18.5.2021 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SVĚT: Chtějí aktivistky MeToo „řezat“ mužům hlavy?

Před budovou Nejvyššího soudu v New Yorku odhalily aktivistky MeToo sochu Medusy držící v ruce uříznutou hlavu Persea. Má prý jít o symbol spravedlnosti. Podle mne je to spíš doklad jejich pomýleného chápání tohoto pojmu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Vlk 25.10.2020 17:07

Přitom by stačilo každé feministce dát po čuni, aby věděla, kde je její místo ve společnosti, a ona by rychle pochopila... ;-)

V. Pavelka 25.10.2020 16:58

Co se stalo se združením žen, které předvedli lásku a potřebu mužů v česku . A ze kterého feminisky zuřili [>-]!

J. Kouk 25.10.2020 10:15

Řekl bych, že ženy v USA jsou takové chudinský, co se boji ozvat, natož obtěžujícím muži nafackoval... Je mi jich líto..

P. Aron 25.10.2020 9:55

Symboly to začíná, skutečným řezáním hlav to končí. Ty aktivistky představují velice nebezpečný směr, který tu extrémní levici už ovládá ! Oni především nenávidí západní kulturu a chtějí jí zničit. Za každou cenu. Však to také má kořeny v marxismu a neomarxismu a BLM se k marxismu i hlásí.

Š. Hašek 25.10.2020 19:21

Přesné.

P. Aron 25.10.2020 9:51

Paní Lhotská, díky za hezký text. To co se děje dnes na Západě je šílené. Pozorujeme vítězné tažení zdivočelé levice.

V USA se snaží o převrat nebo rozpoutání občanské války. Média až na vyjíky líčí Trumpa jako rasistu a ztělesnění zla. Přitom realita a nálada lidí v USA zdaleka není tak proti Trumpovi jak to dle médií vypadá. Tady hezká reportáž od Michala Šopora, který v USA žije. Demonstrace na podporu Trumpa. Hádejte kde ? To byste nečekali. V Beverley Hills !

https://www.youtube.com/watch?v=0g8wisrxnLU

H. Lukešová 24.10.2020 19:53

Bankrot soudobého západního feministického hnutí dokazuje návštěva švédských ministryň v švédské feministické republiky byla návštěva Íránu, islamo-fašistického režimu, dámy s šátky na hlavě a hodily před palubu statečné íránské feministky, bojující za svobodu a rovná práva. Dalším zločinným konání je soustavné poškozování Izraele.

Roku 2015 Wallström nepřímo obvinila Izrael z teroristického útoku spáchaný radikálními muslimy v Paříži, které si vyžádaly přes 130 obětí. Podle jejího pohledu je arabsko-izraelský konflikt je zodpovědný za všechny konflikty na Blízkém východě a po celém světě. Tyto útoky připisovala zoufalé situaci palestinských Arabů.

Když byl na konci roku 2015 Izrael zasažen „intifádou nožů“, to jest palestinskými teroristickými útoky pomocí nožů, střelných zbraní a najíždění automobilů do izraelských civilistů, Izraelci aplikovali všeobecné právo na sebeobranu neutralizací palestinských teroristů , obvinila Wallström Izrael „z mimosoudních poprav“ a žádala o mezinárodní vyšetřování údajných „izraelských zločinů“. Tyto útoky samozřejmě povzbuzoval a podněcoval přítel její přítel Mahmůd Abbás. Podle Wallström univerzální právo na sebeobranu platí pro všechny vyjma Izraele.

Wallström se postavila proti uznání Jeruzaléma za hlavní město americkým prezidentem Donaldem Trumpem a přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Zároveň Švédsko neuznává žádnou část Jeruzaléma jako hlavní město Izraele. Švédsko na druhé straně podporuje nároky tzv. Palestinců na „východní Jeruzalém“ jako jeho hlavní město. Výsledkem je, že švédské diplomatické vztahy s Izraelem jsou vedeny jeho prostřednictvím z Tel Avivu, zatímco vztahy s „Palestinskou samosprávou“ jsou vedeny prostřednictvím švédského konzulátu ve „východním Jeruzalémě“.

