající zlobu na vše, co nesouzní s jeho LBGT+ a BLM světem. Západ, který ztratil tvář a jehož se konfuciánovi sluší dotknout leda metrovou tyčí, jak nám mimochodem denně předvádějí i evropští muslimové. Západ, jehož rotačky na peníze jedou naplno a který věří, že za dolar, dožívající jen setrvačností, si bude moci všechno koupit. Na druhé straně chladné a analytické uvažování Ruska a Číny. Pokud by Čína nechala Rusko padnout a exploatovat ho Západem, bude další obětí ona. Zbídačelá Ukrajina je memento, poslední v řadě.

Kromě politických webů jsou blokovány i weby esoterické nebo měněn jejich obsah. Tam už se delší dobu psalo o přicházejícím přeformátování světa. Na jedné straně životaschopný Východ s Ruskem, na druhé umírající svět Západu, odděleny kdesi u Dobasu železnou oponou. Během krátké doby budou dokončeny produktovody do Číny, Indie, Pakistánu. Rusko-čínský hegemon s chutí odstřihne Západ od dodávek surovin i obilí. Děje se světě mnoho zajímavého, o čem tuzemská hysterčící media nic neřeknou. Některé ruské zbraňové technologie nemají na Západě obdobu. Temní duchové ovládající Západ mají jistě nějaké karty v rukávu, jde jim teď o život, ale vyšší síly jim nedovolí zkázu světa dokončit. Mimochodem nepřipadá mi, že by malé státy JV Asie byly konsumovány Čínou.

J. Urban 14.3.2022 19:07

Nj. Dalo by se to shrnout: Cinani nejsou bl6ci!!

Š. Hašek 14.3.2022 17:29

Nepřesný článek. I dosti hloupý. Stručně řečeno.

Značně koliduje s názorem ministra Gazdíka, (ten platí!!! jako slovníkový zákon), že Čína si na dluh začne teprve kupovat procesory z brusele.

A pan komentátor má obavu o Rusko! Asi chodí do Billakšeftu, a myslí si, že Rusko stojí asi tak jako tři kamiony belgické mrkve. A je k prodeji na Aukru.

V. Církva 14.3.2022 16:45

Tak to říkám dávno. Rusko je nebezpečné jen svým červeným tlačítkem a tím že je k nám blízko. Ač to teď tak nevypadá, pokud to Rusáci nestisknou, budou hrát třetí housle, ty první pak Čína která si je dá k večeři. Nás bohužel taky.

Š. Hašek 14.3.2022 17:51

Nás si dává k večeři brusele. A fest. A Fiala říká, že tak to bude, drží ho to na jeho fleku.

Jednou si jeden, tady vodvedle, myslel, že bude hrát první housle ........ . Dál to znáte, pokud nejste šestnáctiletý studentík z inkluzivního gymnasia.

Už jste někdy viděl někoho, kdo si širou, velkou, bohatou, nekoupitelnou Rus dal k večeři? Já pozoruji jiné večeře!

H. Vogel 14.3.2022 22:19

Inklusivní gymnasium je taková hezká obezlička k tomu, abyste dehonestoval toho, kdo sem něco napíše. Ale kdyby se náhodou někdo pokusil sebrat vaše příspěvky, pak by možná (bez urážky) došel tak maximálně k tomu, že jste celkem bez důvodu proruský a moc se zlobíte na jakési “brusele”. A že vám tady berou svobodu slova a že nemáte možnost si zjistit informace z druhé strany a že ... a že ... A že dřete od rána do večera jako kůň a seberou vám to brusele a máte čas to sem furt tapetovat.

Mě zajímá, co vám EU udělala? Je vám politika Ruska sympatická?

P. Diviš 14.3.2022 22:28

EU toho dělá celkem dost špatného. Pozvolna omezuje ekonomické i politické svobody, blbne s GreenDealem, genderem, je toho spousta. Až potud jo.

Proč ovšem tovaryšč Gašek dospěl k názoru, že Rusko tolik neblbne a neohrožuje minimálně své okolí, spíš ale celou Evropu a sem tam někde ve světě, kde jsou na tom tak špatně, že si je tam pustí, to už vysvětlit neumím (a on asi taky ne).

