20.2.2020 | Svátek má Oldřich


SVĚT: Česká věda díky Trumpovi rozkvete

27.2.2017

Levicoví pokrokáři po vítězství Donalda Trumpa šílí. V zápalu boje „dobra“ proti „fake news“ a „hoaxům“, které prý stojí za jeho vítězstvím, se roztrhl kolem nás neuvěřitelný pytel lží a nesmyslů.

Zastavme se u jednoho příkladu za všechny. Trump svým prvním prezidentským dekretem zakázal na 90 dní vstup do USA občanům 7 zemí Blízkého východu – Iráku, Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Súdánu a Sýrie. Jde většinou o tzv. rozpadlé státy (failed states), kde v důsledku cizích intervencí a následných bojů se rozpadly státní struktury, země ovládají islamistické gangy a zajištění bezpečnostních požadavků, které USA ve své vízové politice vyžadují, je zcela nemožné. Íránský teokratický režim byl pro svůj radikální protiamerický postoj a podporu terorismu vystaven rozsáhlým americkým sankcím od roku 1979. Proto chce Trump standardní imigrační procedury u těchto zemí změnit. Opatření připravila již Obamova vláda, ale nestihla jej zavést.

Udělal-li to však Trump, je to podle pokrokářů zločin. Jednotná globální protitrumpovská fronta celý problém prezentovala tak, jako by Trump zakázal imigraci do USA jako takovou. Všude se demonstrovalo a obhajovala migrace a její přínos pro vznik a existenci USA, přestože kromě zmíněných rizikových rozpadlých zemí žádná jiná omezení imigrace zavedena nebyla.

Současně následovala poplašná zpráva, že Trump prý tímto dekretem zakázal muslimskou imigraci do USA. Rasismus a xenofobie – šíleli hlasatelé „dobra“. Muslimských zemí jsou však desítky a žádná omezení z důvodu náboženství se jich netýkají. Když tyto pomluvy přestaly zabírat, zjistili jsme ze zpravodajství našich médií, že Sillicon Valley je totálně závislé na somálských a libyjských programátorech a jejich tříměsíční absence v důsledku Trumpova dekretu bude mít pro technologické firmy fatální důsledky. Nic se však nestalo.

A když už se zdálo, že boj o první Trumpův dekret bude ponechán na americké justici, vstoupí do hry o tomto víkendu čeští vědci a oznámí světu, že naše vědecké instituce nabídnou působiště všem vědcům ze zmíněných zemí, které Trumpův výnos postihl. Další dokonalá fraška a komický pokus o zviditelnění, tentokrát v odvozeném českém podání.

Tuší tito lidé, kteří se snaží vystupovat jako mluvčí české vědy, vůbec něco o zemích, o nichž mluví, a o tom, zda tam nějaká věda vůbec existuje? Mají představu, jak to v Somálsku, Libyi, Jemenu atd. vypadá? Jediným možným partnerem pro vědeckou spolupráci mezi zeměmi ze seznamu může být Írán, kterému by třeba v Řeži u Prahy mohli pomáhat v kontroverzním jaderném výzkumu. Je toto záměrem našich vědců, nebo jenom exhibují a nevědí, co mluví?

Každopádně se můžeme těšit, že doposud skromné výsledky české vědy rozmnoží jemenští mikrobiologové, libyjští virologové, súdánští informatici, somálští inženýři a íránští jaderní fyzikové. A ještě to navíc nandáme zlosynu Trumpovi. Alláh s námi.

Institut VKAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.