P. Aron 25.10.2020 9:52

R^R^R^

J. Nový 24.10.2020 17:51

Dobrý den, pane strážmistře, my jdeme podat trestní oznámení?

Vy všechny? A na koho?

Na Jaroslava Nováka!

A co vám provedl?

Všechny nás znásilnil!

Vás všech dvanáct?!

Ne, Martu ne. Tu neznásilnil.

A proč zrovna ji neznásilnil?

No protože ona nechtěla!

J. Hajský 24.10.2020 18:02

R^

J. Jurax 24.10.2020 16:14

Moudře napsáno.

A MeToo dámy jsou v lepším případě magorné blbky, v horším zlatokopky. Není pamatováno, že by byl po čtvrtstoletí osočen nemajetný řekněme instalatér či dělník v továrně na kastroly.

J. Hajský 24.10.2020 18:11

Je to tak. V kapitalismu se úspěch poměřuje penězi, ziskem. A ty zlatokopky jsou samozřejmě po penězích. Před těmi desítkami let podržely tomu režisérovi nebo producentovi za lukrativní roli, dnes v rámci MeToo z toho chtějí vytřískat odškodné. A to by od instalatéra nebo fabrického dělníka nedostali.

Přesuňme se před rok 1989. A správný komunistický ideolog by to vysvětlil tak, že instalatéři, či obecně dělníci jsou čestní lidé, kteří by nikdy ženu neznásilnili, ale nemorální kapitalisté to dělají stále.

J. Lukavsky 24.10.2020 18:33

"Není pamatováno, že by byl po čtvrtstoletí osočen nemajetný řekněme instalatér či dělník v továrně na kastroly." No je to prosté: dělníci, instalatéři, pokrývači ba ani bezdomáči ... neznásilňují. To umí jen režiséři, továrníci apod. prostě zazobanci. J.L. end

Š. Hašek 24.10.2020 20:21

A všechno doplněno naprostou, kolosální neznalostí "kolébky naší" (mojí, Šabatové ne). Řecka, Říma. Ti vašnostové se tehdy zkrátka dohodli, že nelze vylézat po dvaceti létech s něčím!!! Závažné věci se řeší bez prodlení, dokud si ještě někdo něco pamatuje a věci lze "urovnat". Trestat.

Označuji tímto všechny zúčastněné na oprašování večerních zážitků před mnoha a mnoha lety dílem za blby nevzdělané, dílem za zločince. A není třeba jmenovat. Měl jsem asi napsat blbky. Blbů okolo tohohle není tak moc.

Zkráceno.

Dával jsem si bacha, snad to Romancovová vezme.

J. Fridrich 24.10.2020 14:22

Souhlas a pochvala za tento článek autorce...

R. Gramblička 24.10.2020 14:16

Mimochodem, na počátku báje o Perseovi byla namyšlenost jedné hloupé ženské, jménem Kasiopeia, která se chvástala, že ona a jeí dcera Andromeda jsou krásnější, než mořské nymfy nereidy, což naštvalo Poseidóna a poslal na jejich město mořskou příšeru. A jediný způsob, jak příšeru porazit, bylo pro Persea zabít Medúzu. Tož tak

H. Vogel 25.10.2020 17:50

No, ono je to s řeckou mytologií složitější. Jako mladý chlapec jsem to měl pěkně srovnané od Eduarda Petišky (Staré řecké báje a pověsti), ale těch různých verzí je tam poměrně dost. Ale:

Kassiopea jako manželka krále Kefea zavinila, že netvor málem sežral Andromedu (jejich dceru). A Perseus díky okřídleným střevícům a štítu byl schopen ukázat Poseidonovu netvorovi tu hlavu.

Takže Kassiopea za znásilnění nemůže, tedy pokud vím. Naopak: Medusa zachránila Andromedu a Poseidon ostrouhal.

Ony pohádky a pověsti zůstaly tak dlouho živé právě proto, že v sobě obsahují to, co diskuse na internetu řeší stále odznova.

