23.11.2020 | Svátek má Klement


Diskuse k článku

SVĚT: Bill Gates a nová hrozba

Bill Gates se nechal slyšet. Místo toho, aby se věnoval zkvalitnění svých zřejmě mizerných, protože neustále flikovaných výrobků (u nichž je nejdůležitějším rysem asi to, že pravidelně bonzují na své uživatele, co na svém počítači dělali), začal prudit řečmi o bioterorismu!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Urbanec 15.3.2017 22:24

Až s podivem, jak je někdo stvořit monstrum i z Gatese

K tomuto článku musím něco napsat. Je to snůška dohromady splácaných informací vytržených z kontextu tak, aby to vypadalo, že se jedná o nějaké globální spiknutí. Ještě by do toho autor mohl zamíchat muže s cigaretou a pár mimozemšťanů. A pak už jenom zavolat Foxe Muldera. Takový blábol jsem fakt už dlouho nečetl. A je patrné, že autor ani netuší, o čem vlastně píše.

A jen tak na okraj. Na vzrůstající hrozbu bioterorismu neupozorňuje pouze BG, ale také řada kapacit Molekulární biologie, a to zejména z toho důvodu, že vývoj biologických zbraní pomocí rekombinace DNA je neskonale levnější, než vývoj jakékoliv jiné zbraně hromadného ničení. Tudíž je tato technologie dostupná i takovým státům, jako je Súdán, nebo hnutím jako ISIS. Takže není třeba hledat spiknutí farmaceutických firem. Autor se zřejmě moc dívá na televizi.

J. Jurax 15.3.2017 21:25

No jo

to jako že děs z globálního teplení už poněkud vyprchal, ti, co se měli napakovat na globálním teplení indukovaném blbnutí se už napakovali, škody už byly napáchány, tak je potřeba propagovat nového strašáka globálního formátu? Protože show must go on?

M. Pivoda 15.3.2017 17:07

Největší hrozbou pro lidstvo je neznalost (angl. ignorance)

Autor Schneider je zcela "mimo mísu". Tak nějak se to říká, když si člověk plete hrušky s jablky - a přisuzuje Billovi (který je ekonomicky už dávno za vodou) velmi nízké ekonomické motivy. Podobný nesmysl by mohl zaznít už snad jen z Institutu Václava Klause, který zde na Neviditelném psovi před cca dvěmi lety nesmyslně slintal na téma Dieselgate (a přitom do elektromobilů dnes investuje každá automobilka na světě).

Bill Gates promluvil v Davosu k věci, protože se na taková fóra (jako je Ekonomické fórum v Davosu) je schopen dostat jako řádný účastník. Bill Gates sledoval biologii už mnoho let před tím, než předal dalším lidem řízení své firmy Microsoft. Takže, při Billově vysoké inteligenci, už dobře pochopil, o co v dnešní době jde.

Pokud to s lidstvem dopadne špatně (a vypadá to, že se k tomu kritickému bodu vývoje blížíme několika směry současně: tzn. nejen biologie ale i umělá inteligence), pak za to může nevědomost a velký prostor pro demagogy. České školství je také na vině.

Lidé bděte! Měl jsem vás rád.

A věřte, prosím, Billovi Gatesovi. Toho nelze tak snadno umlčet jako české tuzemské prognostiky.

M. Prokop 15.3.2017 20:37

"Autor Schneider je zcela "mimo mísu". "

Je.

Tak to už jste dva.

O. Horák 15.3.2017 21:01

a není rozdíl mezi neznalostí a ignorancí?

- Neznalost je nedostatek informací a tedy vyvození závěrů na základě nedostatečné informovanosti.

- Ignorance je znalost ale ignorování informací neodpovídajících předpokladu či předsudku vedoucímu k plánovanému/očekávanému závěru.

M. Pivoda 16.3.2017 9:55

Výraz "ignorance" v angličtině se nekryje s českým výrazem

Vážený pane O. Horáku:

já jsem v nadpisu svého diskusního příspěvku v závorce uvedl toto (angl. ignorance).

