Diskuse
SVĚT: Bohatší než polovina lidstva
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Oxfam neznám, ale bohatí v Davosu vidí v nerovnosti problém
Toto je jedna z deseti priorit z letošního fóra v Davosu
2) Widening income gap: ramifications for health, education and social mobility across all regions of the world.
Tedy něco jako "Zvyšující se rozdíly příjmu: komplikace pro zdraví, vzdělání a sociální mobilitu ve všech regionech světa."
Pokud pan Vlk bude zastávat konzistentní názory pak mu nezbude než označit účastníky tohoto fóra bohatých za demagogy a levičáky.
Re: Oxfam neznám, ale bohatí v Davosu vidí v nerovnosti problém
Vás by to překvapilo?
J. Aspirin
A nejzajímavější...
na tom všem je, že po každém pokusu o nastolení "lepší a spravedlivější společnosti" došlo ke kajícnému návratu ke společnosti kde jsou chudí a bohatí. Tolik historie. Nejspíš je to tím, že po nějakém čase života ve "spravedlivé rovnostářské" společnosti je pro stále víc lidí jednoduché si myslet: "já se dřu jak mezek a voni (přerozdělovači) mi to seberou a dají to ostatním, kteří se flákají".... a zase po čase v té "nespravedlivé nerovnostářské společnosti" si stále více lidí myslí: "já se dřu jak mezek a voni (bohatí) mi to seberou a pak se za mé peníze flákají...:-))
Re: A nejzajímavější...
Oni ti "chudí" v rozdělené společnosti jsou na tom lépe než ti "rovní" v nivelizované.
A "vládnoucí třída" je na tom lépe všude.
Lze však lehce doložit...
"Lze však lehce doložit, že ve všech kapitalistických státech zbohatli, a
to téměř neuvěřitelným způsobem, "chudí", zatímco ve státech, kde
kapitalismus a kapitál byly podřízeny politice, jsou lidé dodnes chudí"
I kdyz toto je patentni pravda, i tak je pravdou, ze v dnesnich pravicackych statech panuje fenomen rychleho bohatnuti nezaslouzenym zpusobem pro sibry, kteri jsou u vesel moci, nebo pobliz nich, a stredni a nizsi trida musi neumerne makat a i tak si polepsi jen mensina, zatimco vetsina z nich je rada, ze se drzi, popripade ze neskouzavaji zpet, smerem k chudobe... o opravdu chudych ani nemluve. A i ti, kteri si polepsi, nemuzou rict, ze nejak bohatnou. Bohatnout se v pravicackem state da jen nezaslouzene.
Proto bych hodnotil vas clanek, pane Vlku, jako stejne demagogicky a zavadejici, jako kdyz Kalousek rekl to o tech plnych voziccich pred supermarkety.
"Bohatnout se v pravicackem state da jen nezaslouzene."
Lžete.
Asi z neschopnosti.
Knížecí zamyšlení
Nejlépe vystihuje levičácký způsob uvažování, poznámka pronesená jistou kněžnou v Rusku. Chápala bych kdyby bolševici chtěli aby nebyl nikdo chudý ale oni chtějí aby nebyl nikdo bohatý a tomu nerozumím.
Lze souhlasit,
že některé organizace ve svých členských základnách shromažďují o 85 % víc pitomců, než jich je v průměrné populaci.....
Tak se mi nakrásně líbí to bezbřehé filosofování
nad daným tématem a okecávání a oplácávání zbytečnými slovy!
Je jasné, že tento Systém je cesta do pekel, což si ti, co mají v rukou koncerny, FED, a další monstrprasárny nedokážou jakkoliv veřejně přiznat(neb se nejspíše upsali černé magii).
Je zbytečné žadonění o to "jak tedy jinak", zkrátka zbořit a Systém se sám vytvoří znova - jen doufejme, že oproštěný od chyb - minimálně těch 300 let starých!