P. Brecík 14.3.2022 15:00

Ale ale, přátelé níže. Vy už jste po odstranění Putina metodou Made in USA ? No - démokraté se nezapřou. Máte ánung, komu fandíte ? Vždyť Bidonovi už ani nezvedají telefony. Čím chce Bidon/EU nahradit tu ruskou ropu/plyn ? Snaha Spojených států nahradit ruskou ropu arabskou zatím neuspěla. Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty odmítly domluvit si termín telefonických rozhovorů svých nejvyšších představitelů s americkým prezidentem Joem Bidenem, uvedl list The Wall Street Journal s odvoláním na blízkovýchodní a americké představitele.

V. Církva 14.3.2022 17:08

TAk myslím, že je jedno jestli to bude metoda USA nebo Ukrajinská. Hlavní je výsledek, Ale zdá se že ideologie není jen Putin. V čele Ruska jsou loutky, ale ruský nacismus a fašismus má velkou pozornosta sílu. Lidé si na auta dávají Zka.

Š. Hašek 14.3.2022 17:54

Raději nemyslete. Pozoruji, že Rusko máte za nějakou cikánskou kolonii u Bardejova.

Svěrák to říká taky, tak jste v dobré partě.

P. Diviš 14.3.2022 22:29

Rusko je horší, než cikáni.

J. Karza 14.3.2022 12:32

Celém dobrý obraz plynárenství a trhu s plynem v EU je zde. Včetně interaktivních grafů.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/anatomie-plynove-krize/r~61521dac7f6011eca89f0cc47ab5f122/

P. Brecík 14.3.2022 15:08

Přesné info. Díky, budu si archivovat. Dodám, že Holandsko pomalu končí. Trochu se propadá. Norsko nepotřebuje zvyšovat těžbu o desítky %. Co s USD, které krachnou dříve, ,anebo později. Arabská ropa - je daleko, drahý transport, jek je v článku. Navíc - píši jinde, arabové se už ani neobtěžují zdvihnout Bidonovi telefon. Takže - vzhůru do jeskyň. PS: Gazprom plní své závazky na denně na 100% a posílá i přes UKR. PS1: Bidon poslal prosebníčky do Venezuely. Ano, do té, kterou před rokem ničil sankcemi. Takového chceme kamaráda ?

R. Polášek 14.3.2022 12:29

Souhlas, vidím to dost podobně.

Jak je napsáno v jiném článku, Rusku by velmi pomohlo dostat se z toho močálu jen jedna jediná věc. Kdyby Putina někdo násilně nepřátelsky odstranil a na jeho místo přišel někdo jiný. Mohl by se bez "ztráty kytičky" tvrdě distancovat od Putina a jeho vládnoucí kliky, hodit ten celýprůšvih na něho a obrátit o 180 stupňů. Tím by se vymanévroval z čínského nebezpečí , a přiklonil by se zase k Západu. Sankce by tak mohly zmizet, Rusko se přiklonit k Západu a snažit se ho ekonomicky dohnat a čínští soudruzi brousící si zuby hlavně na Východní Sibiř by ostrouhali.

V. Církva 14.3.2022 17:00

Tak mně by se to líbilo, ale Rusko není jenom Putin. Denacifikace Ruska už je nutná. Tak jako Západ páchá sebevraždu s imigrací z muslimských zemí a Afriky, Rusko je sebevražedné svým nacistickým náboženství bez Boha.

Š. Hašek 14.3.2022 17:57

Ježíši, Vy jste vul!

Není náhodou Jourová bruselským náckem? Nebo Peksa taky?

J. Urban 14.3.2022 19:08

Koukam, Hasek nervy v kyblu. No jo, ale bude hur - pro tyhlety ;-D

Š. Hašek 14.3.2022 19:20

Čučte, chlapče. Nervy v kyblu má Fiala. Mrkal jste, jak má v televizi ručičky jak větrný mlýny za orkánu? A čeká na pokyn z brusele, kdy si má čistit polobotky a zuby?

Kolego Urbane, máte sklep plný benzínu? A Vaše manželka študuje recepty žen Třetí Říše? Med z řepy. Bramborový guláš? Ale bez buřta a bez červené papriky.

