27.11.2022 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

SVĚT: Blairova (a Bushova) cesta do pekel

Britská vyšetřovací komise sira Johna Chilcota přišla po sedmi letech forenzního zkoumání dokumentů, korespondencí a záznamů o vládních rozhodnutích a rozkazech ke zjištění, že vláda premiéra Blaira hrubě pochybila, když podpořila válečný útok USA proti Iráku v roce 2003.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kyselková 9.7.2016 11:11

Nezačíná si NATO ?

Vytáhne se nějaký pan Blair a Bush a spletou se ?

J. Svoboda 9.7.2016 16:17

Re: Nezačíná si NATO ?

Nějaký pan Blair a Bush - duševní giganti to nebyli, ale velkou moc měli. Víte o tom, že jsou hlavními viníky migrační současné migrační vlny?

B. Hamáček 9.7.2016 16:49

Re: Nezačíná si NATO ?

Svět roze...li Rusáci již od dob Stalina, napřed se paktovali s Hitlerem a potom celá desetiletí , vlastně až do dnes podporovali a podporují různé teroristy a diktátory , hlavně , aby škodili Evropě a USA !!

J. Svoboda 9.7.2016 17:32

Re: Nezačíná si NATO ?

Není asi dobré se s vámi bavit. Pokud se chcete chovat jako fanatik, je to ztráta času a nervů.

J. Vintr 9.7.2016 18:09

Re: Nezačíná si NATO ?

To je přesně vystižená podstata většiny problémů současného světa. Rusáci nemají na to, aby byli skutečnou velmocí a tak se realizují tím, že škodí, kde to jen jde. Když je úmysl, provedení většinou není nijak obtížné ani nákladné. Vždycky je mnohem, mnohem snazší něco zničit než vytvořit. Západ třeba po desetiletí rozvracejí pomocí svých lidí, kteří vyučují na západních univerzitách a nalévají studentům do hlavy kremelskou propagandu. Prakticky všichni politici jsou absolventy těchto univerzit, takže mají dalekosáhlé možnosti škodit. A řada z nich je nepochybně přímo agenty Moskvy.

M. Prokop 9.7.2016 16:59

Re: Nezačíná si NATO ?

Nevím. Vy víte, nebo se jen domníváte?

J. Svoboda 9.7.2016 17:33

Re: Nezačíná si NATO ?

Vím; kdo jiný?

M. Prokop 9.7.2016 23:40

Re: Nezačíná si NATO ?

Tradiční rozpory mezi diktátory a ovládanými, sunnou/šííou, ruský zásah v Afghanistánu, EUnijní neschopnost, je toho moc.

Ovšem pokud, jak se zdá, hledáte jednoduché řešení a viníka, pak tedy Rusko (Sovětský svaz).

J. Svoboda 10.7.2016 0:49

Re: Nezačíná si NATO ?

Možná se vám mohlo někde zdát, že hledám jednoduché řešení. Jednoduchá řešení v některých případech existují, v jiných nikoliv. Například boj o vypsání referenda a jeho vypsání, bych řadil - zvlášť po úspěšném brexitu do skupiny jednodušších řešení. Právě otázku, kdo působí ve světě větší zlo, naopak na rozdíl od vás považuju za složitější problém, kterému velmi škodí zaujatost a předpojatost.

J. Hejmala 9.7.2016 11:09

M. Josovič

Vam neni třeba nadávat ze i realu každý kdo čte váš příspěvek ihned pozná co jste za vola

V. Karda 9.7.2016 11:22

Re: M. Josovič

Soudruhu Hejmalo přečetl jsem si vaše příspěvky a kdo je tu za vola je mi naprosto jasné.

J. Hejmala 9.7.2016 12:41

Re: M. Josovič

Copak pane Jardo spocenéj.... copak se vám nezdá važne zde je jasné kdo je trubka

J. Kyselková 9.7.2016 11:22

Re: M. Josovič

Co to motáte, Hejmalo ! Soustřeďte se, člověče, co se děje a jak je to vážné ! A nepištěte na moudrého Jakla jako vypasený ovád !

J. Hejmala 9.7.2016 12:37

Re: M. Josovič

Julčo vy to máte nějak popletený moudrý je špatné slovo vyčuraný to ano

J. Kyselková 9.7.2016 13:20

Re: M. Josovič

Nesouhlasím. Moudrost je podložená a vyvážená zkušeností. To druhé je Vaše fazonka. Bum bác !

J. Hejmala 9.7.2016 16:44

Re: M. Josovič

Julčo vy jste nějak sčuchlá s tim přiživnikem Jaklem? Asi jo Bum Bác

J. Kyselková 9.7.2016 19:59

Re: M. Josovič

Pan Jakl je zajímavý a osobitý člověk jako všichni okolo Václava Klause. Celebrita.

K. Janyška 9.7.2016 10:05

Nevěřím, že útočící vlády jednaly ze svého popudu. Jednaly

pod tlakem a na zakázku. Koho, ať si každý přečte za stránkách Bilderbergu... Dzp.