P. Mach
To jste někde opsal nebo jste to vymyslel sám?
Je-li b) správně tak vám doporučuji urychleně přistoupit k nějakému druhu psychiatrické léčby. Jedinou cestou do pekel je přemíra regulací, přerozdělování a posilování role státu a je v zásadě jedno jestli se jedná o variantu nacionálně socialistickou, internacionálně socialistickou nebo eurobyrokratickou. Chyby o kterých blábolíte nejsou chyby systému, jsou to chyby lidské společnosti, jsou lidem vrozené a nelze se tedy od nich oprostit v rámci žádného systému. A dále, jen idiot nebo nihilista chce bořit něco pokud nemá žádný plán na něco nového nebo je ten plán zjevně nesmyslný. Tedy všichni, Marxem počínaje, kteří chtěli či chtějí zbořit nebo "napravit" společnost založenou na demokracii a volném trhu, nebo se o to dokonce pokusili a neměli po ruce nic lepšího než právě tu demokracii a volný trh, kterou chtějí zničit jsou kreténi, idioti a pitomci a nebo ta nejhorší sorta gaunerů, které si lze představit.
Jak nejlépe bohatnout za kapitalismu
Pokud svým slabším sousedům na zeměkouli porozbíjím dršky, přerazím žebra, znásilním manželky a zkolonizuji vše užitečné z jejich polí, zahrad a domů a zpeněžím to výhodně na tzv. kapitalistickém svobodném trhu, za tím účelem seslaném nám shůry, ať se nikdo nediví že bohatnu a bohatnu neuvěřitelným způsobem, a oni, troubové, kteří to co já nedokážou, chudnou a chudnou.
Jen ať mi se to mé podnikání, ti závistiví teroristi, pokusí zatrhnout!
Milý marxisto :-)
Stačí si srovnat život lidí v dobách kdy byly koloniemi a nyní kdy žijí ve svobodném prostředí. vyrazte do rovníkové Afriky a přesvědčíte se , jak hluboce se mýlíte :-)
Nejhorší je.....
....že mnoho "chudých" je chudých vlastní vinou.
Někteří proto, že jim to pomaleji myslí a vůbec jim to nevadí, některým to naopak myslí dost rychle, ale vyhovuje jim, že jsou sociálními případy, tedy že se o ně někdo (stát, církevní, anebo občanské charity) postarají, nakrmí, ošatí atd. A pak jsou tu i "profesionální" chudasové, kterým je všechno fuk, tento styl života si vybrali a na společnosti, tedy spíše na sociálních vymoženostech žijí a příživničí.
Jistě je i procento, kteří jsou chudí nezaviněně, smůlou, důvěrou ke špatným lidem, rodinným zlomem, nebo nemocí. Ale přesto myslím, že většina tak zvaných chudých si za to může sama !
Re: Nejhorší je vlastní vina?
Ta vlastní vina na chudobě může být způsobená vlastní chybou/chybováním/neschopností - to ano - nebo taky málo ostrými lokty při trhání kořisti, zneužíváním mezer v zákonech.... a mezi tím by bylo dobré umět rozlišovat.
Račte si vzpomenout jak minimální rozdíli byly ještě v konci totality mezi naprostou většinou populace oproti tomu, jak se následně vyrojili milionáři. Toto by se v zemích s dlouhodobě ustáleným vývojem a fungujícím právním systémem stávat nemělo a pokud tak to svědčí o něčem abnormálním.
Lidské schopnosti jsou totiž pravidelně rozloženy podél Gausovské křivky a ta s takovouto abnormalitou nekoreluje. U nás např. pravidelně nekorelují vysokoškolské platy profesorů s tím jak je to obvyklé v okolním světě - jsou to pravidelně "chudí" lidé oproti tomu jak jinde v jinak se vyvíjející společnosti.