Takže pokud zadáte do Google Translate anglický výraz "ignorance", překladač vám nabídne tyto české ekvivalenty: neznalost, nevědomost, neinformovanost, nevzdělanost.

J. Mrázek 15.3.2017 15:27

Ví, co naplánoval a co udělá...

Prostě 300 000 000 lidí je na naši malou Zemi dostačující množství, aby obsloužilo elitní páníčky...

V. Kain 15.3.2017 16:43

Re: Ví, co naplánoval a co udělá...

Ta pakáž nemá šanci se schovat a když, tak jen na omezenou dobu.Další válka nebude vedena konvečními zbraněmi.

I. Polák 15.3.2017 12:56

Díky pane Schneider. Jen víc takových článků.

M. Vojtíšek 15.3.2017 12:11

Je 1.4. nebo není?

Bohužel není.

J. Mrázek 15.3.2017 15:28

Pro Vás-budiž Vám přáno!

:-))

J. Tachovský 15.3.2017 11:00

Hloupy clanek linuxaka

Vsem je jasne, ze autor slepe nenavidi Windows, Microsoft a Gatese. Ale zabalit to do tak dlouheho clanku o terorismu, to uz je vyssi level.

M. Prokop 15.3.2017 12:06

Re: Hloupy clanek linuxaka

Autor je magor skoro ve všech oborech. V Lidovkách od doby jejich koupě Burešem.

I. Polák 15.3.2017 13:01

Pane, já jsem programoval ještě snad něž se Gates narodil a jeho obchodní strategii pozoruji od počátku. Věřte Schneiderovi!

J. Fridrich 15.3.2017 15:27

Re:

A vy jste pane Polák " programoval " kina, divadla, nebo cirkusy ??

J. Krásenský 15.3.2017 16:55

Pane Fridrichu,

jestliže pro Vás začal svět až ms-dosem, pak je docela možné, že nejste ani fyzická bytost, ale pouze nepříliš inteligentně naprogramovaný sofware.

J. Jurax 15.3.2017 21:54

Re:

No, Bill Gates se narodil roku 1955. Sálové počítače byly běžnou součástí velkých firem již od let padesátých. O vojenských aplikacích nemluvě.

U nás SAPO (reléový) v roce 1958. Tranzistorové MSP 2A, ZPA 600 a ZPA 601 po roce 1965, pak JSEP a tuzemské dítko tohoto programu EC-1021 v roce (tzv. 3. generace s diskově orientovaným OS, klon IBM 360) od roku 1972.

Já jsem si čichl k programování poprvé v roce 1968 v rámci výuky předmětu Matematické stroje na tehdejší UJEP v Brně - na Minsku a MSP 2A. To bylo Billovi již třináct let. Počítač tou dobou nejpíš viděl akorát v kině.

Takže pokud se pan Polák pohyboval kolem týmu profesora Svobody nebo působil v zahraničí, nemusí být jeho slova nepravdivá.

A. Alda 15.3.2017 12:07

ale pane, mírněte se

Copak je komu u nás do zisků Linuxu nebo Microsoftu. Nám jde v tomto směru jen o užitnou hodnotu.

Ale straší-li novopečený majitel firem vyrábějících očkovací látky hrozbou bioterorismu, jde otázka výhodnosti toho, co mám nainstalováno v počítači, stranou. Zvláště když je ten alarmista tak bohatý, že snadno může lokální bioterorismus provést, aby jeho firmám šlo dost peněz za ochranu.

O. Horák 15.3.2017 12:42

Re: ale pane, mírněte se

Že vás huba nebolí když pod jménem Alana Aldy (tedy skutečné osobnosti seriálu MASH) rozvíjet podobné spiklenecké kravinismy.

Co se Billa týče, tak škodí jen tím, že očkuje zdarma v Africe čímž podporuje jejich populační boom neboť úroveň černoušků ještě nedospěla k bodu uvědomění si sebe sama a uvědomění si kapacity země a její schopnosti uživit omezený počet těchto čokoládových bonbonků.