I. Hil 9.7.2016 11:17

Re: Nevěřím

Víte vůbec co je to Dzp?

M. Josovič 9.7.2016 8:58

Hovoříte i za mne

Napsal jste to přesně pane Jakle. Úplně s Vámi souhlasím. USA, VB a NATO naprosto destabilizovalo severní Afriku a Blízký Východ. I EU svými snahami dehonestovat Izrael se o to pokouší. Naštěstí je tak politicky slabé, že se mu to zatím nepodařilo.

Jen jednu perličku. Když se v RB OSN rozhodovalo o útoku na Irák, tak tam jako zbraň hromadného ničení ukazovali náš letoun L39. Už tehdy jsem se tomu smál.

Dnes se nesměju, když vidím, ke kolika civilním obětem vede sektářské násilí v Iráku a nešťastná podpora antisadámovských skupin v Sýrii se strany USA. A na ty nenávistné komentáře dole se můžete vykašlat. Vidím to stejně jako Vy. A pana prezidenta pozdravujte. Skoro všechna jeho stanoviska k mezinárodním událostem od roku 2001 včetně Ukrajiny, stejně tak jako váhání s podpisem Lisabonské smlouvy, byly správné. Už se těším jak můj příspěvek někteří diskutující těžko zkousnou a budou mi nadávat.

J. Kyselková 9.7.2016 11:15

Re: Hovoříte i za mne

Naopak, pane Josoviči - Váš názor sdílím s díky.

P. Rudolf 9.7.2016 8:44

Vidím

že Centrum českého žvástu VK si opět dalo na Psu sraz.

B. Hamáček 9.7.2016 8:27

Jasně

jasně se ukazuje za koho soudruh Jakl kope. Ty stovky mrtvých , plynem zavražděných Kurdů vlastně nikdy nebyli , že ? Že se Irák jednoznačně pokoušel o jaderné zbraně , to je prokázáno ! MI6 opět selhala , už od dob zrádce Philbyho a jeho bolševické party nestojí za nic. Mimochodem další lež o ropě. Největší těžaři ropy v Iráku jsou Rusové , to lze dohledat na internetu !

I. Hil 9.7.2016 11:19

Re: Jasně

Stovky a statisíce?! Co je lepší?

B. Hamáček 9.7.2016 11:45

Re: Jasně

9m pro těžce chápající chci říct, že Husain měl jednoznačně chemické zbraně a na jaderných usilovně pracoval. Takže zásah byl oprávněný . Co bolševik nalže , protože lež je jeho přirozenost není důležité ! A MI6 jako celek je absolutně nedůvěryhodná od dob Philbyho a jeho kumpánů !

B. Hamáček 9.7.2016 11:48

Re: Jasně

Věta má začít : Pro těžce ....

J. Sova 9.7.2016 8:24

Bushova cesta do pekel?

"Bůh mně řekl - udělej to!"

Proč by chtěl Bůh dostat Bushe do pekla?

E. Erat 9.7.2016 8:07

Od začátku byla okupace Iráku

velmi pochybnou záležitostí. I proto se jí nezúčastnilo SRN a Francie k velké nelibosti USA. Brixova komise (možná se jeho jméno píše jinak) konstatovala 2x, že na území Iráku žádné zbraně hromadného níčení nejsou. Přesto USA okupaci zahájily bez mandátu OSN. Bohužel se do tohoto dobrodružství nechala zatáhnout i ČR. President Havel v poslední den své presidentské funkce podepsal dopis tzv. osmi presidentů se souhlasem s okupací. Naopak nový president Klaus se zeptal amerického velvyslance Stepletona (opět si nejsem jist přesně jeho jménem) "co se stane, když se tam zbraně hromadného níčení nenajdou". A od té doby byl pro americkou administrativu a presidenta GWB personou non grata. Je velmi dobře, že pravda vyšla najevo. Sadám Husajn byl jistě hnusná figura, ale v době okupace již nepředstavoval nebezpečí pro svět (měl být zlikvidován GB starším při válce v zálivu), jako již nepředstavoval nebezpečí Kadáfí v době jeho svržení a zavraždění. Těmito neuváženými, a hlavně nedotaženými akcemi vzniklo podhoubí pro dnešní IS, a podobné teroristické skupiny.

J. Vintr 9.7.2016 8:56

Re: Od začátku byla okupace Iráku

Stavět na závěrech nějaké "komise" je pitomost. Komise nejsou od toho, aby odhalovaly pravdu, ale aby potvrdily to, kvůli čemu je někdo vytvořil.

E. Erat 9.7.2016 9:13

Re: Od začátku byla okupace Iráku

Takže na čem byste to stavěl ? Na, dojmech a hlavně zájmech jednotlivých států či politiků ? Na jejich lhaní, překrucování faktů atd. V tomto případě byl závěr komise pravdivý. Žádné zbraně hromadného níčení na území Iráku již před okupací nebyly. A to už dnes nikdo nezpochybňuje. To, že předtím S.H. měl chemické zbraně je také nezpochybnitelné. USA je Iráku dodaly ve válce proti Iránu, kdy byl S.H. jejich přítel a spojenec.