V. Církva 24.10.2020 12:58

Naprosto přesné. Tak jako některé ženy nenávidí muže protože jim ublížili jiný muž ale většinou i jiná žena.

Tak třeba nenávídí muže co jim odešly za jinou. Proč teda nejsou proti ženám?

Takové to MeeToo prostě je. Ať už to nazveme progresivistickým, marxistickým, femisnistickým, stanistickým.

V každém případě je to nenávist mezi lidmi, je to zlo!

K. Křivan 24.10.2020 14:00

" Tak třeba nenávídí muže co jim odešly za jinou. Proč"

1) Muži odešli !

2) Protože se bojí pohledu do zrcadla.

3) Protože po svadbě ho mají jistého (si myslí) a už se nemusí snažit. Tak se snaží jiná.

H. Lukešová 24.10.2020 14:33

Ale na muslimské muže tyhle aktivistky MeToo nevyskakují, zajímavé...Skutečné pachatele, lidi, mající absolutní neúctu k ženám. Nacistky z MeToo na nás sesílají kletbu v podobě islámské neúcty k ženám. Jedná se většinou o ženy neúspěšné, zamindrákované, které si potřebují vylít svou frustraci a vědí, že pliváním po západních mužích se jim nic nestane, ale kritikou muslimských mužů...jóó to by tedy mohly dostat po ústech.

J. Nový 24.10.2020 17:53

Trefa!

P. Milan 24.10.2020 18:09

Spíš neomarxistky, než nacistky.

V. Církva 24.10.2020 19:52

To ano, ale ty rozdíly mezi nimi se dost stírají.

J. Lukavsky 24.10.2020 18:36

"Ale na muslimské muže tyhle aktivistky MeToo nevyskakují, zajímavé" co je natom zajímavého? Kdyby si to zkusily tak by skončily podřezáním, to v lepším případě, jinak ukamenováním či jinou taškařicí. V Epropě je to nejen bez rizika, ale dá se tím docela dobře uživit. J.L end

H. Lukešová 24.10.2020 19:20

Tak, tak svatá pravda. Já jsem ráda, že zatím má českou Českou republiku a jsem celkem spokojená se situací, jaká je, nechci naši drahou zemi zaplavit muslimskými migranty a naopak mě velmi těší, když mi nějaký muž otevře dveře či mě dokonce pustí sednout.

H. Lukešová 24.10.2020 19:47

.......zatím máme českou Českou republiku (myšleno tím, ČR obydlena zatím většinovými Čechy)...

F. Navrátil 24.10.2020 11:47

Bohatý a mocný muž je unaven už tím, že musí ze své postele vyhánět zlatokopky, které mu tam lezou ze čtyř světových stran. Po letech, až jejich postava rozkyne a kůže i po opakovaném látání zvrásní, vzpomenou si, že byly sexuálně zneužity. Asi jako lehká holka, která si křikem: "Byla jsem znásilněna!" vymáhá od ženatého klienta prémiovou taxu.

J. David 24.10.2020 11:40

Me Too, To jsou baby, o které by si chlap "neopřel ani kolo". Degenerovaná demogratická tolerance female kreatur. Jo, musulmani by jim takové "extrabuřty" vyhnaly z palic, "pojímali" (kopulačně) by je, jako ovce a kozy, nekompromisně. A to ty ošklivky z MeToo, možná očekávají, holky typu Medusy.

R. Toman 24.10.2020 13:16

Jo, ale základem jsou baby, které v rámci kariéry daly rády každému mocnému, vlivnému a bohatému. Nyní když už jsou slavné, ale hlavně staré rachejtle tak se cítí ukřivděny, jak jim tenkrát ten filmový producent, milionář apod. před třiceti ublížil. A jak si nesou psychické následky po celý život. A k nim se přidávají ty, které popisujete.

R. Gramblička 24.10.2020 14:22

Nooo, v rámci objektivity, některé feministky jsou docela kočky, o to víc zaráží jejich postoj. Anebo právě proto, že jsou atraktivní a lepí se na ně kdejací šmejdi, tyto postoje vyznávaí ;-)