J. Karza 14.3.2022 18:24

Naprostý vůl

I. Schlägel 14.3.2022 11:32

Ano, Putin se stal tak trochu užitečným idiotem čínských soudruhů. Ona ta spolupráce mezinárodního proletariátu nebude tak horká.

Š. Hašek 14.3.2022 17:36

1. Soudruzi jsou v brusele. Plánují jak Tonda Zápotonda. A Švejnar.

2. Soudruzi nejsou v Rusku. Tam plánují jak chytrá banka/firma nesoudružská.

3. Soudruzi nejsou v Číně. Tam plánují jak chytrá banka/firma nesoudružská.

4. Zajímá mě večerní universita, na kterou možná chodíte. Máte ještě neotřelejší myšlenky než ňůwsrům.

J. Ptáček 14.3.2022 11:27

Tak to bych soudruhu Putinovi nevyčítal. Rozbíjet města a vesnice, bourat obytné budovy a školy i s "fašistickými" učiteli a žáky, možná i rozstřílet nepřátelskou jadernou elektrárnu se určitě ve škole KGB učili. Národohospodářství, ekonomiku (kromě marxisticko-leninských žvástů), umění a humanizmus pravděpodobně ne. Dělá jenom to, co umí. Tak co víc po Voloďovi chcete!

V. Církva 14.3.2022 17:01

Tak samozřejmě, v čele Ruska není tvořitel ale voják ničitel.

M. Valenta 14.3.2022 10:27

Ruská situace. Západ na dlouho ztracen. Na východě přelidněná Čína číhající na jakoukoliv známku slabosti.

Š. Hašek 14.3.2022 17:42

Hlavně, že v brusele budou padat pečený holuby do huby. A k maturitě se budou fasovat hodinky s vodotryskem! Že, Valento?

Mrkněte se, kdo všecko v historii říkal, že Rusko je ztracené/poražené. A jak dopadl.

Ten první ......... druhý .......... třetí, čtvrtý .......... . Tím čtvrtým míníte světodějce Fialu? Nebo Drahoše? Jurečka kvákl, že do týdne šlápne pumpařům na perka! A doplatí benzín ze svého.

P. Molík 14.3.2022 10:05

Rusko chce evidentně být opět supervelmocí, ale prezident Putin zvolil nejhorší cestu k tomuto cíli. Putinovy aktivity jsou pro Ruskou federaci kontraproduktivní. Rusko se ve válce s Ukrajinou značně vysílí, též bude Západem zcela ostrakizováno, tedy vyloučeno z velké rodiny demokratických zemí. A navíc se Rusko stává vůči Číně ještě víc podřízené až vazalské. Budovat veliké Rusko skrze vraždění nevinných civilistů na Ukrajině a pomocí rektálního alpinismu vůči Číně je cestou do pekel. Putin funguje jako zkázonosný činitel.

L. Písařík 14.3.2022 15:01

Kdo jede na tygru už nemůže s něho slézt, může být pouze sesazen.

R. Valkovič 14.3.2022 10:01

USA+EU by měli jednoznačně přitlačit Čínu, ať Rusy dotlačí k okamžitému zastavení války. Upozornit Čínu, že 1 miliarda obyvatel EU+USA+spojenců je víc, než 145 mil. Rusů. A že Číně jinak hrozí ukončení veškeré ekonomické spolupráce řekněme do 5 let (Brazílie, Indie, Indonésie a Malajsie už se těší), tak i uznání a vyzbrojení Taiwanu (pro začátek třeba F-35, Patrioty, THAAD, Abramsy, Javeliny). A že dlouhodobě není vyloučeno vyzbrojení Japonska, Taiwanu a Jižni Koreje stíhacími ponorkami třídy Virginia v exportní verzi.

J. Kalina 14.3.2022 14:34

1) i v Číně umní sčítat miliony 2) proč tlačit na silnou Čínu, když můžeme tlačit přímo na slabé Rusko? 3) nemám nic proti možnému vyzbrojování vámi uvedených zemí, jen připomínám, že tato možnost a snad i reálné činy při vyzbrojení Ukrajiny vedly k čemu že to???

V. Církva 14.3.2022 17:05

Jenže Čína potřebuje ruské suroviny, 150 mil Rusů je nezajímá. A Rusko má ty suroviny i jaderné zbraně a konvenční armádu.