A. Alda 15.3.2017 14:29

Tak to tedy promiňte,

ale seriál MASH jsem nikdy nesledoval. Neviděl jsem ani jediný díl. A netuším, že tam byl někdo (herec či postava) jménem Alan Alda. Já jsem Alexandr Adler. Alda je školní přezdívka. A srovnávání s nějakým hercem mne zcela extrémně uráží.

J. Mrázek 15.3.2017 15:30

Trapné jméno jste si měl zachovat

...a dál se vznášet ve výšinách ignorance ...

O. Horák 15.3.2017 20:57

Re: Tak to tedy promiňte,

Tak to oceňuji. Kulturního ignoranta vašeho formátu by omluvil možná věk 8let. Ale už od 10 let bych čekal alespoň základní kulturní znalost.

A pane, jen hňup by byl uražen srovnáním s formátem skutečného herce báječné kvality a jen totální tupec odmítá znát M*A*S*H seriál.

Tolik k vašemu kvalitativnímu a duševnímu profilu. Ale děkuji že jste to "dal" hned na prvním sezení.

J. Krásenský 15.3.2017 16:57

Re: ale pane, mírněte se

Herec Alan Alda byl dobrý první dvě sezony, pak se i jeho přičiněním stala z MASHe soap opera.

O. Horák 15.3.2017 10:57

No a teď nám hybridní specialista vysvětlil

jak odhalit podvodníka. Dokonce jako jeden z argumentů stihl i "rozcupovat" jeden z nejrozšířenějších operačních systémů.

A pak ze sebe ještě dělá blbečka co že prý najednou takové odhalení?

Pane autore biologické zbraně jsou dnes pro teroristy mnohem blíže než chemické dokonce jaderné. Pořízení plně vybavené a zabezpečené biologické laboratoře (a to i v mobilním provedení) nebo její dovybavení o třeba genový sekvencer je o dva řády jednodušší než zbudovat jadernou elektrárnu k produkci plutonia nebo dokonce separátory a obohacovače uranu. Takže sakra o co vám jde když to považují za reálné riziko i bezpečnostní a zpravodajské služby všech rozvinutých zemí?

Tohle těžko považovat za spiknutí na posílení práv státních služeb a omezení práv lidí (kšeft relativní bezpečí za svobodu) na to si tajné služby stačí samy, proč jinak by před každým jednáním senátních výborů tajné služby "odhalily" pokus o něco zlého.

Takže "starého, dobrého Billa" bych do této hry netahal, on už je spíše altruista.

J. Kalina 15.3.2017 9:52

tak pan Gates má jistě velké zkušenosti

s bojem proti virům a ví že je to boj marný. Takže je to odborník.

Ovšem beze srandy by se dala udělat tato úvaha: 1) existuje skupina šílených zelených, kteří mají dojem, že 300 000 lidí na celé zeměkouli je tak akorát 2) část z nich to myslí zcela vážně a jsou schopni tuto pokrokovou vizi podporovat všemi prostředky. 3) doufejme, že BG k nim nepatří neb sicé má určité prostředky, na druhou stranu by ztratil většinu uživatelů Windows. č( bio zbraň má velkou výhodu v tom, že nezničí infrastruktura jako nějaká obyčejná atomovka

A. Alda 15.3.2017 10:01

Infrastrukturu zničí. Spolehlivě.

Infrastruktura musí být obsluhována. Umírají-li lidé, infrastruktura se ihned hroutí. Máme to vyzkoušeno z dob ranně novověkých morových ran.

J. Mrázek 15.3.2017 15:32

300 milionů !

Samoobnova Země je tak 100% zaručena....GP to spočítali...

A. Alda 15.3.2017 9:17

Ano, pane.

A vždycky jde o prachy. Pořád a stále jde o prachy.

I. Mertl 15.3.2017 9:16

Tý vole

ten mu to natřel! A dobře mu tak, dobroserovi! Microsoft přece stejně vymysleli v Rusku.

J. Fridrich 15.3.2017 9:22

Re: Tý vole

Ano, stejně tak jak žárovku, telefon, rádio, televizi, auta, letadla, rakety, počítače...atd. Také mají největšího trpaslíka a řeky tam tečou do kopců...