Je přeci docela něco jiného být "chudým" mezi "bohatými" kteří nakradli a nybyli nikdy hromadně dopadeni pro neexsistenci zákonů. Pravidelně to bývá v zemi s nemalým přírodním bohatstvím či jiným odkazem které je právě rabováno a mocní si zákony tvoří podle libovůle - či je zákonem moc. Nebo být chudým když nikdy nebylo a není o co se nekorektně dělit. Takto to chodí v zemích kde bohatství každého spočívá v jeho bytostných schopnostech více, jak na počtu příležitostí k lupičským spádům. Takovou dlouhou historii zažila kdysi i naše země. Uplynulých cca 20 let toto u nás neplatí.
Je příznačné že nejtotalitnější režimy světa pravidelně korelují s mírou místního surovinového bohatství které ovládá hrstka lidí. Vzpomenme na Kuvajt, Saudskou arábii, Kongo, Putinovské Rusko ... ale i dřívější koloniální mocnosti které dnes skrze nedostatek surovin začínají mít problém. Naše země přešla jen od jedné totality k druhé. S vytrácejícím se přírodním bohatstvím se ale zřejmě postupně navrátí menší společnská diverzita podobnější onomu Gausoskému rozdělení.
Výborný článek - přináší osvětu
ovšem jenom některým našim občanům. Těm zbývajícím, jejich víra Marxovým poučkám nejen zabraňuje porozumět argumentům v článku, ale vůbec nepochopí skutečnost, že od roku 1990 po dnešek klesl počet chudých na polovinu. A zcela nad jejich síly bude uvěřit faktu, že příčinou chudých nejsou bohatí.
Re: Výborný článek - přináší osvětu?
Nad mé síli je - chceteli - pochopit, proč v dlouhodobě korektně spravované společnosti neplatí rozdělení bohatství zhruba podle Gausovi křivky?
Vysvětlit se toto nedá přirozeně ani Vmi nabízenou neschopností chudých pochopit, že si za to mohou sami.
Daleko spíše to lze vysvětlit platností společenských zákonů které se však v takovéto společnosti zásadně odlišují od přírodních. To se děje třeba tím, že se někdo sám prohlásí za " alfa zvíře" který bere vše... uzákoní to, zabezpečí výkoným aparátem.... u chudým vzkáže, že mají ctít tento zákon protože zákony jsou od toho.... Leč jde o lidský zákon - nikoli o přirozenou spravedlnost. Jde pak tedy daleko spíše o projev spoleřenské zvrácenosti.
Ten článek přináší nikoli "osvětu" ale informace o tom jak "svět" vnímá pan autor - a pan V.V. ten rozdíl není schopen rozlišit. Jen se identifikuje.
Bohatí a chudí.
Přirozený stav, tedy existence bohatých a chudých lidí nelze brát jako příklad špatnosti. Bohatí a chudí lidé byli vždy v historii lidstva, pouze jejich poměr se měnil. Zásadně však jejich existence nebyla příčinou čehokoliv. Příčinou je to, že objektivně a vždy existovali lidé pracovití a líní. To je příčina bytí bohatých a chudých. Ono je totiž asi pravdou, že bohatí jsou ti pracovití a chudí líní. Další pravdou je, co řekl před časem pan Okamura. Společenský systém, který pomocí všelijakých t.zv. sociálních dávek je podporuje ty líné, zároveň vytváří podmínky pro růst jejich počtu. Ono totiž je mnohem jednodušší stát s nataženou rukou směrem ke státu než práci hledat a nebo ji dokonce vykonávat. Práce je všude dost pouze zaměstnaneckých míst jaksi chybí.. Logicky, kdyby bylo práce nedostatek, nehrnuli by se k nám za prací Ukrajinci a jiní cizinci. Je to všechno paradox a lež. T.zv. nezaměstnaní jsou socialistům k užitku. Pouze pomocí jejich existence mohou prosazovat svůj systém všelijakých t.zv. sociálních dávek, bez kterého by ztratili smysl své existence. A pouze o tom to je.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz